SkyscraperCity banner

101 - 120 of 4039 Posts

·
88302935
Joined
·
2,718 Posts
Przetarg na masterplan rozstrzygnięty
Małgorzata Rusek
2008-10-02

Konsorcjum firm PM Goup Polska, Project Management i TPS Consult wygrało przetarg na wykonanie masterplanu dla radomskiego lotniska cywilnego na Sadkowie. Koszt opracowania to prawie 660 tys. zł
Zwycięzcę wybrano spośród pięciu oferentów, przy czym, jak informuje Łukasz Skorupski ze spółki Port Lotniczy Radom, propozycje dwóch firm: Lufthansa Consulting i Netherlands Airport Consultants BV, odrzucono z powodów formalnych. Oferty złożone przez konsorcjum Sener, Biuro Studiów i Projektów Lotniskowych Polconsult oraz konsorcjum Egis zostały przez komisję ocenione nieco niżej niż wybrana.

- Zwycięzca zaproponował najlepszą cenę, bardzo konkurencyjną w stosunku do pozostałych. A wynika to z faktu, że opracowywaniem tego typu specjalistycznych dokumentów zajmuje się od dłuższego czasu, ma dobrą kadrę i nie musi angażować ekspertów zewnętrznych. Obecnie ma też w realizacji kilka podobnych projektów. Przeważyły więc cena i doświadczenie - mówi Skorupski.

Za masterplan zapłacimy około 660 tys. zł, mniej więcej tyle samo, ile kosztowała dokumentacja dla lotnisk w Katowicach i Rzeszowie. Jeżeli nie będzie odwołań (uczestnicy przetargu mają na to siedem dni), umowa ze zwycięskim konsorcjum ma być podpisana do 10 października. Następnie firma będzie musiała w ciągu 150 dni przedstawić roboczą wersję dokumentu. Potem będzie czas na wprowadzanie ewentualnych poprawek. Ostateczny dokument ma być gotowy za około dziewięć miesięcy.

Ale nawet wykonanie masterplanu w tym terminie nie likwiduje groźby utraty dofinansowania inwestycji w tym roku budżetowym kwotą 15 mln zł przez marszałka województwa. Nie udało nam się bowiem spełnić w terminie dwóch stawianych władzom miasta i spółki warunków - czyli przygotowania masterplanu i znalezienia inwestora gotowego wyłożyć pieniądze na uruchomienie lotniska cywilnego w Radomiu.

Teoretycznie władze Mazowsza mogłyby podjąć decyzję, aby przepisać obiecane nam na ten rok 15 mln zł jako tzw. środki niewygasające. Ale to oznaczałoby, że masterplan musiałby być gotowy już, w pierwszej połowie przyszłego roku. Do końca sierpnia musiałaby zakończyć się procedura związana z wejściem marszałka z udziałami do spółki. W tym terminie musiałyby być też rozliczone pieniądze.

Druga potencjalna szansa jest taka, że zarząd Mazowsza wpisze pieniądze dla Sadkowa do przyszłorocznego budżetu województwa, a radni sejmiku budżet z takim zapisem przyjmą. Wtedy spółka na spełnienie stawianych jej warunków będzie miała rok.

- Liczymy na dobrą wolę władz województwa, zwłaszcza że marszałek otrzymał już od nas dokumenty, które dają podstawy do pozytywnej dla nas decyzji - mówi Skorupski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
^^ no to jeszcze 7 dni na ewentualne odwołania i...jak wszystko pójdzie dobrze lecimy z koksem :) yuppi :cheers2:

==--
Oficjalnie z www.lotnisko-radom.eu
\/\/\/

Kryteria oceny ofert były następujące:
1. Cena wykonania I Etapu przedmiotu zamówienia - 50%
2. Gwarancja - 10 %
3. Termin wykonania Etapu I przedmiotu zamówienia - 25 %
4. Cena wykonania II Etapu (aktualizacji) przedmiotu zamówienia - 15 %


Zwyciężyła oferta nr 3 złożona przez Konsorcjum firm:

PM Group Polska Sp. z o.o.
ul. Klecińska 125
54-424 Wrocław

Project Management Ltd
Killakee House, Belgard Square
Tallaght, Dublin 24, Irlandia

TPS Consult Ltd
Birch Street, Wolverhampton
WV1 4 HY, Wielka Brytania

Z ceną brutto wykonania I etapu – 561.200,00 zł
okres gwarancji – 36 miesięcy
termin wykonania Etapu I – 261 dni
ceną brutto wykonania II etapu - 97.600,00 zł


Oferta konsorcjum została oceniona na 82.50/100 pkt.


