SkyscraperCity banner

2521 - 2529 of 2529 Posts

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
W Radomiu w dobrym tempie idzie przebudowa ulicy 25 Czerwca. Koparki coraz bliżej ulicy Sienkiewicza, inny dojazd do ulicy Zacisze

Postępują prace przy wymianie rur kanalizacyjnych i wodociągowych na ulicy 25 Czerwca. Teraz ekipy budowlane przeniosły się w górę ulicy, pracują już bardzo blisko skrzyżowania z ulica Sienkiewicza. Na wyremontowanym już odcinku ekipy ustawiły nowe latarnie. Został też położony asfalt na części ulicy 25 Czerwca, choć jeszcze bez ostatniej, ścieralnej warstwy. Tym samym został zmieniony wyjazd z ulicy Zacisze, mieszkańcy teraz wyjeżdżają samochodami od razu w stronę ronda.
źródło

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/42/d6/5f64b22a81197_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/97/d4/5f64b224afe7c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/83/ec/5f64b21f479d3_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/7a/2f/5f64b1de99870_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/67/f6/5f64b221e079c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/ae/e0/5f64b219f2440_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/cf/7d/5f64b22dad05c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/2c/90/5f64b22778cd7_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a6/03/5f64b20f6efe8_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/6c/17/5f64b214bba5a_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a6/03/5f64b20f6efe8_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/73/83/5f64b201dce4b_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d9/93/5f64b1fc3974f_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/cf/0e/5f64b2048e986_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8a/56/5f64b20a15c12_o.jpg
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Nowa droga powstanie w rejonie pasa startowego radomskiego lotniska

Za nieco ponad rok będzie można jeździć i chodzić nowym fragmentem drogi na przedłużeniu ulicy Lubelskiej, który ominie budowany dłuższy pas lotniska na radomskim Sadkowie. Zwycięzcą przetargu na realizację tej dość ważnej inwestycji została firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Koszt zadania wyniesie około 2,16 miliona złotych.

Prawie kilometr nowej jezdni wraz z chodnikiem, drogą rowerową i odwodnieniem powstanie na połączeniu końcówki ulicy Lubelskiej w Radomiu z miejscowością Kiedrzyn. Wszystko po to, aby móc zachować ciągłość komunikacyjną na drodze powiatowej w związku z prowadzoną rozbudową lotniska, a konkretnie z wydłużeniem tam pasa startowego. Droga z tego powodu nie będzie mogła przebiegać tak blisko i musi zostać przesunięta. Początek nowego odcinka o długości dokładnie 997 metrów zostanie zlokalizowany na wysokości wschodniej granicy lasku oddzielającego teren lotniska od ulicy Lubelskiej w Radomiu. Droga pobiegnie przez pola i łąki w kierunku północno-wschodnim, następnie skręci o 90 stopni w stronę południowo-wschodnią i połączy się ze starym przebiegiem w pobliżu granicy gmin Gózd i Jedlnia-Letnisko. Chociaż to zadanie będzie prowadzone zarówno na terenie Radomia (miasta na prawach powiatu), jak również Sadkowa w gminie Jedlnia-Letnisko i Kiedrzyna w gminie Gózd, to jego inwestorem będzie Gmina Miasta Radomia, ponieważ jest ono związane z wielką inwestycją realizowaną w granicach miasta, czyli rozbudową lotniska.

Zakres zadania obejmuje budowę jezdni o szerokości sześciu metrów (z poszerzeniami na łukach), drogi rowerowej i chodnika (odpowiednio o szerokościach dwóch oraz półtora metra), poboczy z kruszywa po obydwu stronach, rowów odwadniających, a także zjazdów do poszczególnych działek wraz z przepustami. Ze względu na sąsiedztwo lotniska cała nowa droga zostanie objęta zakazem zatrzymywania się i postoju (podobnie jak jest obecnie na końcówce ulicy Lubelskiej). Będą też ustawione przy niej znaki A-26, ostrzegające kierowców przed nisko przelatującymi samolotami. Zwycięzca ogłoszonego przez nas przetargu będzie miał czas na wykonanie inwestycji do 30 października 2021 roku.
źródło

545048
 

·
Registered
Joined
·
15 Posts
Nie wiem czy w przypadku zleceń radomskiego mzdiku dla Budromostu jest sens podawania daty zakończenia inwestycji....
PS. Ktoś wie czy opóźnienie Wojska Polskiego wpłynie na termin zamknięcia Kozienickiej?
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
75 milionów złotych. Tyle ma kosztować przebudowa wiaduktu Żeromskiego/Lubelska. I o taką kwotę zawnioskowaliśmy do premiera w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W miejscu wiaduktu ma powstać tak naprawdę węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko. Jest to niezbędny element dla rozwoju i obsługi komunikacyjnej Portu Lotniczego Warszawa - Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Liczę na to, że ten wniosek znajdzie uznanie i pieniądze trafią do Radomia.
źródło

W związku z budową wiaduktu złożony został niedawno Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i obecnie zaczyna się zbieranie uwag od społeczeństwa: Obwieszczenie dot. przedsięwzięcia polegającego na przebudowie wiaduktu w ul.Żeromskiego nad torami PKP
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
^^ Nowe informacje o wiadukcie Żeromskiego/Lubelska:

Ogólnikowe odpowiedzi w sprawie nowego wiaduktu

Ponad miesiąc czekaliśmy na odpowiedź prezydenta Radomia w sprawie organizacji ruchu na planowanym nowym wiadukcie łączącym ulice Żeromskiego i Lubelską. Jest bardzo ogólnikowa, bez konkretu w ważnej kwestii.

