SkyscraperCity banner

2461 - 2480 of 2529 Posts

·
...
4,416 Posts
^^ Na Batorego remont trwa od kilku tygodni.
Dokładnie 2 tygodnie temu byłem tam na spacerze i pamiętam jaką udręką był przejazd wózkiem całej Batorego. Ale skoro już robią, to spoko.

·
Registered
3,608 Posts
Obecnie nie jeździ tam żadna linia, może dzięki tej przebudowie będą jakieś kursy (i dalej przez również niedawno utwardzoną ul. Małcużyńskiego).
Na Małcużyńskiego nie ma miejsca na pętlę (i chyba nie ma miejsca na przystanki), zresztą problemem by było samo wybranie linii. Warianty 14 wycofane z Potkanowa? To miałoby sens pod warunkiem, że 25 by trafiło przez Stalową do Krychnowic.

·
...
4,416 Posts
Batorego - ułożony jest chodnik z jednej strony do kliniki weterynaryjnej.

Kiedyś płyty chodnikowe, dziś kostka dobra na parking pod supermarketem. Taki rozwój.

• Like
Reactions: TETA

·
Registered
1,051 Posts
^^ Standard w Polsce. Ostatnio byłem np. na międzywojennym osiedlu willowym w Krakowie w pobliżu centrum - również kostka Bauma na każdym wyremontowanym chodniku: https://www.google.pl/maps/@50.0705718,19.9613214,3a,75y,230.92h,93.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1sp89WqrUQyGXblJfC9fR5cw!2e0!7i13312!8i6656

Jeśli chodzi o remont ul. 25 Czerwca to Wodociągi Miejskie będą jednak prowadziły prace od dworca PKS do ul. Sienkiewicza (wcześniej była mowa o odcinku albo do ul. Waryńskiego albo do ul. Słowackiego, więc wybrany został pośredni wariant, na szczęście nie ten 150-metrowy do Waryńskiego):
Wiadomo, na jaki odcinek 25 Czerwca wejdą Wodociągi Miejskie

Od ronda Mikołajczyka do ul. Sienkiewicza będą prowadziły prace Wodociągi Miejskie. Organizacja ruchu ma być tak ustalona, aby całkowicie nie zablokować przejazdu.

Jak pisaliśmy, Wodociągi Miejskie przygotowują się do prac na ul. 25 Czerwca. Spółka planowała te roboty od dawna, ale czekała na oddanie Trasy N-S. Wejście na jedną z najruchliwszych arterii miasta oznacza bowiem spore utrudnienia w ruchu.

Zapadła już decyzja, na jakim odcinku będą prowadzone prace. – Ustaliliśmy, że będzie to fragment ul. 25 Czerwca od ronda Mikołajczyka do Sienkiewicza. Dodatkowo zlecimy także roboty w pobliżu szkoły nr 13, a także na uliczkach między Waryńskiego a Sienkiewicza – mówi wiceprezes Wodociągów do spraw technicznych Paweł Olszewski. Wcześniej informował nas, że brany był pod uwagę fragment do ul. Waryńskiego.

Są już przygotowywane warunki przetargu i ma być on ogłoszony jeszcze w listopadzie. Prace zaczną się najpewniej na wiosnę, choć wszystko zależy od pogody.

Prezes Olszewski zapewnia, że będą prowadzone „pod ruchem”, odcinek nie zostanie zamknięty dla samochodów. I tak należy się jednak liczyć z większymi korkami, biorąc pod uwagę, jak już w godzinach szczytu fatalnie jeździ się ul. 25 Czerwca.
źródło

·
...
4,416 Posts
Kontynuując wątek chodnikowy, tak wygląda Strefa Wygodnego Ruchu dla samochodów i rowerów:

http://www.radom.pl/page/4,aktualnosci.html?id=11203

Znaki na środku (chodnika) opaski - są

Najtańsza kostka z fazą - jest

(Chodnik) Opaska między ruchliwą drogą a ddr - jest

Barierki nad przepaścią w oczojebnym kolorze - są

mission accomplished

·
Leningreen
Ostblock
3,402 Posts
Chodnik między ruchliwą drogą a ddr - jest
To jest najgorsze, co można zrobić z pieszymi... Ja pamiętam, jak jeszcze mieszkając w Radomiu, czasami łaziłem przez Grzecznarowskiego tunelem. Tam w miejscu łączenia się infrastruktury tunelu z chodnikami od strony Ustronia, DDR zmienia się miejscem z chodnikiem i pieszy ląduje właśnie między ruchliwą jezdnią, a zapierdzielającymi rowerzystami. Fatalne uczucie.

