SkyscraperCity banner

21 - 40 of 46 Posts

·
Persia
909 Posts
از 118 کشور دنیا مثل ( امریکا ، کانادا، انگلیس، فرانسه، ترکیه ، مالزی ، سنگاپور ،*آلمان و...) تو قم محصل هست و اینها بعد از تحصیلشون به کشورشون برمیگردند و سفیر فرهنگی و پیام بر اوضاع ایران هستند.
akhunda shodan safire farhangie iran? :D

Vali ba inki migi beine shara farqi nis movafeqam

·
Read Only
0 Posts
عزیزم چرا قم نه ؟ !!!

قم چه فرقی با اهواز میکنه ؟ اهواز فقط 20 هزار نفر از قم بیشتر جمعیت داره.

قم خیلی مسافرپذیرتر از اهوازه، سالانه بیشتر از 20 میلیون زائر به قم میاد

از 118 کشور دنیا مثل ( امریکا ، کانادا، انگلیس، فرانسه، ترکیه ، مالزی ، سنگاپور ،*آلمان و...) تو قم محصل هست و اینها بعد از تحصیلشون به کشورشون برمیگردند و سفیر فرهنگی و پیام بر اوضاع ایران هستند.

تو دنیای امروز ( مثل گذشته ) قم از شهره ترین شهرهای ایرانه.

باید وضعشو درست کنند ، هرطور به قم برسند فقط به مردم و شهرنداش که کم هم نیستند خدمت نکردند بلکه یه جورایی آبروی ایرانو خریدند

ولی متاسفانه مردم ایران به خاطر دشمنی که با قم دارند نمیتونند این پیشرفتاشو ببینند.

حرف زیاد دارم ولی دوست ندارم امثال شمایی که فرهیخته هستید اینطور تنگ نظرانه راجع به قم نظر بدید ،*این فکرها و بد بینی ها نسبت به قم برای بیسوادها هست
kamtar royabafi kon dadash

·
Registered
14,924 Posts
عزیزم چرا قم نه ؟ !!!

باید وضعشو درست کنند ، هرطور به قم برسند فقط به مردم و شهرنداش که کم هم نیستند خدمت نکردند بلکه یه جورایی آبروی ایرانو خریدند

ولی متاسفانه مردم ایران به خاطر دشمنی که با قم دارند نمیتونند این پیشرفتاشو ببینند.

حرف زیاد دارم ولی دوست ندارم امثال شمایی که فرهیخته هستید اینطور تنگ نظرانه راجع به قم نظر بدید ،*این فکرها و بد بینی ها نسبت به قم برای بیسوادها هست
Nemigam ghom Fargh dare

Migam ke jalebe zood tu ghom misazan
Budget mirese

Chon daste aghazadehast

Vali shahri manande shiraz inhame leftesh midan !

Man doshmaniyi ba qom nadaram
Man doshmani ba in tafkike shahri daram

Shahr parastan dolatmadaraanemoon

Khodet dari migi che farghi dare qom ba ahvazo tabriz

Age fargh nadaran , pas ya sakhto saz haye qomo kond konan , ya shahraye digaro tond konan !

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #25 ·
akhunda shodan safire farhangie iran? :D

Vali ba inki migi beine shara farqi nis movafeqam
داداش من نمیفهمم چرا اینطور صحبت میکنی!

من نمیخوام از آخوندها طرفداری کنم , چون من یک مهندس هستم و هیچ کسی تو فامیلمونم آخوند نیست. فقط اینو بهت بگم. آخوندها تو ایران و در چشم افراد خاصی از اجتماع خیلی بد جا افتادند. در صورتی که در جامعه بین الملل به حوزه علمیه به عنوان یک دانشگاه بزرگ و معروف و تاثیر گذار در زمینه علوم انسانس نگاه میکنند.

خودت میتونی کمی اطلاعات راجع به جامعه المصطفی العالمیه جمع آوری کنی تا به حرفم برسی. البته اگر به کشورهای منطقه سفر کرده باشی حتما به این نکته میرسی که اونها خیلی حساس هستند روی همین آخوندهایی که شما میگی.

دوران عوض شده , همه چیز خیلی فرق کرده.

این عزیزان که برای تحصیل علوم اسلامی هزاران کیلومتر راه اومدند تا در ایران و اونم قم! تحصیل کنند , اگر باهاشون رفت و آمد داشته باشی میبینی که از نخبگان کشورشون هستند.

