SkyscraperCity banner

21 - 40 of 2529 Posts

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Trwa remont ul. Kusocińskiego

Ulica Kusocińskiego na odcinku od Chrobrego do Żwirki i Wigury zyska nową nawierzchnię. Wymieniony zostanie również chodnik.

Na razie są minimalne utrudnienia w ruchu, jednak w trakcie remontu jezdni będzie ona około czterech dni zamknięta - mówi Kazimierz Starobrat, wiceprezes firmy AS. Prócz wymiany asfaltu drogowcy zdemontują 370 metrów chodnika i zamiast płyt ułożą kostką brukową. - Taka modernizacja powinna wystarczyć na dziesięć lat - twierdzi Starobrat. Termin zakończenia prac przewidziano na 15 października.

- Remontujemy ulice, które mają najgorszy stan techniczny, a przez to stanowią jakieś zagrożenie - tłumaczy modernizację Kusocińskiego Marek Czyż, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Jeszcze w sierpniu planujemy położenie nowej nawierzchni na ulicy Czachowskiego, od wiaduktu na Słowackiego do Żeromskiego. Wiadomo już, że wykonawcą będzie Zyko-Dróg - uzupełnia dyrektor MZDiK. Natomiast 1 września ma się odbyć przetarg, który wyłoni firmę modernizującą ulicę Stalową - odcinek od Starokrakowskiej do pętli końcowej linii numer 17.

Remont czeka także ulicę Witosa. Przetarg już ogłoszono. Jak informuje Marek Czyż, zostanie on rozstrzygnięty w ciągu najbliższych dni.

Znajdująca się w opłakanym stanie ulica Witosa będzie przebudowywana w dwóch etapach (tzw. zadanie dwuletnie). Na Witosa trzeba bowiem zbudować kanalizację sanitarną i deszczową.
====
GW
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Remont ul. Witosa jeszcze w sierpniu

Wkrótce może się rozpocząć remont ulicy Witosa. Będzie go wykonywać radomska firma AS
Wykonawcę wybrano w piątek, teraz pozostali uczestnicy przetargu mają siedem dni na składanie ewentualnych protestów. Jeśli tych nie będzie, prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu, a ulica ma być gotowa do końca lipca 2007 r.

- Prace będą wykonywane etapami: konieczna jest budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowa chodników, no i oczywiście remont nawierzchni jezdni - opisuje zakres robót Marek Czyż, dyrektor Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Trzeba się liczyć z tym, że fragmenty ulicy będą wyłączane z ruchu. Które i w jakich terminach, to dopiero ustalimy z wykonawcą, ale wtedy uruchomiony będzie objazd, także dla autobusów komunikacji miejskiej, na przykład ulicą Relaksową - dodaje.

Koszt remontu to 5,129 mln zł, z tego 4,6 mln dostaliśmy z UE, resztę dołożyło miasto. Przypomnijmy, że choć wniosek o dofinansowanie został dobrze oceniony przez panel ekspertów, to przy dzieleniu funduszy przepadł. Po naszych artykułach i protestach mieszkańców Witosa, niekorzystną decyzję dla miasta oprotestowali radomscy parlamentarzyści. Ostatecznie Zarząd Mazowsza zmienił decyzję, zabierając część pieniędzy, które miały być przeznaczone na budowę Trasy Siekierkowskiej, i dzieląc je na cztery inne projekty, w tym właśnie budowę ulicy Witosa.
=====
GW

Ulica ta bedzie dojazdowa do budowanego Centrum Utylizacji, czy jakos tak;)
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Finał prac na Maratońskiej

Największa w tym roku inwestycja drogowa w Radomiu - nowy odcinek Maratońskiej - zostanie dzisiaj definitywnie zakończona .

