SkyscraperCity banner

[Radom] Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga

1 - 20 of 31 Posts

·
...
4,563 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu ma nową siedzibę. Realizacja obiektu trwała od grudnia 2008 r. i kosztowała 44 mln zł. Część pieniędzy (21 mln zł) pochodziła ze środków unijnych, pozostałą kwotę wyłożyło miasto.

Autorem projektu architektonicznego jest biuro projektowe Archi-Rad 2000. Trzykondygnacyjny obiekt został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu uczniom najlepszych możliwych warunków. Ulokowany na skraju Parku Leśniczówka, ma sale dydaktyczne oddalone od hałasu ulicznego oraz sale kształcenia słuchu i sale ćwiczeń indywidualnych z izolacją akustyczną. Najbardziej efektowną częścią szkołyjest sala koncertowa, która pomieści 500 osób. Umożliwi ona przeprowadzanie konkursów muzycznych (sala jako pierwsza w Polsce była projektowana przy pomocy makiety). W szkole jest studio nagrań, reżyserka, sala zespołu kameralnego, a także to, co powinien posiadać każdy budynek szkolny: część sportowa, pracownie informatyczne, sale do rytmiki, biblioteka, świetlica, zespół żywieniowy obejmujący kuchnię ze stołówką, gabinet medyczny oraz szatnie. Cały budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych i wyposażony w windy. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ok. 7000 tys. m2, a jego kubatura ok. 60 910 m3. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe RO.SA-BUD Roman Saczywko z siedzibą w Radomiu.

Zespół Szkół Muzycznych będzie obejmował dział nauczania ogólnokształcącego, tj. szkołę podstawową, gimnazjum i liceum oraz szkołę muzyczną I i II stopnia. Dodatkowo przewidziano miejsce dla działu nauczania popołudniowego dla uczniów innych szkół.
www.muratorplus.pl

szczegół

wnętrza

Film z inauguracji:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=626347

Zdjęcia moje oraz z:

www.radom.pl www.radom.gazeta.pl www.echodnia.eu www.muratorplus.pl

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
Duuuuża coś ta szkoła. No ale niech jej bedzie :) Troche zastanawia mało okien, no ale moze tam jest ten kawalek izolujacy od hałasu... podoba mi sie ten łącznik i także ta latarnia w środku. Pytanie czy nie beda w nia uczniowie wpadać i tłuc co miesiąc. Ogólnie jak na szkołę, to odpowiednio poważny ale i uzyteczny budynek. Też 8 dam.

No i znowu architektura pocz. XXI w. rozpoznawalna po piaskowcu ;)

·
...
4,563 Posts
Discussion Starter · #4 ·
^^Piaskowiec to chyba najpopularniejszy materiał wykończeniowy z górnej półki w Radomiu (i marmur), nie bez przyczyny bo wydobywany jest niedaleko Radomia, pod Szydłowcem (nazywany szydłowieckim a także świętokrzyskim).

Np. w niewielkiej odległości od szkoły muzycznej są dwa budynki wykończone tym materiałem na znacznej powierzchni:

przedwojenny budynek RDLP (nota bene podpalony podczas protestów 1976r.):

nowy gmach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego z 1991r.:

(radom.ws)

·
Registered
817 Posts
A ja dam 9kę, bardzo dobrze wyszła i mam nadzieję, że kielecka jej dorówna :)

·
Registered
68,007 Posts
6.5/10 - lepiej nie będę komentował - bo znów wywoła się burza ;).

·
...
4,563 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Strach Cię oblał;)

Komentować!

·
S7/S12/S9
1,945 Posts
^^Przyzwoity jak na polskie warunki, na radomskie jest niemal idealny [niestety]
Za sale koncertową i akustykę - 10
Za architekturę i detal - 8
Za płot w stylu alcatraz i krzaki od ulicy - 1
Mniej więcej 6,5 wychodzi... Dam jeszcze bonus za 'moje miasto' :) 7,5/10

·
Registered
566 Posts
Jakaś iluminacja jest? Ma ktoś zdjęcia?
Budynek nie jest tandetny, to na plus. Bez tych wklęsłych prostokątów na elewacji, wyglądało by to lepiej. 7.5/10

·
Leningreen
Ostblock
4,061 Posts
^^ Iluminacja jest właśnie w tych prostokątach, ale zdjęcia nie ma... bo pan dyrektor włącza ją tylko podczas imprez, a to trudno uchwycić.

1 - 20 of 31 Posts