SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5175 Posts

·
Banned
20,779 Posts
Yeah..umm...what the heck is going on with the forum?:)
Mislim, sve mi se svidja (bilo je vec i vreme da se struktura foruma malo razvije) ... sve sem "reportaza". Mozda je to prosto stvar navike ali mislim da nije dobra ideja da se "Slike" dele na dva dela.

Mada, ovako je mnogo preglednije:cheers:

·
██████ 100% Kr
4,344 Posts
Jeste preglednije.
Trenutno mi se ne svidja, jer nisam navikao da je forum ovako rasparcan. No, dugorocno gledano, ovo je odlican potez. :cheers:

Slazem se da Reportaze ne treba odvajati od SSSlika. Ako zeliti da se izdvoje reportaze, mozete u nazivu threada staviti: [Reportaza] Kragujevac 2009. :)

·
Super Moderator
35,471 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Razdvajanje koje imaš na naslovnoj strani SSC (Urban Showcase vs. Cityscapes and Skyline Photos) je zapravo poteklo od nas (Your Photos vs. Your Cities) ali se zagubilo u međuvremenu. Primetio sam da se kvalitetne reportaže guše u opštim temama i da je bolje dati im odvojeno mesto kao ranije. Eventualno bi reportaže mogli da pretvorimo u travel club pa da tamo budu samo slike sa putovanja.

·
Registered
9,377 Posts
Serbian is absolutely fascinating. For someone who already speaks Russian as their native language, do you think it would be a difficult language to study? Is pronunciation much different from that of Russian?

·
Super Moderator
35,471 Posts
Discussion Starter #7
Serbian is absolutely fascinating. For someone who already speaks Russian as their native language, do you think it would be a difficult language to study? Is pronunciation much different from that of Russian?
Thanks!

Pronunciation is not as soft, something like Russian that Putin speaks (St. Petersburg?) or Kazakh for that matter. For someone who learned Russian I can say that with good motivation you can learn Serbian rather quickly :yes: Serbian is tough for those who never heard of declensions or Cyrillic but for Russian speakers it's all known so the only problem is the vocabulary.

·
Registered
5,027 Posts
Moram reći da sam se dosta iznenadio kad sam vidio novu strukuturu. Pozitivno. Čestitam Singidunumu na dobro osmišljenom i realizovanom poslu. Nadam se da će ovo pridonijeti uzdizanju diskusije na jedan viši nivo.

·
Kragujevac
6,242 Posts
Добро, ево гледао сам мало форум и у главном сам задовољан свим променама. Чак шта више променио сам фонт у ћирилицу што се да приметити. Једноставно ово је српски подфорум свидело се то неком или не. Видећу колико ће да ме држи ова ћирилица... :)

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Polako se navikavam. Samo, mogli ste da obavijestite nas 'obične smrtnike' da će doći do promjena, a ne ovako k'o grom iz vedra neba. Ali dobro, ok je promjena.

A evo i pitanja- zašto su teme kao Slike starog BG-a, KG-a i sl. završile u Arhitektura podforumu, a ne u SSSSlike?

·
Super Moderator
19,077 Posts
nemam pitanja, ali moram reć da mi vaš podforum izgleda odlično.
znam da sam jučer komentirao reportažu vašeg kolege o zagrebu i kad sam danas ponovo posjetio vaš forum vidio sam da je drugačije.
svakako je bolje i organiziranije. :eek:kay:

·
zloderator
2,893 Posts
I like it..I just had an idea to propose something like this for the serbian forums and I'm glad that it has been done ;)

·
Super Moderator
35,471 Posts
Discussion Starter #14
A evo i pitanja- zašto su teme kao Slike starog BG-a, KG-a i sl. završile u Arhitektura podforumu, a ne u SSSSlike?
Forum za slike je forum za sadasnje, moderne fotografije a te teme su uglavnom stare slike, razglednice i fotografije gde je poenta u subjektu a ne fotografiji kao takvoj. Pa posto se diskutuje arhitektura iz minulih vremena onda sam stavio u forum o arhitekturi.

·
Registered
1,152 Posts
ne vidim svrhu zasto su podforumi grupisani u "Изградња и развој", "Архитектура и фотографија" i "Остале теме" posto podforumi nisu tematski mnogo razliciti niti su ovi koji su grupisani zajedno mnogo slicniji medjusobno nego u odnosu na ostale. npr arhitektura i urbanizam su blizi izgradnji nego fotografiji

·
Registered
5,027 Posts
Предлажем да се веће градске теме праћења градилишта из секције "Пројекти и изградња" пребаце у секцију "Архива" послије Нове године, а да ми отворимо нове. Већина залијепљених има преко 3.000 порука и постале су непрегледне.

Кад би се тако радило сваке Нове године, онда би у секцији "Архива" имали тему за нпр. Бањалуку од 2008., 2009., 2010. итд. Било би много прегледније, а и "Архива" би добила смисао.

1 - 20 of 5175 Posts