SkyscraperCity banner

2521 - 2536 of 2536 Posts

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
W Radomiu w dobrym tempie idzie przebudowa ulicy 25 Czerwca. Koparki coraz bliżej ulicy Sienkiewicza, inny dojazd do ulicy Zacisze

Postępują prace przy wymianie rur kanalizacyjnych i wodociągowych na ulicy 25 Czerwca. Teraz ekipy budowlane przeniosły się w górę ulicy, pracują już bardzo blisko skrzyżowania z ulica Sienkiewicza. Na wyremontowanym już odcinku ekipy ustawiły nowe latarnie. Został też położony asfalt na części ulicy 25 Czerwca, choć jeszcze bez ostatniej, ścieralnej warstwy. Tym samym został zmieniony wyjazd z ulicy Zacisze, mieszkańcy teraz wyjeżdżają samochodami od razu w stronę ronda.
źródło

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/42/d6/5f64b22a81197_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/97/d4/5f64b224afe7c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/83/ec/5f64b21f479d3_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/7a/2f/5f64b1de99870_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/67/f6/5f64b221e079c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/ae/e0/5f64b219f2440_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/cf/7d/5f64b22dad05c_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/2c/90/5f64b22778cd7_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a6/03/5f64b20f6efe8_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/6c/17/5f64b214bba5a_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a6/03/5f64b20f6efe8_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/73/83/5f64b201dce4b_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d9/93/5f64b1fc3974f_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/cf/0e/5f64b2048e986_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8a/56/5f64b20a15c12_o.jpg
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
Nowa droga powstanie w rejonie pasa startowego radomskiego lotniska

Za nieco ponad rok będzie można jeździć i chodzić nowym fragmentem drogi na przedłużeniu ulicy Lubelskiej, który ominie budowany dłuższy pas lotniska na radomskim Sadkowie. Zwycięzcą przetargu na realizację tej dość ważnej inwestycji została firma Budromost-Starachowice z Wąchocka. Koszt zadania wyniesie około 2,16 miliona złotych.

Prawie kilometr nowej jezdni wraz z chodnikiem, drogą rowerową i odwodnieniem powstanie na połączeniu końcówki ulicy Lubelskiej w Radomiu z miejscowością Kiedrzyn. Wszystko po to, aby móc zachować ciągłość komunikacyjną na drodze powiatowej w związku z prowadzoną rozbudową lotniska, a konkretnie z wydłużeniem tam pasa startowego. Droga z tego powodu nie będzie mogła przebiegać tak blisko i musi zostać przesunięta. Początek nowego odcinka o długości dokładnie 997 metrów zostanie zlokalizowany na wysokości wschodniej granicy lasku oddzielającego teren lotniska od ulicy Lubelskiej w Radomiu. Droga pobiegnie przez pola i łąki w kierunku północno-wschodnim, następnie skręci o 90 stopni w stronę południowo-wschodnią i połączy się ze starym przebiegiem w pobliżu granicy gmin Gózd i Jedlnia-Letnisko. Chociaż to zadanie będzie prowadzone zarówno na terenie Radomia (miasta na prawach powiatu), jak również Sadkowa w gminie Jedlnia-Letnisko i Kiedrzyna w gminie Gózd, to jego inwestorem będzie Gmina Miasta Radomia, ponieważ jest ono związane z wielką inwestycją realizowaną w granicach miasta, czyli rozbudową lotniska.

Zakres zadania obejmuje budowę jezdni o szerokości sześciu metrów (z poszerzeniami na łukach), drogi rowerowej i chodnika (odpowiednio o szerokościach dwóch oraz półtora metra), poboczy z kruszywa po obydwu stronach, rowów odwadniających, a także zjazdów do poszczególnych działek wraz z przepustami. Ze względu na sąsiedztwo lotniska cała nowa droga zostanie objęta zakazem zatrzymywania się i postoju (podobnie jak jest obecnie na końcówce ulicy Lubelskiej). Będą też ustawione przy niej znaki A-26, ostrzegające kierowców przed nisko przelatującymi samolotami. Zwycięzca ogłoszonego przez nas przetargu będzie miał czas na wykonanie inwestycji do 30 października 2021 roku.
źródło

