SkyscraperCity banner

21 - 40 of 484 Posts

·
Moderator
48,158 Posts
svi mi znamo da je zvjezdan legenda,ali treba imati neka pravila,zašto otvarati nešto kada radovi nisu na vidiku,čemu to,onda možemo za svenajavljene projekte u gradu otvoriti dretve a kada će se u njima nešto pisati nema veze,glavno da se otvori
Btw boli me ona stvar :lol::lol::cheers:

·
rekreativac
11,646 Posts
ok je otvoriti bilo kakvu dretvu u caffeu ili u fototeci... ali mislim da bi dretve u C/U djelu ipak trebale imati glavu i rep. nije tesko naci podatke o projektu i malo urediti post. a barem bi prvi post trebao biti reptezentativan da se zna o cemu pricamo (i da se kasnije u raspravama mozemo lako prisjetiti nekih cinjenica)... a btw da ne govorim da je ono izvjesce bilo iz valjda 2006. godine... :nuts:

npr... 5 minuta posla :nuts: cak i manje

dakle sa rijeka.hr

Rijeka - projekt Gomila (revitalizacija djela starog grada)

SMJEŠTAJ: Projekt Gomila obuhvaća planiranje, projektiranje i izgradnju stambeno-poslovnog trgovačkog kompleksa s podzemnom garažom na lokaciji povijesnog ambijenta Staroga grada. Radi takvog smještaja u planiranju i projektiranju kompleksa poštovati će se povijesna matrica kao i sva raspoloživa dokumentacija nekadašnjih građevina, jer će se realizacijom projekta nastojati obnoviti i nekadašnji izgled tog dijela Starog grada. Spoj starog i novog urbaniteta poštovati će i izvorne visinske kote ispod kojih će biti projektirana javna garaža čiji će kapacitet udovoljiti potrebama šireg područja.

ROK: Dovršetak izrade projektne dokumentacije očekuje se 2010.

OBUHVAT: Površina obuhvata približno je 6.500 m².

PROGRAM IZGRADNJE: Podzemna garaža do 1.000 parkirališnih mjesta, poslovno-stambeni sadržaji, uređenje vanjskih trgova i ulica.

PLANIRANA IZGRAĐENOST: Bruto razvijena površina podzemne garaže je oko 17.000 m², poslovno-stambenih sadržaja oko 17.500 m², vanjski trgovi i ulice oko 2.000 m².

PROCJENA INVESTICIJE : Oko 70.000.000 EUR-a

STATUS: Potpisan Predugovor s investitorom (talijanska tvrtka Bononia 3M građenje d.o.o. Rijeka) o osnivanju prava građenja. Predviđena izgradnja po fazama, dovršetak - kraj 2012. godine. Priprema i početak arheoloških istraživanja - georadarom izvršena geofizička istraživanja (srpanj 2007). Imovinsko-pravna priprema - u tijeku. Izrada Idejnog projekta podzemne garaže u tijeku, DPU Stari grad usvojen je u srpnju 2008. godine (S.N. 26/08).

Kontakt: Direkcija za razvoj, urbanizam i ekologiju

·
Banned
5,768 Posts
Discussion Starter #23
ok je otvoriti bilo kakvu dretvu u caffeu ili u fototeci... ali mislim da bi dretve u C/U djelu ipak trebale imati glavu i rep. nije tesko naci podatke o projektu i malo urediti post. a barem bi prvi post trebao biti reptezentativan da se zna o cemu pricamo (i da se kasnije u raspravama mozemo lako prisjetiti nekih cinjenica)... a btw da ne govorim da je ono izvjesce bilo iz valjda 2006. godine... :nuts:

npr... 5 minuta posla :nuts: cak i manje
Sat i pol sam ispravljao kvačice slova č,ć.š,ž itd.Zatim sam pola sata slagao odlomke koji su bili pomiješteni da bi me onda ovdje pošteno pos...li.:bash:
I da, tekst jest iz 2006 ali sam ga stavio zato što je jako detaljan i sadrži sve što će se raditi.
Tako da netko koga zanima može biti konkretno informiran o projektu.:cheers:

·
rekreativac
11,646 Posts
to ti je greska... trebao si ostaviti kao u originalu... ili staviti link na pdf pretpostavljam...

ne mora to biti tehnicki savrseno ili ne znam kako gramaticki ispravno, ali da je pregledno... poboldaj naslove, izvuci najbitnije stvari, stavi neku vizualizaciju povezanu sa tekstom...

cijenim tvoj trud i glupo mi je da se sada ovo ispada kao neka hajka na tebe. ispricavam se.