:banana:
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Spółka Port Lotniczy Radom S.A. w tym roku nie otrzyma wsparcia finansowego z budżetu Województwa Mazowieckiego. 15 milionów złotych wraca do kasy Mazowsza. Powód? Władze miasta i władze spółki nie przedstawiły master planu i potencjalnego inwestora - poinformował członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Piotr Szprendałowicz. Wyjaśnił jednocześnie, że jest jeszcze szansa na dokapitalizowanie inwestycji na radomskim Sadkowie, ale dopiero w pszyszłym roku, i oczywiście pod warunkiem, że władze miasta i spółki spełnią określone wymogi.

Źródło: www.plus.radom.pl

^^Cóż...warunki postawione przez marszałka z góry było wiadomo że nie zostaną w tym roku spełnione /samo tworzenie masterplanu to 9 miesięcy a gdzie przygotowanie, ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu? Kwestia własności gruntów? itd./. Szukanie na siłę inwestora /nie mylić z rozmowami/ nie mając w ręku planu generalnego też wydaje się być bezcelowe. Mając taki dokument inwestor wie czego się spodziewać i wtedy wchodzi albo szukamy innego...
Jeśli, podkreślam jeśli wymagania marszałka się nie zmienią to powinniśmy w przyszłym roku dostać tą kasę.
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Lotnisko coraz bliżej

Podpisano umowę z wykonawcą master planu. Kiedy w podradomskim Sadkowie zaczną lądować pierwsze pasażerskie samoloty?

Już niedługo na lotnisku na Sadkowie będą mogły lądować i startować pierwsze samoloty pasażerskie, ale do uruchomienia regularnych połączeń lotniczych jest jeszcze daleko.

W czwartek podpisano umowę na wykonanie master planu dotyczącego uruchomienia cywilnego portu lotniczego w Radomiu. Wykona go polsko-irlandzko-angielskie konsorcjum. Do przetargu stanęło pięciu oferentów. Odrzucono między innymi oferty firm Lufthansa Consulting GMBH i Nederlands Airport Consultants BV. W przetargu przegrały też konsorcja z udziałem Francuzów i Hiszpanów. Zwycięzca przetargu ma przygotować szczegółowy projekt związany z bodową cywilnego portu w Radomiu wraz z wyliczeniami kosztów tego przedsięwzięcia.

KIEDY PIERWSZE LOTY?

Spółka Port Lotniczy Radom przygotowała już niemal pełną dokumentację niezbędną do zarejestrowania w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego portu lotniczego w Radomiu.

- Gdy uzyskamy ten dokument, pierwsze samoloty pasażerskie będą mogły już lądować w Radomiu - powiedział podczas ubiegłotygodniowej prelekcji w radomskiej siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej Czesław Jarosz, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Szybko jednak wyjaśnił zebranym, że mówi na razie o okolicznościowych lotach, a nie regularnych połączeniach lotniczych z Radomia. Aby nasze lotnisko znalazło się w sieci europejskich lotnisk muszą być bowiem zainwestowane miliony złotych na budowę całej infrastruktury lotniskowej.

Na razie spółka czeka na decyzję dotyczącą przekazania miastu około 20 hektarów gruntów, należących obecnie do wojska. Wczoraj w Dowództwie Sił Powietrznych rozmawiano na temat szczegółowego podziału lotniska na Sadkowie na część cywilną i wojskową.