من دوست صمیمی کانادایی و بلژیکی و لندنی دارم, به جرات میتونم بگم نابغه هستند. و اینها وقتی برمیگردند کشورشون خیلی رو حرفشون حساب میکنند. اکثرشون هم در کشور وطنشون لیسانس و فوق لیسانس رشته های فنی مهندسی دارند و برای فراگیری درس دین این همه راه اومدند.

حرف زیاد هست. نمونه هم زیاد دارم اگر خواستی. فقط امیدوارم از این به بعد با دید درستی بهشون نگاه کنی.

اینم بگما من خودم از خیلی از این آخوندای ایرانی دل خوشی ندارم. این خارجیها خیلی فرق میکنند , خیلی ...

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #27 ·
Nemigam ghom Fargh dare

Migam ke jalebe zood tu ghom misazan
Budget mirese

Chon daste aghazadehast

Vali shahri manande shiraz inhame leftesh midan !

Man doshmaniyi ba qom nadaram
Man doshmani ba in tafkike shahri daram

Shahr parastan dolatmadaraanemoon

Khodet dari migi che farghi dare qom ba ahvazo tabriz

Age fargh nadaran , pas ya sakhto saz haye qomo kond konan , ya shahraye digaro tond konan !
نه سروش جون اینطوریا که فکر میکنی نیست.

تو خودت قم اومدی تا حالا ؟

مگه خودت نمیگفتی اوضاع قم خیلی درهم و برهم بوده ؟

الآنم همینطوره داداشم.

هرکی از بیرون نگاه میکنه به قم فکر میکنه همه بودجه ها به سمت قم روان شده . ولی ما که تو قم زندگی میکنیم داریم واقعیتها رو میبینیم. باور کن من به عنوان کسی که در زمینه مدیریت پروژه کارهای زیادی کردم اوضاع بد پروژه های اجرایی تو قم رو میفهمم

اینجا اوضاع خیلی داغونه, بودجه ها تصویب میشه ولی تخصیص داده نمیشه. پروژه ها میره رو هوا. سالها طول میکشه تا یه پروژه کامل بشه و ...

خلاصه بازم میگم , مردم نسبت به قم الکی حساس هستند , وگرنه پروژه ها در کلانشهرای دیگه به مراتب زودتر انجام میشه. یه جورایی میشه گفت قم مغضوب دیروزه و مظلوم امروز. ما که توش زندگی میکنیم ( و کسایی مثل من که سالها تهران زندگی کردند ) این حرفو به خوبی میفهمند.

متاسفانه هرچی بودجست صرف تهران و مشهد و اصفهان میشه , فقط فحششو قمیا میخورند :(

·
Persia
909 Posts
داداش من نمیفهمم چرا اینطور صحبت میکنی!

من نمیخوام از آخوندها طرفداری کنم , چون من یک مهندس هستم و هیچ کسی تو فامیلمونم آخوند نیست. فقط اینو بهت بگم. آخوندها تو ایران و در چشم افراد خاصی از اجتماع خیلی بد جا افتادند. در صورتی که در جامعه بین الملل به حوزه علمیه به عنوان یک دانشگاه بزرگ و معروف و تاثیر گذار در زمینه علوم انسانس نگاه میکنند.
Tu jame beinol melal be hoze elmie be ovane daneshgahe maruf negah mikonand? haji alaf chi mizani malume jensesh marghube.

man ba akhundaye khareji moshkel nadaram chon asan irani nistan , moshkelam ba un akhandaye regime.akhundaye darbar.akhundae kh*** mal.vaila akhunde zede hokumat ro sare maham ja daran.

Vali ino bedun hamun akhundai ke to migi tu donya be chesme motabar negah mikonan , ye ruz mirese hamashuno az bikh edam mikonim , agaram nemikhan intori beshe beran kharej hamun jai ke be chesme motabar besh negah mikonan hokumat male ina nis haji. :)

bebakhshid ziad rok sohbat mikonam ghasde tohinam nadaram aslan khodemonim:)

323 Posts
عزیزم چرا قم نه ؟ !!!

mardome ma ba ghom hich doshmani nadaran va man kamelan takzib mikonam!
moshkele mardom chize dige i hast ke tu ghom hast! mardom badbakhti e khod ra dar shahre shoma mibinand!
hamoonaii ke be zoor mikhan mellato befrestan behesht!
moshkeleshon ba unast na ba shahr !

·
Registered
14,924 Posts
نه سروش جون اینطوریا که فکر میکنی نیست.

تو خودت قم اومدی تا حالا ؟

مگه خودت نمیگفتی اوضاع قم خیلی درهم و برهم بوده ؟

الآنم همینطوره داداشم.

