SkyscraperCity banner

121 - 140 of 5175 Posts

·
██████ 100% Kr
4,344 Posts
raja iz ćoška;36218406 said:
Imam problemcic. Zahvaljujuci kvacicama u svom nadimku, ne mogu da se ulogujem na forum sa telefona. A buduci da sam uzeo neko cudo sa wi-fi konekcijom i qwerty tastaturom, volio bih da to promijenim.
Postoji li neki nacim da mi neko od nasih moderatora makne kvacice iz nadimka ili promijeni nadimak u nesto jednostavnije, ili moram da moljakam Jana?
Ma vrati zippo... poceo si ponovo da pusis... :)

·
Registered
5,027 Posts
^^

Nemamo tu 'moć' :) Ali možeš da se obratiš Janu(samo podmiti sa više ćevapa nego prošli put :) ). A ako ne uspije sa Janom, možeš da pokušaš kod DaiTengu -a.

Edit: Predloži promjenu u nešto drugo- "coska" nekako nema značenje :)
Zamolio sam DajaTengua da mi promijeni nadimak u Pavle4488. Nisam imao inspiracije, a samo ime je zauzeto. I naravno, podmitio sam ga s cevapima, plus banjaluckom pivom. Vidjecemo.:)

·
Banned
4,778 Posts
I ja molim da se premesti diskusija "Sve o KG" u nov thread u kafani za Kragujevac...
Da se sve spakuje u ovaj nov... Jer nema logike da Sve o KG bude tamo,a Niski tramvaj i BL separe ovamo kad su thread-ovi istog tipa... Ili sve prebacite u Urbanism and city talk ili sve u kafanu...

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Pavle, čestitam na novom nicku! Konačno će moći čo'ek da ti se obrati k'o čo'eku :)

Što se Kragujevčana tiče, ovu vašu raspravu ću izbrisati, jer definitivno nije dio ove teme. A poruke neću prebacivati, jer ipak osnivači dvije(sada spojene jedne teme u kafani) nemaju ništa protiv sadašnjeg rasporeda. Za sva ostala pitanja, preporuke, žalbe se obratite ovdje ili preko pp meni ili ostalim moderatorima.

·
Kragujevac
6,237 Posts
Evo ja sam razmisljao nesto sinoc i dosao do jako dobre ideje.

Neka svaki grad koji se redovno azurira (stick-ovan) dobije svoj odeljak. A u njemu ce biti novi thread "Pracenje gradilista" koji ce iskljucivo biti vezan za naziv, dok ce biti i ostalih threadova tipa raznorazni veci projekti, svastara, komunalije...

Ovime bi smo mnogo dobili. Najvise bi smo dobili time da bi rasteretili thread za pracenje gradilista koji recimo u KG slucaju ima preko 7 hiljada postova i totalno je ne pregledan. Ako napravimo nov, nista necemo dobiti jer cemo opet doci u tu situaciju i kada se posle arhivira to niko ni ne gleda sta je radjeno. Ovako imamo za svaki veci projekat poseban thread, a pracenje gradilista ce mnogo duze trajati i bice mnogo preglednije jer ce se samo ticati toga.

Po meni je ovo jako dobra stvar i mnogo bi doprinela boljem kvalitetu i organizaciji na nasem podforumu.

Nemojte ignoristati moj post, napisite da li se slazete ili ne i ako ne, obrazlozite zbog cega... Hvala...

·
Registered
3,612 Posts
^^ Ne, obrazloženje: I ovako se jedva ažuriraju teme o gradilištima, KG je jedini svetli primer i možda bi jedino za njega imalo smisla otvarati nešto slično, ali pošto je jedini, onda ipak nema smisla.

·
Super Moderator
35,421 Posts
Discussion Starter #130
Evo ja sam razmisljao nesto sinoc i dosao do jako dobre ideje.

Neka svaki grad koji se redovno azurira (stick-ovan) dobije svoj odeljak. A u njemu ce biti novi thread "Pracenje gradilista" koji ce iskljucivo biti vezan za naziv, dok ce biti i ostalih threadova tipa raznorazni veci projekti, svastara, komunalije...

Ovime bi smo mnogo dobili. Najvise bi smo dobili time da bi rasteretili thread za pracenje gradilista koji recimo u KG slucaju ima preko 7 hiljada postova i totalno je ne pregledan. Ako napravimo nov, nista necemo dobiti jer cemo opet doci u tu situaciju i kada se posle arhivira to niko ni ne gleda sta je radjeno. Ovako imamo za svaki veci projekat poseban thread, a pracenje gradilista ce mnogo duze trajati i bice mnogo preglednije jer ce se samo ticati toga.

Po meni je ovo jako dobra stvar i mnogo bi doprinela boljem kvalitetu i organizaciji na nasem podforumu.

