SkyscraperCity banner

2381 - 2400 of 4303 Posts

·
Registered
Joined
·
217 Posts
Pierwsze loty z Sadkowa w ostatnim kwartale tego rokuCały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,4820...statnim_kwartale_tego_roku.html#ixzz3UvXNMloA

W końcu trochę więcej konkretów! Pytanie teraz brzmi - jakie linie i destynacje?

Wybory parlamentarne (do Sejmu i Senatu) odbywają się raz na cztery lata. O ich terminie decyduje prezydent. Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w październiku 2015 roku.
Zakład że okaże się że loty mają się zacząć po dacie wyborów? Ciemny lud to kupi
 

·
Cogito ergo sum.
Joined
·
4,800 Posts
Pierwsze loty z Sadkowa w ostatnim kwartale tego roku
Jak dla mnie to konkretów jednak brak. Ot kolejna deklaracja i zapowiedź władz portu dotyczącą ewentualnego odpalenia regularnych połączeń. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze fakt że jeśli coś sensownego ma ruszyć pod koniec roku to pozostało niewiele czasu na ogłoszenie tych destynacji.
 

·
It is very important
Joined
·
1,451 Posts
^^ Jak się nie wywiążą z tej deklaracji, to spółce PL Radom grozi upadłość i zamknięcie lotniska w części cywilnej, zgodnie z decyzją prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego.
 

·
Registered
Joined
·
2,003 Posts
^^ Jak się nie wywiążą z tej deklaracji, to spółce PL Radom grozi upadłość i zamknięcie lotniska w części cywilnej, zgodnie z decyzją prezydenta miasta, Radosława Witkowskiego.
NortalF masz jakieś przecieki? Dalej nikt kompletnie nie jest zainteresowany?
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Od 17 września na radomskim lotnisku na stałe będą służby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Regularne loty rozpoczną się niedługo po tej dacie.
Magistrat i władze Portu Lotniczego Radom zakończyły negocjacje z PAŻP w sprawie pojawienia się służb agencji na Sadkowie. - Ich obecność na lotnisku to warunek, który stawiają przewoźnicy. Bez tego żaden nie zgodzi się lądować w Radomiu - mówi Dorota Sidorko, wiceprezes PLR.
Mam rozumieć że do tej pory wieża w Radomiu nie była obsadzona przez PAŻP? czy przyjeżdżali tylko na wcześniej zarezerwowane godziny ?
 

·
Banned
Joined
·
646 Posts
Tego wlasnie nie wiadomo, natomiast to zaniedbanie PAŻP plus oddanie z polrocznym posligiem DIVORa,a takze poslizg z budowa oswietlenia pasa moglo byc powodem dymisji prezesa w tej istytucji.
 

·
Registered
Joined
·
2,003 Posts
Tego wlasnie nie wiadomo, natomiast to zaniedbanie PAŻP plus oddanie z polrocznym posligiem DIVORa,a takze poslizg z budowa oswietlenia pasa moglo byc powodem dymisji prezesa w tej istytucji.
Oświetlenie to jednak inwestycja Portu Lotniczego Radom SA.

arafat11 said:
zaraz zaraz to znaczy,ze ktos klamal, gdy mowil,ze beda loty pol roku temu skoro nie bylo obslugi PAZP?
Kto to wie...
 

·
Banned
Joined
·
5,899 Posts
Kto to wie...
to chyba raczej pewnik, bo skoro zapowiadano najpierw loty gdy tylko otworza lotnisko, to chyba wiedzieli, ze nie bedzie stalej obslugi PAZP, potem byly glosy o lotach od tego sezonu letniego a przeciez obslugi dalej nie bylo...
ciekawe co bedzie nastepnym powodem odwolania inauguracji lotow...
 

