SkyscraperCity Forum banner

[Radom] Szkoła muzyczna

41045 Views 164 Replies 25 Participants Last post by  adam89p
Nowy thread o inwestycji dłuuugo wyczekiwanej i bardzo potrzebnej dla Radomia!
Może coś się w końcu ruszy :cheers:
1 - 20 of 165 Posts
2
Nowy budynek szkoły muzycznej ma mieć 12 tys. m kw powierzchni całkowitej i 8,5 tys. m kw powierzchni użytkowej. Nad trzykondygnacyjnym dziedzińcem szkoły muzycznej powstanie patio z ogrodem. Wewnątrz mieścić się będzie duża sala koncertowa dla 400 widzów. Sale dydaktyczne i pomieszczenia do indywidualnych ćwiczeń powstaną wzdłuż wewnętrznego dziedzińca. Dzięki temu oddzielone zostaną od hałasu ul. 25 Czerwca. Wewnątrz od strony północnej zaprojektowano salę gimnastyczną oraz zespół boisk sportowych. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Architekci uwzględnili w projekcie trzy windy i podjazdy.
Przygotowanie dokumentacji projektowo-budowlanej powinno się zakończyć jeszcze w 2007 r. Budowa szkoły finansowana będzie przez miasto i z odpowiedniego programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Źródło: www.radom.plMuzyczna: do startu gotowa

Urząd Miejski jest przygotowany do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy szkoły muzycznej.

Jest już gotowa kosztująca blisko 1 milion złotych dokumentacja projektowa, na której powstanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt został wybrany w drodze konkursu architektonicznego, który wygrała radomska firma ARCHIRAD. Wydane jest już także pozwolenie na budowę.


Budowa nowego obiektu szkoły muzycznej, który wzniesiony ma być przy ulicy 25 Czerwca, według wstępnego kosztorysu opiewać będzie na około 40 milionów złotych.

Gmina będzie się ubiegać o dofinansowanie inwestycji w konkursie Infrastruktura i Środowisko w ramach Programu Operacyjnego Kultura i Dziedzictwo Kulturowe. Rozwój infrastruktury i szkolnictwa artystycznego.

Ogłoszenie konkursu jest spodziewane jeszcze w tym półroczu.Źródło: www.radom.pl
See less See more
Radomski uczeń zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego

Bartosz Kołsut uczeń klasy V b w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (Niemcy)- poinformował dyrektor ZSM w Radomiu, Zdzisław Włodarski. Są to nieoficjalne akordeonowe mistrzostwa świata w kategorii do lat 12- dodaje dyr Włodarski. Gratulujemy!
Źródło: www.plus.radom.pl

^^Szkoła muzyczna w Radomiu odnosi wiele sukcesów zarówno na Polskim, jak i międzynarodowym podwórku. Natomiast warunki w jakich odbywają się obecnie zajęcia są skandaliczne...
W późniejszych relacjach postaram się je przedstawić...Chyba że ktoś ma ochotę na opisanie warunków lokalowych szkoły to zapraszam :)
Fajną lokalizację wybrali dla tej szkoły. Niby centrum, ale trochę na uboczu, przy parku.
Oby tylko się z tym pospieszyli.
Za inwestycję :cheers:
2
Za inwestycję:cheers:

Zapraszam na stronę szkoły, pod tym linkiem znajdziecie dokładny opis kondygnacji oraz ich rzuty www.muzycznaradom.strefa.pl/index10.html

Dodatkowo jeszcze dwie wizualki z owej stronki: :)

Iluminacja budynkuWidok z lotu ptaka od strony parku LeśniczówkaTeraz pewnie znowu zrobi się cicho o tej inwestycji, ale oczywiście jak pojawią się nowe fakty to wątek zostanie uaktualniony :)

Zapraszam również tutaj: www.inwestycje.radom.pl/z_0056.php
See less See more
bardzo fajny projekt... można powiedzieć nowa jakość w Radomiu;) oby inwestycja się udała...

