SkyscraperCity banner

2481 - 2500 of 2529 Posts

·
pogromca drzew
Joined
·
1,064 Posts
Batorego - ułożony jest chodnik z jednej strony do kliniki weterynaryjnej.
Kiedyś płyty chodnikowe, dziś kostka dobra na parking pod supermarketem. Taki rozwój.
^^
Od kilku lat, w ramach opiniowania projektów rowerowych "walczę" o nawierzchnię chodników z asfaltu lub płyt betonowych. Jest kilka sukcesów, ale chyba więcej porażek. Pewnym wytrychem było zaproponowanie kostki betonowej niefazowanej, co prawda równie paskudnej jak z fazami, ale dużo wygodniejszej i dla nóg i dla kółek wózków, walizek czy hulajnóg. Bezfazowa na chodnikach jest między innymi we wszystkich projektach PW Dakar, w tym na 130 m odcinku, który powstał w ramach projektu multimodalnego na ul. Przytyckiej. Jednak wchodzi wykonawca, który ma na składzie akurat kostkę fazowaną lub ewentualnie nie doczytał zapisów w SIWZ i kładzie ją a później załatwia z MZDiK nieistotna zmianę projektową. Sami czytajcie...

 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
A propos tej odpowiedzi z MZDiK, na całym Dzierzkowie są chodniki z płyt, a mimo to na remontowanej ul. Zwoleńskiej mamy kostkę z fazą. I tak jadąc od Kaszubskiej po całkiem równej starej płycie:wjeżdża się na terkoczącą i od nowości niekomfortową kostkę:Także argumentacja pisana na siłę, a my nadal tak na prawdę nie wiemy czemu MZDiK tak uparcie stosuje najgorszą z możliwych nawierzchnię chodników, utrudniając życie ludziom na wózkach i rodzicom.
 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
Na Żeromskiego robią właśnie lewoskręt z wiaduktu.
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
DK 12. Mieszkańcy ul. Wolanowskiej: Władze o nas zapomniały. MZDiK: Szykujemy dokumentację

Wolanowska, czyli miejski odcinek krajowej dwunastki, jest w dramatycznym stanie. Mieszkańcy od lat upominają się o remont drogi. Czy jest szansa, że sprawa wreszcie ruszy z miejsca?

„Od wielu lat stan tej drogi wymaga remontu a właściwie budowy od nowa. Niestety, ale władze Radomia jakby nie dostrzegają problemu. Zajmują się innymi ulicami a nasza jest niestety zaniedbana. Jakiś czas temu Prezydent Frysztak informował o jakiś działaniach, ale po wyborach - ma chyba inne sprawy na głowie..." - napisał w liście do "Wyborczej" czytelnik.

Dziurawa droga wyznacznikiem granicy miasta

Sprawa jest poważna, bo ul. Wolanowska to miejski odcinek drogi krajowej nr 12, wlot do miasta od strony Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego. Zniszczona przez ciężkie pojazdy, z koleinami i łatami, którymi próbuje się zasłonić kolejne dziury, stała się nawet obiektem niewybrednych żartów o naszym mieście. Np. takiego, że jeżeli kierowca jadący z Łodzi przysnąłby za kierownicą, to wjeżdżając do Radomia, z pewnością się obudzi. Obudzą go wstrząsy samochodu na dziurawej drodze.

Temat remontu ul. Wolanowskiej powraca też regularnie na sesjach rady miejskiej, gdy kolejni radni pytają, co z tą inwestycją. Zadaliśmy to samo pytanie miejskiemu zarządowi dróg i komunikacji.

Prace na dwóch frontach

- Prace przy przebudowie ul. Wolanowskiej toczą się na dwóch frontach. Z jednej strony w budżecie na rok 2020 MZDiK chce zarezerwować blisko 90 tys. zł na dokończenie prac przy dokumentacji odcinka tej ulicy od Kieleckiej do NSZZ Solidarność, a z drugiej strony szukamy pieniędzy na rozpoczęcie prac przy odcinku od skrzyżowania z aleją NSZZ Solidarność do granicy miasta - mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu. Jak dodaje, zarząd dla drugiego odcinka Wolanowskiej ma już ukończoną dokumentację.