TERMINAL, PŁYTA POSTOJOWA
I KONTROLA LOTÓW


W tej chwili spółka Port Lotniczy Radom prowadzi rozmowy z trzema inwestorami zainteresowanymi udziałem w spółce, która będzie właścicielem Cywilnego Portu Lotniczego w Radomiu. Jeden z nich ma w grudniu ostatecznie określić się, czy będzie zainteresowany i w jakim zakresie. Dwie pozostałe firmy mają złożyć swoje oferty w I kwartale przyszłego roku.

Aby w Radomiu powstał cywilny port lotniczy z prawdziwego zdarzenia trzeba zbudować terminal pasażerski, "cywilną” wieżę kontroli lotów, płytę postojową oraz poszerzyć drogi kołowania samolotów do 23 metrów. Największe wydatki związane będą jednak z zakupem urządzeń nawigacyjnych. Już wiadomo, że musi powstać profesjonalna "cywilna” straż pożarna - wojskowa straż pożarna nie ma wymaganego przepisami sprzętu.

Czesław Jarosz obawia się problemów ze znalezieniem kontrolerów ruchu powietrznego, bo fachowców takiej profesji brakuje na rynku pracy.

Ostatecznie zrezygnowano z koncepcji, aby port lotniczy w Radomiu pełnił funkcję portu towarowego cargo. Tego rodzaju transport lotniczy jest zbyt "hałaśliwy”, a pas startowy jest zbyt blisko osiedli mieszkaniowych.

Źródło: www.echodnia.eu

:dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2:
:cheers::cheers2::cheers::cheers2:
2011 wydaje się realny :)
:dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2::dance2:
 

·
Registered
Joined
·
277 Posts
Ostatecznie zrezygnowano z koncepcji, aby port lotniczy w Radomiu pełnił funkcję portu towarowego cargo. Tego rodzaju transport lotniczy jest zbyt "hałaśliwy”, a pas startowy jest zbyt blisko osiedli mieszkaniowych.
Szkoda mi tego cargo ponieważ dało by to możliwość nowych inwestycji w logistykę i nie tylko w Radomiu i okolicach
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Szkoda Cargo, ale lotnisko faktycznie blisko zabudowań jest i nie można od razu wszystkim po uszach dać ;). Natomiast myślę, że jeśli będzie taka potrzeba i wola będzie można powrócić do cargo później.
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Polsko-irlandzko-brytyjskie konsorcjum przygotuje plan generalny lotniska

Polsko-irlandzko-brytyjskie konsorcjum firm: PM Group Polska Sp. z o.o., Project Management Ltd, TPS Consult Ltd, wygrało przetarg na opracowanie planu generalnego lotniska cywilnego w Radomiu.

Jak poinformował PAP we wtorek Łukasz Skorupski ze spółki Port Lotniczy Radom S.A., umowa z wykonawcą już została zawarta. "Opracowanie jednego z ważniejszych dokumentów, tzw. master planu, czyli planu generalnego budowy lotniska, będzie kosztować prawie 660 tys. zł. Dokument ma być gotowy w lipcu przyszłego roku" ľ stwierdził.

Władze Radomia zabiegają o utworzenie cywilnego lotniska w Radomiu od prawie 10 lat. W tym celu utworzyły spółkę Port Lotniczy Radom. Jej kapitał zakładowy wynosi obecnie 22,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Prezydent Radomia liczy też na finansowe wsparcie inwestycji przez samorząd Mazowsza.

Cywilny port lotniczy ma powstać na bazie istniejącego w Radomiu od lat lotniska wojskowego. Wojsko jest gotowe przekazać spółce Port Lotniczy Radom do użytkowania 20 ha, jako mienie zbędne MON, a do współużytkowania - 136 ha. Koszt pierwszego etapu budowy lotniska szacuje się na 90 mln zł, a całość na około 380 mln zł. Spółka prowadzi rozmowy z trzema inwestorami, którzy - jak powiedział Skorupski - działają w branży lotniczej.

Radomski port lotniczy obsługiwać ma ruch krajowy i międzynarodowy, ze szczególnym uwzględnieniem połączeń realizowanych przez tanie linie lotnicze.

Według Skorupskiego, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy lot cywilny z radomskiego lotniska nastąpi pod koniec przyszłego roku.

