SkyscraperCity banner

Ocena:

• 10

Votes: 20 10.6%
  • 9,5

Votes: 10 5.3%
  • 9

Votes: 23 12.2%
  • 8,5

Votes: 10 5.3%
  • 8

Votes: 39 20.7%
  • 7,5

Votes: 12 6.4%
  • 7

Votes: 19 10.1%
  • 6,5

Votes: 8 4.3%
  • 6

Votes: 4 2.1%
  • 5,5

Votes: 6 3.2%
  • 5

• 4

• 3

Votes: 9 4.8%
  • 2

Votes: 7 3.7%
  • 1

Votes: 5 2.7%
1 - 20 of 86 Posts

·
User
1,787 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Typ budynku: biurowiec
Rok budowy: 1989
Projektant: Bolesław Blum
Liczba kondygnacji: 6
Miejsce: róg ulic Focha i Kilińskiego

·
2012
3,340 Posts
heh, chyba pierwszy budynek z Radomia w Miss!

i za to powinien mieć wysoką ocenę:D

rok budowy to chyba jakoś przełom lat 80/90, ale kto był projektantem?

dodam, że pomimo swej wysokości bardzo ładnie się komponuje z otoczeniem i biorąc pod uwagę wszystkie ZA wystawię mu 9;)

·
S7/S12/S9
1,945 Posts
Jeden z moich ulubieńców radomskich!
Tak jak już wcześniej pisałem, jak pojawi się Dom Rzemiosła, budynek Warty i Galeria Rosa to wszystkie ode mnie mają 10! I tak też się staje 10/10

Fajnie KY8, że wstawiłeś to do Miss :cheers:

·
PublicSpace&Chardonnay
1,529 Posts
Dobre to!!

Bardzo kulturalnie się wysokością wkomponował... od kamieniczki drobnej ma tylko 3 kondygnacje, z drugiej strony, gdzie kamieniczkę można by podciągnąć do góry, jest wyższy. Architektura dobra, fajna stolarka. Tylko ta okładzina na minus... niezbyt mi się podoba

Mocna 8!!

·
S7/S12/S9
1,945 Posts
Ciekawi mnie kto dał ocenę 1 i jakie ma uzasadnienie :bash:
Ale tacy 'fachowcy' jak zwykle się nie ujawniają...

PS. Właśnie, a dlaczego nie można podejrzeć kto i jak głosował, w niektórych wątkach można??!

·
S7/S12/S9
1,945 Posts
Na pewno nie przedwojenny :)
Poszukam dokładnej daty budowy ale z tego co się orientuję to prawdopodobnie lata '89-'93

·
User
1,787 Posts
Discussion Starter · #10 ·
PS. Właśnie, a dlaczego nie można podejrzeć kto i jak głosował, w niektórych wątkach można??!
To można było ustawić w opcjach ankiety, teraz już po ptokach - specjalista od 1 pozostanie anonimowy.

·
Registered
253 Posts
Dałem 9,5 -ten minusik to za stolarkę okienną. Nie to, żeby mi się nie podobała, ale można by ją już trochę unowocześnić.

·
S7/S12/S9
1,945 Posts
'W dniu 5 maja 1983 roku rzemiosło radomskie przystąpiło do budowy Domu Rzemiosła przy zbiegu ulic Kilińskiego i Focha' Trudno ocenić czy wtedy ruszyły prace stricte budowlane czy dopiero projektowe...Natomiast pewne jest że budynek oddano do użytku w 1989 roku.
Nazwiska architekta niestety nie znalazłem :/

Na zdjęciach widać również pomnik Jana Kilińskiego (najlepiej na 5 fotce), który jest patronem rzemiosła.

·
most wanted
2,350 Posts
jezu co za zenada

zartuje :), jest rewelacyjny, wlasnie takie budynki tworza historie tej dobrej architektury czasow komunizmu.. alez sweitnie zawinięte te okna, i stolarka nie ucierpiała na modernizacji jakimis gownem, a i sam budynek nie jest w ogole zasrany reklamami, co jest dosc wyjatkowe, zwazywszy na trendy reklamowe w naszych miastach.

9

1 - 20 of 86 Posts