SkyscraperCity Forum banner

Riga International Airport | Starptautiskā lidosta "Rīga" | Continuous

57883 Views 162 Replies 30 Participants Last post by  Morphling
8
Riga International Airport is the main airport of Riga and the largest airport in the Baltic states with over 5 million annual passengers. The airport serves as one of the key infrastructure objects in Latvia and is seeing continuous investments in order to strenghten its position within the Northern European market. Although massive amount of funding (~€150'000'000) was invested in the airport during the recent years with the expansion of non-Schengen passenger terminal (North terminal) and extensive reconstruction of the landing strip and adjacent infrastructure according to the CAT II landing standards, development of the airport is still expected to continue at great length. It is expected that after completing stage 6 of the airport expansion, it will be able to serve up to 12 million annual passengers.

Stage 6 of the airport development proposes to expand the existing registration hall and to create a connection with Rail Baltica airport terminal. You can view additional information about this project in the Riga International Airport business and action plan for 2016-2036 in this presentation.
Project: Riga International Airport stage 6
Type: Expansion
Stage: In-planning
Construction: 2020-2022
Building use: Public transport
Budget: ~€45'000'000
Architect: Arhis (LV)
Developer: VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga""
More info: Arhis Arhitekti, Riga International Airport business plan 2016-2036


I feel that this is also a very good place to discuss and update the RIX Railway station project when it will actually get built. Although some of the information may double with the Rail Baltica thread, it would only be right to keep airport related stuff in one place.
Project: Railway station at Riga International Airport
Type: Newly built
Stage: Tender in-progress
Construction: 2019-2022
Building use: Public transport
Budget: ~€45'000'000
Architect: Unknown
Developer: Eiropas Dzelzceļa Līnijas, Starptautiskā lidosta Rīga


Development of the air traffic control tower is also planned for the near future. It is proposed to build a completely new tower at 50-60 m height, compared to 27 m of the current one.Project: Air Traffic Control Tower
Type: Newly built
Stage: In-planning
Construction: 2018-2023
Building use: Air traffic control
Budget: €18'000'000
Architect: Arhis (LV)
Developer: Latvijas Gaisa satiksme, Starptautiskā lidosta Rīga
More info: LGS announcement, ARHIS Arhitekti
See less See more
 • Like
Reactions: 5
1 - 20 of 163 Posts
Lidostas Rīga infrastruktūras attīstībā plāno investēt vairāk nekā 23 miljonus eiro

Projekta mērķis ir uzlabot vides un drošības pasākumus lidostā, sekmējot klimata politikas mērķu sasniegšanu, mazinot lidostas saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, kā arī paaugstinot infrastruktūras energoefektivitāti. Projekts paredz arī drošības infrastruktūras uzlabojumus ar mērķi mazināt terora draudu riskus un uzlabot nododamās bagāžas drošības pārbaužu kvalitāti.

Karnīte informēja, ka projekta laikā plānots lidlaukā izbūvēt otro ātro nobrauktuvi 12 090 kvadrātmetru platībā, kas saīsinās gaisa kuģu ceļu nobraukšanai no skrejceļa un manevrēšanas zonā. Emisiju aprēķini rāda, ka tieši gaisa kuģu manevrēšanas cikls pa zemi rada augstāko piesārņojošo vielu emisiju apjomu. Otrā ātrā nobrauktuve ļaus būtiski samazināt uz sauszemes veiktajos manevros patērētās degvielas daudzumu un laiku, līdz ar to mazinot arī gaisa piesārņojumu.

Projektā plānota arī peronu manevrēšanas ceļu ass līnijas gaismas sistēmas ierīkošana atbilstoši «CAT II» standartiem, kas nodrošinās, ka sliktas redzamības apstākļos gaisa kuģi varēs ātri nobraukt uz stāvvietām, atbrīvojot skrejceļu, tādējādi palielinot skrejceļa kapacitāti un samazinot manevrēšanas distanci un laiku. Arī tas palīdzēs mazināt gaisa kuģu radītās CO2 emisijas un enerģijas patēriņu. Kopējais modernizēto manevrēšanas ceļu garums būs 11,3 kilometri, atzīmēja Karnīte.

Būtisku ieguvumu ātrās reaģēšanas un glābšanas dienestiem dos projektā plānotais helikopteru nosēšanās laukums, kas ļaus neatliekamās medicīniskās palīdzības un aviācijas glābšanas un meklēšanas helikopteriem operatīvi nosēsties Rīgas lidostā, neietekmējot pārējo gaisa kuģu kustību.

