SkyscraperCity banner

1 - 20 of 28 Posts

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #1
W czerwcu rusza remont ulicy Moniuszki

Zapowiada się lato pod znakiem modernizacji centrum Radomia. W czerwcu konsorcjum Interbud-Drogbud rozpocznie przebudową ulicy Moniuszki, w lipcu dowiemy się kto wyremontuje deptak do Witolda

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął we wtorek przetarg na pierwszy etap modernizacji ulicy Moniuszki - od Żeromskiego do Sienkiewicza. Wygrało konsorcjum radomskich firm Interbud-Drogbud gotowe zrealizować inwestycję za 1,8 mln zł.

Czerwone spowalniacze

Jeśli nie będzie protestów, drogowcy zaczną zrywać asfalt i rozbierać istniejące chodniki na Moniuszki w pierwszej połowie czerwca. Zaraz po tym do pracy przestąpią ekipy Wodociągów Miejskich i gazownicy - przebudują instalacje podziemne.

Obecną jezdnię ul. Moniuszki od Żeromskiego do Sienkiewicza Interbud-Drogbud pokryje kostką granitową, a chodniki wyłoży płytami z granitu, które będzie okalała kostka bazaltowa. Po prawej stronie (patrząc w kierunku ul. Sienkiewicza) powstaną parkingi także z kostki bazaltowej. Po lewej, na chodniku, przewidziane są miejsca na tzw. małą architekturę. W czterech miejscach na Moniuszki będą progi spowalniające - z czerwonej kostki.


Stan z maja 2006


foty z czerwca

ZACZELI !!!!!!!!!
:banana: :yes: :righton:
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,878 Posts
Rozumiem, że to nie będzie strefa wyłącznie dla pieszych? Granitowa jezdnia i chodniki - to mi się podoba. :cheers: Nie ma żadnych wizualizacji, żeby zobaczyć, co mają na myśli pisząc o małej architekturze?

W Radomiu potrafią to, co nie udaje się w Warszawie juz od kilku lat. ;)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #3
StPetr said:
Rozumiem, że to nie będzie strefa wyłącznie dla pieszych? Granitowa jezdnia i chodniki - to mi się podoba. :cheers: Nie ma żadnych wizualizacji, żeby zobaczyć, co mają na myśli pisząc o małej architekturze?

W Radomiu potrafią to, co nie udaje się w Warszawie juz od kilku lat. ;)
Obecną jezdnię ul. Moniuszki od Żeromskiego do Sienkiewicza Interbud-Drogbud pokryje kostką granitową, a chodniki wyłoży płytami z granitu, które będzie okalała kostka bazaltowa. Po prawej stronie (patrząc w kierunku ul. Sienkiewicza po stronie gdzie stoi koparka) powstaną parkingi także z kostki bazaltowej. Po lewej, na chodniku, przewidziane są miejsca na tzw. małą architekturę. W czterech miejscach na Moniuszki będą progi spowalniające - z czerwonej kostki.
Inaczej będzie wyglądał odcinek od Sienkiewicza do Traugutta - jezdnia asfaltowa, a chodniki z płyt betonowych. Parkingi w tej części ulicy zostaną zachowane po tej stronie, po której znajdują się obecnie.

niestety nie znalazłem wizualizacji ale daje kilka fotek z tego tygodnia
instalacje podziemne na 150 m ułozyli już wodociągowcy gazownicy i inni czas na brukarzywodociągowcy gazownicy i inni przeniesli się na kolejny odcinek


a to Moniuszki z drugiego końca od ul. Traugutta


 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
Przebudowa Moniuszki idzie powoli
Większość prac na ulicy trzeba wykonywać ręcznie.

