SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 397 Posts

·
Registered
Joined
·
735 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W związku z oficjalnym rozpoczęciem inwestycji rozpoczynam wątek oraz zamieszczam projekt podzielony na 5 części.

Wiadukt nad linią kolejową nr 8


Odcinek od wiaduktu do bloku Sandomierska 30/Szkoła Podstawowa nr 9


Odcinek od bloku Sandomierska 30/Szkoła Podstawowa nr 9 do skrzyżowania ulic Młodzianowsa/Cisowa


Odcinek od skrzyżowania ulic Młodzianowsa/Cisowa do skrzyżowania Armii Ludowej/Gajowa


Połączenie z POR i ulicą GodowskąNews w dzisiejszej lokalnej Gazecie

http://radom.gazeta.pl/radom/1,3521...a_nowej_Mlodzianowskiej__zyska____Czarna.html

Rusza budowa nowej Młodzianowskiej, zyska... Czarna


Już w przyszłym tygodniu ruszy w Radomiu kolejna duża inwestycja drogowa. Zła informacja jest taka, że nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu. Dobra - mieszkańcy Czarnej doczekają się wreszcie utwardzenia ulicy.

Budowa nowej ulicy Młodzianowskiej pomiędzy ulicami Gdyńską a Godowską razem z wiaduktem nad torami i węzłem obwodnicy południowej będzie kosztowała 61 mln zł. Prace mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Kamil Tkaczyk mówił dziennikarzom na konferencji prasowej, że w tym roku gotowy ma być fragment od Armii Ludowej do obwodnicy południowej (przedłużenie obecnej Młodzianowskiej biegnące przez łąki za kościołem na Prędocinku). Kilka tygodni temu rzecznik MZDiK precyzował: "Podtrzymujemy wcześniejsze deklaracje dotyczące terminu zakończenia prac na ostatnim odcinku Młodzianowskiej - wstępny harmonogram inwestycji zakłada, że włączenie tego odcinka do obwodnicy będzie możliwe w październiku". A kierowcy bardzo czekają na tę ulicę, bo od M1 (jadąc w kierunku Potkanowa) to jedyny wlot w obwodnicę południową, kolejny jest dopiero za torami na osiedlu Południe.

- Wykonawca rozpocznie od budowy odwodnienia tego odcinka - zapowiadał Tkaczyk.

Inwestycja jest potężna i nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu. MZDiK rozpoczyna przygotowania od poprawy nawierzchni ulic, na których w związku z budową należy się spodziewać zwiększonego ruchu. Prace rozpoczną się już od piątku 16 maja i potrwają do końca czerwca. Wtedy także musimy się liczyć z utrudnieniami.

Ale warto się pomęczyć, bo - jak informuje MZDiK - nowa nawierzchnia będzie układana m.in. na ulicy Czarnej - od Kolejowej do Godowskiej. Remont szykuje się także na odcinkach: Godowskiej (od Wiejskiej do Witkacego), Gdyńskiej (od Młodzianowskiej do Torowej), Młodzianowskiej (od Czarnej do Cisowej), PCK (od Grzecznarowskiego do Czarnej), Torowej (od Gdyńskiej do Tartacznej) i Wiejskiej (od Młodzianowskiej do Działkowej). - Prace będą prowadzone etapami. Frezowanie starej nawierzchni asfaltowej będzie się odbywać połówkami jezdni. Układanie nowej masy bitumicznej będzie natomiast wymagało czasowego zamykania poszczególnych fragmentów dróg dla ruchu kołowego. O dokładnych terminach ich zamykania będziemy informować w osobnych komunikatach - informuje Jacek Podsiadło, zastępca dyrektora MZDiK do spraw dróg.

Cała nowa Młodzianowska ma być gotowa w 2016 r.

Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,3521...anowskiej__zyska____Czarna.html#ixzz31ntVlpyM


Wkrótce zdjęcia z terenu.
 

·
...
Joined
·
4,701 Posts
To będzie ciekawa budowa. Ciasny teren, nietypowe rozwiązania (np. geometria, osobna konstrukcja dla DDR) i Gregory z aparatem ;)
 

·
Registered
Joined
·
735 Posts
Discussion Starter · #4 ·
...
Gładzior;114086663 said:
Btw. Czy Czarna bedzie utwardzona az do przejazdu przy Wjazdowej?
Ulica Czarna będzie miała nawierzchnię utwardzoną aż do Godowskiej.

