SkyscraperCity banner

Jaka ocena?

1 - 20 of 91 Posts

·
2012
3,340 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Projekt: WG Studio (Wojciech Gęsiak)
Realizacja: 2007-maj 2008

Galeria Rosa powstała przy radomskim deptaku ul. Żeromskiego, ul. Mickiewicza i parku im. T. Kościuszki. Przeznaczenie obiektu to punkty handlowe i usługowe (m.in. restauracja i kręgielnia).

Fotki na kilka dni przed oddaniem budynku do eksploatacji, ale obrazujące wygląd budynku...

fota by KY8

foty by TETA

i link do wątku http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=406614

EDIT: mały falstart wyszedł i jeszcze pola nie ma >(

EDIT 2: porównanie stanu "przed" i "po" inwestycji, dzięki uprzejmości @TETA

Na podsumowanie tematu fotka tego miejsca wykonana na przełomie XIX. i XX. wieku oraz fotka stanu obecnego po zakończeniu wszelkich prac. Pietrowy budunek widoczny na starej fotografi na pierwszym planie już nie istnieje. Został rozebrany 5 lat temu z uwagi na tragiczny stan techniczny oraz nikłą wartość architektoniczno-historyczną.

·
Registered
704 Posts
4.5 za wieżyczkę na rogu, 8.5 za resztę... średnio wychodzi 6.5, jak już się pojawi poll to zaokrąglę do 7;)

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Wygląda bardzo ładnie, ale jeszcze nie powiesili szyldów sklepowych, więc jest wręcz niepoprawnie jak na Polskę, czysto, schludnie i sterylnie.
Poczekam jeszcze kilka dni, jak będa zdjęcia po otwarciu, ale na razie same pozytywne oceny. Kilka minusików jak neon na wieżyczce i zupełnie niepasujący czcionką szyld nad wejściem głoszący "Galeria Rosa" - nazwa do architektury budynku też ma tyle wspołnego co osioł systematycznie do karpia, ale budynek niczego sobie.

·
Moderator
8,175 Posts
OK, już można głosować.
A budynek całkiem schludny i sympatyczny, chociaż tą wieżyczkę mogli sobie darować... ;) 7/10

·
2012
3,340 Posts
Discussion Starter · #6 ·
^^ dzięki :D

ja dam 8,5 za to, że schludnie wygląda i fajnie się komponuje z ulicą i parkiem, a także stojącym po przeciwnej stronie UM, podniesie też atrakcyjność ulicy -niestety ta wieżyczka a raczej ten baner/neon psuje nieco efekt dlatego minus 0,5 i wyjdzie 8.

·
N 51° 23' E 21° 09'
4,572 Posts
^^ Wygląda bardzo ładnie, ale jeszcze nie powiesili szyldów sklepowych, więc jest wręcz niepoprawnie jak na Polskę, czysto, schludnie i sterylnie.
Żadnych szyldów nie będzie. Dozwolone są tylko skromne reklamy w oknach. Jak się przyjrzysz do dostrzeżesz je na 1. piętrze. Jakaś kawiarnia tam jest czy pijalnia czekolady. Nie pamiętam dobrze.
Swoją drogą to myślałem, że fotki, które machnąłem w 5 minut byle tylko pokazać stan prac przy budynku, nie znajdą się jako reprezentujące galerię w Miss Polski. Wypadało tu pokazać bardziej wykwintne dzieła, zrobione przy ładnej pogodzie :)

·
2012
3,340 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^ to do dzieła, lepszych fot nie było więc wrzuciłem takie - jak będą to podmienię;)

·
N 51° 23' E 21° 09'
4,572 Posts
^^ to do dzieła, lepszych fot nie było więc wrzuciłem takie - jak będą to podmienię;)
Oki. Teraz jestem jeszcze w KR, ale za tydzień wracam, więc z czasem może coś dorzucę. Problem tylko będzie z netem, ale coś wymyśle.
Są jeszcze inni 'operatorzy magicznych pudełek zaklinających dusze' ;) Mają tu pole do popisu, więc…
PS dałem 9,5.

·
Everything is real
5,125 Posts
Bylaby dycha.Draznia mnie te witrynowe okna w miejscu prostych okiennic.Widzialbym tam jakas okleine sosnowa :)
Reszta bez zastrzezen. :cheers:
Europa :)
8/10

·
Centuś
3,373 Posts
Jakoś nie mogę się przekonać, a chciałbym bo budynek wykończony z wielką dbałością o detal. Mnie też wnerwiają te okna bez podziałów, które kompletnie nie pasują do tego budynku. Ogólnie projekt jest średni. Z drugiej strony jest to i tak jedno z najładniejszych i najlepszych urbanistycznie centrów handlowych w Polsce. 7/10 trochę na wyrost, głównie za urbanistykę i wykonanie, projekt średni, ale i tak pozytywny jak na CH.

·
Registered
8,887 Posts
Miastotworcze, ladnie wkomponowane w istniejaca tkanke, centrum handlowe. To jest to, czego potrzeba polskim miastom 9/10

·
User
1,787 Posts
Mnie też wnerwiają te okna bez podziałów, które kompletnie nie pasują do tego budynku.
Kształt okien jest nawiązaniem do stojącego po drugiej stronie ulicy urzędu miejskiego - XIX wiecznego gmachu autorstwa włoskiego architekta Corazziego.

·
tararam
7,621 Posts
Z drugiej strony jest to i tak jedno z najładniejszych i najlepszych urbanistycznie centrów handlowych w Polsce
no wlasnie, arhitektonicznie to to cudo nie jest, ale biorac pod uwage ze to CH i urbanistycznie robi naprawdę swietne wrazenie to dam nadwyraz wysoko - 8,5

1 - 20 of 91 Posts