SkyscraperCity banner

681 - 700 of 6132 Posts

·
Registered
Joined
·
1,988 Posts
^^ Panowie czy tam Panie, wychodzicie sobie na lotniska kiedy chcecie - to na prawdę Wasza sprawa i mało kogo obchodzi czy wychodzicie tydzień czy 5 minut przed wylotem. Pozwólcie też, że inni będą sami decydowali jak latają czym i skąd.

Gorąco zachęcam do trolowania gdzie indziej bo Wasze wpisy dużej wartości merytorycznej nie mają... EOT.
 

·
Leningreen
Ostblock
Joined
·
3,048 Posts
^^ Swoją drogą, to skąd się ludziom biorą takie wyliczenia :D Kiedy jeszcze uczyłem w Grójcu w szkole, dojazd zajmował mi przeciętnie godzinę (centrum Radomia - zaparkowanie w Grójcu), a w 1,20 h to w uśrednieniu do Tarczyna dojeżdżałem, gdzie też miałem godziny (choć zdarzały się sytuacje, że i 2 godziny się jechało, bo gdzieś był wypadek). Nie raz na miesiąc, nie raz na tydzień, tylko codziennie tam jeździłem.
 

·
Registered
Joined
·
78 Posts
Taka sobie ciekawostka na temat "Naszego" przewoźnika:

Pijana załoga samolotu próbowała lecieć z Norwegii do Grecji. Wszyscy trafili do aresztu

Czteroosobowa załoga łotewskich linii lotniczych Air Baltic została wyprowadzona rano na lotnisku w Oslo z czarterowego samolotu, który miał odlecieć do Grecji. U wszystkich stwierdzono poziom alkoholu wyższy niż dopuszczalne 0,2 promila - podała policja.

- Rezultaty testu na obecność alkoholu potwierdziły, że u czterech z pięciu członków załogi przekroczony został limit alkoholu określony na 0,2 promila - powiedziała agencji AFP Edith Ek Sorensen, prokurator policji w Romerike.

Cała załoga w areszcie

Pilot, drugi pilot i dwie stewardessy - wszyscy pochodzący z Łotwy i zatrudnieni przez linie Air Baltic - zostali umieszczeni w areszcie, a następnie przewiezieni do szpitala na badanie krwi pod kątem zawartości alkoholu. Policja pojawiła się na pokładzie samolotu po otrzymaniu o godzinie 4 anonimowej informacji o stanie załogi.

Według norweskiego dziennika "Dagbladet" był to lot wyczarterowany przez norweską firmę turystyczną Startour do Chanii na Krecie. Samolotem miało lecieć 109 pasażerów. Członkom załogi samolotu grozi kara do dwóch więzienia.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18521993,pijana-zaloga-samolotu-probowala-leciec-z-norwegii-do-grecji.html#Czolka3Img
 

·
Registered
Joined
·
1,988 Posts
Widziałem na stronie jednego z lubelskich dzienników reklamę radomieskiego portu. Prosty flash z obydwoma kierunkami i przykładową listą przesiadek.
Lepiej późno niż wcale. Też widziałem te flashe i są całkiem ok tylko strona do której prowadzą już taka ok nie jest.

Jakby ktoś sobie chciał je zobaczyć to proszę:

http://radom24.pl/obrazki/port_lotniczy_980x200.swf
 

·
Banned
Joined
·
646 Posts

·
Registered
Joined
·
1,204 Posts
Ostatnio w Radomiu mówi się w kuluarach o trzecim przewoźniku, któym jak się okazuje ma być Lufthansa.

Which LCC will be first to Radom

Radom is the newest airport in Poland, with a terminal capacity capable of handling 600,000 passengers a year. When speaking to anna.aero at Routes Europe hosted by Aberdeen back in April, Jacek Kobus, Commercial Manager for Radom Airport highlighted that: “Poland is the biggest market in central Europe with no low-cost airline of its own. Our strategy is to attract a feeder carrier, preferably a low-cost airline.” Since saying this, the airport has been successful in gaining a feeder airline, and in September a total of three carriers will be commencing operations, starting with airBaltic on 1 September to Riga. Czech Airlines will initiate services to Prague on 18 September, and Lufthansa will inaugurate Frankfurt on 30 September, allowing passengers to feed into the Star Alliance member’s global network.