PS Wychodzi na to, że to w ogóle nie jest chodnik z prawnego punktu widzenia, tylko właśnie jakaś opaska :lol: Można było całość wylać asfaltem... No i Witkowski lezie tam łamiąc prawo :lol:

·
Registered
1,051 Posts
Wg fb Bractwa to nie jest chodnik:
Zakończyła się budowa drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wapiennej na odcinku od granic miasta Radomia do ciągu pieszo-jezdnego przy skrzyżowaniu z ulicą Wolanowską. Długość: 980 m, szerokość: 2-2,80 m, nawierzchnia: beton asfaltowy. Ciąg rowerowy prowadzono w obrzeżu betonowym i oddzielono od jezdni wyspą dzielącą szerokości 1 m i 1,60 m. W miejscach przewężenia pasa drogowego zastosowano ciąg rowerowy przylegający do jezdni w poziomi chodnika – za krawężnikiem betonowym. Projekt był konsultowany z Bractwem Rowerowym.
pełna galeria

·
...
4,416 Posts
Ja przepraszam za ten ironiczny komentarz, ale to prezydent mnie w błąd wprowadził.

·
Registered
519 Posts
Ja przepraszam za ten ironiczny komentarz, ale to prezydent mnie w błąd wprowadził.
I to był właśnie klasyczny mechanizm powstawania fakenewsów w necie - ktoś coś napisze bo się pomyli (gorzej jak świadomie się pomyli 😜 ), 7 osób polajkuje, 10 poda dalej i się okazuje, że wina Tuska/Zandberga/Macierewicza/Mariana 😉 PePe udzielił nam dobrej lekcji 😄

·
...
4,416 Posts
I to był właśnie klasyczny mechanizm powstawania fakenewsów w necie - ktoś coś napisze bo się pomyli (gorzej jak świadomie się pomyli 😜 ), 7 osób polajkuje, 10 poda dalej i się okazuje, że wina Tuska/Zandberga/Macierewicza/Mariana 😉 PePe udzielił nam dobrej lekcji 😄
Hahahihi... Czemu służy ten pasek kostki i czemu się na nim prezydent fotografuje? To nie fakenews tylko fakechodnik.

• Like
Reactions: fpunkt

·
Registered
178 Posts
Na pierwszym zdjęciu widać z resztą znak zakazu ruchu pieszych (co swoją drogą jest absurdalne).
Ale jest to absurd zaaprobowany przez Bractwo Rowerowe, a więc już nie absurd, a autorytatywnie potwierdzona innowacja :troll:
W takim razie prezydenciuniowi należy się mandat za łamanie przepisów i nic tu nie da brak policji na miejscu zdarzenia, skoro zostało ono tak świetnie udokumentowane i upublicznione :lol:

·
pogromca drzew
1,064 Posts
Hahahihi... Czemu służy ten pasek kostki
Służy zachowaniu wymaganej skrajni pomiędzy jezdnią a drogą dla rowerów. Dodatkowo utrudnia parkowanie. MZDiK nie chciał wykupować gruntów pod normalną infrastrukturę więc projektant zastosował takie a nie inne rozwiązanie. Zresztą spotykane również w Polsce, np. we Wrocławiu.

·
...
4,416 Posts
Od wymaganej skrajni to jest on kilka razy szerszy, parkowania z pewnością nie powstrzyma, ale trzeba przyznać że jeśli dobrze kojarzę to po tej stronie jest bardzo mało domków i ruch pieszy znikomy. Aczkolwiek jeśli są to tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkalną, to może się to zmienić i wtedy będzie problem.

·
pogromca drzew
1,064 Posts
^^skrajnia jezdni wynosi 50 cm, jeśli w opasce mają być znaki to dodatkowo 20 cm dla skrajni drogi dla rowerów. Nie ma powstrzymać parkowania a jedynie utrudnić. W Polsce niektórych nawet słupki nie powstrzymają. Projektant tak krajał jak mu dał MZDiK, tu nie dało się zrobić ciągu pieszo-rowerowego - zbyt mała szerokość wolnego pasa drogowego na łuku ulicy Wapiennej. Dla mnie opaska to o wiele lepsze rozwiązanie niż to co zrobiono dalej w Cerekwi (zresztą niezgodnie z Rozporządzeniem).

2461 - 2480 of 2529 Posts