Źródło: www.pb.pl oraz www.pap.pl

^^Koniec przyszłego roku? Hmmm optymistycznie prezes do tego podszedł...
Ja nadal obstawiam koniec 2011r. Zobaczymy, chociaż wolałbym żeby pan Skorupski w tej kwestii miał rację
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
Jeśli, podkreślam jeśli wymagania marszałka się nie zmienią to powinniśmy w przyszłym roku dostać tą kasę.
Marszałek nie chce angażować się w lotnisko

Przystąpienie województwa do spółki Port Lotniczy Radom "nie znajduje aktualnie uzasadnienia" - napisał do prezydenta Andrzeja Kosztowniaka marszałek Adam Struzik.
Na ten rok sejmik Mazowsza miał przeznaczyć na objęcie akcji w spółce Port Lotniczy Radom 15 mln zł. Warunkiem było sporządzenie masterplanu i przedstawienie inwestora. Niestety, procedura się przedłużała, bo firmy chciały za dużo pieniędzy. Dopiero niedawno podpisano umowę ze zwycięzcą drugiego przetargu.

Sejmik pieniędzy więc nie dał, a teraz Struzik zawiadomił, że "ze względu na trudną sytuację budżetu w bieżącym roku nie jest możliwe przesunięcie kwoty 15 mln zł do pozycji wydatków niewygasających na 2009 rok". Marszałek dodał, że zarząd rozpatrzy wniosek Radomia o wpisanie 15 mln zł do przyszłorocznego budżetu, ale zwrócił uwagę, że województwo zaanagażowane jest już kapitałowo w tworzenie dwóch lotnisk cywilnych - w Modlinie i Sochaczewie. Dlatego przystąpienie do spółki "nie znajduje aktualnie uzasadnienia".

Prezydent Andrzej Kosztowniak powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że wniosek zostanie wysłany i ma jednak nadzieję, że stanowisko zarządu będzie łaskawe. - Dlaczego wejście województwa do spółki port lotniczy Modlin czy Sochaczew ma być lepszym rozwiązaniem niż do naszej spółki? - argumentuje Kosztowniak.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom

^^Ach ten 'Marszałek' wchodzi i zaraz wychodzi, znowu wchodzi i znowu pisze że jednak nie...
Z Sochaczewem zdaje się było podobnie, też wchodził i wychodził.
Czy tak rozchwiana emocjonalnie osoba powinna piastować tak poważny urząd? Pomijając już że dotrzymywanie słowa to cecha obca dla niego.
Skąd go tam w Płocku wygrzebali? Nie wiem ale gratuluję wykopaliska:gunz:

E: i mógłby już w końcu zamilknąć bo takimi pismami /raz jestem, raz mnie nie ma/ nie ułatwia prezesowi PLR SA prowadzić negocjacji z zainteresowanymi podmiotami. Mówiąc krótko BRUŹDZI
 

·
Registered
Joined
·
277 Posts
Ręce opadają jak się czyta takie "niusy".Widocznie komuś jest nie na rękę żeby powstał port lotniczy w Radomiu
 

·
88302935
Joined
·
2,718 Posts
Ręce opadają jak się czyta takie "niusy".Widocznie komuś jest nie na rękę żeby powstał port lotniczy w Radomiu

Sytuacja byłaby inna gdyby w Radom - Płockiem się nazywał, wówczas Struzik finansowałby i Sadków i Piastów. I to dopiero byłby priorytet.
Nienawidzę niszczenia samorządności przez takich lokalnych cwaniaczków.
Łaski bez, może kiedyś się odwdzięczymy

:scouserd:

:dance::dance:
 

·
User
Joined
·
1,500 Posts
Tylko, że lotnisko w Radomiu w założeniu nie ma być przede wszystkim czwartym lotniskiem dla aglomeracji stołecznej, lecz głównie dla tzw prowincji.
 

·
Registered
Joined
·
277 Posts
^^ Prezentujecie typowo radomski punkt widzenia. Osobiście wolę Modlin, a na drugim miejscu Sochaczew. Choć uważam, że trzy lotniska w aglomeracji Warszawskiej, to i tak o jedno za dużo.
Możesz podać jakieś argumenty?
 