Nemojte ignoristati moj post, napisite da li se slazete ili ne i ako ne, obrazlozite zbog cega... Hvala...
To je dobra ideja za organizaciju gde ima puno velikih gradova i puno nebodera i kapitalnih objekata u izgradnji, forumi poput ruskog ili engleskog. Mi pak nemamo ni jedno ni drugo. Nadam se da bi za jedno godinu dana mogli da otvorimo regionalne forume kao sto je u hrvatskom forumu ali ne za sada. Bili bi Crna Gora, Republika Srpska, Vojvodina, Sumadija i jug, Beograd ali trenutno za tako nesto ne postoji realan razlog jer se ne gradi bas nista kapitalno i jako zanimljivo pa bi bila promaja. Ukoliko smatras da neki projekat prevazilazi okvire grada i da mu je potreban zaseban thread ti slobodno otvori vec sad ali pitanje je da li takvih projekata ima. U skladu sa idejom foruma to bi trebalo da bude neka visoka gradjevina a trenutno se u Srbiji koliko mi je poznato zida samo toranj na Avali. Postoji jos jedna relativno visa zgrada u izgradnji u BL ali ona se vec zavrsava tako da sigurno necemo sad otvarati temu o njoj. Pored toga slabo sta.

Dakle sve u svoje vreme.

·
██████ 100% Kr
4,344 Posts
To je dobra ideja za organizaciju gde ima puno velikih gradova i puno nebodera i kapitalnih objekata u izgradnji, forumi poput ruskog ili engleskog. Mi pak nemamo ni jedno ni drugo. Nadam se da bi za jedno godinu dana mogli da otvorimo regionalne forume kao sto je u hrvatskom forumu ali ne za sada. Bili bi Crna Gora, Republika Srpska, Vojvodina, Sumadija i jug, Beograd ali trenutno za tako nesto ne postoji realan razlog jer se ne gradi bas nista kapitalno i jako zanimljivo pa bi bila promaja. Ukoliko smatras da neki projekat prevazilazi okvire grada i da mu je potreban zaseban thread ti slobodno otvori vec sad ali pitanje je da li takvih projekata ima. U skladu sa idejom foruma to bi trebalo da bude neka visoka gradjevina a trenutno se u Srbiji koliko mi je poznato zida samo toranj na Avali. Postoji jos jedna relativno visa zgrada u izgradnji u BL ali ona se vec zavrsava tako da sigurno necemo sad otvarati temu o njoj. Pored toga slabo sta.

Dakle sve u svoje vreme.
Slazem se...

·
Banned
20,779 Posts
I ja. Dobro je ovako kako je, uopste ne treba otvarati posebne forume za gradove. Eventualno, kad i ako se ukaze potreba, otvariti posebne forume za neke specijalne teme, poput ovog novog za "stare slike i razglednice".

·
Registered
5,027 Posts

Dakle sve u svoje vreme.
I ja se slazem. Samo, ja bih napravio posebnu sekciju za Sumadiju, a posebnu za Jug. Ali, otom-potom.

·
Banned
4,778 Posts
I ja se slazem. Samo, ja bih napravio posebnu sekciju za Sumadiju, a posebnu za Jug. Ali, otom-potom.
Kao sto rece,o tom potom...

A definitivno za tim nema potrebe sad,jer se nema sta staviti u regionalne sekcije. Sta-mi cemo za KG napraviti 5 tema (Construction i jos 3,4,5 za posebne projekte) i Cacak,KV,KS,Pomoravlje i ... to je siromasno... A sta ce tek biti u Jug Srbije?! Jednoga dana,za sada nepotrebno...

Ali da nam je tema nepregledna,tu se slazem,i to bas... :eek:hno:

·
Registered
5,027 Posts
Sto se tice nepreglednosti, ja sam vec predlagao da se svako 1000 poruka teme o pracenju gradilista zakljucavaju, arhiviraju, i otvaraju nove. Tako bi dobili na preglednosti i olaksali ljudima koji traze nesto o cemu je vec bilo rijeci.

·
Kragujevac
6,237 Posts
^^ Meni je to ruzno jer uzalud onda truda...

Najvise bih voleo lepo kada bi imali svi gradovi svoj forum, pa bi u njemu bilo razlicitih tema, i tako bi smo od jednog pretrpanog dobili dosta manjih tema koje bi se ravnomerno azurilale i bile pregledne.

Ok, ako nema potrebe onda nista. Ja znam kako bih organizovao KG forum da bude odlicno uredjen i organizovan, a verujem da bi i ostali znali za svoj da odrade dobro. No sta je tu je, cujemo se onda do godine za ovo... :)

·
Samo opušteno
4,699 Posts
A postoji li neki poseban razlog da je vratimo? Nešto se desilo? :)

·
Banned
20,779 Posts
Pa za sada nista narocito...recimo, neki cova pod imenon Dzo Bajden (zvuci izmisljeno :sly: ) dolazi u posetu sledece nedelje. Ivica Dacic vec najavljuje "haos u gradu":)

121 - 140 of 5175 Posts