SkyscraperCity banner

1 - 20 of 280 Posts

·
glavoč
7,712 Posts
Weee, Vace, svaka čast za novu dretvu! :cheers:

Opis projekta:

Radi se o trgovačko-poslovno-stambenom centru od svojih 30ak tisuća četvornih metara površine. U njemu će, osim trgovačkog centra, na 2.200 m2 biti smješten Movieplex sa 6 dvorana i 1.200 mjesta, zatim uredi, disko-klub, te ekskluzivni tzv. house-stanovi. Rok dovršetka je listopad iduće godine, a investitori su pulska tvrtka Arcus Delta i austrijski Real Invest.

Centar bi po završetku radova trebao izgledati ovako:

Dakle, imat će 8 nadzemnih i 2 podzemne etaže.

Evo i slika gradilišta od 21. ovog mjeseca:

Po zgradi do iskopa, vidi se da je njegova dubina sada već 10ak metara.

Vace najavljuje i nove sllike gradilišta već sutra. :cheers:

Inače, Pula Gate se nalazi uz Ulicu prekomorskih brigada, u pulskom kvartu Šijana:

Već neko vrijeme u pripremi je i web-stranica centra, a link ću na istu postaviti čim bude dovršena.

Za kraj, evo još par linkova na postove vezane za ovaj projekt: link 1 link 2 link 3 link 4

Pa, ako koga zanima, super - neka prati. Ako ne, isto dobro. :) A ja mogu samo garanitrati da će biti materijala. :cheers:

·
free-lance
9,998 Posts
^^
Čestitam za otvaranje nove dretve!!
:cheers:

Jako mi je drago da si se odlučio baš za meni omiljen Pulski projekt!:banana::banana:

Pratit će se,pratit...

p.s. I sam sam razmišljao o otvaranju nekog posebnog threada kojeg ima smisla otvorit i došao do zaključka da ću otvoriti thread o industrijskim zonama u Varaždinu.Mislim da nam ta tematika fali na forumu a i šteta bi bilo ne zabilježit sve što je napravljeno i što će se napravit.

:cheers1:

·
glavoč
7,712 Posts
^^
Čestitam za otvaranje nove dretve!!

Jako mi je drago da si se odlučio baš za meni omiljen Pulski projekt!:banana::banana:

Pratit će se,pratit...
drago mi je da hoće. Iskreno, i meni je trenutno najdraži, a do početka radova na onom Istrinom, bit će i najveći u gradu. :cheers:

p.s. I sam sam razmišljao o otvaranju nekog posebnog threada kojeg ima smisla otvorit i došao do zaključka da ću otvoriti thread o industrijskim zonama u Varaždinu.Mislim da nam ta tematika fali na forumu a i šteta bi bilo ne zabilježit sve što je napravljeno i što će se napravit.
:cheers1:
Bilo bi to odlično! :yes: Ja imam u planu isto uskoro napraviti sa zonom Tison. :)

Što se tiče ove teme, složio sam se s Vaceovim prijedlogom da ovo izvučemo iz Pula CU-a jer je trenutno najveći projekt ovog tipa u gradu, a i ljudi se baš ne snalaze kad se nađe među hrpom drugim koji stignu sa svakim novim apdejtom.. Nadam se samo da će čim prije krenut ozbiljna gradnja! :cheers:

·
Registered
1,116 Posts
Dečki samo vi šibajte, cijenim svačiji trud ovakvog tipa, jer i sam to ponekad radim, tj. pratim gradilišta, samo naprijed, uostalom dobro mi izgleda :eek:kay:

·
glavoč
7,712 Posts
to je bit...
znači to je ona rupčaga :D
Da, to je to. Samo da već jednom prestanu kopat.. :D

A da objedinimo sve u jednu dretvu o zonama?
Možda bi to čak bilo najbolje. :)
Ovo bi isto bilo zgodno. Iako, možda bi se neke veće mogle i izdvojit (Kneginec, Crno, Tison, Dugopolje itd.). Recimo, pulsko-vodnjanski Tison ima 400 ha (veći je ood Vodnjana) i zapošljavat će preko 6.000 ljudi, a u njemu će, između ostalog biti i Aquamania, Velesajam i sl. Malo mi je glupo to trpat u isti koš s 2 km udaljenom Galižanom, koja na 50 ha ima uglavnom manje firme i 500-tinjak zaposlenih. Ne znam, šta se tebi čini? :) Bojim se da bi se između 100tinjak različitih zona lako mogli izgubit kad ih budemo pretraživali.. :dunno:

P.S. Odličan projekt za Pulu. :eek:kay:
Dečki samo vi šibajte, cijenim svačiji trud ovakvog tipa, jer i sam to ponekad radim, tj. pratim gradilišta, samo naprijed, uostalom dobro mi izgleda :eek:kay:
Tnx! Zapravo, ovo je prvi pravi šoping centar u gradu (ne računam razne Mercatore..).. :cheers: Bit će fešta kad na ljeto konačo budemo počeli pratiti izgradnju ovog! :yes: :drunk:

·
glavoč
7,712 Posts
Odličan projekt! :) :cheers:

Pretvorio sam se u Big Brothera (odnosno, pozajmio njegovo veliko OKO)! :nuts: :lol: :cheers:
:lol: :lol: Tnx! :cheers:

Apsolutno je i odlično će se (s ovom kompletno staklenom vanjštinom) uklopiti uz Ulicu prekomorskih brigada, pogotovo nakon njenog proširenja ne 4 trake, koje počinje krajem ove godine. :yes: Pravi gradski centar. :cheers:

·
Colonia Pietas Julia
652 Posts
Discussion Starter #14
Baš mi je drago što vam je ok ova dretva, znam da je bilo nekih koji su protiv dretve ovakvih manjih projekata ali nama iz Pule je ovo jako bitno jer je projekt koji objedinjuje dosta stvari koje upravo fale ovom gradu.

Prekopao sam cijeli net ali drugih rendera nigdje!:dunno:

Žao mi je što danas nisam stigao ali sutra nove fotke 100% :banana::banana::banana:

·
free-lance
9,998 Posts
Ovo bi isto bilo zgodno. Iako, možda bi se neke veće mogle i izdvojit (Kneginec, Crno, Tison, Dugopolje itd.). Recimo, pulsko-vodnjanski Tison ima 400 ha (veći je ood Vodnjana) i zapošljavat će preko 6.000 ljudi, a u njemu će, između ostalog biti i Aquamania, Velesajam i sl. Malo mi je glupo to trpat u isti koš s 2 km udaljenom Galižanom, koja na 50 ha ima uglavnom manje firme i 500-tinjak zaposlenih. Ne znam, šta se tebi čini? :) Bojim se da bi se između 100tinjak različitih zona lako mogli izgubit kad ih budemo pretraživali.. :dunno:
hHm...sad ste me bacili u dilemu.Thanks Ballota na ideji.
S obzirom da se u croatia (projects & economic news) baš svakodnevno ne posta, mislim da bi trebala jedna opća dretva kao croatia - poduzetničke zone i tvornice...Ipak najveći ,ali samo nekoliko največih zaslužuju i posebne dretve ,pogotovo tamo gdje se neprestano radi i gdje je interesantno pratit.
Mislim da ću ipak otvorit posebnu dretvu Varaždin - industrijske i poduzetničke zone, baš zato jer je to postao svojevrsni brand grada...
Otvoren sam za sugestije,što vi mislite?
Osobno ne volim da imamo baš previše dretvi ali ovako nešto baš fali!

Sorry Kebra na uzurpiranom prostoru.
Nek nam dugo poživi nova dretva (ali nek se brzo izgradi:))!

·
glavoč
7,712 Posts
hHm...sad ste me bacili u dilemu.Thanks Ballota na ideji.
S obzirom da se u croatia (projects & economic news) baš svakodnevno ne posta, mislim da bi trebala jedna opća dretva kao croatia - poduzetničke zone i tvornice...Ipak najveći ,ali samo nekoliko največih zaslužuju i posebne dretve ,pogotovo tamo gdje se neprestano radi i gdje je interesantno pratit.
Mislim da ću ipak otvorit posebnu dretvu Varaždin - industrijske i poduzetničke zone, baš zato jer je to postao svojevrsni brand grada...
Otvoren sam za sugestije,što vi mislite?
Osobno ne volim da imamo baš previše dretvi ali ovako nešto baš fali!
Meni odgovara. Ne smeta mi velik boj dretvi, dapače, bitno mi je da je pregledno. :)

Sorry Kebra na uzurpiranom prostoru.
Nek nam dugo poživi nova dretva (ali nek se brzo izgradi:))!
Ne sekiraj se, nisam ja neki purist.. :lol: Tu smo da pričamo. :cheers:

·
glavoč
7,712 Posts
Super urbana građevina idiotskog imena.:)
Na ovo smo već prosuli žuč u Pula CU kad je odluka o imenu i donesena.. :lol: A neki dan sam na wikimapiji uočio i Prague Gate. Kopirali nas.. :lol: Mislim, neoriginalno koliko god je moglo biti.. :eek:hno: Ali, kao što sam rekao, danas, čini se, mall nije mall ako nije gate. Ili mall. :lol:

·
Banned
538 Posts
Nije loše... :applause::cheers:

1 - 20 of 280 Posts