SkyscraperCity banner

1 - 20 of 261 Posts

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #1
Ruszył remont ulicy Żeromskiego. W tym czasie zostanie nie tylko wymieniona nawierzchnia jezdni i chodników, ale i wodociągi, instalacje gazowe, energetyczne i telekomunikacyjne.

Ruszył remont kolejnego odcinka ul. Żeromskiego. Prace wykonuje konsorcjum radomskich firm Interbud-Drogbud. - Remont obejmuje odcinek deptaka od placu Konstytucji 3 Maja do Witolda oraz tę ulicę do Kilińskiego - mówi prezes Interbudu Bogusław Pawełek. Ale na Witolda, na razie zamkniętej dla ruchu kołowego, robotnicy będą pracować później. Wymienią chodnik oraz położą nową, asfaltową nawierzchnię.

Wczoraj pracownicy Interbudu sfrezowali asfalt na odcinku Żeromskiego od strony placu. Kolejnym etapem będą prace przy wymianie instalacji podziemnych. Po ich zakończeniu brukarze najpierw położą kostkę i płyty na jezdni, a potem zajmą się chodnikiem. Na modernizowanym fragmencie deptaka oraz ulicy Witolda podobnie jak na wyżej położonych częściach Żeromskiego ruch będzie zamknięty dla pojazdów.

- Na wykonanie całości prac drogowych przewidzieliśmy około 3,5 miesiąca - mówi Bogusław Pawełek. - Ale trudno dokładnie określić, ile czasu zajmą roboty związane z wymianą instalacji podziemnych - dodaje prezes. Koszt inwestycji to 1,3 mln zł.
======

nowy watek jakze ważny dla Radomian modernizacja nastepnego odcinka deptaka na ul Żeromskiego
I odcinek zmodernizowano w koncu lat 90
kilka fotek z tego odcinka deptaka










i początek robót na tym odcinku


 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #4
Mimo że pozornie nic sie nie dzieje prace podziemne dobiegaja konca: gazownicy ,wodociagowcy, energetycy i telekomunikacja już skonczyli tak ze już niedługo bedzie cos widac
Kilka fotek z placu budowy




ul.Witolda
juz sie coś wyłania


C D N :)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #5
Tu tez będe po wszystkich świetych to cykne pare fotek Znajomi mówili ze pojawili sie brukarze i zaczeli układanie kostki:)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #7
Szedłem własnie cyknac fotki na zeromce jak rozszalała sie snieżyca i nici z fotek:dunno:

jak pogoda sie poprawi to pójde :) :) :) :)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #8
Świezutkie fotki sory za jakosc














a to ul Witolda
















w niedziele moze cykne fotki lepszej jakosci

pozdrawiam
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
982 Posts
fajnie, już do końca prace się zbliżają, tylko coś mało ludzi na ulicy:(
i dzieki za fotki:)
Teraz to główny deptak Radomia przeniósł się do CH M1 wiec tam mozna spotkac wiecej ludzi. Ostatnio jak bylem w Radomiu, w sobote wieczorem nie bylo gdzie stanac na parkinku pod M1, a miejsc jest tam przeciez sporo. Nawet strzezony byl zajety. Od dawna twierdzilem, azeby sciagnac ludzi na Zeromskiego nalezaloby wyciac w pien park Kosciuszki i postawic tak blaszany supermarket.
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
no może nie tak drastycznie:no: ja myślę, że budowa tzw. "Nowego Centrum", czyli ładnie przybranego centrum handlowego przy pl. Jagiellońskim, może ściągnąć ludzi również na Żeromskiego... jest kilka przykładów miast, gdzie duże centra handlowe/domy towarowe ożywiły zapomniane ulice...
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #12
Radomski deptak prawie gotowy

Za Echem Dnia

Po kilku miesiącach prac skończyło się układanie kostki brukowej na ulicy Żeromskiego.


Nie znaczy to, że ekipy budowlańców znikną z deptaka. Przed nimi jeszcze sporo pracy. – Ale to już tylko kosmetyka – uważa Marek Czyż, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przy deptaku nie ma jeszcze na przykład latarni, z ziemi wciąż wystają druty. Nie ustawiono też między innymi choćby koszy na śmieci. Ale od kilku dni wyremontowanym odcinkiem ulicy Żeromskiego można przejść. - Tylko, jak to wszystko wygląda? Mam nadzieję, że chociaż wszystko zostanie pozamiatane, bo równiej to już raczej nie będzie – mówi Anna Kamasa, którą spotkaliśmy w czasie spaceru deptakiem.

Na temat stanu technicznego deptaka i jakości nawierzchni nie chce się na razie wypowiadać Marek Czyż. Jak powiedział na 15 grudnia zaplanowano odbiór ulicy. Wcześniej będą przeglądy, jeśli trzeba zlecimy poprawki – powiedział.