Przedłużeniem Maratońskiej można jeździć już od początku sierpnia, ale mimo to prace przy budowie drogi trwały nadal. Przez trzy tygodnie zamknięta była część ul. Wolanowskiej, bo trzeba było dokończyć dojazdy do nowego skrzyżowania. W tym czasie kładziony był również asfalt na Kieleckiej, na odcinku dojazdowym do ronda przy Maratońskiej. - Wszystkie prace zostały już zakończone i od soboty ruch może odbywać się normalnie - informuje Zbigniew Ostrowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Ponieważ według umowy wykonawca inwestycji - Zyko Dróg - miał ją zakończyć na początku sierpnia, MZDiK nie wykluczał, że na firmę zostaną nałożone kary za opóźnienia. Czy tak się stanie? - Jeśli wykonawca znajdzie racjonalne wytłumaczenie, to raczej nie. Najważniejsze, że mamy wreszcie koniec robót i znacznie odciążymy Wolanowską, zwłaszcza od samochodów ciężarowych - odpowiada Ostrowski.

- Gdyby nie ciężka, wyjątkowo długa zima, zakończylibyśmy roboty nawet przed czasem - utrzymuje Zygmunt Kobylarczyk, prezes Zyko Dróg. - Nowy odcinek Maratońskiej oddaliśmy w terminie, a musieliśmy jedynie prowadzić prace wykończeniowe. Biorąc pod uwagę to, że przez pierwsze trzy miesiące roku nie mogliśmy wbić łopaty w ziemię, to i tak uwinęliśmy się bardzo szybko.

Zgodnie z zapowiedzią od niedzieli zostanie przywrócona stała trasa oraz rozkłady jazdy autobusów linii nr 8. Uruchomiona w czasie remontu linia 8 bis zostanie zlikwidowana, podobnie jak objazdy nowo wybudowanym przedłużeniem Maratońskiej do Wolanowskiej.

Nowy odcinek Maratońskiej (1,7 km) połączył ulice Wolanowską z Kielecką, czyli drogi krajowe nr 12 i nr 7. Dzięki temu zmniejszy się ruch na krzyżowaniu Wolanowskiej z Kielecką. Powstała również droga odbarczająca, chodniki, oświetlenie oraz barierki (cześć z nich była już wymieniania, bo tydzień temu wpadło w nie auto). Wyregulowana została także rzeka Cerekwianka, wzdłuż której biegnie trasa. Inwestycja pochłonęła blisko 9 mln zł. Kwotą 3 mln zł została dofinansowana przez Ministerstwo Transportu, reszta pochodziła z miejskiego budżetu.
=====
GW

Szkoda, ze tylko jedna jezdnia, ale dobre i to :cheers:
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
982 Posts
Oto efekt wycieczki rowerowej po radomskich uliczkach.

1. Ulica Moniuszki. Widok w kierunku ul. Traugutta.


2. Ta sama ulica widziana od strony ul. Traugutta.


3a. Ulica Moniuszki. Widok w kierunku ul. Żeromskiego.


3b. Ulica Moniuszki. Widok w kierunku ul. Żeromskiego.
Widać, że w Radomiu nie ulepsza się gruntów słabonośnych. Stanowią one, razem z cieniutką warstwą piasku podbudowę pomocniczą... ehhh


4.Ulica Moniuszki od strony Żeromskiego


5.Rozkopana część ul. Żeromskiego


6.A tak ma wyglądać ul. Żeromskiego po remoncie.


7.I na koniec część ul. Witolda. W tym miejscu zakończono już prace wod-kan. Rureczki w tym miejscu leżą na gł. 3,5m.
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Remonty wiaduktów, budowa tunelu

Czekają nas w najbliższych latach remonty wiaduktów na Żeromskiego, Żółkiewskiego i Wojska Polskiego. Czy w przyszłym roku zacznie się przebudowa skrzyżowania ulic Młodzianowskiej i 1905 Roku?