Wklejam komunikat ze strony MZDiK o tych ulepszeniach.


Utrudnienia podczas wymiany nawierzchni ulic w okresie 16.05-30.06.2014

W związku z planowanymi robotami drogowymi na ulicach na Młodzianowie, Godowie i Malczewie, w okresie od 16 maja (piątek) do 30 czerwca 2014 roku (poniedziałek) włącznie będą występować w tym rejonie tymczasowe utrudnienia w ruchu kołowym.
Wymiana nawierzchni wybranych dróg będzie związana z rozpoczynającą się wkrótce budową nowego śladu ulicy Młodzianowskiej (od Gdyńskiej do Godowskiej, razem z wiaduktem nad torami kolejowymi). Przed wprowadzeniem objazdów konieczna jest więc poprawa stanu jezdni na tych odcinkach, gdzie jest przewidywany zwiększony ruch.
Nowa nawierzchnia będzie układana na niżej wymienionych fragmentach ulic:

- Czarnej (od Kolejowej do Godowskiej),
- Godowskiej (od Wiejskiej do Witkacego),
- Gdyńskiej (od Młodzianowskiej do Torowej),
- Młodzianowskiej (od Czarnej do Cisowej),
- PCK (od alei Grzecznarowskiego do Czarnej),
- Torowej (od Gdyńskiej do Tartacznej),
- Wiejskiej (od Młodzianowskiej do Działkowej).

Prace będą prowadzone etapami. Frezowanie starej nawierzchni asfaltowej będzie odbywało się połówkami jezdni. Układanie nowej masy bitumicznej będzie natomiast wymagało czasowego zamykania poszczególnych fragmentów dróg dla ruchu kołowego. O dokładnych terminach ich zamykania będziemy informować w osobnych komunikatach.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez drogowców.

Źródło: http://www.mzdik.pl/?id=106&art=1056&cc=1
 

·
Registered
Joined
·
1,592 Posts
Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Młodzianowskiej nad linią kolejową nr 8 oraz ulicy NowoMłodzianowskiej

Czy w dzisiejszych standardach nie jest przyjęte budowanie linii kolejowych ponad wszelkimi innymi ciągami komunikacyjnymi?
 

·
Registered
Joined
·
735 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Wykonałem dziś małą inspekcję budowy na odcinku od Obwodnicy do Godowskiej i... jestem zaskoczony tempem prac. Od wczoraj kiedy ogłoszono na utrudnienia na Godowskiej:

Uwaga kierowcy! Ruch wahadłowy na Godowskiej

W związku z planowanymi robotami drogowymi u zbiegu ulicy Godowskiej z powstającym nowym przedłużeniem ulicy Młodzianowskiej w czwartek w godz. od 8 do 17 będzie w tym miejscu obowiązywał ruch wahadłowy sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną.
- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez drogowców - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,4820...ch_wahadlowy_na_Godowskiej.html#ixzz32TUct63S

wykonano przekop i ułożono kanalizację pod ulicą Godowską. Położono nową warstwę bitumiczną na ulicy Godowskiej od nowego śladu jezdni prowadzącej do wiaduktu Wiejska/Godowska do miejsca w którym kiedyś "krańcowała" Z23. Przystąpiono do wyburzania opuszczonych budynków w śladzie nowej drogi oraz zwieziono materiał - rury do kanalizacji.
Z kolei na odcinku od obwodnicy do skrzyżowania z ulicą Armii Ludowej zdjęto humus.
Jutro wybiorę się z aparatem i wykonam fotki.
 

·
Registered
Joined
·
3,860 Posts
Czy w dzisiejszych standardach nie jest przyjęte budowanie linii kolejowych ponad wszelkimi innymi ciągami komunikacyjnymi?
Wszystko zależy od ukształtoania terenu. Generalnie taniej na ogół jest zrobić wiadukt drogowy, niż kolejowy (inne nachylenia podjazdów, nośność, etc). Często też linia kolejowa pozostaje na poziomie terenu, a droga jest puszczana tunelem pod taką linią. To kwestia indywidualnego przypadku :)
 

·
O&MAU
Joined
·
56 Posts
Czarma

...

