SkyscraperCity banner

61 - 80 of 141 Posts

·
Registered
286 Posts
Şu viyadüğün sağ şeridine yapılan ve can güvenliği riski olan bisiklet yolu mu? Ben şahsen, o yolun geçici olduğunu düşünüyorum. Liman kısmı ile birlikte tersane kısmı da yeniden düzenlenecektir zamanla. Sırf, körfezi bisiklet yoluyla çevreledik demiş olmak için yapılmış bu kısım.

·
Registered
2,289 Posts
Hayır orası değil, birkaç ay önce Turan'da görmüştüm. Turan İstasyonu ile Bayraklı viyadük arasında yapılıyordu. Yani şu an Karşıyaka'dan Bayraklı'ya kadar bisiklet yolu mevcut.

·
Registered
1,415 Posts
Daha Önce böyle detaylı bilgiye rastlamamıştım. ve 2016 son çeyrekte teslim edileceği öngörülüyor.

http://www.rgy.com.tr/?aid=208&id=7&ret=id|2-aid|15-root|1-article_status|Devam Eden Projeler

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde toplam 21.394 m2 arsa üzerinde geliştirilmekte olan rezidans, ofis, turizm ve ticari alanlardan oluşan karma kullanım projesidir. Projede çok katlı ve az katlı olmak üzere çeşitli niteliklere sahip konut ile ofis alanları planlanmaktadır. Zemin katlarda ise sahildeki yürüyüş yoluyla ilişki içinde bir iç sokak ve bu sokağa açılan kafe, restoran, kapalı-açık eğlence alanları ve mağazalar bulunmaktadır. Ayrıca proje alanında; restore edilerek zemin kat kullanımlarını zenginleştirmesi hedeflenen 2. Derece tarihi eser tescilli iki konak yer almaktadır.

Lokasyon ve Ulaşım

Proje alanı, İzmir'in iki büyük semti olan Karşıyaka ve Alsancak arasındaki ana ulaşım arteri olan Anadolu Caddesi ile İzmir Körfezi arasındadır. Proje alanının Anadolu Caddesi cephesinde çalışır durumdaki Turan metro istasyonu yer almaktadır. Konumu itibariyle yüksek erişilebilirliğe sahip olan proje alanı, aynı zamanda deniz ile arasında yapısal hiçbir engel bulunmadığından tüm konut-ofis birimlerine kesintisiz körfez manzarası sunmaktadır. Çevresinde yoğun yapılaşma olmayan proje alanı, hem şehrin merkezinde, hem de şehrin gürültüsünden uzakta ve sakin bir yaşam tarzı tariflemektedir.

Özet Bilgiler

Lokasyon: Turan, İzmir
Planlanan proje: Karma Kullanım Projesi
Konsept tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık
Arsa alanı: 21.394 m2
Açılış Tarihi: 2016 4. Çeyrek

Adres

Turan Mahallesi 1649 sk. No:54/13 Bayraklı / İZMİR

Geçenlerde arazinin önünden geçtim fakat fotoğraf çekme imkanım olmadı :( oraya gidenler olursa çalışmalar hakkında fotoğraf çekebilir mi?

^^

·
Registered
2,148 Posts
ARtık kazmayı vursalar fena olmayacak :) birde bu sur yapı ile yanyanamı? eğer öyleyse 2 tane ufak çaplı marina da olacak bu bölgede.

·
Banned
659 Posts
yazık güselim sahil 2 grubun istilasına uğradı...marina yapıp yaya geçişide olmaz..

halbuki burası geleceğin istanbul ortakoyu olabilirdi 2 katlı evler altı cafe üstü bar sanat sokağı satıcılar ..vb

hala skyline diye yırtının liman arkası ve bayraklı neyinize yetmiyo ben anlamıyorum

·
Registered
127 Posts
yazık güselim sahil 2 grubun istilasına uğradı...marina yapıp yaya geçişide olmaz..

halbuki burası geleceğin istanbul ortakoyu olabilirdi 2 katlı evler altı cafe üstü bar sanat sokağı satıcılar ..vb

hala skyline diye yırtının liman arkası ve bayraklı neyinize yetmiyo ben anlamıyorum
Doğru söze ne denir

·
Registered
2,351 Posts

Belki de hiçbirimizin o gökdelenlerden daire alacak maddi güce sahip değiliz, belki de hiç olamayacağız ve neyin heyecanı, neyin ısrarı bu anlamıyorum. Dediği gibi Turan bölgesi ortaköy gibi olsa çok daha güzel olurdu

·
Registered
1,415 Posts
Zemin katlarda ise sahildeki yürüyüş yoluyla ilişki içinde bir iç sokak ve bu sokağa açılan kafe, restoran, kapalı-açık eğlence alanları ve mağazalar bulunmaktadır. Ayrıca proje alanında; restore edilerek zemin kat kullanımlarını zenginleştirmesi hedeflenen 2. Derece tarihi eser tescilli iki konak yer almaktadır.

Bu doğrultuda yine halka açık olacağı aşikar. Ama ben de Ortaköy tarzı bir şeyler istedim. fakat marina açısından da güzel bir görüntü oluşturacağı inancındayım.

·
Moderator
31,456 Posts
buradaki iki proje plan olarak yeni kent merkezinin içinde yer alsa da aslında bildiğin kenardalar. Yani skyline ile bir bütünlük oluşturma gibi bir durumları yok.
Ortaköy konsepti çok iyi giderdi cidden buraya.

·
Banned
5,633 Posts
En begendigim projelerden birisi. Ege Perla ve bu. Marina olayini sahil seridini doldurup yaparlar buyuk ihtimalle. O yuzden denizle binalarin arasinda 100m civari bi mesafe olur sanirim. Hayirli olsun Izmir'e. Umarim sorun cikmadan yapilir.

61 - 80 of 141 Posts