545048
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Nie wiem czy w przypadku zleceń radomskiego mzdiku dla Budromostu jest sens podawania daty zakończenia inwestycji....
PS. Ktoś wie czy opóźnienie Wojska Polskiego wpłynie na termin zamknięcia Kozienickiej?
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
75 milionów złotych. Tyle ma kosztować przebudowa wiaduktu Żeromskiego/Lubelska. I o taką kwotę zawnioskowaliśmy do premiera w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W miejscu wiaduktu ma powstać tak naprawdę węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko. Jest to niezbędny element dla rozwoju i obsługi komunikacyjnej Portu Lotniczego Warszawa - Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Liczę na to, że ten wniosek znajdzie uznanie i pieniądze trafią do Radomia.
źródło

W związku z budową wiaduktu złożony został niedawno Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i obecnie zaczyna się zbieranie uwag od społeczeństwa: Obwieszczenie dot. przedsięwzięcia polegającego na przebudowie wiaduktu w ul.Żeromskiego nad torami PKP
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
^^ Nowe informacje o wiadukcie Żeromskiego/Lubelska:

Ogólnikowe odpowiedzi w sprawie nowego wiaduktu

Ponad miesiąc czekaliśmy na odpowiedź prezydenta Radomia w sprawie organizacji ruchu na planowanym nowym wiadukcie łączącym ulice Żeromskiego i Lubelską. Jest bardzo ogólnikowa, bez konkretu w ważnej kwestii.

Projekt nowego wiaduktu jest w fazie opracowywania (przez jedną z trójmiejskich pracowni), ale nie wiemy na jakim jest etapie i kiedy możemy poznać szczegóły. Mieszkańcy osiedla Dzierzków (dzielnica od torów kolejowych w kierunku lotniska) zdobyli projekt organizacji ruchu na wiadukcie i wokół niego, który wyszedł na przełomie czerwca i lipca z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wynika z niego, że po wybudowaniu wiaduktu nowa organizacja ruchu będzie bardzo uciążliwa dla mieszkańców tej dzielnicy i trudniej będzie im się przemieścić autami z Dzierzkowa w stronę centrum miasta, bo zlikwidowany będzie skręt z ul. Kaszubskiej w lewo, na wiadukt, a ul. Średnia, na odcinku od Lubelskiej do Puławskiej – która według pierwotnej koncepcji miała być dwukierunkową, z możliwym przejazdem do ul. Metalowej i później wjazd na wiadukt z prawej strony – będzie ulicą jednokierunkową w stronę ul. Słowackiego, tak jak jest teraz.

Nas zaskoczyła koncepcja wjazdu na nowy wiadukt jednym pasem ruchu od strony centrum miasta (skrzyżowanie ulic Żeromskiego i Zbrowskiego), tak jak obeecnie.

Z końcem sierpnia zadaliśmy pytania prezydentowi miasta Radosławowi Witkowskiemu, jego zastępcy Mateuszowi Tyczyńskiemu i MZDiK: Ile ma być pasów wjazdowych na nowy wiadukt od strony centrum miasta? Dlaczego ul. Średnia na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Puławskiej, która miała być dwukierunkową, ma być jednokierunkową?

Z rzecznikiem MZDiK odbyliśmy rozmowę, ale nie uzyskaliśmy konkretnych odpowiedzi. Na odpowiedzi od prezydenta i jego zastępcy przez miesiąc nie otrzymaliśmy odpowiedź. I pewnie byśmy jej do tej pory nie otrzymali, gdybyśmy się dwa razy nie upomnieli. W końcu, przysłano nam odpowiedź – z sekretariatu MZDiK - podpisaną przez Mateusza Tyczyńskiego. Jest ona jednak bardzo ogólnikowa.

Na pytanie odnośnie ul. Średniej napisano, że na wspomnianym odcinku ma być ona dwukierunkowa (na projekcie MZDiK z przełomu czerwca i lipca jest inaczej).