- Jesteśmy także w posiadaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót niewymagających pozwolenia na budowę - mówi rzecznik. I ujawnia, że krajowy odcinek ma być drogą jednojezdniową, dwupasową o szerokości ośmiu metrów. Wzdłuż niej mają biec ciągi pieszo-rowerowe, a kanalizacja powinna zostać poprowadzona rowami.
źródło

 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Radom dostał dotację na przebudowy dróg. Wystarczy na dwie inwestycje

Blisko 3 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych dostanie Radom. Pierwotnie miasta było na liście rezerwowej.

- Dzięki naszej determinacji udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na dwie ważne radomskie inwestycje. Dziś w Warszawie podpisałem stosowne umowy - poinformował na Facebooku w Wigilię po godz. 10 prezydent Radosław Witkowski.

W sumie Radom dostanie blisko 3 mln zł. 700 tys. zł z tej kwoty dostaliśmy na przebudowę ulicy Małęczyńskiej - ta inwestycja już trwa.

600 tys. zł w 2020 roku oraz 1,6 mln zł w 2021 Radom otrzyma także na budowę układu drogowego w strefie przemysłowej na Wólce Klwateckiej.

To druga dotacja na tę inwestycję. Na początku września miasto pozyskało na nią 4 mln zł dofinansowania od marszałka województwa mazowieckiego.

- Warto przypomnieć, że początkowo nasze projekty znajdowały się na liście rezerwowej. Mimo to obie inwestycje rozpoczęliśmy, a dziś wspólnie możemy się cieszyć przyznanym nam dofinansowaniem - napisał prezydent.

Pierwotnie lista rankingowa Funduszu Dróg Samorządowych została opublikowana przed wyborami parlamentarnymi. W regionie radomskim okazało się, że większość dotacji pójdzie do gmin, w których rządzą wójtowie lub burmistrzowie z PiS. Dofinansowania dostali także ci włodarze z PiS, którzy kandydowali do Sejmu.
źródło
 

·
88302935
Joined
·
2,892 Posts
Nie ma zakazu od strony Glinic. Od strony Centrum chyba też, a obowiązku jazdy betonowym rynsztokiem chyba nie próbowali wprowadzić, bo za wąsko na dwukierunkowy CPR.
-----
Sprawdziłem w terenie: jadąc prawym pasem od strony 25 Czerwca są znaki poziome nakazujące rowerzystom zjazd na nieoznakowaną jeszcze DDR i jazdę w prawo w kierunku Prażmowskiego bez możliwości wjazdu na wiadukt. Brak oznakowania pionowego, więc teoretycznie poziome można zlekceważyć.
Jadącym rowerami lewym pasem nic nie zabrania wjazdu na wiadukt (jeśli nie liczyć trąbiących kierowców).
Pojawiły się znaki zakazujące jazdy rowerzystom po jezdni na wiadukcie, są z obu stron wiaduktu.
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Coś się w końcu zaczyna dziać w temacie nowego śladu drogi wojewódzkiej nr 740 (droga z węzła S7 Radom-Zachód, tego w polu), z fb Witkowskiego:
Wspólnie z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich rozpoczęliśmy prace nad wytyczeniem nowego śladu drogi wojewódzkiej nr 740. Chcemy, by powstał nowy wylot drogi prowadzącej do węzła na trasie S7. Byłoby to przedłużenie ulicy Wernera. To inwestycja, która docelowo ma odciążyć ulicę Przytycką.


Dobrze, że wg tej wiadomości głównym przebiegiem ma być ten do ul. Wernera, a nie jak wcześniej mówili do ul. NSZZ Solidarność (no chyba, że dalej tak jest, a do Wernera będzie tylko odnoga).
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Orientuje się ktoś jakiej linii autobus będzie przejeżdżał ulicą Małęczyńską?
Dziś tamtędy przechodziłem i widać wyznaczone miejsca pod przystanki autobusowe.
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Poseł Konrad Frysztak: Budujemy lotnisko, obok którego nie będzie żadnej drogi krajowej

Poseł Konrad Frysztak zabiega o spotkanie radomskich parlamentarzystów z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem w sprawie statusu dróg prowadzących na lotnisko. Wszystko wskazuje bowiem na to, że po przeniesieniu ruchu ze „starej siódemki” na zachodnią obwodnicę Radomia, żadna z dróg krajowych nie będzie prowadziła na radomskie lotnisko.