·
Registered
Joined
·
2,003 Posts
ciekawe co bedzie nastepnym powodem odwolania inauguracji lotow...
Nie ma tu już miejsca na gdybanie. Przekaz nowego prezydenta Radomia jest jasny: albo znajdziecie kogoś kto poleci albo redukujemy RDO do portu GA (wszystko ma sie stać w tym roku). Wszystkie inwestycje zostały wstrzymane (poza dokończeniem oświetlenia), reszta z wojskiem o ile się dogadają.
 

·
...
Joined
·
4,432 Posts
^^
^^

Próbny rozruch nowo wybudowanego systemu oświetlenia nawigacyjnego w Radomiu - Sadkowie. Jest to pierwszy w Polsce system świateł drogi startowej w pełni oparty na źródłach światła typu LED. Prawdopodobnie jest to również pierwszy w Europie (a nie wykluczam, że na świecie) system, w którym wykorzystano LED-owe światła podejścia (3 i 4 zdjęcie).
https://www.facebook.com/grzegorz.tuszynski.5
 
  • Like
Reactions: ptiroat

·
Registered
Joined
·
2,003 Posts
Już po przeglądzie kadr na radomskim lotnisku. Póki co zatrudnienia nie da się zmniejszyć


Przymiarki do redukcji zatrudnia w spółce Port Lotniczy Radom zapowiedział prezydent Radosław Witkowski podczas ostatniej sesji lotniskowej.

Jako przykład podawał Zieloną Górę, gdzie na działającym lotnisku jest zatrudnionych 28 osób. W Radomiu choć nie ma lotów pasażerskich jest ponad 140 pracowników. Przegląd dokumentów prezydent zlecił nowej wiceprezes Dorocie Sidorko.

Okazuje się, że na szybkie zmiany nie ma szans. - Zmieniliśmy tylko plan ochrony, liczbę etatów uda się zmniejszyć z 52 do 40 - mówi Dorota Sidorko. - Aby mieć certyfikat musimy utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie.

Kiedy kilka lat temu spółka lotniskowa występowała o certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego został określony między innymi właśnie poziom zatrudnienia. Procedurę certyfikacji trzeba powtarzać co roku. Zmiana mogłaby zaważyć na wydaniu zgody na prowadzenie działalności lotniskowej na Sadkowie.

Aktualne pozwolenie Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał dla Sadkowa do 15 maja.

- W Zielonej Górze wiele usług jest zlecanych firmom zewnętrznym - wyjaśnia dalej Dorota Sidorko. - Nasi pracownicy wciąż są w trakcie szkoleń przygotowujących ich do przyszłej pracy.

Wszyscy mają być gotowi we wrześniu. Wtedy też na Sadkowie mają się pojawić kontrolerzy lotów z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Co oznacza, że lotnisko będzie mogło przyjmować pasażerskie loty rejsowe.

Jednak prezydent się nie poddaje i zapowiada pracę zarządu spółki nad aktualizacją dokumentów lotniskowych.
Źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150330/POWIAT0206/150328825
 

·
Registered
Joined
·
17,979 Posts
Absolutnie. Alergie mam na "załatwianie połączeń" przez polityków, bo to zawsze wiąże się ze sporym obciążeniem podatnika - albo po stronie dopłat albo po stronie strat linii.
 

·
Registered
Joined
·
2,003 Posts
Z Sadkowa lotów nie ma, ale będą zastępcze autobusy
Na radomskim lotnisku wsiądziemy do autobusów, które zawiozą nas na stołeczne Lotnisko Chopina. Mają podjeżdżać tuż pod schodki prowadzące do samolotów. Autobusy zastępcze wyjadą z Sadkowa tuż po świętach.


Lotnicza Komunikacja Autobusowa to efekt porozumienia magistratu z władzami portu lotniczego na Okęciu. Radosław Witkowski, prezydent Radomia, od początku roku prowadził negocjacje z przedstawicielami Lotniska Chopina. Teraz udało się podpisać porozumienie.