Projekt nowego wiaduktu jest w fazie opracowywania (przez jedną z trójmiejskich pracowni), ale nie wiemy na jakim jest etapie i kiedy możemy poznać szczegóły. Mieszkańcy osiedla Dzierzków (dzielnica od torów kolejowych w kierunku lotniska) zdobyli projekt organizacji ruchu na wiadukcie i wokół niego, który wyszedł na przełomie czerwca i lipca z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wynika z niego, że po wybudowaniu wiaduktu nowa organizacja ruchu będzie bardzo uciążliwa dla mieszkańców tej dzielnicy i trudniej będzie im się przemieścić autami z Dzierzkowa w stronę centrum miasta, bo zlikwidowany będzie skręt z ul. Kaszubskiej w lewo, na wiadukt, a ul. Średnia, na odcinku od Lubelskiej do Puławskiej – która według pierwotnej koncepcji miała być dwukierunkową, z możliwym przejazdem do ul. Metalowej i później wjazd na wiadukt z prawej strony – będzie ulicą jednokierunkową w stronę ul. Słowackiego, tak jak jest teraz.

Nas zaskoczyła koncepcja wjazdu na nowy wiadukt jednym pasem ruchu od strony centrum miasta (skrzyżowanie ulic Żeromskiego i Zbrowskiego), tak jak obeecnie.

Z końcem sierpnia zadaliśmy pytania prezydentowi miasta Radosławowi Witkowskiemu, jego zastępcy Mateuszowi Tyczyńskiemu i MZDiK: Ile ma być pasów wjazdowych na nowy wiadukt od strony centrum miasta? Dlaczego ul. Średnia na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Puławskiej, która miała być dwukierunkową, ma być jednokierunkową?

Z rzecznikiem MZDiK odbyliśmy rozmowę, ale nie uzyskaliśmy konkretnych odpowiedzi. Na odpowiedzi od prezydenta i jego zastępcy przez miesiąc nie otrzymaliśmy odpowiedź. I pewnie byśmy jej do tej pory nie otrzymali, gdybyśmy się dwa razy nie upomnieli. W końcu, przysłano nam odpowiedź – z sekretariatu MZDiK - podpisaną przez Mateusza Tyczyńskiego. Jest ona jednak bardzo ogólnikowa.

Na pytanie odnośnie ul. Średniej napisano, że na wspomnianym odcinku ma być ona dwukierunkowa (na projekcie MZDiK z przełomu czerwca i lipca jest inaczej).

Jednak nie doczekaliśmy się odpowiedzi na pytanie odnośnie ilości wjazdowych pasów ruchu na wiadukt od strony centrum miasta - według koncepcji MZDiK „Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa wiaduktu w ul. Żeromskiego nad torami PKP wraz z rozbudową układu komunikacyjnego do połączenia z ul. Średnią, ul. Metalową i ul. Kaszubską w Radomiu” wyraźnie przedstawiono dwa pasy wjazdowe na nowy wiadukt od strony skrzyżowania ul. Żeromskiego i Zbrowskiego, a z projektu MZDiK z przełomu czerwca i lipca - jeden. Zastępca prezydenta, tak jak MZDiK, napisał, że ta sprawa skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego ma być „(…) objęta odrębną dokumentacją uwzględniającą zmiany geometrii dróg oraz sygnalizacji świetlnej (…)”.

Nie satysfakcjonuje nas taka odpowiedź. Doskonale sobie zdajemy sprawę, że koncepcja przebudowy skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego będzie objęta odrębną dokumentacją projektową i przetargiem, ale wizja tego skrzyżowania i połączenie z nowym wiaduktem już powinna być znana. Nie można wychodzić z założenia, że wybudujemy wiadukt, a dopiero później będziemy się zastanawiać co zrobić z układem komunikacyjnym i organizacją ruchu. Wizje muszą być perspektywiczne, przyszłościowe.

Mieszkańcy Dzierzkowa zastanawiają się, dlaczego w projekcie MZDiK organizacji ruchu wokół nowego wiaduktu nie można dopuścić możliwości skrętu w lewo z ul. Kaszubskiej w ul. Lubelską (w kierunku centrum miasta), tak jak jest do tej pory, np. z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu?

Chyba pozostaje nam poczekać na projekt z trójmiejskiej firmy. Czy będą konsultacje społeczne, tego nie wiadomo.
źródło

623165
623166
 

·
Registered
Joined
·
1,053 Posts
Co miasto wstępnie planuje w środkowej części ul. 25 Czerwca:
Rewolucyjne zmiany czekają ulicę 25-go Czerwca w Radomiu. Władze miasta zastanawiają się nad zwężeniem ulicy od Curie-Skłodowskiej do Sienkiewicza. - Zaproponujemy całkowicie inny układ traktu. Ale to mieszkańcy sami zdecydują, czy taki układ drogowy im odpowiada - powiedział Radosław Witkowski.
więcej
 
2521 - 2529 of 2529 Posts
Top