Poseł otrzymał odpowiedź na swoją interpelację poselską dotyczącą współfinansowania przez państwo remontu „starej siódemki” w granicach miasta.

To już nie jest „krajówka”

Przypomnijmy, temat wywołali przed ponad rokiem politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy na konferencji prasowej zakomunikowali, że udało im się uzyskać zapewnienie co możliwości dofinansowania inwestycji z funduszy resortowych. Pieniądze jednak do Radomia nie dotarły, a miasto zaangażowane w budowę trasy N-S tymczasowo wstrzymało się z remontem „starej siódemki”, czyli ulic Czarnieckiego, Kieleckiej i Warszawskiej. Z odpowiedzi na interpelację dowiadujemy się, że państwo nie może wprost finansować remontu takiej drogi, chyba, że miasto wystąpi o o pieniądze z rezerwy subwencji ogólnej lub z Funduszu Dróg Samorządowych.

To jest droga wojewódzka

Z odpowiedzi na interpelację poseł dowiedział się, że „stara siódemka” utraciła już status drogi krajowej i obecnie jest już tylko drogą wojewódzką. - Żadna z instytucji wojewódzkich czy miejskich nie otrzymała stosownej dokumentacji i decyzji, że ta droga nie jest już drogą krajową- mówił na konferencji prasowej Konrad Frysztak. Jego zdaniem taki status ulic Czarneckiego, Kieleckiej i Warszawskiej rodzi swoje konsekwencje. Jest to bowiem droga, która jest naturalnym połączeniem z lotniskiem.

- „Stara siódemka” łączy się z budowanym obecnie radomskim odcinkiem trasy numer 9, w tym Alei Wojska Polskiego biegnącej obok lotniska. Przepisy wyraźnie mówią, że drogi krajowe nie mogą zaczynać się w oderwaniu od innych dróg krajowych. W ten sposób ulica Żółkiewskiego już teraz nie jest drogą krajową, a Aleja Wojska Polskiego nie będzie drogą krajową, albo już nią nie jest. To wszystko jest jedną farsą - mówił Konrad Frysztak.

Stwierdził, że ogromne pieniądze, który wykładane są na budowę trasy tak naprawdę idą na drogę niższej rangi. - Budujemy lotnisko, ale będzie to prawdopodobnie jedyne lotnisko, obok którego nie będzie przebiegać żadna droga krajowa - powiedział Konrad Frysztak. Pod wnioskiem o spotkanie z ministrem podpisali się posłowie Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Mirosław Maliszewski.
źródło

Już pomijając fakt, że miasto od kilku lat nie może doprosić się w MI o tak, wydawałoby się, logiczną sprawę jak przedłużenie DK9 do S7 na węźle Radom Północ to poseł Frysztak w dwóch sprawach coś kręci.
Po pierwsze, jak województwo może nie mieć decyzji, że stara siódemka to już drogą wojewódzka jak kilka miesięcy temu, we wrześniu 2019, województwo korzystając z okazji, że prawie 30 km starej DK7 (w tym m.in. odcinek na terenie Radomia) straciło status drogi krajowej i stało się drogą wojewódzką, pozbawiło, "kategorii drogi wojewódzkiej odcinek drogi wojewódzkiej o proporcjonalnej długości do odcinka drogi krajowej, który został pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii dróg wojewódzkich" (źródło). Drogą powiatową stał się m.in 23 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 733. Gdyby województwo nie miało oficjalnej decyzji w sprawie starej siódemki na terenie Radomia to nie podejmowałoby takich decyzji.
Po drugie, Frysztak chyba zapomniał, że obok lotniska biegnie jeszcze DK12, więc, przynajmniej do wybudowania S12, al. Wojska Polskiego będzie miała status drogi krajowej (a DK9 będzie się zaczynała prawdopodobnie na rondzie rzeszowskim), choć oczywiście mam nadzieję, że DK9 zostanie wydłużona do S7.
 

