При мен стана със заплахи, че ще се обърна към медиите 
Още сме в процес на разработка. Landing page-а беше примерен, но сега са оправени правописните грешки. Считай, че си помогнал, за да привличаме други хора, които имат доверие в проекта. Нарича се обратна връзка.Е хубав замисъл, но... две изречения написани в сайта, а напълно неграмотно... как човек да бъде привлечен и да има доверие в подобен проект?!
...
Хм, можеш ли да ми покажеш за коя презентация става въпрос?Аз ви гледах презентацията за предизвикателството на кмета... и нищо не мога да разбера от концепцията ви. Каква точно ниша заемате? Какви точно сигнали ще препрепрепредавате, след като вече достатъчно организирана структура, и то 24-часова, съществува за същото нещо. Казва се Столичен Инспекторат. Kaкъв е смисълът да дублирате една общинска административна услуга? :dunno:
Както казах – няма да изземваме действията и длъжностите на никой в общината. Уикипедия изземва ли функциите на училищата, книгите и енциклопедиите? Не, но позволява на този, който търси, да намери. Базата с данни е от обществена полза. Работата е по-малко и за нас, и за тях, и за хората, които пращат сигнали. Иначе ни позволи да си отговорим сами на останалите въпроси за поддръжката, рентабилността и кооперацията. Никой няма да забрани или премахне използването на сегашните методи за подаване на сигнал чрез сайтовете на общината. В този ред на мисли, поддържането на такава онлайн възможност определено не е сред core competences на една общинска структура, така както чистенето не е. Ако за чистенето може да има подизпълнител, защо за подаването на сигнали да няма?Иначе, да, вашият замисъл е добър, но според мен неосъществим - лично смятам, че е недопустимо такава важна, значима, основна административна структура, да "предаде" или "повери" дейността си в ръцете на някакви частници. Ами ако сървърът ви забие? Ами ако ви открадната базата данни? Ами ако ви "писне" или не е рентабилно, или един прекрасен ден няма кой да се занимава? Трябва да са луди, за да заработят в кооперация с вас. Това означава или двойно повече работа за тях, или признаването на абсолютната им безпомощност.
Естествено, че ще питаме и администрацията от общински кметове до прости чиновници, за да разберем как работят. Но основния stakeholder в това, което ние правим, и това, което общината би трябвало да прави, е гражданинът. Може би съм се заблудил, но този форум изглеждаше като естествения избор на място, където мога да намеря хора, които се интересуват от подобряване на градската среда.1/ Изумявам се, че някой, който претендира, че иска да помогне на хората да свържат проблемите си с администрацията пита хората по форумите как работи администрацията, вместо да пита директно администрацията. Звучи несериозно; един вид не могат да си помогнат на себе си, тръгнали да помагат на другите. Хората не могат да знаят какво се прави от другата страна на гишето, а и да знаят нещо, то информацията им надали е пълна. Столична община си има изграден структурно-йерархичен модел, разписани вътрешни правилници и кой каква отговорност носи и как се канализират сигналите.
2/ Това е много по-важно – когато постъпят в общината 50 различни сигнала за едно и също нещо, това оказва много по-голям административен натиск да се намери решение на проблема, отколкото сигналът да е един, а 50 човека да се наредят на някаква платформа да следят развитието на казуса дистанционно. Лично мнение.
ПП: Съжалявам, че изразявам мнение, а не отговарям директно на поставения въпрос, все пак затова си я отворил тази тема, но наистина най-компетентни в случая са самите администратори в СО. Иначе, поздравления за инициативата, сигурно в крайна сметка ще излезне нещо полезно.
Благодаря ти, kraxx. Не ни беше направило впечатление. Ще погледна тези ISO-та, за да добия представа за процесите.Доколкото това може да е полезно София (според сайта на столична община) има "Столична община е сертифицирана EN ISO 9001:2008 и ISO 14001:2004" Следователно има изградена структура за управление на документите. Т.е. има определни бланки, разписани процедури и срокове за издаване на крайна резолюция по подаден сигнал.
На базата на защитетния стандарт те трябва да имат входаща точка, която да приема сигнала и да го насочва по компетентност. След което трябва да има внедрена процедура за обработка на сигнала във всяка стъпка от разглеждането му и да има поставени срокове за излизане с крайна резолюция по сигнала. Също така трябва да има и възможност за обратна връзка, която също е част от системата за управление и също се записва в дневник.
Вътрешната структура е в зависимост от самата структура на СО. Как точно се случват нещата зад гишето няма как да ти кажа, но ISO9001:2008 би трябвало да гарантира ясни правила за документооборота и да има пълно проследяване на пътя на документите по цялата верига - от входа до изхода.
Наистина, идеята на този сайт е сходна, но вече не се поддържа. Ние дори влезнахме в контакт с Bluelink, за да обменим идеи и научени уроци от работата им по него.Много добра идея! Те тоя сайт много ми наподобява вашата инициатива - http://sofia.urbanotopia.eu/.