swoją drogą ciekawe co stałoby się z budynkiem przy Kilińskiego i czy na przykład sprzedaż budynków i terenu nie pokryłoby kosztów budowy nowej szkoły?
swoją drogą ciekawe co stałoby się z budynkiem przy Kilińskiego i czy na przykład sprzedaż budynków i terenu nie pokryłoby kosztów budowy nowej szkoły?
W budynku na Kilińskiego działa przecież jeszcze Zespół Szkół Plastycznych i myślę, że po wyprowadzeniu się muzycznej to plastyk zajmie cały obiekt.
Na sprzedaż to ma pójść budynek szkoły na Waryńskiego. Tak słyszałem w tivi czy tam radiu...
^^ IMO bardzo dobrze...wystarczy projektów p. Gesiaka w mieście...potrzeba świeżej krwi;)

a co do budynków przy Kilińskiego to fajnie byłoby, gdyby w pałacyku powstała jakaś dobra restauracja, a w bloku przy Kilińskiego np. biura czy hotel...tamta okolica jest zbyt "wyedukowana";)
^^ IMO bardzo dobrze...wystarczy projektów p. Gesiaka w mieście...potrzeba świeżej krwi;)

a co do budynków przy Kilińskiego to fajnie byłoby, gdyby w pałacyku powstała jakaś dobra restauracja, a w bloku przy Kilińskiego np. biura czy hotel...tamta okolica jest zbyt "wyedukowana";)
O które budynki Ci chodzi? o plastyka prawie że na wprost Kochanowskiego i o byłą odzieżówkę na rogu Focha i Kilińskiego?

Z tego co wiem to oba te budynki będą, ba już są wykorzystywane przez plastyka.
Tu masz jeszcze skromne info: http://inwestycje.radom.pl/z_0112.php

Co do 'wyedukowanej' okolicy to masz trochę racji. Trzy szkoły średnie na długości 100-150m. Ale jak odzieżówka jeszcze działała to było bardziej widać bo dużo osób tam chodziło, nieporównywalnie więcej niż teraz do powiększonego plastyka, a VI LO raczej trzyma formę co do liczby uczniów :)
Szkoła muzyczna coraz bliżej

Jest już gotowy wniosek magistratu o dofinansowanie budowy szkoły muzycznej w Radomiu. To ważny krok w stronę powstania nowej siedziby placówki.
Nowa szkoła muzyczna powstanie na placu przy ulicy 25 Czerwca. Miasto ma już pozwolenie na budowę. Jest też gotowa dokumentacja o wartości blisko jednego miliona złotych, na którą miasto uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 400 tysięcy złotych. Dalsze finansowanie projektu ma być oparte o pieniądze unijne.

- Zakończono już pracę nad dokumentacją projektu, uzyskano pozwolenie na budowę. Teraz konieczne jest zebranie funduszy. Miasto chce uzyskać znaczną część pieniędzy na budowę obiektu z konkursu ogłaszanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi Ryszarda Kitowska z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.

W tej chwili miasto czeka na uruchomienie projektów związanych z obszarem infrastruktury, środowiska i kultury. Wtedy złożony zostanie wniosek o dofinansowanie. Radomski magistrat będzie się ubiegał o 40 milionów złotych. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony konkurs na budowę.

Źródło: www.echodnia.eu

^^Miejmy nadzieję, że tak się stanie! W 2010 na koncert w SM? Możliwe:banana:
See less See more
Przetarg na budowę Szkoły Muzycznej ogłoszony!

Biuletyn Informacji Publicznej
Dokument: Zamówienia publiczne-roboty budowlane RB/3410/68/1/2008

Budowa Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25-go Czerwca. Termin składania ofert do dnia: 05.11.2008 roku godz. 09:00.
Status dokumentu:
obowiązujący/aktualne
Data przyjęcia lub publikacji:
26.09.2008

Źródło: http://www.radom.pl/bip/portal/dokumenty_tresc.php?Kod=1020

więcej: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=25814942&postcount=492

