SkyscraperCity banner

161 - 174 of 174 Posts

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Discussion Starter #161
ELEKTRYZUJĄCY MARATON FILMOWY – PIERWSZY POKAZ W KINIE (DKF)
9 Listopada 2015


18.00 – NOC WALPURGI dramat, reż. Marcin Bortkiewicz, Polska 2015 (75’)
Młody dziennikarz przeprowadza wywiad z divą operową. Rozmowa nieoczekiwanie przeradza się w misterna grę.

19.30 – PERFORMER dramat, reż. Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda, Polska 2015 (75’)
Dynamiczna, pełna punkowej energii opowieść o artyście ( Oskar Dawicki ), który szuka dla siebie miejsca we współczesnym świecie.

21.00- REGUŁY POŻĄDANIA (pokaz przedpremierowy) dramat obyczajowy,
reż. Peter Strickland, Wlk. Bryt. 2014 (104’) od 18 lat
W świecie bez mężczyzn, w zamku ukrytym pośród lasów, dwie piękne, zakochane w sobie kobiety testują granice swojego związku. Subtelna, hipnotyczna, opowieść o powiązaniach między miłością i pożądaniem.

Źródło oraz więcej: http://elektrownia.art.pl/?film,107
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Pierwsze kino studyjne już w Radomiu.
Na miłośników ambitnego kina czeka nie lada gratka. W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" powstało pierwsze w Radomiu kino studyjne, gdzie prezentowane będą wyłącznie filmy artystyczne. Inauguracyjny seans w poniedziałek - 9 listopada.

W nowym kinie radomianie będą mieli okazję do obejrzenia filmów tzw. ambitniejszych. Przyszedł czas, aby również w Radomiu mogły być prezentowane premiery ogólnopolskie. - Kinomani żalili się, że w gazetach ogólnopolskich są recenzje wybitnych filmów, które niestety nie są pokazywane w Radomiu. Od teraz taka możliwość będzie – mówi Leszek Sikora, kierownik kina. - Próbką będą dwa filmy, które zaprezentujemy w listopadzie. Pierwszy to „Moja matka”, drugi - „El Club”. Z biegiem czasu tych premier ogólnopolskich będzie coraz więcej – dodaje.

Sala kinowa liczy 120 miejsc. Koszt całej inwestycji wraz z wyposażeniem wyniósł 1,6 mln zł. Jak przyznaje dyrektor Elektrowni, Włodzimierz Pujanek środki na ten cel pochodzą z dotacji unijnej.

Kino w Elektrowni posiada wysokiej jakości obraz w rozdzielczości 4K. Jest jedynym kinem w Polsce z systemem dźwięku Meyer Sound. - Jesteśmy po kontroli i sprawdzeniu wszystkich parametrów. W tej chwili czekamy już tylko na pisemny certyfikat potwierdzający najwyższą jakość dźwięku. Najbliższe takie kino, które może się pochwalić taką jakością, znajduje się w Berlinie – wyjaśnia Zbigniew Belowski, dyrektor do spraw artystycznych Elektrowni.

Ciekawostką jest fakt, że sala kinowa jest niemalże kopią prywatnego kina studyjnego pod Paryżem, którego właścicielem jest twórca "Gwiezdnych wojen" - George Lucas.

Już w listopadzie odbędzie się przegląd filmów Francois Truffaut, gdzie zaprezentowane zostaną filmy, które nie były dotąd pokazywane na dużym ekranie w Polsce. Ponadto, prawdopodobnie od stycznia ruszy Dyskusyjny Klub Filmowy, gdzie raz w tygodniu odbywać się będą projekcje filmów dla koneserów. Elektrownia przewiduje także projekcje dla najmłodszych. Ale to nie koniec atrakcji. Jak zapowiada Leszek Sikora, od stycznia w kinie będą organizowane imprezy jak: Nowe Horyzonty, Festiwal Replika, gdzie radomianie będą mogli obejrzeć m.in. przegląd kina hiszpańskiego lub repliki innych festiwali. - Naszą ambicją jest wejście do ogólnopolskiej sieci kin studyjnych, a po roku działalności, jeżeli pozwoli nam na to repertuar i statystyka, wejście do elitarnej sieci Europa Cinemas – dodaje Sikora.

W listopadzie seanse planowane są codziennie. Podczas inauguracyjnego seansu widzowie będą mieli do wyboru trzy filmy: o godz. 18 wyświetlony zostanie dramat "Noc Walpurgi" w reż. Marcina Bortkiewicza. Półtorej godziny później, dramat "Performer" w reż. Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy. Na koniec, o godz. 21, film przeznaczony dla widzów pełnoletnich, przedpremierowy pokaz dramatu obyczajowego "Reguły pożądania" w reż. Petera Stricklanda.