·
wywrotowiec
Joined
·
261 Posts
ani Modlin ani Sochaczew formalnie nie są lotniskami. takim jest tylko Sadków. i na zdrowy rozum należałoby inwestować przede wszystkim w ten, najbardziej zaawansowany i najrealniejszy projekt. ale tu nie chodzi o racjonalne myslenie i interes województwa ale o interes Struzika i Płocka a to inna bajka.

znamiennym jest, że ani Modlinowi ani Sochaczewowi Struzik podobnych warunków nie stawiał.
 

·
S7/S12/S9
Joined
·
2,050 Posts
^^ Prezentujecie typowo radomski punkt widzenia.
Abstrahując od Twojego kontekstu to... chyba dobrze że reprezentujemy radomski a nie np gorzowski punkt widzenia?! Ale oczywiście mogę się mylić ;)

Osobiście wolę Modlin, a na drugim miejscu Sochaczew. Choć uważam, że trzy lotniska w aglomeracji Warszawskiej, to i tak o jedno za dużo.
Osobiście wolałbym żeby zachodnie przedmieścia Warszawy zostały wysadzone w powietrze w celu wybudowania drogi S7. Same plusy:
+ S7 stanie się linią krytyczną i wawa przestanie się wpychać w Puszczę Kampinowską
+ W końcu stolica 40mln państwa dorobi się 1/4 obwodnicy
+ S7 odgrodzi dzikie zwierzęta, dla ich dobra od stolicy /patrz co stało się z łosiem/

I co z tego?


Przeczytaj dokładnie ten wątek i odpowiedz sobie na pytanie kto tutaj leci sobie w kulki...Tylko spójrz na sprawę z trochę wyższej perspektywy niż 'ja wolę'
 

·
Semper Fidelis
Joined
·
298 Posts
Możesz podać jakieś argumenty?
Nie będę się powtarzał. Wystarczy dokładnie przeczytać poprzedzające moją wypowiedź posty.


isoxazolidine said:
ani Modlin ani Sochaczew formalnie nie są lotniskami. takim jest tylko Sadków. i na zdrowy rozum należałoby inwestować przede wszystkim w ten, najbardziej zaawansowany i najrealniejszy projekt. ale tu nie chodzi o racjonalne myslenie i interes województwa ale o interes Struzika i Płocka a to inna bajka.

znamiennym jest, że ani Modlinowi ani Sochaczewowi Struzik podobnych warunków nie stawiał.
To co, że Sadków działa jako lotnisko szkolne? Tylko, że Radom od Warszawy dzieli ponad 100 km, Modlin natomiast to ponad 30 km, a Sochaczew 50 km. Nie można zapominać o modernizacji, która czeka radomskie lotnisko. Brakuje tam pasa o odpowiedniej długości, bo 2000 metrów to za mało jeśli się mysli poważnie o komunikacji lotniczej. Dodatkowo brakuje tam odpowiedniej dla "cywilów" płyty postojowej itp.
 

·
Registered
Joined
·
332 Posts
Anty-płocka obsesja niektórych Radomian którzy wszystkie niepowodzenia swoich włodarzy tłumaczą Struzikiem jest doprawdy zastanawiająca. Lotnisko dla Warszawy 100 km od Warszawy ? bez autostrady, szybkiej kolei?

PS A Struzik nie jest wcale z Płocka tylko z Gostynina :)
 

·
Registered
Joined
·
277 Posts
Anty-płocka obsesja niektórych Radomian którzy wszystkie niepowodzenia swoich włodarzy tłumaczą Struzikiem jest doprawdy zastanawiająca. Lotnisko dla Warszawy 100 km od Warszawy ? bez autostrady, szybkiej kolei?

PS A Struzik nie jest wcale z Płocka tylko z Gostynina :)
Zapomniałeś o S7 i o remoncie linii kolejowej Warszawa-Kielce ?
Hmm Co do Struzika to się nie wypowiadam każdy wie jak jest :nuts:
 
101 - 120 of 4039 Posts
Top