A to Najnowsze fotki nie dziwcie sie ze nie ma ludzi bo były robione w niedziele rano:)
ul Witolda dochodząca do deptaka








a to juz deptak na którym jeszcze trochę do zrobienia (latarnie i mała architektura inne rzeczy...


co to jest ?



























na razie robi to wrażenie takie sobie ale jak wstawią ławeczki donice z drzewkami i krzewami a latem ogródki pod parasolami to będzie ładny widok:)
 

·
Registered
Joined
·
3,953 Posts
Witam
Podoba mi się ta rewitalizacja! Naturalna kosteczka, to jest to !! Piweczko miło bedzie wypić w takiej miłej przestrzeni.:) Jeszcze tylko remoncik kamienic i centrum jak malowane!! Pozdrawiam.
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #17
Nowe latarnie stanęły na wyremontowanym deptaku

za GW

Wyremontowany odcinek deptaka rozbłysł w czwartek, i to dosłownie. Zainstalowano tam nowe, stylowe latarnie
Musieliśmy zaczekać kilka dni na ten moment, bo wykonawca miał problem ze sprowadzeniem z Gdańska latarni w takim samym stylu jak latarnie stojące na pozostałej odremontowanej części ulicy Żeromskiego. Z tego powodu przez ten czas z wybrukowanej nawierzchni wystawały nieestetyczne kable i nawet zastanawiano się, czy tymczasowo nie zainstalować starych latarni. Ale nowe już dotarły i teraz można podziwiać ten fragment ulicy w nowym świetle - mówi Bożena Dobrzyńska, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Na nowych latarniach służby miejskie od razu zainstalowały świąteczne ozdoby, które także rozświetliły ulicę. W ten sposób remont odcinka Żeromskiego od placu Konstytucji 3 Maja do ulicy Witolda dobiegł końca. Dzisiaj przedstawiciele inwestora mają wraz z wykonawcą przyjrzeć się efektowi, aby dokonać odbioru technicznego.

- Oceniana będzie zgodność prac z projektem, no i oczywiście ich jakość. Jeżeli będą ewentualnie jakieś uwagi lub usterki, to od razu uzgodnimy, w jakim terminie mają być usunięte - informuje Bożena Dobrzyńska.

Przypomnijmy, wykonawcą prac na tym odcinku deptaka była radomska firma Interbud. Prace nieco się przeciągnęły, bo okazało się, że instalacje podziemne są w dużo gorszym stanie, niż zakładano, i zakres prac związanych z ich wymianą rozszerzono. Za to w przyszłym roku możemy spodziewać się remontu na kolejnym odcinku deptaka - od ulicy Witolda do Traugutta. Pieniądze na ten cel zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy.

Oby Zaczeli jak najszybciej:) :) :)

 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Niebawem rozpoczęcie III [chyba już :/] etapu modernizacji Żeromskiego na odcinku Witolda - Plac Kazimierza Wielkiego.

Chyba najdłuższa modernizacja deptaka w Polsce wreszcie dobiegnie końca:)

Hehe nie tak szybko :p pozostaje jeszcze plac przed Pałacem Corazziego i dziwne pomysły magistratu :eek:hno:
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Deptak zostanie zwięczony przebudowanym placem przed Corazzim

Komisja Urbanistyczna wybrała projekt przebudowy placu przed Urzędem Miejskim przy ulicy Żeromskiego w Radomiu.

Więcej zieleni, połączenie budynku z aleją Biskupa Chrapka i likwidacja parkingów - to główne założenia planowanej przebudowy placu przed gmachem Corazziego. Miejska Komisja Urbanistyczna wybrała koncepcję zmian.

Zdaniem architektów i urbanistów, którzy zasiadają w komisji, najbardziej optymalna okazała się koncepcja oznaczona cyfrą pięć. Zakłada ona pozostawienie podjazdu do budynku, ale zlikwidowane mają być parkingi po obu jego stronach. Nie będzie murku, ale pozostanie więcej zieleni. Skwer od frontu przetnie przejście do alei Biskupa Jana Chrapka. W bruku przed urzędem pojawi się stylizowana litera "R”, nawiązująca do herbu Radomia.

ZMIANY PRZY POMNIKU

- Koncepcja wybrana przez komisję zdecydowanie odbiega od naszego pierwotnego pomysłu przebudowy placu - przyznaje Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia. - Ale w komisji zasiadają fachowcy, niezależni architekci i urbaniści, przyjmujemy ich zdanie.


PRACE LATEM

Koncepcja - prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - trafi pod obrady Komisji Rozwoju Rady Miejskiej. W maju może być ogłoszony przetarg, w którym miasto wybierze wykonawcę prac. - Mam nadzieję, że w wakacje uda nam się przebudować plac - mówi Igor Marszałkiewicz.

Po przebudowie na placu nie będzie miejsca na organizację dużych imprez. Będą się mogły za to odbywać miejskie festyny.

Zwycięska koncepcja:


Źródło: EchoDnia

A tak miało być...
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=286371&page=16

Przekopiowane z radomskich inwestycji, ale tutaj chyba lepiej pasuje.
 

·
88302935
Joined
·
2,892 Posts
Komisja Urbanistyczna wybrała projekt przebudowy placu przed Urzędem Miejskim przy ulicy Żeromskiego w Radomiu.


- Koncepcja wybrana przez komisję zdecydowanie odbiega od naszego pierwotnego pomysłu przebudowy placu - przyznaje Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia. - Ale w komisji zasiadają fachowcy, niezależni architekci i urbaniści, przyjmujemy ich zdanie.
Dzięki Bogu dało się ten pierwotny marny pomysł odrzucić
 
1 - 20 of 261 Posts
Top