SkyscraperCity banner
1 - 20 of 337 Posts

·
Registered
644 Posts
Wow faktycznie zabytki...
Ratusz + kawałek balkonu
w temacie byłom w pisane zabytki a mamy jeden - niewiele w tym Radomiu ;)

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
Jedrzej said:
Strasznie dużo tych zabytków jak na 220 tys miasto...
P.S. nie zapominajcie o sniegu. Może to też zabytek ;)
Jakbym był złośliwy, to bym powiedział, ze mniej więcej tyle samo na liczbę mieszkańców, co w Rzeszowie :D
Jest troche w Radomiu, a że dostalismy jedno zdjęcie, to jeszcze nie znaczy, ze nic oprócz tego nie ma.

·
Registered
4,992 Posts
nie bądźmy cruel, ja sam jestem ciekawy kolejnych zdjęć, już nawet nie zabytków
PS czy przypadkiem nie ma wątka o Radomiu w architekturze i urbanistyce ?

·
Człowiek Wschodu:-)
5,613 Posts
MAR_tm said:
nie bądźmy cruel, ja sam jestem ciekawy kolejnych zdjęć, już nawet nie zabytków
PS czy przypadkiem nie ma wątka o Radomiu w architekturze i urbanistyce ?
Pisałem w wątku sąsiednim, ale go wycieli, choć można bylo poprzeklejać to i owo. W Radomiu są zabytki w całkiem sporej ilosci, choć zupełnie nieznane, niektóre z nich budowane przez naprawdę znamienictyhc architektów. Widaoczny na fotce ratusz, inspirowany wczesnych włoskim renesansem, zaprojektowął Henryk Marconi, gmahc komisji wojewdztwa sandomiersiego projektował Antonio Corazzi, kosciół benedyktynek - sam Tylman osobiście, kościół i klasztor pijarów Antoni Solari. Ponadto są w Radomiu trzy gotyckie koscioly: św Wacława, fara i bernardyni, plus kilka nowszych. Wiele kamienic, najwiecej eklektycznych, często z polichromiami w klastach schodowyc i sieniach, kila starszych, a w muzeum mozna obejrzeć pozostałosci zamku i sporą kolekcję obrazów Jacka Malczewskiego, który sie w Radomiu urodził.
Czekam na dalsze fotki.
Pozdr.

·
Registered
3,149 Posts
hubertkm said:
Jakbym był złośliwy, to bym powiedział, ze mniej więcej tyle samo na liczbę mieszkańców, co w Rzeszowie :D
Jest troche w Radomiu, a że dostalismy jedno zdjęcie, to jeszcze nie znaczy, ze nic oprócz tego nie ma.
Ale zdjęcie jest tylko jedno, nie?? Ja dałem 80 fot z Rzeszowa, a on tylko jedną. Na tej podstawie sie z tego śmieje.

·
Registered
163 Posts
Discussion Starter · #18 ·
widzę że wątek rozwija się pomyslnie ludzie sie niecierpliwią :) to dobrze
kilka fotek z miejsca gdzie wszystko się zaczeło
Piotrówka

·
Registered
163 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
a teraz troch terazniejszosci