Ulica Czarna będzie miała nawierzchnię utwardzoną aż do Godowskiej.
- Czarnej (od Kolejowej do Godowskiej),
- Godowskiej (od Wiejskiej do Witkacego),
- Gdyńskiej (od Młodzianowskiej do Torowej),
- Młodzianowskiej (od Czarnej do Cisowej),
- PCK (od alei Grzecznarowskiego do Czarnej),
- Torowej (od Gdyńskiej do Tartacznej),
- Wiejskiej (od Młodzianowskiej do Działkowej).


Źródło: http://www.mzdik.pl/?id=106&art=1056&cc=1
Nie rozumiem tej listy. Punkty 2,4, czy 5,7 to jest jasne, frezowanie i wylewka. Ale np. Czarna jest gotowa do takiej operacji tylko na odcinku od Kolejowej do RAFIL'u. Dalej aż do Godowskiej to droga gruntowa lub żadna. Będą to budować czy wylewać asfalt na ziemię?
I jeszcze jedno . Po co utwardzać Czarną do Godowskiej jeśli nie zostanie ruszona Godowska od Czarnej do Wiejskiej? Żeby asfaltem dojechać do drogi gruntowej? Może ktoś to wyjaśnić?
 

·
Registered
Joined
·
3,860 Posts
Będą to budować czy wylewać asfalt na ziemię?
Asfalt na obecną nawierzchnię? Po max miesiącu by nic z tego nie zostało...
Myślę, że podbudowę z kruszywa zrobią i na to asfalt położą.

Po co utwardzać Czarną do Godowskiej jeśli nie zostanie ruszona Godowska od Czarnej do Wiejskiej? Żeby asfaltem dojechać do drogi gruntowej? Może ktoś to wyjaśnić?
A ludzie nie mieszkają na odcinku Czarnej pomiędzy Gajową a Godowską? I tu masz odpowiedź. ;)
 

·
O&MAU
Joined
·
56 Posts
A ludzie nie mieszkają na odcinku Czarnej pomiędzy Gajową a Godowską? I tu masz odpowiedź. ;)
Jestem zdecydowanie za tym żeby budować drogi tam gdzie mieszkają ludzie.
Tylko że - jak rozumiem - komunikat dotyczy poprawy dróg które są jakąś związane z tą budową. A biorąc to pod uwagę i utwardzając Godowską między Czarną a Wiejską dajemy dobrą drogę alternatywną. Nie protestuję przeciwko budowie Czarnej. Chciałbym żeby to samo zrobili na Godowskiej. Tam z resztą też mieszkają ludzie.
 

·
Registered
Joined
·
3,860 Posts
Moim zdaniem Czarna jest jedynie "doklejona" do tych frezowań, bo tamtejsi mieszkańcy od lat się domagali utwardzenia nawierzchni.

A wracając do tematu, to zastanawiam się, czemu nie wymienią chodników wzdłuż Młodzianowskiej, które są w stanie tragicznym...
 

·
Registered
Joined
·
735 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Od ostatniej wizyty, trochę zmienił się krajobraz.

Na odcinku od POR do Godowskiej, wykonano większą cześć odwodnienia oraz zlikwidowano całkowicie zabudowę na przejętych działkach.
Na drugim odcinku rozpoczęły się prace przy kanalizacji i wykarczowano pozostałe drzewa aż do ulicy Armii Ludowej.

Na pozostałych odcinkach nie zauważyłem rozpoczęcia żadnych prac. Być może ruszą po wykonaniu cząstkowych napraw na ulicach którymi wyznaczono objazdy.

PS. W tle kolorowy wieżowiec przy ulicy Sandomierskiej.
 

·
Registered
Joined
·
735 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Nie rozumiem tej listy. Punkty 2,4, czy 5,7 to jest jasne, frezowanie i wylewka. Ale np. Czarna jest gotowa do takiej operacji tylko na odcinku od Kolejowej do RAFIL'u. Dalej aż do Godowskiej to droga gruntowa lub żadna. Będą to budować czy wylewać asfalt na ziemię?
...
Kładzenie asfaltu na wspomnianym odcinku ulicy Czarnej zostało poprzedzone utwardzeniem drogi kruszywem łamanym:
Na odcinku między ulicą Gajową a RAFFIL'em prac jeszcze nie rozpoczęto. Najpierw przejdzie tamtędy równiarka drogowa.
 
1 - 20 of 397 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top