SkyscraperCity banner

2841 - 2860 of 6132 Posts

·
Registered
710 Posts
Wow
Jaka roznica.

Ciagle po cichu licze na kierunek wyspiarski. Wtedy sie zobaczy jak to jest z naszym lotniskiem.
Bo jesli taki kierunek by nie wypalil - to wtedy tylko pozostaje jedno wyjscie - zamykanie portu.

·
Registered
1,988 Posts
^^ To oczywiście przypadek ekstremalny ale widać wyraźnie różnicę w cenie wiec najprawdopodobniej te 8 pax z Ostrawy wydało więcej pieniędzy na bilety niż 20 z Radomia.

·
User
1,545 Posts
Leciałem tym samym lotem, nawet załapałem się na jedno ze zdjęć :) Zakupiłem jeden nocleg w Pradze i wróciłem EuroNight do Krakowa 9/10 lutego, a stamtąd Polskim Busem do Radomia. Co do nocnych pociągów to uwaga w Bohuminie - kradną tam na potęgę podczas godzinnego postoju.

·
Registered
1,988 Posts
Jakie wrażenia? Będą foty? ;)
Moje bardzo dobre oprócz dziwnej kontroli bezpieczeństwa ;) Nie będzie raportu i zdjęć bo już ich jest za dużo. Zgadzam się, że w airside byłby niewyobrażalny ścisk przy pełnym samolocie LCC - nie wiem jak to w Łodzi funkcjonowało...

·
Registered
207 Posts
Moje bardzo dobre oprócz dziwnej kontroli bezpieczeństwa ;) Nie będzie raportu i zdjęć bo już ich jest za dużo. Zgadzam się, że w airside byłby niewyobrażalny ścisk przy pełnym samolocie LCC - nie wiem jak to w Łodzi funkcjonowało...
Tak samo w Łodzi jak i na Etiudzie... Ludzie się gnieździli bo musieli i fru... :-D
W Modlinie jest podobnie, pełny samolot ludzi do Londynu i ludzie nie mieszczą się w strefie non Schengen...

·
User
1,545 Posts
Nikt tego interesu nie zamknie z uwagi na już zainwestowane środki. Teraz rola Kosztowniaka, aby załatwił kasę na remont pasa i płyty postojowe.

·
Registered
1,525 Posts
^^

ciekawi mnie czy i kiedy odbedzie sie zapowiadana sesja podsumowujaca rok proby dany lotnisku przez Kosztowniaka i co sie na niej ustali. niedlugo lotnisko znowu znajdzie sie bez przewoznika (co dodatkowo moim zdaniem stawia 'projekt RDO' w jeszcze gorszej sytuacji, gdyz poczatkowy brak przewoznikow zawsze mozna bylo usprwiedliwiac slaba infrastruktura) wiec zgodnie z tym co bylo mowione prezydent nie zgodzi sie na koljne inwestycje/zamknie lotnisko. no chyba, ze to tylka taka zaslona dymna byla...

·
Registered
1,988 Posts
^^ będzie. Czekają na podpisanie umowy ew inne cudowne wiadomosci bo zamknięcia nie będzie.

ps. coś się w infrastrukturze zmieniło? płyta postojowa? dosztukowany pas? usunięta przeszkoda lotnicza? to dalej bida i nędza jest.

·
...
4,397 Posts
Discussion Starter #2,853
@ptiroat: Na budynkach na linii podejścia pojawiły się lampy i chyba tyle.

@fotel prl: Witkowskiego.

·
Registered
1,988 Posts
Nikt tego interesu nie zamknie z uwagi na już zainwestowane środki. Teraz rola Kosztowniaka, aby załatwił kasę na remont pasa i płyty postojowe.
Watpie aby pomógł (czy też kompani z jego partii) vide utrzymanie decyzji w sprawie przejścia granicznego przez nowego wojewodę...

·
Registered
1,525 Posts
tak przepraszam, chodzilo mi oczywiscie o Prezydenta Radomia.