CENY BILETÓW: tani poniedziałek: 10 zł, wtorek – czwartek: 12 zł, piątek- niedziela: 15 zł, filmy dla dzieci 12 zł, grupowe powyżej pięciu osób 10 zł.

CENY KARNETÓW: Elektryzujący Maraton Filmowy: 1 film - 10 zł, dwa filmy - 16 zł, trzy filmy - 21 zł, dla widzów którzy przyjdą na EMF z biletami, karnetami, zaproszeniami z naszych projekcji czekają niespodzianki, przegląd filmów Francoisa Truffaut: 1 film - 10 zł, trzy dowolne filmy - 21 zł. Ponadto karnety na dwa dowolnie wybrane filmy w dowolnym terminie do końca 2015 roku - 20 zł.

Źródło: http://www.cozadzien.pl/kultura/news-kulturalny/29980.html
:cheers2:
 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
A Hel to jakie było kino, jeśli nie studyjne?
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
^^Autorowi chodzi zapewne o teraźniejszość. Po Helu zostało wspomnienie i apteka niestety. Choć z drugiej strony jest jeszcze KDF przy Resursie...no ale skala działania dosyć marginalna.
 

·
N 51° 23' E 21° 09'
Joined
·
4,572 Posts
Discussion Starter #165
Właśnie wróciłem z filmu w tym nowym kinie. I powiem szczerze, że nagłośnienie to perełka. Niezwykle realistyczny i czysty dźwięk z bardzo szerokim zakresem. Bilety po 12zł normalny; nie ma reklam, film też świetny - w porównaniu z jakimś multipleksem to kino Elektrownia jest o kilka półek wyżej.
 

·
2012
Joined
·
3,334 Posts
Dodałem wątek w MP, zdaje się, że nie było. Zapraszam do głosowania --> http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1884728

Czy ma ktoś zdjęcie z parowozem, który tam stał?

Odwiedziłem i jest dobrze :) Fajne elementy dawnych urządzeń, super zestawienia biało-czarno-ceglane z przebijającym światłem słonecznym. Do tego fajnie się komponuje z zaniedbanym otoczeniem garaży i oficyn. Do minusów: zimno na wystawach i stosunkowo drogi bilet (jak na nieturystyczną atrakcję skierowaną do mieszkańców). Pustka na wystawach - mam jednak nadzieję, że trochę ludzi się tam kręci... No i uszkodzona czarna krata elewacyjna nad wejściem na dość sporym odcinku, ale to do naprawienia.


EDIT: VV to chyba musi zrobić mod?
 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
20 NAJCIEKAWSZYCH INSTYTUCJI SZTUKI

20 najciekawszych instytucji sztuki współczesnej pod względem programu w 2015 roku:

1. MOCAK w Krakowie – pomimo niewielkiego budżetu, ciekawy niezależny program. Kilka znaczących wystaw w kontekście innych krajowych instytucji prezentujących sztukę współczesną.

2. Mazowieckie Centrum Sztuki Elektrownia w Radomiu – instytucja niezależna od układów z ciekawą kolekcją sztuki współczesnej.

3. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie – niezależność od mainstreamu, program ambitny, ale i odpowiadający na zapotrzebowanie społeczne.

(...)
http://www.artluk.com/
 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
Dzisiaj się dowiedziałem, że zbiory Muzeum Sztuki Współczesnej zostaną przekazane do Elektrowni a w Gąsce i Esterce powstanie wystawa poświęcona historii ziemi radomskiej.
 

·
...
Joined
·
4,416 Posts
Nie trasa N-S ale Elektrownia będzie prawdopodobnie nosiła imię Andrzeja Wajdy i dobrze bo to pomysłodawca i może dzięki jego poparciu mamy tą instytucję. Trochę długa się robi ta nazwa, "Mazowieckie" jest tam zupełnie niepotrzebne :D
 

·
Registered
Joined
·
516 Posts
Nie trasa N-S ale Elektrownia będzie prawdopodobnie nosiła imię Andrzeja Wajdy i dobrze bo to pomysłodawca i może dzięki jego poparciu mamy tą instytucję. Trochę długa się robi ta nazwa, "Mazowieckie" jest tam zupełnie niepotrzebne :D
Lepiej by było "Narodowa", zresztą zgodnie z ostatnimi trendami :D
 
161 - 174 of 174 Posts
Top