Projektā paredzēts arī rekonstruēt vairāk nekā 40 gadus kalpojušo lietus ūdens kanalizācijas sistēmu lidostas publiskās teritorijas austrumu daļā un inženiertehniskajā zonā, kā arī atjaunot Muzeja ielu, kas ved no lidostas biznesa parka uz ierobežotas iekļūšanas zonām un objektiem. Pēc rekonstrukcijas virszemes noteces ūdeņi no lidostas autostāvvietām tiks novadīti uz lietus notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un tālāk caur lietus ūdens atvades sistēmu. Pēc attīrīšanas lietus notekūdeņi nesaturēs piesārņojošās vielas. Arī Muzeja ielā tiks ierīkota lietus ūdens atvades sistēma un izbūvēta atbilstoša gājēju infrastruktūra, tajā skaitā paredzot vides pieejamības risinājumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Tāpat projektā paredzēts patlaban lidostas teritorijā izvietotos prožektorus ar gāzizlādes spuldzēm nomainīt uz analogiem LED tipa gaismekļiem, tādejādi samazinot energoresursu patēriņu. Tāpat tiks rekonstruētas septiņdesmitajos gados celtās lidostas tehnisko dienestu ēkas, kas vairs neatbilst mūsdienu energoefektivitātes standartiem.

Projekta laikā plānots arī iegādāties trīs jaunākās paaudzes sprāgstvielu atklāšanas iekārtas, kas spēj atklāt un ar trauksmes signālu norādīt uz bagāžā vai citos sūtījumos esošu sprādzienbīstamu materiālu. Saskaņā ar ES regulējumu pie esošā pasažieru apjoma lidostai «Rīga» ir nepieciešamas trīs šādas jaunākās paaudzes iekārtas, un tām jābūt ieviestām līdz 2020.gada rudenim.
Avots
 • Like
Reactions: 3


LGS izsludina konkursu par Rīgas lidostas jaunā torņa metu
Konkursa dalībnieki var būt fiziskas vai juridiskas personas, vai personu apvienības, kas atbilst nolikuma prasībām. Ņemot vērā topošās būves nozīmību un tehnisko specifiku, pretendentiem ir izvirzītas pietiekami augstas prasības – piemēram, ir jāapliecina pieredze vismaz divu publisku ēku būvprojekta izstrādē, kur vismaz viena meta vai būvprojekta vienas augstceltnes augstums ir ne mazāks par 50 metriem un vismaz viena meta vai būvprojekta projektētās publiskās ēkas platība ir ne mazāka par 3000 kvadrātmetriem.

“Jaunais Rīgas lidostas tornis būs nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas ļaus arī turpmāk sekmīgi attīstīties gan lidostai, gan visai Latvijas aviācijas nozarei. Tam jākļūst arī par vienu no jaunajām Rīgas vizītkartēm, ko pirmo ieraudzīs ārzemju viesi, ielidojot mūsu galvaspilsētā. Tāpēc esam izvirzījuši stingras un precīzas prasības un ceram, ka šajā arhitektiem interesantajā konkursā tiks iesniegti patiešām augstvērtīgi piedāvājumi,” uzsver LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.
Avots

Gaidam lielisku jauno torni :) Man gan vēl joprojām par lielu un nesaprotamu mistēriju liekas tā lidmašīnu kapsēta drusku tālāk. Pagaidām arī neizskatās, ka kāds grasītos kaut ko ar to darīt.
See less See more
 • Like
Reactions: 1
Gaidam lielisku jauno torni :) Man gan vēl joprojām par lielu un nesaprotamu mistēriju liekas tā lidmašīnu kapsēta drusku tālāk. Pagaidām arī neizskatās, ka kāds grasītos kaut ko ar to darīt.
That's not a graveyard but thats museum: http://en.airmuseum.lv/home/

Exposition is pretty impressive but it needs massive investment and some improvements. But if they could get funding I think that could be cool object for local tourists and people from abroad.
^^
I'd be more happy if they brought all the planes to Spilve airport and invested in a museum there
^^
I'd be more happy if they brought all the planes to Spilve airport and invested in a museum there
Time will tell. If Airport will want to expand then it's very likely that Museum might lose it's territory.
That's not a graveyard but thats museum: http://en.airmuseum.lv/home/

Exposition is pretty impressive but it needs massive investment and some improvements. But if they could get funding I think that could be cool object for local tourists and people from abroad.
I've visited the museum back in the day and I'd say that graveyard is a bit more fitting exposition title. Aircrafts placed there are unique and interesting but at the same time are not sought after and no care is taken of them whatsoever, additionally the whole place looks like a mess and some of the exhibits are already covered due to their decay.