- To jest porozumienie na miarę naszych możliwości, w ten sposób otwieramy oczy niedowiarkom. To porozumienie przez nas wynegocjowane i to nie jest nasze ostatnie słowo - komentuje Witkowski. I dziękuje premier Ewie Kopacz za zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Proste zasady

Pierwsze autobusy wyjadą z Radomia w połowie kwietnia. Jak mówi prezydent, chodziło o to, żeby komunikacja zastępcza wystartowała przed długim weekendem majowym.

Zasady mają być proste. W terminalu na Sadkowie przejdziemy wszystkie procedury bezpieczeństwa, odprawę i kontrole. Później pasażerowie wsiądą do autobusów, które zostaną zaplombowane, dojadą do Warszawy i wjadą prosto na płytę postojową lotniska. Zatrzymają się tuż przed samolotem i radomianie będą mogli od razu wejść na pokład. W ten sposób, niestety, nie uda się obsłużyć wszystkich lotów z Okęcia, ale rozkład jazdy autobusów ma być dostosowany do godzin rejsów w najpopularniejszych kierunkach.

- Np. we wtorki po godz. 12 w ciągu dziesięciu minut z Warszawy startują samoloty do Rzymu, Monachium, Frankfurtu i Amsterdamu. Jeden autobus będzie mógł zabrać pasażerów na wszystkie loty. Oczywiście jeśli zainteresowanie będzie większe, pojedzie więcej autobusów - tłumaczy Witkowski.

Według szacunków przygotowanych w spółce Port Lotniczy Radom w ten sposób do końca roku uda się obsłużyć nawet ok. 150 tys. pasażerów.

Z Sadkowa do Dubaju

W PLR dopełnili już wszelkich procedur. Jak udało nam się dowiedzieć, wojewoda przekazał już m.in. stolik i dwa krzesła, przy których będzie wykonywana kontrola graniczna pasażerów lecących poza strefę Schengen. Lotnicza Komunikacja Autobusowa dowiezie nas bowiem nie tylko na loty europejskie, ale też m.in. na te do Dubaju, Nowego Jorku, Chicago i Buenos Aires. - To otwiera przed radomianami nowe możliwości podróżowania - cieszy się prezydent Witkowski.

Co ważne, przejazd autobusowy będzie w cenie biletu lotniczego. Wszystko dlatego, że obsługa pasażerów będzie u nas tańsza niż na Okęciu i z tej różnicy zostaną pokryte koszty autobusów zastępczych.

- Na naszej płycie postojowej zmieści się aż 15 autobusów. Sądzimy, że to optymalna liczba, nie będzie konieczna budowa nowej płyty. Dostosujemy się więc do polecenia prezydenta, który zamroził inwestycje na Sadkowie - dodaje rzecznik PLR Kajetan Orzeł.
Źródło: http://radom.gazeta.pl/radom/1,3521...le_beda_zastepcze_autobusy.html#BoxLokRadoImg

ps. uśmiałem się z tego stolika i krzesła ;) Czy mazowieckie na to stać? ;)

ps2. proszę pamiętać jaka dzisiaj data ;)
 

·
Cogito ergo sum.
Joined
·
4,800 Posts
,
3Dzisiejszy dzień może być tym, który na długie lata zamknie radomskiemu lotnisku drogę do uruchomienia połączeń lotniczych operowanych przez "landrynę". Wątpię czy dwie bazy (duża w Warszawie, mała w Lublinie) oddalone od Radomia o 100 km zachęcą Węgrów do uruchomienia u Was nawet podstawowych połączeń pracowniczych. Wydaje mi się, że teraz władze portu powinny postawić na jedną kartę i skupić się na rozmowach z Irlandczykami. Za odpowiednią opłatą może coś u Was otworzą z wachlarza podstawowych połączeń typu UK, IRL czy Norwegia lub Włochy. W końcu Modlin jest ciut dalej niż Okęcie do tego z drugiej strony Warszawy, a obecne połączenia z Lublina specjalnie nie wiążą Ryanair z "kozim grodem".
 
2381 - 2400 of 4303 Posts
Top