هرکی از بیرون نگاه میکنه به قم فکر میکنه همه بودجه ها به سمت قم روان شده . ولی ما که تو قم زندگی میکنیم داریم واقعیتها رو میبینیم. باور کن من به عنوان کسی که در زمینه مدیریت پروژه کارهای زیادی کردم اوضاع بد پروژه های اجرایی تو قم رو میفهمم

اینجا اوضاع خیلی داغونه, بودجه ها تصویب میشه ولی تخصیص داده نمیشه. پروژه ها میره رو هوا. سالها طول میکشه تا یه پروژه کامل بشه و ...

خلاصه بازم میگم , مردم نسبت به قم الکی حساس هستند , وگرنه پروژه ها در کلانشهرای دیگه به مراتب زودتر انجام میشه. یه جورایی میشه گفت قم مغضوب دیروزه و مظلوم امروز. ما که توش زندگی میکنیم ( و کسایی مثل من که سالها تهران زندگی کردند ) این حرفو به خوبی میفهمند.

متاسفانه هرچی بودجست صرف تهران و مشهد و اصفهان میشه , فقط فحششو قمیا میخورند :(
valla akhe be in sorati ke monorail zade mishe adam shak mikone vali mibinim ke metroye shiraz nazdik be chandin sale ke gharar bood goshayesh beshe vali hanooz nashode

nemidoonam bebinim chi mishe

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #32 ·
Tu jame beinol melal be hoze elmie be ovane daneshgahe maruf negah mikonand? haji alaf chi mizani malume jensesh marghube.

man ba akhundaye khareji moshkel nadaram chon asan irani nistan , moshkelam ba un akhandaye regime.akhundaye darbar.akhundae kh*** mal.vaila akhunde zede hokumat ro sare maham ja daran.

Vali ino bedun hamun akhundai ke to migi tu donya be chesme motabar negah mikonan , ye ruz mirese hamashuno az bikh edam mikonim , agaram nemikhan intori beshe beran kharej hamun jai ke be chesme motabar besh negah mikonan hokumat male ina nis haji. :)

bebakhshid ziad rok sohbat mikonam ghasde tohinam nadaram aslan khodemonim:)
!!!!!!!!!!!

من دیگه نــِــــظــِـــری ندارم :-D :v

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #33 ·
valla akhe be in sorati ke monorail zade mishe adam shak mikone vali mibinim ke metroye shiraz nazdik be chandin sale ke gharar bood goshayesh beshe vali hanooz nashode

nemidoonam bebinim chi mishe
بله سروش جان من کاملا در جریان مترو شیراز و تبریز و ... هستم درست میفرمایید واقعا مسخره شده! مخصوصا تبریز که 12 ساله هنوز 7 کیلومتر راه ننداختند!

ولی جوجه رو آخر پاییز میشمرند. میگند مترو 15 کیلومتری قم رو 5 ساله تحویل میدیم ولی گمون نکنم 50 سال دیگه هم بتونند تحویل بدند ;)

·
Read Only
0 Posts
در صورتی که در جامعه بین الملل به حوزه علمیه به عنوان یک دانشگاه بزرگ و معروف و تاثیر گذار در زمینه علوم انسانس نگاه میکنند.
...
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Post of the year

·
Read Only
0 Posts
age in yaroo mohandese va in arajifo mige, Iran kheily vazesh daghoon tar az oon chiziye ke fekresho mikardam.

Baba chamedoonatoono bebandin kooch konin invare aab. In Iran dorost besho nist.

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #36 ·
age in yaroo mohandese va in arajifo mige, Iran kheily vazesh daghoon tar az oon chiziye ke fekresho mikardam.

Baba chamedoonatoono bebandin kooch konin invare aab. In Iran dorost besho nist.
تو از اون دسته شبه انسانهایی !!! هستی که در جوابت باید سکوت کرد

من خودم و شخصیتم و فرهنگ و ادبمم رو در سطحی نمیبینم که با یه حیوون مثل شما هم کلام بشم. خوش باش تو اون خارجتم خوب چرا کن تا کمبود شخصیتت جبران بشه ;)

·
Registered
136 Posts
شهر*های ایران بر اساس تعداد آخوند و امام زدهشون بودجه میگیرند. شهری مثل قم که حتا آب آشامیدنی هم نداره، همش داره بزرگ و بزرگ تر میشه که چی* میخاند بگند که ما پایتخت جهان اسلام هستیم؟