If there is no money to be invested in the museum, I'd much rather welcome its relocation to some place else away from the main arrival path to the airport. Frankly speaking, the rusty wrecks are instantly introduced to people arriving at the airport by bus and that's a very questionable sight one should see when at the airport.
 • Like
Reactions: 3
Konkursā par starptautiskās lidostas "Rīga" jaunā daudzfunkcionālā pasažieru apkalpošanas kompleksa projektēšanu pieteikušies pieci pretendenti - starptautiski arhitektu un inženieru biroji un to apvienības

Starptautiskajā konkursā par lidostas "Rīga" jaunā daudzfunkcionālā pasažieru apkalpošanas kompleksa projektēšanu kopumā pieteikušies pieci pretendenti. Starp tiem ir Lielbritānijas arhitektu birojs "Zaha Hadid Architects", kura dibinātāja un radošā iedvesmotāja ir pērn mūžībā aizgājusī izcilā irāņu arhitekte Zaha Hadida. Viņa radījusi daudzas pasaulslavenas celtnes, un viens no viņas pēdējiem veikumiem ir topošās pasaulē lielākās Pekinas Daksingas starptautiskās lidostas pasažieru termināļa projekts.

Pieteikums saņemts arī no konsorcija, ko vada Oslo bāzētais starptautiskais arhitektu birojs "Nordic - Office of Architecture". Šis birojs sadarbībā ar partneriem radījis Stambulas Jaunās lidostas dizaina koncepciju, kā arī izstrādājis Bergenas lidostas pasažieru termināla projektu, Oslo lidostas paplašināšanas projektu un citas lidostu attīstības arhitektoniskās koncepcijas. Konsorcijā apvienojušies Norvēģijas, Francijas un Latvijas uzņēmumi.

Arī konkursa pieteikumu iesniegušajā kopuzņēmumā "AREP-SETEC-R" sadarbojas Francijas un Latvijas kompānijas. Francijas transporta un pilsētplānošanas uzņēmums AREP izstrādājis projektus daudziem transporta mezgliem un dzelzceļa stacijām visā pasaulē, tostarp Nicas lidostas 2.termināla paplašinājuma projektu.

Piegādātāju apvienības "Aecom RIX Terminal Expansion Joint Venture" vadošais uzņēmums ir globālā korporācija AECOM. Uzņēmuma pieredzē ir daudzi izcili projekti, tostarp Etiāda torņi Apvienotajos Arābu Emirātos, Losandželosas starptautiskās lidostas modernizācija, Kenedija Starptautiskās lidostas attīstības plānošana un citi.

Savukārt piegādātāju apvienība "ONE WORKS, SINTAGMA, VEKTORS" apvieno Itālijas un Latvijas uzņēmumus. Itālijas uzņēmums "Sintagma" specializējas transporta infrastruktūras projektu īstenošanā, savukārt kompānija "One Works" izstrādājusi daudzu lidostu attīstības un paplašināšanas projektus, tostarp Venēcijas Marko Polo starptautiskās lidostas rekonstrukcijas projektu un Briseles Šarleruā lidostas pasažieru termināla paplašināšanas koncepciju.

--

Starptautiskās lidostas "Rīga" attīstības 6.kārtas ietvaros plānotais pasažieru termināla publiskās daļas paplašinājums būs moderns un daudzfunkcionāls pasažieru apkalpošanas komplekss, kas būs savienots ar "Rail Baltica" dzelzceļa staciju. Komplekss ietvers plašu un modernu reģistrācijas zāli un drošības kontroles zonu, piedāvās jaunas iepirkšanās iespējas, kafejnīcas un restorānus. Tāpat kompleksā atradīsies plaša bagāžas saņemšanas zāle un mūsdienīgas bagāžas šķirošanas telpas.

Jaunās pasažieru termināla publiskās daļas būvniecību plānots pabeigt 2022. gadā – vienlaikus ar "Rail Baltica" dzelzceļa savienojumu un staciju. Abi šie objekti būs savstarpēji integrēti un savienoti, veidojot multimodiālu satiksmes centru. Lai nodrošinātu abu projektu saskaņotu īstenošanu, lidosta "Rīga" ir uzņēmusies arī "Rail Baltica" lidostas stacijas projektēšanas un būvniecības uzraudzību.
Par iespēju projektēt "Rail Baltica" staciju lidostā "Rīga" cīnīsies divi uzņēmumi

Divi pretendenti izvirzīti starptautiskā konkursa "Rail Baltica "Starptautiskās lidostas "Rīga"" dzelzceļa stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojekts" 2. kārtai. Konkursa komisija izvērtēja piecu kandidātu pieteikumus. Nolikumā izvirzītajām prasībām: pieredze līdzvērtīgu būvprojektu izstrādē, kas apliecina kandidāta spējas un profesionālās kompetences šādu projektu īstenošanā, par atbilstošiem atzīti - AECOM INOCSA S.L.U un piegādātāju apvienība PROSIV.