Although the airport has been successful in attracting three different airlines to commence operations next month, the airport is still looking for its first LCC. With Ryanair and Wizz Air being the largest low-cost airlines operating from Poland, its most likely that one of them will be the first to commence low-cost operations from the facility. However with both also operating services from airports in Warsaw and Lodz, Radom could be too close to the current catchment areas, leaving it possibly for a new LCC to enter the market. If either did decide to commence operations, anna.aero predicts that the first destination for either carrier would be London, due to the strong capacity share that London has in the UK market from Poland as analysed below, and also as the UK is the number one country market.
http://www.anna.aero/2015/08/14/ryanair-becomes-polands-1-carrier-uk-biggest-market/
 

·
...
Joined
·
4,403 Posts
Discussion Starter #691
^^ Bombowy news :banana: Ciekawe czemu nie ogłosili tego w Polsce, przecież nie mogli liczyć na to, że do nas to nie dotrze.
 

·
Registered
Joined
·
1,204 Posts
^^ Bombowy news :banana: Ciekawe czemu nie ogłosili tego w Polsce, przecież nie mogli liczyć na to, że do nas to nie dotrze.
A moim zdaniem na to właśnie liczyli :) Ja w każdym bądź razie wciąż liczę na Wizza lub Ryanaira i na loty do UK/Irlandii. Potrzebujemy przynajmniej jedną linię LCC.
 

·
Registered
Joined
·
1,988 Posts
^^ Ale dalej zostały "3 carriers" ;) Może z tą lufa ktoś się pospieszył bo nie przypominam sobie aby oni kiedykolwiek ogłaszali otwarcie na miesiąc przed...
 

·
Registered
Joined
·
1,988 Posts
Na FB RDO już napisali, że żadna Lufthansa nie wchodzi :)

"Panie Pawle, nie była to prawdziwa informacja, już została zmieniona. Okazało się, że autor artykułu jako źródło informacji wykorzystał Wikipedię, na której jak wiemy każdy może napisać co chce Emotikon smile Na Wikipedii wzmianka o Lufthansie również została usunięta, jednak nie mamy wpływu na Wikipedię. Prosimy opierać się na naszych oficjalnych komunikatach. Pozdrawiamy serdecznie!"
 

·
...
Joined
·
4,403 Posts
Discussion Starter #698
Rzeczywiście w poprzednich edycjach hasła była Lufthansa, ale bez źródła.
 

·
Cogito ergo sum.
Joined
·
4,739 Posts
Pomijając już nawet sprawę, czy wejście takiego przewoźnika jak Lufa do Radomia jest na tym etapie możliwe to ta informacja od oczątku troche śmierdziała. Odpalenie przez Lufe kierunku, w odróznieniu od negocjacji, nie odbywa się po cichu i nie stanowi tajemnicy 45 dni przed pierwszym wylotem. Z dotychczasowych przykłądów można wywniosować, że ten przewoźnik wchodzi najwcześniej kilkanaście miesięcy po pierwszych lotach innych przewoźników operujacych z portu, a po drugie ma dość wyśrubowane normy dotyczące bezpieczeństwa oraz technicznych warunków panujacych na lotnisku. Co więcej, o czym wiele osób zapomina. Lufa lata z Polski do swoich Hubów, a te huby są zapchane praktycznie co do pojedyńczej minuty. Nawet jakby jakiś polski port chciał za to poąłczenie zapłacić, a władze portu leżały przed biurem Lufy plackiem, to wygospodarowanie wolnego okienka np we FRA, na samolot z RDO i do RDO, to bardzo długi i trudny proces, któego nie da się przyspieszyć. To co jest do zrobienia w przysłowiowe "5 min" w "hubach" typu Warszawa, Praga czy Ryga fizycznie nie jest do zrobienia nawet w "jeden sezon"w prawdziwych hubach typu Frankfurt. I tego trzeba być świadomym. Jeśli z RDO ma kiedykolwiek wylecić Lufa t proponuje specjalnie o tym nie pisać i nie cieszyć się na wyrost z jednej lub drugiej kaczki dziennikarskiej, bo to moze tylko zepsuc klimat negocjacji, o ile takowe sie odbywają.
 

·
Registered
Joined
·
1,988 Posts
^^ Wszyscy wiemy jak trudno dostać slot we FRA i, że Lufa nie ogłasza lotów na miesiąc przed i jeszcze na tak młodych lotniskach, dlatego ta informacja była tak szokująco ciekawa i wywołała poruszenie :)

ps. Radom bardziej potrzebuje teraz LCC na wyspy bo zwykłych lini narazie mu wystarczy ;) Cała nadzieja w MOL, który być może będzie chciał wydusić Modlin jak cytrynę i pokazowo może coś odpalić ;)
 
681 - 700 of 6132 Posts
Top