Projekt remontu wiaduktu na ul. Żeromskiego zostanie poprzedzony ekspertyzą techniczną. Z niej będzie wynikało, czy trzeba go szybko naprawiać, czy można poczekać, np. dwa lata - mówi Marek Czyż, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Dodaje, że zarząd będzie jednak wnioskował, by remont wykonać w przyszłym roku. - Nie chciałbym czekać, bo potem może być tak jak z wiaduktem na Słowackiego [trzeba było go rozebrać i stawiać nowy]. Im szybciej zrobimy remont, tym mniejszy będzie zakres prac, a co za tym idzie - mniejsze będą koszty - mówi Czyż.

Do przetargu na wykonanie projektu zgłosiła się tylko jedna firma spoza Radomia. Okazuje się, że w naszym mieście nie ma fachowców od projektowania mostów, wiaduktów czy tuneli. Nie ma ich także Miejska Pracownia Urbanistyczna. Dlatego na przełomie sierpnia i września MPU ogłosi kolejny przetarg na dokumentację projektową tunelu pod ul. 1905 Roku (na skrzyżowaniu z Młodzianowską). Poprzedni przetarg został unieważniony. - Mieliśmy podejrzenia, że nie będzie to dobrze wykonane. Poza tym zdaliśmy sobie sprawę, że zakres prac musi być większy. Tam trzeba będzie przebudować całą infrastrukturę podziemną, w tym kanalizację deszczową - mówi Tatiana Bujanowska, szefowa MPU.

MPU jest w trakcie wykonywania projektu budowy przedłużenia ul. Mariackiej od ul. ks. Sedlaka do planowanego tunelu pod 1905 Roku.

W MPU opracowano już koncepcję wiaduktu nad torami w ul. Młodzianowskiej, który zostanie zrealizowany jako kolejny etap już po przebudowie skrzyżowania ul. Młodzianowskiej i 1905 Roku.

- Trwają przymiarki do projektu przyszłorocznego budżetu. Jeszcze nie wiemy, czy finanse pozwolą wykonać przebudowę skrzyżowania w 2007 r. Sądzę, że inwestycja ta musi być rozłożona na dwa lata - mówi Czyż.

MPU przygotowuje także projekty przebudowy ul. Wojska Polskiego i Żołkiewskiego. Trzeba będzie ogłosić przetargi na remonty wiaduktów na tych ulicach. Nie wiadomo jeszcze, czy i te inwestycje znajdą się w przyszłorocznym budżecie, ale jeśli gmina będzie dysponowała projektami, może się starać o pieniądze zewnętrzne, także unijne.
====
GW

Kilka postow wczesniej byla info o tym tunelu, ale maslalem,ze to takie gadanie napalonych projektantow.:)A tu prosze!!! Moze nawet zaczna go w przyszlym roku budowac!!! Bylaby to najwieksza inwestycja drogowa w Centrum miasta od czasu budowy wiaduktu na Slowackiego...Oby sie powiodlo jak najszybciej :cheers:
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
982 Posts
wrooblo said:
:wave: Witamy w naszym skromnym gronie:)
Witam, bardzo mi miło.

Nie mogę się już doczekać kiedy przedłużą ul. Mariacką do przejazdu kolejowego. To główna trasa przelotowa do mojej teściowej :) , a dziurawa jak ser szwajcarski.
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Drogowcy na Toruńskiej

Rozpoczęła się modernizacja ulicy Toruńskiej. Pierwszy etap to roboty rozbiórkowe - usuwanie starych krawężników i chodników. Później położona zostanie nowa warstwa bitumiczna jezdni i trotuary. Po stronie siedziby Rolmleczu powstanie także ścieżka rowerowa. Będzie wykonana z kostki brukowej, a nie z preferowanego przez większość rowerzystów asfaltu. Jak tłumaczy Zbigniew Ostrowski, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, w tym wypadku jest za mało miejsca, aby wprowadzić maszyny kładące asfalt.

W sumie wyremontowane zostanie 614 m drogi (od skrzyżowania z Limanowskiego do stacji LPG). Koszt prac to ponad 1,5 mln złotych. Wykonawcą jest Zykodróg. Firma dała pięcioletnią gwarancję na wykonane prace. Koniec modernizacji - 7 października.

i jescze jedno info...