·
Registered
Joined
·
12 Posts
Frysztak robi ostatnio trochę zamieszania ale nic poza Tym. Jest całkowicie nie słowny przed wyborami obiecywał w kowali trzymanie ich strony po wyborach cisza. Moje marzenie ściętej głowy S9 jako zamknięcie ringu radomskiego między węzłem Radom północ a przyszłą S12, zachaczajacy ze wschodniej strony o lotnisko.
 

·
Registered
Joined
·
519 Posts
źródło
Po drugie, Frysztak chyba zapomniał, że obok lotniska biegnie jeszcze DK12, więc, przynajmniej do wybudowania S12, al. Wojska Polskiego będzie miała status drogi krajowej
Co swoją drogą jest słabe bo dk12 powinno teraz biec przez Kielecką, Czarnieckiego, Żółkiewskiego, a nie jak teraz - prawie środek miasta
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Bezpieczniej na drogach. Będą nowe światła i przejazdy rowerowe

Światła i przejazd dla spacerowiczów po Lesie Kapturskim i przejazd rowerowy w kierunku Leśniczówki planuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Trochę trzeba będzie poczekać na sygnalizację u zbiegu Maratońskiej i Dębowej

Drogowcy od kilku lat ustawiają nowe sygnalizacje, przede wszystkim na niebezpiecznych przejściach dla pieszych. W ostatnim czasie światła stanęły m.in. na Limanowskiego przy stacji krwiodawstwa, na Wierzbickiej przy Lidlu, Chrobrego przy sklepie Tęcza, na Struga przy DPS czy 11 Listopada przy liceum Staszica.

Także w tym roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji chce ustawić nowe światła, a kolejne przebudować. Razem z tymi inwestycjami powstaną też udogodnienia dla rowerzystów.

Pierwsza planowana inwestycja to zaległy projekt Bractwa Rowerowego z budżetu obywatelskiego. Na lewoskręcie z Czachowskiego w Żeromskiego zostanie namalowana śluza dla rowerzystów, z której oni będą mogli jechać także prosto. Drogowcy zbudują także łącznik od skrzyżowania do ulicy Batorego, którego wylot do Żeromskiego będzie właśnie na wprost Czachowskiego.

Przetarg był ogłoszony w zeszłym roku, ale wykonawcy za budowę zażądali od 227,4 do 262 tys. zł. MZDiK z kolei planował, że wyda na to zadanie najwyżej 200 tys. zł. Zadanie zostało przesunięte na 2020 rok, drogowcy mają też w tym roku trochę więcej pieniędzy - 270 tys. zł.

- Przetarg ogłosimy prawdopodobnie już w marcu - zapowiada Marek Ziółkowski z MZDiK.

Sygnalizacja stanie także na ulicy Czarnieckiego na przejściu w rejonie skrzyżowania z Folwarczną, obok przystanku końcowego linii 15. Z tych pasów korzystają nie tylko mieszkańcy, ale też spacerowicze i rowerzyści udający się do pobliskiego Lasu Kapturskiego.

Dlatego w MZDiK zakładają, że przy okazji montażu świateł i tu zbudują przejazd dla rowerów i łącznik do pętli autobusowej. W planach jest także budowa fragmentu ścieżki w kierunku wjazdu do lasu, ale na to trzeba będzie poczekać.


- Po zachodniej stronie trzeba w tym celu wykupić działki i będzie to wykonywane jako osobne działanie - tłumaczy Ziółkowski.

W planach miasta jest też budowa świateł na skrzyżowaniu Maratońskiej i Dębowej, na którym co kilka dni dochodzi do kolizji albo wypadku. Tu najpierw trzeba wykupić działkę u zbiegu Maratońskiej i Dębowej po stronie cmentarza. Procedura wykupu jest w toku.
źródło

Wizualizacja łącznika Czachowskiego z Batorego, Bractwo Rowerowe:Ruszyły prace przy przebudowie ul. Szydłowieckiej

Rozpoczęła się przebudowa ul. Szydłowieckiej. Prace, które kosztować będą prawie 8 mln zł, potrwają do połowy 2021 roku.