Jednak nie doczekaliśmy się odpowiedzi na pytanie odnośnie ilości wjazdowych pasów ruchu na wiadukt od strony centrum miasta - według koncepcji MZDiK „Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa wiaduktu w ul. Żeromskiego nad torami PKP wraz z rozbudową układu komunikacyjnego do połączenia z ul. Średnią, ul. Metalową i ul. Kaszubską w Radomiu” wyraźnie przedstawiono dwa pasy wjazdowe na nowy wiadukt od strony skrzyżowania ul. Żeromskiego i Zbrowskiego, a z projektu MZDiK z przełomu czerwca i lipca - jeden. Zastępca prezydenta, tak jak MZDiK, napisał, że ta sprawa skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego ma być „(…) objęta odrębną dokumentacją uwzględniającą zmiany geometrii dróg oraz sygnalizacji świetlnej (…)”.

Nie satysfakcjonuje nas taka odpowiedź. Doskonale sobie zdajemy sprawę, że koncepcja przebudowy skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego będzie objęta odrębną dokumentacją projektową i przetargiem, ale wizja tego skrzyżowania i połączenie z nowym wiaduktem już powinna być znana. Nie można wychodzić z założenia, że wybudujemy wiadukt, a dopiero później będziemy się zastanawiać co zrobić z układem komunikacyjnym i organizacją ruchu. Wizje muszą być perspektywiczne, przyszłościowe.

Mieszkańcy Dzierzkowa zastanawiają się, dlaczego w projekcie MZDiK organizacji ruchu wokół nowego wiaduktu nie można dopuścić możliwości skrętu w lewo z ul. Kaszubskiej w ul. Lubelską (w kierunku centrum miasta), tak jak jest do tej pory, np. z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu?

Chyba pozostaje nam poczekać na projekt z trójmiejskiej firmy. Czy będą konsultacje społeczne, tego nie wiadomo.
źródło

623165
623166
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
Co miasto wstępnie planuje w środkowej części ul. 25 Czerwca:
Rewolucyjne zmiany czekają ulicę 25-go Czerwca w Radomiu. Władze miasta zastanawiają się nad zwężeniem ulicy od Curie-Skłodowskiej do Sienkiewicza. - Zaproponujemy całkowicie inny układ traktu. Ale to mieszkańcy sami zdecydują, czy taki układ drogowy im odpowiada - powiedział Radosław Witkowski.
więcej
 

·
Registered
Joined
·
132 Posts
Do kiedy Budromost ma termin na zakończenie prac przy przebudowie Żółkiewskiego/Wojska Polskiego? 10 listopada? Wydaje mi się że zaczęło im się palić pod nogami bo prace idą pełną parą (przynajmniej w okolicach ronda Popiełuszki (tzw "kozienickiego"). Robotnicy i maszyny pracują dniami i wieczorami ilekroć tam nie przejeżdżam.... Bardzo dobrze bo tempo, przynajmniej na początku prac, było więcej niż żenujące. Nie wiem jak sytuacja na WP bo tamtędy nie jeżdżę.
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
W Radomiu asfaltują ulicę 25 Czerwca, ale na przejazd tą ulicą w Śródmieściu jeszcze musimy poczekać

W dobrym tempie idą prace przy modernizacji ważnej radomskiej ulicy - 25 Czerwca. Teraz ekipy remontowe kładą warstwę asfaltu, ale nie znaczy to, że od razu zostanie przywrócony tam ruch samochodów. Trzeba jeszcze zakończyć remonty na przyległych ulicach

Wcześniej na całej ulicy 25 Czerwca i sąsiednich została wymieniana podziemna infrastruktura, są założone nowe rury wodociągowe, kanalizacyjne. Roboty rozpoczęły się pięć miesięcy temu od ronda Stanisława Mikołajczyka. Były to prace od dawna planowane, realizowane przez Wodociągi Miejskie. Inwestycja jest dwuczęściowa i obejmuje nie tylko ulicę 25 Czerwca, ale i sąsiednie ulice w centrum miasta. Na ulicach 25 Czerwca, Bolesława Prusa, Ludwika Waryńskiego i Bydgoskiej zostanie wymieniona kanalizacja sanitarna.

