SkyscraperCity banner

4041 - 4049 of 4049 Posts

·
88302935
Joined
·
2,807 Posts
Terminal będzie częściowo nachodził na obecny parking ?
Tak, parkingi i tak będą nowe.https://www.cozadzien.pl/img/2020/04/30/lotnisko-ostatni-etap-budowy-pasa/_min/img-4674.jpg
https://www.cozadzien.pl/img/2020/04/30/lotnisko-ostatni-etap-budowy-pasa/_min/img-4676.jpg
https://www.cozadzien.pl/img/2020/04/30/lotnisko-ostatni-etap-budowy-pasa/_min/img-4678.jpg
 

·
Registered
Joined
·
914 Posts
Kolejne 300 mln złotych dla lotniska w Radomiu

Cztery przetargi, w tym na budowę układu drogowego umożliwiającego dojazd do portu oraz komunikację wewnątrz lotniska, ogłosi w przyszłym tygodniu Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Rozmawialiśmy o tym z europosłem Adamem Bielanem.

Adam Bielan przekonywał dzisiaj, że Porty Lotnicze nie zamroziły inwestycji w lotnisko w Radomiu. - Co więcej w przyszłym tygodniu, zgodnie z harmonogramem, zostaną ogłoszone kolejne przetargi, w tym na budowę układu drogowego umożliwiającego dojazd do portu oraz komunikację wewnątrz lotniska. To zadanie oznacza też budowę parkingów i dworca dla autobusów - poinformował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Drugi przetarg obejmuje obiekty kubaturowe, czyli np. budynki dla administracji służb lotniskowych, funkcjonariuszy Straży Granicznej, celników, czy też magazyny, halę garażową oraz wewnętrzny układ drogowy. Kolejne postępowania dotyczą z kolei płyt postojowych, w tym stanowiska do odladzania samolotów i dróg kołowania w części zachodniej i wschodniej lotniska.

Adam Bielan dodał, że wartość prac ujętych w przetargach będzie miał niebagatelne znaczenie dla gospodarki, gdyż to inwestycje infrastrukturalne są jednym z ważniejszych czynników, które pomogą gospodarce wyjść z kryzysu spowodowanego przez koronawirusa. - Ta inwestycje pozytywnie więc wpłynie na lokalny rynek pracy i sytuację gospodarczą Radomia, ma też znaczenie dla kondycji firm wykonujących inwestycje, w tym na utrzymanie w nich miejsc pracy - powiedział Adam Bielan, z którym rozmawiał Radosław Mizera:
cała rozmowa
 

·
Registered
Joined
·
914 Posts
4041 - 4049 of 4049 Posts
Top