:banana:
:cheers:
See less See more
3mam kciuki za inwestycje i brawa dla UM za decyzje - takich inwestycji potrzeba :cheers: w trakcie przetargu okaże się czy te 42 mln zł wystarczą...
3mam kciuki za inwestycje i brawa dla UM za decyzje - takich inwestycji potrzeba :cheers: w trakcie przetargu okaże się czy te 42 mln zł wystarczą...
Brawa za decyzję! Chociaż w moim odczuciu jest to rozpaczliwa decyzja prezydenta, który potrzebuje jakiegoś sukcesu na koniec kadencji, co pozwoliłoby mu myśleć o reelekcji /oby nie :)/. Bo jak na razie to raczej można mówić o porażkach, albo delikatnie mówiąc o braku sukcesów...
1. Airport Radom - do 2010 raczej nie wystartuje /realnie 2011-2012/
2. Stadion na Koniówce za 250mln - klapa
3. Radomiak - wedle ostatnich informacji wyleciał z listy kluczowych inwestycji...co prawda mogą wrócić do bieżni i mikro trybun, ale czego by nie zrobili w tym temacie i tak będzie klapa...chociaż tutaj dużą część winy ponosi poprzednia ekipa.
4. Obwodnica południowa - może zaczną budowę przed 2010, ale śmietankę spije już kto inny - klapa
Można by tu jeszcze kilka punktów dopisać, ale po co?!

Ale żeby nie było, bardzo cieszę się z tej decyzji i oby w 2010 roku ZSM przy 25 Czerwca funkcjonował na całego :cheers:
^^
ad.2 to był w ogóle poroniony pomysł...
ad.3 tu jest ewidentny błąd obecnej ekipy, która zmieniła projekt w czasie gdy reguły były znane i zostały przez błędne decyzje złamane...lepiej byłoby mieć stadion na 8k niż mieć go w formie obecnej...
ad.4 z tą obwodnicą to nie byłbym taki pewny - 42,5mln zł przyznanego dofinansowania + jakaś nieznana mi kwota środków własnych, dajmy na to 100mln to razem daje niecałe 150 mln zł a to niestety za mało na dwujezdniową bezkolizyjną trasę mającą biec przez pół miasta :no:
2. pomysł jak pomysł...Bardziej poroniony był sam fakt iż magistrat ze zgłoszonego małego i kameralnego stadionu zrobił duży kompleks sportowy i żył w przekonaniu że marszałek się nie zorientuje że ktoś go w konia robi...
3. Z jednej strony zgodzę się z tym, ale nie jestem do końca przekonany czy miejski stadion powinien stanąć w tym miejscu...
Może inaczej, na pewno nie powinien tam stanąć dopóki miasto nie odkupi terenu od jadaru.
4. Koszt kilometra obwodnicy ekspresowej Grójca wyniósł 27mln zł, więc liczyć po 30 to wychodzi 5 km eSki... A obwodnica chyba w tym standardzie nie będzie...Tak czy siak to skąd oni wezmą to 100mln? Bez rządowego wsparcia to ja tej trasy nie widzę niestety :/
^^ obwodnica Grójca była przebudową istniejącej - już bezkolizyjnej trasy... radomska obwodnica południowa nawet nie ma projektu... budowa nowych dróg w terenie zurbanizowanym jest wielokrotnie droższa.

EDIT: budowę obwodnicy południowej (jej długość od CH M1 do ulicy Wierzbickiej to 5 750m - a to jest nieco więcej jak połowa...) możnaby porównać do budowy I etapu Trasy Średnicowej w Grudziądzu - tam za odcinek 3,4km nie w pełni bezkolizyjny i nie cały dwujezdniowy zapłacono zgodnie z cenami z lutego 2006 roku około 80 mln zł, czyli około połowę tego co jest w Radomiu - oczywiście życzę żeby ta budowa wypaliła ale realnie rzecz biorąc będzie cięzko zamknąć się w takim budżecie...

EOT.
UM uzyskał już środki na finansowanie budowy szkoły?. Termin rozstrzygnięcia przetargu powoli się zbliża. Mam nadzieję że "kryzys" nie wstrzyma budowy.
UM uzyskał już środki na finansowanie budowy szkoły?. Termin rozstrzygnięcia przetargu powoli się zbliża. Mam nadzieję że "kryzys" nie wstrzyma budowy.
Jeszcze nie, gdyż dopiero teraz wystartowały konkursy. Wniosek złożono. Zobaczymy:)
1 - 20 of 165 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top