Z kolei na ulicy Henryka Sienkiewicza dodatkowo wymieniona zostanie także kanalizacja deszczowa. Najpierw jednak muszą zakończyć się roboty na 25 Czerwca. Zadanie wykonuje Inżynieria Rzeszów. Najpierw został zerwany asfalt na części drogi, potem ruszyły wykopy, układanie rur. Na części ulicy został też położony chodnik, a teraz przyszedł czas na ułożenie ostatnich warstw asfaltu.

- Nic nie wskazuje na to, by prace miały być opóźnione. Termin zakończenia robót w tej części miasta zaplanowany jest na 15 grudnia - informuje Anna Prokopowicz, rzecznik prasowy Wodociągów Miejskich.
źródło

https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/a1/3e/5faab8312479f_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/da/12/5faab83085f52_o.jpg
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/23/29/5faab83300a9e_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/a1/3e/5faab83174741_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/6b/3e/5faab83222b7e_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/34/c5/5faab835a62e3_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/23/29/5faab8339e583_o.jpg?1605023801
https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/b3/84/5faab83407793_o.jpg?1605023801
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
Mieszkańcy chcą zmian na ulicy 25 Czerwca

Zakończyły się konsultacje dotyczące zmian na ul. 25 Czerwca. Mieszkańcy chcieliby m.in. aby pojawiło się tam więcej zieleni, stref dla rowerzystów oraz aby wyprowadzić stamtąd ruch tranzytowy.

4 września zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące przebudowy ulicy 25 czerwca. Do Urzędu Miasta wpłynęło 105 ankiet wypełnionych przez mieszkańców.

Spośród 104 ankietowanych, blisko 83% stwierdziło, że zmiany na tej ulicy są potrzebne. Zdecydowana większość respondentów zauważa problemy w funkcjonowaniu ulicy. Najczęściej wymieniane problemy, to brak dostosowania dla rowerzystów, brak parkingów, zły stan chodników, nieprzyjazna przestrzeń dla pieszych, uciążliwy ruch samochodowy, hałas, zanieczyszczone powietrze i brak zieleni przy ulicy.

- Zdecydowana większość radomian, która wzięła udział w konsultacjach, chciałaby, żeby ulica 25 Czerwca była ulicą typowo śródmiejską, z ograniczonym ruchem samochodów, mocniej dopuszczonym ruchem rowerzystów, rolkarzy, aby było więcej zieleni - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia - Widać, że te trendy, które funkcjonują na zachodzie Europy docierają do nas - dodaje.

Aktualnie ulica 25 Czerwca pełni rolę ulicy przelotowej. Władze miasta informują, że pojawiają się również głosy, aby na fragmencie ulicy, na której prace prowadzą wodociągi miejskiej, pojawiło się więcej zieleni.

- To jest tak naprawdę na przyszłość. Dzisiaj nie planujemy inwestycji w 25 Czerwca, ona może zmienić swój charakter, ale myślę, że dopiero po wybudowaniu trasy N-S, po zdjęciu części ruchu przelotowego - mówi wiceprezydent.

Respondenci, którzy chcą zmian, oczekują udogodnień dla transportu zbiorowego, ułatwień poruszania się pieszym, stworzenia przestrzeni dla rowerów, hulajnóg, rolek itp., wprowadzenia zieleni urządzonej z nasadzeniami drzew i krzewów. Prawie 29% osób zaproponowało ograniczenie ilości pasów dla samochodów w celu wprowadzenia innych elementów, wykonanie ścieżek rowerowych, zieleni, wprowadzenia zakazu wjazdu samochodów ciężarowych i TIR-ów. Konsultacje społeczne i ewentualne zmiany charakteru ulicy dotyczą odcinka od ulicy Waryńskiego w kierunku Północnym.

- Docelowo będziemy szli w tym kierunku, żeby nie wydawać bardzo dużych pieniędzy. Czy to meblami miejskimi, zielenią lub po prostu wymalowanymi pasami dla rowerzystów zmieniać charakter ulicy - mówi Mateusz Tyczyński.
źródło
 
2521 - 2536 of 2536 Posts
Top