Gdyby na ulicę mogły wjechać maszyny, prace przy układaniu instalacji podziemnych przebiegałyby znacznie szybciej i sprawniej.
- A tak niemal wszystko trzeba robić ręcznie, co chwila sprawę komplikują kolejne wjazdy do bram, miejsca dla sieci wodociągowej lub gazowej – powiedział nam Marek Czyż, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Wczoraj na miejscu spotkali się przedstawiciele wykonawcy, miasta, wodociągów miejskich i gazowni.
– Z naszych ustaleń wynika, że terminy zostaną dotrzymane. Prace powinny potrwać do 9 września - stwierdzili.
Dotychczas zostało zakończenie instalacji podziemnych na części Moniuszki od ulicy Traugutta do Sienkiewicza. Natomiast w części od ulicy Żeromskiego już na ukończeniu jest pierwszy etap, obejmujący niemal sto metrów jezdni.
– Pewnych prac nie można było też prowadzić jednocześnie, gdyż po jednej stronie, przy „Sezamie” trzeba było najpierw ułożyć kanalizację deszczową, a po drugiej, znacznie głębiej rury gazowe i sieć wodociągową – wyjaśniał Marek Czyż. – Ograniczone są drogi dojazdowe. To też nie ułatwia prac, a zatem trudno przyspieszyć inwestycję.
Radomianie codziennie przyglądają się, jak posuwają się roboty przy pierwszym etapie budowy.
Jak już pisaliśmy, w części do ulicy Traugutta jezdnia będzie asfaltowa, a chodniki takie, jakie tworzą już ulicę Sienkiewicza, czyli żóltopiaskowe. Kostka wypełni ponad 60 miejsc parkingowych. Zostaną one wyznaczone po jednej stronie ulicy. W dalszej części przybędą 72 miejsca. Ulicą Moniuszki będzie można pojechać w Traugutta, ale jedynie w prawo. W miejsce starych, zniszczonych drzew pojawią się nowe. Kilka zostało już posadzonych na próbę.

Budowa w liczbach
Przebudowa pierwszej części ulicy będzie kosztować 1, 840 miliona złotych, drugiej – 798 tysięcy złotych. Przetarg na prace wygrało konsorcjum „Interbud - Drogbud”. Jezdnia będzie miała 5,5 metra szerokości, miejsca parkingowe 2,5 metra. Prace ruszyły 2 czerwca, zakończą się w dwóch etapach: 2 i 9 września. Ubędzie 21 starych drzew, ale pojawi się tyle samo nowych oraz 500 krzewów między drzewami i w gazonach.
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #5
Konsorcjum Interbud-Drogbud modernizuje ul. Moniuszki. Kiedy wreszcie pojawi się tam nowa nawierzchnia? - W piątek zaczynamy układać płyty i kostkę od strony Żeromskiego - uspokaja Tomasz Brok, współwłaściciel Drogbudu.

Konsorcjum ułożyło już betonową podbudowę na fragmencie, od którego zaczęła się modernizacja. Są także krawężniki. Wymieniona została cała podziemna infrastruktura. Równolegle z układaniem kostki przy Sezamie kontynuowane będą roboty na pozostałej części odcinka do Sienkiewicza. W okolicach Urzędu Stanu Cywilnego pracują wodociągi i gazownicy, nieco wcześniej w pobliżu Atlanticu będzie z kolei układana podbudowa.
fotki 27 07


Zaawansowane są roboty w części Moniuszki między Sienkiewicza i Traugutta. Prace podziemne zostały tam zakończone. Drogowcy układają już krawężniki i betonową podbudowę. - Roboty są tu mniej skomplikowane. Jezdnia będzie asfaltowa i to znacznie przyspieszy budowę. Parkingi także nie są z kostki, tylko z płyt. Finału modernizacji odcinka Traugutta - Sienkiewicza można spodziewać się pod koniec sierpnia - zapowiada Brok. 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
@ryba118, a jak posuwaja sie prace przy budowie (rozbudowie) JRG1 przy Traugutta??? Moze fotki tez z tamtej budowy, bo sam ciekaw jestem bardzo jak to teraz wyglada;)
Obok obecnej jednostki powstaje calkiem spory budynek, gdzie ma sie znalezc Centrum Ratownictwa czy jakos tak.
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #7
o straży zrobie osobny wątek a tymczasem o ul Moniuszki
prace trwają i zaczynaja sie wyłaniac kształty
odcinek od sienkiewicza do traugutta

instalacje podziemne zrobione nic tylko kłasc na jezdni asfalt na miejscach parkingowych bruk a na chodniku kostkę

