SkyscraperCity banner

81 - 100 of 141 Posts

·
Registered
14 Posts
Burasi zaten mahkemelik, henuz baslamak gibi bir dusunce yok zaten! Maalesef :bash:
Mahkemelikse bu yıl kesin başlamaz bu iş. Türkerler'in halkapınardaki işi de mahkemelik. Adamlar konteynırları kurup şantiyelerine yerleştiler ama 1 Yıldır yatıyorlar. Bunlar daha tabela bile asmamışlar, demekki başlamaya çok uzaklar.

·
Registered
1,415 Posts
mahkeme ile bir pürüz kalmadığını duymuştum Rönesans'ta çalışan arkadaşımdan. Anladığım kadarıyla restorasyonların tam olarak bitirilmesiyle buradaki inşaata başlayacaklar. Belki de bu yapıları bir süre ofis olarak da kullanırlar.

·
Registered
14 Posts
mahkeme ile bir pürüz kalmadığını duymuştum Rönesans'ta çalışan arkadaşımdan. Anladığım kadarıyla restorasyonların tam olarak bitirilmesiyle buradaki inşaata başlayacaklar. Belki de bu yapıları bir süre ofis olarak da kullanırlar.
Şimdi baktım kariyer.net'te Izmir projeleri için birçok alanda eleman arıyorlar. Sorunlar çözülmüş belli ki, bu yaza doğru başlayabilir öyleyse.

·
Registered
275 Posts
2 gün önce o bölgeden geçtim alanda bir iş makinesi vardı sanırım zeminle ilgili çalışmalar yapıyorlardı.Yakın bir zamanda başlayacaktır.

·
Registered
127 Posts
EGEDESONSÖZ

İzmir’in gökdelenler bölgesi olarak planlanan Bayraklı Turan’da Doğan Grubu’na ait Milta Turizm ile Rönesans Holding’in ortaklaşa kurduğu Nakkaştepe Gayrimenkul Yatırımları İnşaat Şirketi’nde revizyona gidildi.

Genel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşı karşıya kaldığı Aydın Doğan’a ait Doğan Grubu ile Ankara’da yapımı tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın inşaatını yapan Rönesans Holding yollarını ayırdı. Doğan Grubu hisselerinin tamamını Rönesans’a sattı.

Toplam 117 milyon TL’ye kurulan ve sermayesi yüzde 50’şer olarak paylaşılan projedeki Doğan Grubu’na ait hisseler Rönesans’a geçti. Rönesans, kararın ardından hisse satışı sonrası işlemi 58 milyon 500 bin TL’ye gerçekleştirdi. Böylece, iki grup bu projede yollarını ayırmış oldu.

PROJEDE NELER VAR?
Nakkaştepe Gayrimenkul Yatırımları İnşaat Yönetim ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılacak 'Turan Karma Kullanım Projesi, 27 bin 112 metrekarelik tapulu alanda toplam 200 oda kapasiteli turizm konaklama tesisi, 350 adet konut ve 38 bin metrekarelik ofis ve ticarethanelerden oluşuyor. Turizm Konaklama Tesisi toplamda 200 odalı (2 yataklı 196 suit oda, 4 yataklı 1 kral dairesi, 2 yataklı 3 engelli odası) olmak üzere toplam 402 yataklı olacak. Yatırım tutarı ise 297 milyon lira olarak öngörülüyor.

Proje kapsamında 1+1 ve 2+1 konut tipleri ve çeşitli büyüklüklerde ticaret üniteleri yer alacak. Ticarethanelerin zemin katta ve toplamda 6 bin metrekarelik alanda yer alması planlanıyor. Geri kalan 32 bin metrekarelik alada ise ofis katları yer alacak. Arsa içindeki kargir ev restore edilecek ve İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü izni doğrultusunda kullanılacak. Proje alanının deniz kenarında yer alan 3 adet tapulu alanlarda kargir ev restore edilecek ve İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü izni doğrultusunda kullanılacak. Geri kalan 3 bin 944 metrekarelik parsel yeşil alan olarak terk edilecek. Söz konusu proje kapsamında konutlarda oturanlar ve çalışanlar ile birlikte 4 bin 80 kişilik bir nüfus oluşacak

·
Registered
1,415 Posts
Kaç gün evvel hız verirler demiştim :D Ama bu kadar da hızlı beklemiyordum :D :D

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde geliştirilmekte olan rezidans, ofis, turizm ve ticari alanlardan oluşan karma kullanımlı bir projedir. Projede çok katlı ve az katlı olmak üzere çeşitli niteliklere sahip konut ile ofis alanları bulunmaktadır. Zemin katlarda ise sahildeki yürüyüş yoluyla bağlantılı bir iç sokak ve bu sokağa açılan kafeler, restoranlar, kapalı ve açık eğlence alanları ve mağazalar bulunmaktadır. Ayrıca proje alanında, zemin kat kullanımını zenginleştirmesi beklenen, restore edilmiş ve ikinci dereceden tarihi eser olan iki konak da yer almaktadır.

Konum ve Ulaşım

Proje alanı, İzmir'in iki büyük semti olan Karşıyaka ve Alsancak arasındaki ana ulaşım arteri olan Anadolu Caddesi ile İzmir Körfezi arasındadır. Proje alanının Anadolu Caddesi cephesinde çalışır durumdaki Turan metro istasyonu yer almaktadır. Konumu itibariyle yüksek erişilebilirliğe sahip olan proje alanı, aynı zamanda deniz ile arasında bir engel bulunmaması nedeniyle, tüm konut ve ofis birimlerine kesintisiz körfez manzarası da sunmaktadır.

Özet Bilgiler

Planlanan Proje: Karma Kullanım Projesi
Konsept Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık
Açılış Tarihi: 2016 2. Çeyrek
Adres: Turan Mahallesi 1649 sk. No:54/13 Bayraklı / İzmir

Son olarak 4. çeyrek olarak görünen şey 2016 2. çeyreğe çekilmiş :) Pek inandırıcı gelmedi ama :D

·
Registered
275 Posts
Her yıl aynı terane artık inanmıyorum bu projenin yapılacağına , 7-8 yıldır konuşuluyor ama ortada hala birsey yok . Ne sur yapıdan nede bu projeden umudum yok :tongue:

·
Moderator
31,456 Posts
umarım render gerçekçidir ve çok yüksek olmaz.
skyline'ın baya kenarında çünkü.

• Like
Reactions: taskula
81 - 100 of 141 Posts