@ptirotat: wlasnie chodzi mi o to, ze do momentu wejscia jakiegokolwiek przewoznika moznaby to bylo usprawiedliwac slaba infrastruktura. jak wiadomo infrastruktura jaka jest taka jest, aledwie linie latac mogly. minal juz grubo ponad rok wiec na na co tu czekac wiecej? aha, i dlaczego od razu wyklucza sie ewentualny wariant (mowiac dyplomatycznie) 'zamrozenia projektu'. zdaje sie, ze Prezydent i tego nie wykluczal.

·
Leningreen
Ostblock
3,044 Posts
minal juz grubo ponad rok wiec na na co tu czekac wiecej? aha, i dlaczego od razu wyklucza sie ewentualny wariant (mowiac dyplomatycznie) 'zamrozenia projektu'. zdaje sie, ze Prezydent i tego nie wykluczal.
Bo polityka nie jest tak prosta, jak wydaje się to z gazet i telewizji. Tak, jak kiedyś pisałem - to nie jest tak, że PiS i PO walczą na noże, a to, że gazety nie pisały wprost o tym, co się działo za ścianami urzędu miejskiego nie oznacza, że się nie działo. To, że oficjalnie Kopacz nie firmowała wielu projektów miejskich, nie oznaczało, że kasa na nie znalazła się dlatego, że miasto składało dobre wnioski itd. Tym samym trzeba pamiętać, że choć oficjalnie port lotniczy jest dzieckiem Kosztowniaka, to jest to również dziecko Witkowskiego, który biegał za tym, kiedy jeszcze był posłem. To, że publicznie przerzucają się gnojem i jeden drugiemu grozi bzdetami i gawiedź łyka, nie oznacza, że zmarnują wspólną i wieloletnią pracę nad projektem. Scenariuszy w dalszym ciągu jest wiele, które się mogą realizować.

·
Registered
1,525 Posts
Bo polityka nie jest tak prosta, jak wydaje się to z gazet i telewizji. Tak, jak kiedyś pisałem - to nie jest tak, że PiS i PO walczą na noże, a to, że gazety nie pisały wprost o tym, co się działo za ścianami urzędu miejskiego nie oznacza, że się nie działo. To, że oficjalnie Kopacz nie firmowała wielu projektów miejskich, nie oznaczało, że kasa na nie znalazła się dlatego, że miasto składało dobre wnioski itd. Tym samym trzeba pamiętać, że choć oficjalnie port lotniczy jest dzieckiem Kosztowniaka, to jest to również dziecko Witkowskiego, który biegał za tym, kiedy jeszcze był posłem. To, że publicznie przerzucają się gnojem i jeden drugiemu grozi bzdetami i gawiedź łyka, nie oznacza, że zmarnują wspólną i wieloletnią pracę nad projektem. Scenariuszy w dalszym ciągu jest wiele, które się mogą realizować.
no i w tym momencie dochodzimy do tego, ze mowienie od poczatku o dawaniu roku szansy dla tego projektu bylo tylko zaslona dymna, a nie czyms w zasadzie ostatniej szansy.

·
Leningreen
Ostblock
3,044 Posts
no i w tym momencie dochodzimy do tego, ze mowienie od poczatku o dawaniu roku szansy dla tego projektu bylo tylko zaslona dymna, a nie czyms w zasadzie ostatniej szansy.
Zgadza się i mówiłem o tym wcześniej, że nieznajomością podstawowych realiów politycznych i naiwnością jest opieranie się na tej wypowiedzi. Bo i co innego miał powiedzieć? Miał wyjść i powiedzieć "będziemy ciągnąć to jeszcze wiele lat"? Czy może "zamykamy za miesiąc, zwolnimy 140 osób i pozbawimy się definitywnie jakichkolwiek szans na lotnisko, bo stracimy certyfikat i wszystko, w co wpompowaliśmy 100 mln"? To jest po prostu niewykonalne.

2841 - 2860 of 6132 Posts