Skrzyżowanie Toruńska - Wierzbicka będzie przebudowane

Najprawdopodobniej jeszcze w trakcie remontu ulicy Toruńskiej rozpocznie się modernizacja skrzyżowania tej ulicy z Wierzbicką i Wjazdową

Jak już pisaliśmy, ruszył remont ulicy Toruńskiej. Na długości 614 m - od Limanowskiego do stacji LPG tuż przy skrzyżowaniu z Wierzbicką - Zykodróg wymieni asfalt, chodniki, oświetlenie i wybuduje ścieżkę rowerową.

Wraz z tą inwestycją miasto chciało modernizować krzyżówkę Toruńska - Wierzbicka - Wjazdowa, niebezpieczną i bardzo ruchliwą. W weekendy korki tworzą samochody klientów pobliskiego marketu, w roku szkolnym rankiem autobusy suną wolno za samochodami, którymi rodzice podwożą uczniów do szkoły integracyjnej.

Magistrat zabiegał o pieniądze na tę inwestycję w Mazowieckim Zarządzie Dróg. Choć miał obietnicę dofinansowania, nie miał umowy i nie rozpoczynał procedury przetargowej.

Jak poinformowano na czwartkowej konferencji prasowej w magistracie, gmina dostała od wojewody na przebudowę skrzyżowania 1,4 mln złotych. Projekt remontu był gotowy już od dawna. Miasto ma także pozwolenie na budowę i w przyszłym tygodniu będzie chciało ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

- W zarysie skrzyżowania wiele się nie zmieni, choć przybędzie pasów, dzięki którym będzie łatwiej i bezpieczniej skręcić ze skrzyżowania - mówi Władysław Król z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, gdzie powstał projekt przebudowy krzyżówki. - Ale sporo zmieni się w jego najbliższej okolicy. Zostaną zlikwidowane "dzikie" lewoskręty do szkoły integracyjnej i Leclerca. Do szkoły będzie się dojeżdżać od Wjazdowej, do marketu tylko od strony Toruńskiej. Modernizacja najbardziej przysłuży się uporządkowaniu ruchu i poprawie bezpieczeństwa w tym rejonie - dodaje Król.
======
GW
 

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Aż oczy przetarłem na widok daty ostatniego postu w temacie. Przez te prawie dwa lata remontów było mnóstwo. Szkoda, że umknęły. Wrzucę kilka fotek ulicy Mikołaja Reja. Remont trwał od zeszłego lata a zakończył w kwietniu tego roku. Ulica została w 100% zbudowana od nowa. Wymieniono wszystkie możliwe instalacje podziemne wraz z kolektorem sanitarnym obsługujacym fragment centrum. Po remoncie ulica uzyskała standard drogi z ruchem uspokojonym. Obowiązuje tam SPP.W tym czasie wyremontowano kamieniczkę pod nr 5...
... a obecnie rozpoczął się remont murów zabudowań poklasztornych Benedyktynek.
 

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Obecnie jest też remontowane skrzyżowanie, które się w tym czasie rozsypało.

Firma Cezet Bis rozpocznie w poniedziałek remont nawierzchni skrzyżowania ulic Żółkiewskiego, Chrobrego i Mieszka I. Do soboty 31 maja przejeżdżający przez to skrzyżowanie muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchuNajpierw zostanie zamknięta dla ruchu północna jezdnia ul. Żółkiewskiego (od strony osiedla Michałów). Ruch w obu kierunkach będzie poprowadzony nitką południową. Skręcić w ul. Chrobrego będą mogli tylko kierowcy jadący od ronda Warszawskiego. Wlot Mieszka I będzie zamknięty.