cdn
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
fajne zdjecia;) szkoda, ze kolo Sezamu nie pomysleli o miejscu dla zawracajacych samochodow, bo tak znowu wszyscy beda wjezdzac na Zeromskiego :bash:
A na watek o Strazy czekam z niecierpliwoscia :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #9
W części Moniuszki między Sienkiewicza i Traugutta prace podziemne wykonywane przez pracowników wodociągów i gazowni zostały zakończone. Drogowcy z konsorcjum Interbud - Drogbud położyli już nawet pierwszą warstwę asfaltu,już w poniedziałek zacznie się układanie kostki na parkingach, robotnicy położą też właściwą nawierzchnię z asfaltu.a oto jak dęda wyglądac chodniki na tym odcinku Zostaną wykonane z płyt z betonu płukanego, takiego jak na ul. Sienkiewicza.

Z kolei w części Moniuszki między Sienkiewicza a deptakiem są już gotowe miejsca parkingowe i część jezdni. Nawierzchnia powstaje z kostki brukowej. Na ukończeniu jest też budowa zieleńca, który znajdzie się przy Sezamie. Został zaplanowany w ten sposób, żeby samochody nie mogły wjeżdżać na trawnik.
:) :) :) :) :) :)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #12
Obiecane fotki :)

Odcinek od Żeromskiego do Sienkiewicza wykonany w 90% tzn jezdnia już cała wybrukowana chodniki prawie zostały detale typu studzienki i inne
Widok ogólny
wyciety spróchniały drzewostan został uzupełniony
prace przy wykonczeniówce trwają


klomby beda obudowane kamieniem
pozostał do ułożenia chodnik przed pałacem slubówAto odcinek od ul.Sienkiewicza do ul.Traugutta wykonczony w 98%
asfalt położony, zatoki parkingowe gotowe, chodniki zrobione
pozostało uzupełnic ziemie i zasiac trafke:)


bazaltowe wykończenia
ato jeden z elementów małej architektury:)to tyle wkrótce ma byc otwarcie i festyn pożegnanie lata na Moniuszki to wrzuce pare fotek
pozdrawiam
 

·
2012
Joined
·
3,335 Posts
wyglądda naprawde elegancko:cheers: jeszcze tylko zieleń, ławeczki, no i odremontowac kamieniczki i będzie jak w Paryżu:D a swoją drogą to szkoda, że zamknęli Atlantica, zawsze by fajnie kino przy takiej ulicy wyglądało:( ale i tak brawo, czekam na koniec, no i zakończenie remontu Żeromskiego...Centrum w ostatnich latach nam wypiękniało :cheers: :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #16
Ul.Moniuszki już zrobiona był nawet festyn w niedziele .Niestety mnie na nim nie było:eek:hno:

Po wszystkich świętych wybiore sie na sesje fotograficzną :) by wyłonic piękno ulicy:)
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,878 Posts
Ul.Moniuszki już zrobiona był nawet festyn w niedziele .Niestety mnie na nim nie było:eek:hno:
Wybory za pasem. Był może poczęstunek kiełbaską? :D

Po wszystkich świętych wybiore sie na sesje fotograficzną :) by wyłonic piękno ulicy:)
czekamy ;)
 

·
Registered
Joined
·
163 Posts
Discussion Starter #18
Finałowe foty
Prezentuje cały odcinek tzn.od Żeromskiego do Traugutta
Miłego oglągania, komentarze wskazane

I to już finał
Pozostaje czekac na wiosne na zielona trawke w klombach i kwiatki w doniczkach zawieszone na latarniach i jakieś stylowe ławeczki
:)
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,878 Posts
Bardzo elegancki remont bez ekstrawagancji. Tak powinny wyglądać śródmieścia polskich miast, chociaż to trochę za mało na główny ciąg pieszy w mieście. Nie pasuje mi nowoczesna stylistyka latarni, no i betonowe kosze są ewidentnie do wymiany.
 

·
OP_KR_TK_WR
Joined
·
982 Posts
Tak sie patrze na te dwie ostatnie fotorelacje i widze, ze w Radomiu sami emeryci zostali, a ulice jakies takie opustoszale.
 
1 - 20 of 28 Posts
Top