Projekts ir komplicēts un ieviesīs jaunu pieredzi, jo līdz šim dzelzceļa novietošana uz estakādēm Latvijā nav realizēta. Vienā uzdevumā ir stacijas un arī dzelzceļa savienojuma, pa kuru piebrauc pie lidostas, projektēšana. Tas ir posms no Imantas stacijas, kur jaunais dzelzceļš atzarosies virzienā uz lidostu, pa pārvadu šķērsos K.Ulmaņa gatvi un pa estakādi nokļūs lidostā. Projektējamā dzelzceļa stacija atradīsies iepretim jaunajam lidostas daudzfunkcionālajam pasažieru apkalpošanas kompleksam, ko ar staciju paredzēts savienot vienā augstumā.

Pretendentiem, kuri izvirzīti "Rail Baltica" savienojuma un stacijas projektēšanas konkursa 2.kārtai, 35 dienu laikā no šī gada 23.novembra būs jāsagatavo un jāiesniedz tehniskais un finanšu piedāvājums atbilstoši konkursa 2. kārtas nolikuma, tajā skaitā tehnisko specifikāciju, prasībām. Konkursa komisija, kuras sastāvā ir trīs Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail AS", Satiksmes ministrijas, "Rail Baltica" projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas, kā arī starptautiskās lidostas "Rīga" pārstāvji, vērtēs iesniegto piedāvājumu par projektēšanas un autoruzraudzības darbiem, kā arī darbu izpildes laika grafiku un ēkas energoefektivitātes klasi.

Prognozētā "Rail Baltica" lidostas stacijas projektēšanas darbu līgumcena ir 2,2 miljoni eiro, un darbi būs jāveic 17 mēnešu laikā.
Avots
 • Like
Reactions: 5
3
Schematic design and project timeline for railway station at RIX as mentioned in today's Annual Rail Baltica press conference.

P.S. notice there is another pier to the left of the airport building.
See less See more
 • Like
Reactions: 4
^^
South Pier is part of RIX development plan til 2026.
And if the growth at RIX will remain the same, I think we'll definitely see it being built.
I'll have to look at the plans, that are displayed in RIX, more closely when i fly next time.
 • Like
Reactions: 2
Please, take pictures of them. Will be interesting to see.
I'm just wondering, when and where the second runway will appear.
Rail Baltica stacijas būvprojekta izstrāde Rīgas lidostā izmaksās 4,5 miljonus eiro
Parakstīts pirmais Rail Baltica projektēšanas un autoruzraudzības līgums par Rail Baltica stacijas, saistītās infrastruktūras un estakādes būvprojektēšanu starptautiskajā lidostā «Rīga». Līguma kopējā summa ir 4,5 miljoni eiro un konkursa uzvarētājs ir trīs valstu uzņēmumu apvienība «PROSIV» («Sintagma» (Itālija), «Prodex» (Slovākija) un «Vektors T» (Latvija)), informē Eiropas Dzelzceļa līnijas komunikācijas vadītāja Rita Voronkova.

Kopējais projektējamās līnijas garums ir 4.4 km. Rail Baltica dzelzceļa stacija lidostā «Rīga» tiks izvietota uz estakādes (kas stiepsies visā lidostas teritorijā 2 km garumā), vienā līmenī ar perspektīvā termināla reģistrācijas zāli. Paredzēts 400 m perons, kas nodrošina starptautisko vilcienu un piepilsētas vilciena (t.s. shuttle) apkalpošanu. Šī projekta ietvaros tiks izbūvēts arī jauns dzelzceļa pārvads pāri K.Ulmaņa gatvei, uzbērums posmā no Imantas līdz lidostai (2.3 km garumā). Infrastruktūras izveide dos iespēju izveidot arī kravu atzara pieslēgumu lidostas teritorijai.