اگه لیست شهرهای آمریکا رو نیگا کنید، همه شهرهای بزرگ، نیویورک، لوس انجلس، شیکاگو، هیوستن، میامی، سن فرانسیسکو، بندری هستند که کنار دریا و اقیانوس*ها ایجاد شدند، برای بازرگانی و تجاری، حمل نقل و وضعیت اقتصادی هم خوب است؟

نزدیک ۱۷۰۰ کیلومتر سوال دریا فقط در خلیج فارس و دریای عمان داریم، پس کی* می*خواهیم اینها رو استفاده کنیم، سواحل مرجانی چابهار چرا مثل میامی یک شهر مدرن نشند؟ باید آب از کارون به قم برد که اونجا کنار تهران و کرج یک شهر بزرگ دیگه هم داشته باشیم؟

خوزستان، نصف کشور *انگلستان است، ولی* ۱۰۰ بربرش بیشتر منابع انرژی داره، آب و*های خوب برای کشاورزی و آب کافی* هم داره. ولی* آیا اهواز به اندازه یک صدم لندن با هم قابل مقایسه هستند؟

·
Registered
14,924 Posts
بله سروش جان من کاملا در جریان مترو شیراز و تبریز و ... هستم درست میفرمایید واقعا مسخره شده! مخصوصا تبریز که 12 ساله هنوز 7 کیلومتر راه ننداختند!

ولی جوجه رو آخر پاییز میشمرند. میگند مترو 15 کیلومتری قم رو 5 ساله تحویل میدیم ولی گمون نکنم 50 سال دیگه هم بتونند تحویل بدند ;)
Omidvaram hamechi be khoobio khoshi pish bere :))

Rasti
Bacheha torokhoda injoori baham raftar nakonid !
Shakhsi ba masael barkhord nakonid !

·
Registered
44 Posts
Discussion Starter · #39 ·
Omidvaram hamechi be khoobio khoshi pish bere :))

Rasti
Bacheha torokhoda injoori baham raftar nakonid !
Shakhsi ba masael barkhord nakonid !
آفرین سروش جان من هم کاملا باهات موافقم.

اینجا یک فروم علمی هست نه جایی برای عقده گشایی افراد معلوم الحال!

من هم اصلا علاقه نداشتم جواب این کاربر
abii
رو بدم ولی دیدم دیگه زیادی چاک دهنش باز شده و چند کامنت با ادبیات سخیف کوچه بازاریش گذاشته بود .

لطفا اینجا فقط بحث علمی باشه ،*انشالله که همه هم تحصیلکرده هستند و حاشیه ها رو وارد مسائل نکنند.

·
Read Only
0 Posts
شهر*های ایران بر اساس تعداد آخوند و امام زدهشون بودجه میگیرند. شهری مثل قم که حتا آب آشامیدنی هم نداره، همش داره بزرگ و بزرگ تر میشه که چی* میخاند بگند که ما پایتخت جهان اسلام هستیم؟

اگه لیست شهرهای آمریکا رو نیگا کنید، همه شهرهای بزرگ، نیویورک، لوس انجلس، شیکاگو، هیوستن، میامی، سن فرانسیسکو، بندری هستند که کنار دریا و اقیانوس*ها ایجاد شدند، برای بازرگانی و تجاری، حمل نقل و وضعیت اقتصادی هم خوب است؟

نزدیک ۱۷۰۰ کیلومتر سوال دریا فقط در خلیج فارس و دریای عمان داریم، پس کی* می*خواهیم اینها رو استفاده کنیم، سواحل مرجانی چابهار چرا مثل میامی یک شهر مدرن نشند؟ باید آب از کارون به قم برد که اونجا کنار تهران و کرج یک شهر بزرگ دیگه هم داشته باشیم؟

خوزستان، نصف کشور *انگلستان است، ولی* ۱۰۰ بربرش بیشتر منابع انرژی داره، آب و*های خوب برای کشاورزی و آب کافی* هم داره. ولی* آیا اهواز به اندازه یک صدم لندن با هم قابل مقایسه هستند؟
vali valiiiii
جامعه بین الملل به حوزه علمیه به عنوان یک دانشگاه بزرگ و معروف و تاثیر گذار در زمینه علوم انسانس نگاه میکنند
va

قم سفیر فرهنگی و پیام بر اوضاع ایران هست
hahaha

baba vaghty ye mohandes bar migarde in shero veraro mige, enterzar dari Iran dorost beshe? Akharo aghebate Iran, araghe emrooze. Beja pishraft pasraft mikonim ma. To behtarin halat mishim aragh bejaye afghanistan.

21 - 40 of 46 Posts