Po zakończeniu remontu części północnej, który potrwa ok. tygodnia, drogowcy zamkną nitkę południową. Skręt w Chrobrego będzie niemożliwy, a w ul. Mieszka I będą mogli wjechać tylko kierowcy podążający w kierunku ronda warszawskiego. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Chrobrego od Pułaskiego do Żółkiewskiego.

Na czas prowadzenia robót drogowcy wyznaczą objazdy. W kierunku północnym pobiegnie on ulicami: 11 Listopada, Warszawską i Królowej Jadwigi. W kierunku południowym auta pojadą ulicami: Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Żółkiewskiego.

Zmienią się też trasy jazdy autobusów miejskich, nieczynne będą niektóre przystanki. Autobusy linii nr 3, 7, 13, 23 i 24 w kierunku os. Michałów i Józefów pojadą stałymi trasami do ul. Chrobrego (do przystanku Chrobrego/Rapackiego), a następnie ulicami Pułaskiego, Warszawską i Królowej Jadwigi do pętli os. Michałów (linie 3, 7 i 24), a autobusy linii 13 i 23 - ulicami Mieszka I i Aleksandrowicza do pętli Józefów/Szpital.

Do centrum miasta linie nr 3, 7 i 24 będą miały trasy ulicami Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Żółkiewskiego, Warszawską, Pułaskiego i Chrobrego. Autobusy 13 i 23 dojadą stałą trasą do skrzyżowania ul. Mieszka I i Królowej Jadwigi, następnie ulicami Królowej Jadwigi, Sobieskiego, Żółkiewskiego, Warszawską, Pułaskiego i Chrobrego. Autobusy linii nr 21 w obu kierunkach pojadą ulicami Chrobrego, Pułaskiego i Warszawską.

Nieczynne będą przystanki Mieszka I/Królowej Jadwigi (w obydwu kierunkach) oraz Żółkiewskiego/Sobieskiego w kierunku ul. Chrobrego. Na przystanku Żółkiewskiego/Sobieskiego w kierunku ul. Warszawskiej będą zatrzymywały się autobusy linii nr 3, 7, 13, 23 i 24 kursujących w kierunku centrum miasta. Przystanek nie będzie obowiązywał dla linii nr 21.

Wyznaczone zostaną dodatkowe przystanki: Pułaskiego/CH Echo w obu kierunkach (dla linii nr 3, 7, 13, 21, 23, 24), Królowej Jadwigi/Łokietka w kierunku ul. Mieszka I (dla linii nr 3, 7, 13, 23, 24), os. Michałów w kierunku Józefowa (dla linii nr 13 i 23) oraz Mieszka I/Królowej Jadwigi (dla linii nr 13 i 23 w kierunku centrum - będzie zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi).
Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
 

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Korki przeniosły się na ulicę Okulickiego

Na placu Kotlarza nastąpiły kolejne zmiany organizacji ruchu, związane z jego generalną przebudową.Utrudnienia w ruchu, ogromne korki na ulicy Mireckiego to już przeszłość. Teraz z podobnymi utrudnieniami muszą zmierzyć się kierowcy dojeżdżający ulicą Okulickiego do placu Kotlarza.

Pod koniec ubiegłego tygodnia drogowcy rozpoczęli trzeci i zarazem ostatni etap przebudowy ronda u zbiegu ulic Mireckiego, Reja, Limanowskiego i Okulickiego. Tym razem wzięli się za wymianę nawierzchni po południowo-zachodniej stronie skrzyżowania. Dla ruchu zostały zamknięte: wylot z ulicy Okulickiego oraz wlot w ulicę Limanowskiego. To już końcówka tych robót.

ZMIANY NA PLACU

Kolejne zmiany organizacji ruchu nieco zaskoczyły kierowców, którzy przyzwyczaili się już do poprzedniej organizacji ruchu. Obecnie ulicą Mireckiego można już wjechać na rondo po nowej jezdni wzdłuż parku. Dzięki temu nie ma już długich korków. Wyjazd z ulicy Okulickiego odbywa się po północnej jezdni, biegnącej koło kamienia ku czci księdza Romana Kotlarza.

