SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witajcie! To naprawdę fascynujące forum! Takie ogromne, i oczywiście polskiego działu nie mogło zabraknąć, aż się ciepło robi :) W te wakacje byłem w Reykjaviku. Nie mam tego za dużo, ale co tam, czy mile widziane by tu były zdjęcia z różnych ciekawych miejsc wokół miasta? :) Czekam na odpowiedź, pozdrawiam!

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Oj tak, jak tam byłem to jeszcze nie było słychać o żadnym kryzysie :/

Zdjęcia był robione na dwóch aparatach, jeden nie miał pamięci więc będą mniejsze. Najpierw daję te z większą rozdzielczością.

No dobra, pierwsza porcja, Reykjavik: nie ma tu dużych budynków, dlatego miasto jest bardzo rozległe. Starają się nie robić wieżowców, z powodu trzęsień ziemi:
1. http://images32.fotosik.pl/387/7ac32c225650f083.jpg
2. http://images37.fotosik.pl/24/9f708e59a3fdc0c0.jpg

A teraz zdjęcia robione z samochodu, widok naprawdę niesamowity, Islandia to księżyc :D:
3. http://images45.fotosik.pl/23/d40adc4596bc81cd.jpg
4. http://images26.fotosik.pl/288/b0abb31654f84503.jpg

Wiem, że na razie nie za ciekawe, ale później będą lepsze :)

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Ok ;)
Podczas pobytu postanowiłem się wybrać do największego wodospadu w Europie, Gulfossu.

Tutaj w trakcie drogi mały postój :)
5

W trakcie jazdy zauważyłem że wiele osób zatrzymało samochody w jednym miejscu, to też tam poszedłem, i ujrzałem bardzo ciekawy widok:
6

Wybaczcie że tym razem tak mało, ale muszę teraz wyjść, i nie chcę żeby linki się zmarnowały, a i net nie najlepszy :) Dziś jeszcze coś dam, trochę więcej zdjęć. Mam nadzieję że się podobają :)

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Dobra, powracam :D
7. No i dotarliśmy na gejzery :)

8.

9.

10. Udalo mi sie tu uchwycic moment pare sekund przed tym, jak gejzer wywala swoja zawartosc, ciekawy widok :)

11. Obok gejzerów było takie malutkie oczko wodne, z niebieściutką wodą, niesamowity widok, zwłaszcza z daleka.

12. :)

Przy następnej aktualce największy wodospad w Europie - Gulfoss. Może nawet jutro :). Zależało by mi też na jakichś komentarzach :).

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Dobra, po raz kolejny zaniedbałem sprawę, leń ze mnie :bash:. W każdym razie daję kolejną porcję:
13. I jesteśmy nad Gulfossem

14.

15.

16.

Ok, niedługo następna aktualka :p

·
Registered
1,516 Posts
Niesamowite widoki!! Z dekadę temu byłam na pokazie slajdów (hehe były kiedyś takie techniki) studentów, którzy objechali rowerami jakiś tam obszar Islandii - od tego czasu kojarzyła mi się tylko z błotem, kamieniami i doliniarskim pustkowiem, tymczasem na Twoich zdjęciach jest sporo interesujących miejsc, dawaj więcej ;]

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Spoko, jeszcze trochę tego mam :)
Teraz trochę uliczek, islandczycy żyją (a właściwie żyli) w niesamowitym luksusie, piękne domki, wszędzie przed domem po 2-3 samochody (i to jakie!), niekiedy bywały takie samochody jak Ford Shelby GT a obok taki potwór:
17.

Oni po prostu żyli na kredyt, tam każdy miał jakieś zadłużenia, a teraz jak nadszedł czas kryzysu widzicie jak się to skończyło :/
18.

19. Na ulicach zawsze pusto, jak ktoś idzie to cudzoziemiec, tam wszyscy Islandczycy używają samochodów.

20. A oto wnętrze katedry (znajduje się w centrum Reykjaviku), jeśli dobrze pamiętam to to najwyższy budynek w Reykjaviku. Tam ludzie starają się nie robić zbyt wysokich budynków, ze względu na położenie, trzesięnia ziemi zdarzają się co parę lat. Niestety nie mam zdjęć z zewnątrz, katedra była akurat remontowana :eek:hno:

·
Registered
852 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Witam, teraz dwie foty z Błękitnej Laguny, kąpielisko, podobno świetnie działa na skórę, naturalnie ogrzewane. Niesamowity niebieski kolor, niestety tutaj tego nie widać, ale jeszcze chyba mam trochę tego na drugiej płycie :p
21.

22.

23. A tu jakiś cmentarzyk w Reykjaviku.

Ok, wszystkie te zdjęcia były robione lepszym aparatem, wybaczcie że tak nie po kolei, ale teraz zdjęcia z tego gorszego. Nie miałem karty pamięci, i mogłem na raz tylko 30 fotek robić w dość słabej jakości. Ale tych fot mam więcej, mniej ważą, i są chyba ciekawsze, szybciej uda mi się je wrzucić :D
24. Ok, zaleciałem do Islandii, pierwszy dzień, jest koło 22-23:00? (dzień polarny) Wybrałem się na mały spacerek po fiordzie.

25.

26.

27.

Ok, na razie to tyle, wkrótce więcej. Jak chcecie to mogę nawet dziś powrzucać jeszcze troche, bo to mało waży :)

1 - 20 of 24 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.