SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1763 Posts

·
Registered
1,788 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

Retail Map -> View the Map in Google Maps

Mall-uri și centre comerciale:
Electroputere Parc -Deschis parțial în data de 19 noiembrie 2011, Dezvoltarea se va face în 3 etape. Prima etapă s-a materializat, în primă fază funcționând în centrul comercial hypermarket-ul Auchan și 50 magazine ,urmând ca alte două etape ce vor urma să se concretizeze în decursul anului 2012, când vor veni mai mulți retaileri, restaurante și cafenele, un cinema multiplex, un magazin de bricolaje(LeroyMerlin),Decathlon și un service auto
Mercur - construit si extins in perioada comunistă,renovat in 2015-2016;

Adora Mall (inceperea constructiilor:06-2011) (55.537 m2) Stadiu: În conservare - fundație;
West Gate Center (inceperea constructiilor:2008) Stadiu : În conservare - lucrări avansate;

Supermarket-uri și hypermarket-uri:
Auchan | Selgros | Kaufland | Lidl | Billa | PennyMarket | CarrefourMarket | BIG Family Market | Profi

Bricolaj si materiale de constructii:
Praktiker | Dedeman | Arabesque | Helmat |Leroy Merlin | JYSK

·
Registered
1,376 Posts
Am vazut si eu de curand pancarda KFC, sper ca vor termina etajul 1 curand, au spus vreo data? Si din ce am observat, in parcare nu se mai lucreaza la acea constructie (cea cu salile de bowling, cinema etc) de o vreme, ce se mai aude despre ea?

Btw, astea sunt site-ul si FB-ul mall-ului:
http://www.electroputereparc.com/index.php
https://www.facebook.com/electroputereparc

PS: haideti totusi sa beneficiem de taguri. Cand mai faceti un nou topic, adaugati si 2 taguri reprezentative (mai mult de 2/user nu se poate). M-am ocupat eu de majoritatea topicurilor si am adaugat si aici 2.

·
Registered
1,788 Posts
Discussion Starter #5
Am vazut si eu de curand pancarda KFC, sper ca vor termina etajul 1 curand, au spus vreo data? Si din ce am observat, in parcare nu se mai lucreaza la acea constructie (cea cu salile de bowling, cinema etc) de o vreme, ce se mai aude despre ea?

Btw, astea sunt site-ul si FB-ul mall-ului:
http://www.electroputereparc.com/index.php
https://www.facebook.com/electroputereparc
Am observat ca nu se mai lucreaza desi constructia( structura este finalizata, maine trec sa fac cateva poze).Din proiect acolo se pare ca o sa fie Dechatlon , parcare acoperita.
Etajul 1 , cinema,bowling - ziceau ca o sa fie gata la sfarsitul lui octombrie/parlamentare[decembrie]

·
Registered
1,241 Posts
Langa Succes mai este unul care acum este inchis. Cum se numeste?
Cred ca vorbesti de West Gate Center. Mi se pare ca a fost construit intr-un loc extrem de prost. Nu va arde nimeni benzina pana la iesirea din oras, atata timp cat Electroputere parc si viitorul Adora sunt in "buricul" targului ( a se intelege in oras, nu langa).
Cam asa ar fi trebuit sa arate:

·
Coridor Rin-Dunare DN6
2,642 Posts
Nu la West Gate Center ma refeream. Langa Succes mai este un magazin de bricolaj care acum este inchis. Foloseau aceeasi parcare.

·
Registered
652 Posts
in general romania are o problema cu parcarile. Spre deosebire de vestici(care n-au ce sa faca), noi am trecut printr-o distrugere cvasi-totala si o reconstructie(comunismul ajutat de cutremur a facut chestia asta) si puteam sa rezolvam problema pentru mai tarziu(largirea oraselor, facand strazi si bulevarde largi, spatii mari intre blocuri etc.). Dar la cate masini erau atunci si la cata lipsa de inteligenta si dorinta de a fi pe placul "iubitului conducator', s-a facut totul repede, prost si urat..

·
Registered
165 Posts
Vor fi si mai multe masini in viitor, pe masura ce recuperam decalajele. Sunt cam 200 si ceva de masini la 1000 de locuitori in Romania, in Polonia vreo 500 la mia de locuitori.

·
Banned
2,853 Posts
in general romania are o problema cu parcarile. Spre deosebire de vestici(care n-au ce sa faca), noi am trecut printr-o distrugere cvasi-totala si o reconstructie(comunismul ajutat de cutremur a facut chestia asta) si puteam sa rezolvam problema pentru mai tarziu(largirea oraselor, facand strazi si bulevarde largi, spatii mari intre blocuri etc.). Dar la cate masini erau atunci si la cata lipsa de inteligenta si dorinta de a fi pe placul "iubitului conducator', s-a facut totul repede, prost si urat..
Corect!
Dar anul acesta in San Remo m-am invartit si eu prin centru cateva minute bune pana am putut parca pentru un 'big mac'. In general, in Liguria mi-a fost aproape imposibil sa gasesc un loc decent de parcare de unde sa pot vizita ceva. Catastrofa!...Nu mai vorbesc de orasele fanceze sau germane daca nu cunosti bine locurile...

·
Coridor Rin-Dunare DN6
2,642 Posts
Târg de peste 6 hectare, la Craiova

SC Pieţe şi Târguri SRL Craiova va amenaja un târg mixt, de mare capacitate, la marginea oraşului. În incinta acestui spaţiu se vor comercializa produse de tot felul, începând cu materiale de construcţii şi terminând cu hainele second-hand şi păsările de curte.
Sursa

·
Registered
1,241 Posts
Am surprins eu pe undeva ca s-ar deschide in "prima jumatate" a lui noiembrie. Sa speram. Stie cineva cate sali are?

·
Registered
1,241 Posts
3D Colours se deschide pe 9 noiembrie. Au trimis pe facebook invitatii de participare la deschidere. Ruleaza "SkyFall" de la 19.00 si costa 20 de lei 3D si 16 lei "normal". Sa vedem ce poate.

1 - 20 of 1763 Posts