Jedna z radomskich firm, podwykonawca przebudowy ul. Szydłowieckiej, przygotowuje teren pod inwestycję. Aktualnie trwa wycinka drzew i krzewów. Ruchem samochodów, kierują pracownicy firmy, która prowadzi wycinkę. Przebudowę ul. Szydłowieckiej wykona firma Strabag, która wygrała przetarg ogłoszony przez MZDiK. - Przystępujemy do pierwszych prac przy rozbudowie ul. Szydłowieckiej. Nie spodziewajmy się tam jednak wielkich ciężkich maszyn. Póki co startujemy z tymi pracami przygotowawczymi. Mowa oczywiście o wycince drzew pod poszerzenie tej drogi. Chodzi o to, żeby po tej wycince można było bez problemu rozpocząć m.in. prace kanalizacyjne – mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Długość przebudowywanego odcinka to ponad 1680 metrów. Powstanie na nim asfaltowa jezdnia. Po obu stronach ulicy wybudowane zostaną chodniki z kostki wraz z wjazdami do poszczególnych posesji. - Poza samą jezdnią trzeba będzie z jednej strony zrobić chodnik, z drugiej strony prawdopodobnie ciąg pieszo-rowerowy lub ścieżkę rowerową. To jeszcze nie jest jasne, ale wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów – wyjaśnia rzecznik MZDiK.

[...]

Na odcinku między mostem a ulicą Czajkowskiego zostały zaprojektowane zatoki przystankowe dla autobusów komunikacji miejskiej i miejsca postojowe dla samochodów w okolicy Muzeum Wsi Radomskiej. W ramach przebudowy ul. Szydłowieckiej powstanie także odwodnienie i nowe oświetlenie. Droga ma powstać do końca czerwca 2021. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag, a koszt inwestycji to blisko 8 mln zł.
źródło

 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Inżynieria Rzeszów wymieni instalację wodociągową pod ul. 25 Czerwca

Wodociągi Miejskie rozstrzygnęły przetarg na modernizację kanalizacji deszczowej i sanitarnej pod ul. 25 Czerwca i kilkoma pobliskimi ulicami. Prace będą prowadzone pod ruchem.

Jedyną ofertę w przetargu złożyła Inżynieria Rzeszów. Za prace zażądała 10,8 mln zł (wodociągi na inwestycję planowały przeznaczyć 11 mln zł) i zaproponowała 48 miesięcy rękojmi na wykonane prace.

Zadanie jest dwuczęściowe. Kanalizacja sanitarna będzie budowana lub przebudowana na ulicach Prusa, Waryńskiego, Bydgoskiej, 25 Czerwca a kanalizacja deszczowa również na ul. Sienkiewicza.

Na wykonanie prac Inżynieria Rzeszów będzie miała 30 miesięcy. Pierwszy miesiąc ma na prace przygotowawcze, kolejnych 17 miesięcy na przeprowadzenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Same prace budowlane wraz z odtworzeniem nawierzchni jezdni, chodników i trawników mają potrwać maksymalnie siedem miesięcy. Ostatni rok to czas na zgłaszanie ewentualnych wad.

Jak pisaliśmy, Wodociągi Miejskie przygotowywały się do prac na ul. 25 Czerwca od dawna, ale czekały na oddanie Trasy N-S. Wejście na jedną z najruchliwszych arterii miasta oznacza bowiem spore utrudnienia w ruchu.

Jak wyjaśniał nam w listopadzie wiceprezes Wodociągów Miejskich do spraw technicznych Paweł Olszewski, instalacja będzie wymieniona na odcinku ul. 25 Czerwca od ronda Mikołajczyka do Sienkiewicza, a na samej Sienkiewicza na wysokości szkoły podstawowej nr 13.

Prace na 25 Czerwca będą prowadzone pod ruchem. Sieć biegnie blisko chodnika i będzie można zamknąć jeden lub oba pasy w jedną stronę, wtedy kierowcy mieliby do dyspozycji drugą jezdnię.
źródło

 
2481 - 2500 of 2529 Posts
Top