SkyscraperCity banner

321 - 340 of 6139 Posts

·
Registered
2,000 Posts
Dokładnie. Np. wczoraj Bryzy ćwiczyły w trybie touch and go - start co kilka minut. P.S. Około godziny 18.00-18.30 był w Radomiu Hercules, odleciał w kierunku wschodnim.
Tak ale to jest ruch generowany przez wojsko odnotowywany niby jako operacja cywilna, którą tak naprawdę nie jest. Inaczej wizerunkowo wygląda ponad 800 operacji lotniczych (gdzie pewnie połowa to operacje wojskowe) a inaczej wygląda ponad 800 operacji lotniczych jako GA.

·
...
4,416 Posts
Discussion Starter #322
Nie wiem jak jest dokładnie, ale nie wydaje mi się, żeby wojskowych operacji było tak mało. Bo ile operacji wojskowych dziennie jest wykonywanych gdy są loty, tzn. od rana do późnych godzin wieczornych startują i lądują samoloty?

·
Registered
2,000 Posts
Nie wiem jak jest dokładnie, ale nie wydaje mi się, żeby wojskowych operacji było tak mało. Bo ile operacji wojskowych dziennie jest wykonywanych gdy są loty, tzn. od rana do późnych godzin wieczornych startują i lądują samoloty?
Niestety nie podają jasno statystyk operacji z rozbiciem...
Wychodzi jakieś 4.5 operacji na dzień (z włączeniem sobót i niedziel). DS też jest bardzo często zamknięta (o co ma duże pretensje wojsko).

·
Banned
646 Posts
Niestety nie podają jasno statystyk operacji z rozbiciem...
Wychodzi jakieś 4.5 operacji na dzień (z włączeniem sobót i niedziel). DS też jest bardzo często zamknięta (o co ma duże pretensje wojsko).
wczoraj i przedwczoraj obserwowalem nasze lotnisko i nie liczylem, ale na oko sadze ze bylo ze 100-150 operacji (wojskowych) orlikow, bryz, herkulesa, oczywiscie wiekszość touch&go.

·
Registered
543 Posts

·
Banned
5,899 Posts
mysle, ze nikogo to nie dziwi, WIZZ konsekwentnie i z sukcesami rozbudowuje swoja baze w Warszawie, siegajac po coraz bardziej ciekawe kierunki i staje sie tam kluczowym graczem, jednoczesnie rozwija sie w Lublinie wiec szanse na jego obecnosc w Radomiu maleja z kazdym dniem, co oczywiscie nie wyklucza jednego-dwoch pewniakow za duze pieniadze, ale z tego raczej slynie Ryanair....

·
Cogito ergo sum.
4,771 Posts
mysle, ze nikogo to nie dziwi, WIZZ konsekwentnie i z sukcesami rozbudowuje swoja baze w Warszawie, siegajac po coraz bardziej ciekawe kierunki i staje sie tam kluczowym graczem, jednoczesnie rozwija sie w Lublinie wiec szanse na jego obecnosc w Radomiu maleja z kazdym dniem, co oczywiscie nie wyklucza jednego-dwoch pewniakow za duze pieniadze, ale z tego raczej slynie Ryanair....
O szansach na WIZZ w Radomiu pisałem kilka tygodni temu gdy ogłosili baze w Lublinie. Mam jednak wrażenia, że ten argument nie dotarł do wszystkich. Co do możliwości Radomia to wczoraj czytałem, że na Ukrainie w miejsce WIZZ wszedł jakiś turecki low cost Atlas Jet. Z tego co czytałem ma operować z kilku ukraińskich portów i latać m.in. do UE. Na ten moment nie ma żadnego połączenia z Polską. Może to jest szansa na pierwszego chociaż egzotycznego przewoźnika?

·
Registered
2,000 Posts
^^ Mi się prawde mówiąc nie chce nawet mysleć o spekulowaniu bo nie ma to dużego sensu. Bez konkretnych przecieków pozostaje tylko czekać do grudnia....

·
...
4,416 Posts
Discussion Starter #332

·
...
4,416 Posts
Discussion Starter #336
Ląduje.

·
...
4,416 Posts
Discussion Starter #338
Hercules?
Tak to wyglądało (czterosilnikowy transporter). Zrobiłem mu zdjęcie, ale dopóki nie kupię sobie porządnego obiektywu, dopóty nic tu nie wrzucę...

·
Registered
17,677 Posts
O szansach na WIZZ w Radomiu pisałem kilka tygodni temu gdy ogłosili baze w Lublinie. Mam jednak wrażenia, że ten argument nie dotarł do wszystkich. Co do możliwości Radomia to wczoraj czytałem, że na Ukrainie w miejsce WIZZ wszedł jakiś turecki low cost Atlas Jet. Z tego co czytałem ma operować z kilku ukraińskich portów i latać m.in. do UE. Na ten moment nie ma żadnego połączenia z Polską. Może to jest szansa na pierwszego chociaż egzotycznego przewoźnika?
Umowa bilateralna Polska-Turcja z 1967 roku.:bash:

321 - 340 of 6139 Posts