Aby dojechać do ulic Reja i Limanowskiego, trzeba przejechać przez tymczasową jezdnię, wybudowaną na środku centralnej wyspy ronda. Pojazdy muszą poruszać się tam jeden za drugim, więc tylko w tym miejscu tworzą się obecnie zatory.

TO JUŻ KOŃCÓWKA

To już ostatni etap przebudowy placu Kotlarza, związany z koniecznością zamykania fragmentów jezdni dla ruchu. Za około miesiąc przejazd powinien odbywać się już w miarę płynnie.

Nie oznacza to jednak, że cała inwestycja zostanie zakończona przed wakacjami. Latem będzie jeszcze przebudowywany odcinek ulicy Limanowskiego do boiska Publicznego Gimnazjum numer 1. Część prac już została wykonana, między innymi nowa zatoka przystankowa w miejscu dawnego wlotu ulicy Staromiejskiej. W planach jest także remont zatoki po drugiej stronie jezdni i przebudowa całego skrzyżowania z ulicą Wałową.

:banana:
 

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Wkrótce kolejne remonty dróg

Jeszcze w tym tygodniu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosi przetarg na remont jednej nitki ul. Chrobrego i fragmentu ul. 1905 Roku. - Prace utrudnią życie kierowcom, ale jeśli roboty nie ruszą wkrótce, to miasto może stracić 6 mln zł dofinansowania - tłumaczy Marek Czyż, dyrektor MZDiK
Na ul. Chrobrego będzie wymieniana nawierzchnia nitki wschodniej.

- Wyremontujemy odcinek od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do ul. Żółkiewskiego - mówi dyrektor. - Dostaliśmy na to 1 mln zł z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Przez kilka miesięcy kierowcy będą jeździć nieremontowaną nitką zachodnią - dodaje.

Znacznie poważniejszy remont będzie przeprowadzony na ul. 1905 Roku.

- W tym roku planujemy wyremontować połowę odcinka między ul. Kościuszki i Młodzianowską. Podczas prac będzie wymieniona nie tylko nawierzchnia, ale też wszystkie instalacje podziemne - mówi Czyż.

Na te prace 5 mln zł przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrektor zdaje sobie sprawę, że zamknięcie dwóch kolejnych ulic utrudni życie mieszkańcom miasta, ale uważa, że z remontami nie można czekać.

- Dofinansowania musimy rozliczyć do końca roku - tłumaczy Czyż. - Jeśli nie rozpoczniemy prac w wakacje, to po prostu nie zdążymy i stracimy te pieniądze. Poza tym na następny rok też mamy zaplanowane kilka poważnych remontów, m.in. ulic Kozienickiej, Słowackiego, Zwolińskiego i Wojska Polskiego. Nie możemy więc przekładać zaplanowanych już prac - tłumaczy.

Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w maju. Prace mają się rozpocząć na przełomie czerwca i lipca a zakończyć w październiku lub listopadzie.


Źródło: Gazeta Wyborcza Radom


Etap 3 obejmie:
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
^^ no faktycznie zapomniałem:crazy:

a co do Maratońskiej, to jest to pierwszy taki sensowny odcinek, którym można gdzieś dojechać (Chrobrego nie komentuje:nuts:) i dlatego tak bardzo mnie to cieszy-chociaż i tak imo najważniejsze do budowy są ścieżki łączące Centrum miasta z osiedlami...

gdyby np. chcieć połączyć tą nowo wybudowaną ścieżkę z Centrum to powstaje pytanie którędy-Limanowskiego i 1905roku nie ma miejsca ii chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest wzdłuż Mlecznej albo Dębową-chociaż jak dla mnie to wystarczyłoby zwężenie Limanowskiego:cheers:ale wiem że to w naszym zmotoryzowanym społeczeństwie by nie przeszło :eek:hno:
 
21 - 40 of 2529 Posts
Top