Līgumu parakstīja Eiropas sliežu platuma projekta ieviesējs Latvijā SIA «Eiropas Dzelzceļa līnijas» un atklātā starptautiskā konkursa uzvarētājs. «PROSIV» 17 mēnešu laikā no projektēšanas un autoruzraudzības līguma noslēgšanas būs jāizstrādā būvprojekts, kā arī jāveic autoruzraudzība būvdarbu laikā.
Avots

--

A contract worth 4.5 million € has been signed to design 4.4 km long railway stretch connecting Riga Airport and the Airport railway station itself.
 • Like
Reactions: 2
Atsvaram žūrijas vērtējums darbam ATCT2020 (ARHIS):

Ņemot vērā Rīgas lidostas arhitektūras tradīcijas un objekta fukcionalitātes dominanti konkursa noteikumos, nav loģiski šajā projektā tiekties pēc mākslīgas oriģinalitātes, kas nav arī pašmērķīgi darīts šajā konkrētajā priekšlikumā. Novatorisms un oriģinalitāte šajā piedāvājumā izpaužas specifisko GSV funkcionālo telpu izvietojumam vienā līmenī. Šāda veida torņa risinājumi nav nevienā Eiropas valstī, kas viennozīmīgi nodrošinās Latvijas atpazīstamību tuvākajā laika periodā. Par piedāvāto arhitektonisko formu izteikties vēlēsies katrs, vienaldzīgo būs mazākumā, publicitāte tiks sasniegta.

Avots

See less See more
Dzelžaina loģika no LGS puses.
 • Like
Reactions: 1
Dzelžaina loģika no LGS puses.
Tas ir taisnība, jautājums ir par to, vai ARHIS pirms konkursa zināja, ka tas, kurš izveidos dizainu ar vienu funkcionālu telpu līmeni, uzvarēs. Ja tas būtu zināms NRJA, dizains būtu interesants, un, protams, tie būtu uzvarējuši.. In my opinion :)
 • Like
Reactions: 1
2
Pieņemu, ka tas nebija prasīts nolikumā, tāpēc žūrija tagad ķeras pie katra salmiņa, kas varētu pamatot viņu izvēli.

Pirmās vietas risinājums nedaudz atgādina Ženēvas gaisa satiksmes torni, kolonnas un pankūka uz kodola ne tai labākajā ziņā gan:Otrās vietas gadījumā noteikti vēl būtu jārisina tieši nobīdītā aviācijas dispičeru daļa. Saprotu, ka ir vēlme radīt ko ikonisku, taču gaisa satiksmes torņu gadījumā tādi uzmanību novērsoši elementi nav vajadzīgi. Pašam personīgi simpātiski liekas nomierināti un neuzkrītoši risinājumi, kur nav samocīta "tiekšanās pēc mākslīgas oriģinalitātes" - tas par abiem darbiem šoreiz.

Vīnes piemērs, kas labi iesēžas apkārtējā vidē no ielas līmeņa un vienmērīgi maina savu vizuālo tēlu:Lai gan jāatzīst, ka daudz kur ir ļoti jocīgi un dīvaini risinājumi. Ņemot vērā, ka gaisa satiksmes torņi ir tik retas būves, salīdzinoši nedaudziem ir pieredze to veiksmīgā risināšanā.
See less See more
 • Like
Reactions: 3
5
Publicēti visi apbalvotie gaisa satiksmes vadības torņa risinājumi.
AREP-SETEC-REM PRO (Francija un Latvija)
(Balva par ideju veidot gaisa satiksmes vadības torni koka konstrukcijās.)

1PAX, SEMPERVIRENS, EGIS (Francija)
(Balva par arhitektoniski savdabīgo gaisa satiksmes vadības torņa risinājumu.)

SIA Avotiņš, Vincents un partneri (Latvija)
(10 000 eiro īpašā veicināšanas balva par funkcionāli veiksmīgāko LGS administratīvā korpusa un teritorijas organizācijas plānojumu.)

NRJA/CPMG (Latvija un Lielbritānija)
(20 000 eiro balva par otro vietu.)

ARHIS/Leo A Daly (Latvija un ASV)
(Uzvarētājs.)
See less See more
 • Like
Reactions: 5
Publicēti visi apbalvotie gaisa satiksmes vadības torņa risinājumi.

SIA Avotiņš, Vincents un partneri (Latvija)
(10 000 eiro īpašā veicināšanas balva par funkcionāli veiksmīgāko LGS administratīvā korpusa un teritorijas organizācijas plānojumu.)
Origo zvanīja, gribēja uzzināt kad varēs dabūt savu fasādes apdari atpakaļ :)
 • Like
Reactions: 3
1 - 20 of 163 Posts
Top