·
Banned
5,768 Posts
Discussion Starter #25
to ti je greska... trebao si ostaviti kao u originalu... ili staviti link na pdf pretpostavljam...

ne mora to biti tehnicki savrseno ili ne znam kako gramaticki ispravno, ali da je pregledno... poboldaj naslove, izvuci najbitnije stvari, stavi neku vizualizaciju povezanu sa tekstom...

cijenim tvoj trud i glupo mi je da se sada ovo ispada kao neka hajka na tebe. ispricavam se.
Nisam mogao prikeljiti kopirano jer je u kopiranome sa pdf-a falilo baš svako slovo s kvačicom:eek:hno:
Viš linka se nisam sjetio:bash: već sam mislio kako će to lijepo izgledati napisabo (lijepo je u prvom postu vidjeti tekst a ne smao jedan link)
Enivej vraćam slike:cheers::cheers:

·
rekreativac
11,646 Posts
^^:cheers1:

evo ti link pdf-a... http://www.rijeka.hr/fgs.axd?id=10922

btw ovo me zaintrigiralo

preispitati potrebu izgradnje 8 podzemnih etaža uzimaju􀃼i u obzir tehnologiju i cijenu izvedbe najdubljih etaža i ukupno, propise zaštite od požara te površinu 1 parkirnog mjesta (u prezentiranom rješenju parkirno mjesto ima dimenzije 6,00m x 2,50m - hrvatski propisi min 4,80m x 2,30m; na 1.000 parkirnih mjesta javlja se razlika u površini od 3.960 m2 - više od 15% ukupne BRP površine prema Natjecaju),
razmotriti alternativno rješenje projektiranja mehanizirane garaže - primjena podrazumjeva rješavanje velikog broja gore navedenih problema,
nije prihvatljivo zauzimanje 1 kolnog traka u Ulici žrtava fašizma i njeno suženje jer se prema dosadašnjim analizama i studijama ista širi na 4 prometna traka,
^^:wtf: kako??

kolnu prometnu vezu iznad garaže, a koja povezuje Ulicu žrtava fašizma i izlazi na Supilovu ulicu prolaze􀃼i uz zgradu mirovinsko-socijalnog osiguranja, interpretirati kao interventno pješacku,
Nizanje trgova koji su povezani stubišnim vertikalama zamijeniti gdje je to moguce kontinuiranim pješackim komunikacijama, bez arhitektonskih barijera. Kontinuitet pješackih komunikacija proizlazi iz urbane matrice povijesnog nasljedja te reflektira intenciju prožimanja i dostupnosti svih javnih površina.
u što vecoj mjeri vezati se na kotu postojeceg terena uz zadržavanje kontinuiteta pješackih komunikacija i rampi, nepoželjno je stvarati niz horizontalnih platoa povezanih stubištima, potrebno je kreirati pješacku zonu,
dakle sve ce biti jedna velika pjesacka zona :cheers:

·
rekreativac
11,646 Posts
i jos, da nam misipile mirno spava :D

utvrdjeno je da postojece gradjevine treba ocuvati, ali su i utvrdjene gradjevine koje je potrebno u cijelosti faksimilski obnoviti a temeljem sacuvane dokumentacije, te se pregled gradjevina i sacuvana dokumentacija dostavljaju u privitku ovom dopisu:

postojece sacuvane zgrade:
  1. Kuca Rumaz, Via della Polveriera 16,
  2. Kuca Miazzi, Via San Michele 14,
  3. Kuca Matulja-Poldruga-Duimich-Crulich, Via San Michele 22,
  4. Kuca Duplicar-Krisner, Via dei Sarti 18,
  5. Kuca Miazzi, Via San Michele 12 (sacuvan fragment, potrebno je izvesti faksimilsku rekonstrukciju dijela zgrade koji nedostaje)
.... itd ima ih jos na popisu, znaci sacuvati ce se postojece i rekonstruirati ce se one rusevine. :cheers:

a nove ce biti limitirane u tim gabaritima

·
rekreativac
11,646 Posts
inace i fotka na stranicama grada je naopako okrenuta... pitaj boga zasto... :dunno:

ovako to izgleda... sad mi je vec malo jasnije :nuts:

·
rekreativac
11,646 Posts
forum je poludio skroz, baca mi postove svukuda :nuts:

Uvažavajuci izuzetan znacaj lokacije u svijetlu zaštite i rekonstrukcije graditeljskog nasljedja i posljedica koje iz takvih osobina lokacije proizlaze na izradu urbanisticko-arhitektonskog rješenja, Odjel se obratio Ministarstvu kulture, Upravi za zaštitu kuturne baštine, Konzervatorskom odjelu u Rijeci koji je nominirao mr.sc.Ladu Turato, d.i.a. kao suradnika i konzultanta u radu Komisije. U radu Komisije kao konzultanti i suradnici participirale su sve relevantne institucije i osobe koje bi svoje mišljenje, uvjete i suglasnosti trebali dati u sukcesivnoj fazi planiranja i projektiranja (uvjeti zaštite od požara, geotehnicke osobine tla, uvjeti temeljenja, hidrotehnicke karakteristike, infrastruktura i sl.).
inace postoji i njen rad na temu rijeckog starog grada, tj ovog djela gomila, tako da pretpostavljam da zena zna znanje :D i da ce projekt biti korektan u smislu revitalizacije starih zgrada i reinkarnacije srusenih :cheers:

http://hrcak.srce.hr/file/16486

stanje porusenosti 1930. i 1955. :nuts: WW2 nas je raskasapio :nuts:

·
In The Air Above You
5,231 Posts
i jos, da nam misipile mirno spava :D
Hvala na listi, sad bas mogu 'mirno spavat'... :eek:hno:

A zasto nema kuce u kojoj je moja punica provela djetinjstvo, mislim da je kucni broj bio 3 ili 33 ili tako nesto, ne znam sad koje ulice, al da je bilo u tom rasulu: bilo je? :lol:

·
rekreativac
11,646 Posts
Hvala na listi, sad bas mogu 'mirno spavat'... :eek:hno:

A zasto nema kuce u kojoj je moja punica provela djetinjstvo, mislim da je kucni broj bio 3 ili 33 ili tako nesto, ne znam sad koje ulice, al da je bilo u tom rasulu: bilo je? :lol:
.... itd ima ih jos na popisu, znaci sacuvati ce se postojece i rekonstruirati ce se one rusevine. :cheers:

a nove ce biti limitirane u tim gabaritima
dakle pogledaj link pa onda masi glavom ':eek:hno:'

uostalom tko zna kad ce zazivjeti ovaj projekt

·
rekreativac
11,646 Posts
talijani su bili i investitora towera...

pretpostavljam da si ti bio jedan od onih koji su 2004. govorili kako se to nikada nece izgraditi :lol:...

toliko o talijanima... doduse projekt je mogao biti i bolji, ali to je stvar grada koji je morao prihvatiti bilo sto buduci da je rupa zjapila prazna godinama i bila je neiskoristeni komunalni potencijal.

ali sa starim gradom je drugacija stvar... ovdje konzervatori imaju zadnju rijec, tako da pretpostavljam da ce projekt biti kvalitetan... a i trebao bi zazivjeti, jer nitko nije lud da plati 8 mil eura za pravo gradjenja pa da gleda u parcelu ko tele u sarena vrata :nuts:

·
In The Air Above You
5,231 Posts
Nisam ja govorio da Talijani nece sagraditi Tower... nego kad sam vidio 'rendere' napravljene flomasterima ili bojicama koji su totalni kic i njihov logo u JP Kamova na tabeli znao sam da ce biti ludo... A tek kako grad podilazi nerealnim idejama (tunelski prikljucci za privatni trgovacki centar, dobra ideja) :nuts:

Zato se nadam da ce ovdje konzervatori, bez obzira sto ih inace ne volim, odrzati neku razinu kulture u svemu tome, jer bi inace mogli dobiti nesto gadno i to u centru. Radje onaj parking nego nesto a'la Tower u samom srcu grada.

·
Moderator
48,158 Posts
Taj tunelski priključak ne bi koristio samo Tovaru već i okolnom stanovništvu,pogotovo što se zna da nema jednog priključka na Vežici na d-404,
Nemojte samo generalizirati i nalaziti negativne stvari u projektima :lol:

·
rekreativac
11,646 Posts
ma pusti... najbolje da nam dolaze investitori a da mi njima nista ne ponudimo...

to me podsjeca na onu staru dalmatinsku kad kenjaju sto im turisti dolaze... pa bolje je da samo posalju lovu, sta imaju dolaziti :nuts:

·
In The Air Above You
5,231 Posts
^^ Dalmatinac sam, pa sto se mene tice ta stoji: nek samo posalju pare ako hoce, nek se ne pojavljuju. U biti, ja cu njima poslat pare samo nek ne dolaze :lol::cheers:

Policentru se podilazilo na nemoguce nacine s laznim obecanjima raznih megalomanskih infrastrukturnih zahvata samo zato da bi se napokon zatrpala jedna od rupa 'velikih projekata' u Rijeci: prvo WTC, pa se Policentru dozvolilo da doslovno napravi 'bilo sto' (ruglo), a negdje istovremeno i Fenixve bara koja je prepustena Austrogradu koji je napravio lose temelje za izgradnju teskog objekta kao sto je Gradska knjiznica: sve u svemu, predivno.

Policentro valjda pati od kica: pa ni Torri d'Europa im ne izgleda bas nesto. Ali TC je ipak otisao korak dalje: zadnji neboder koji je dobio dozvolu za izgradnju u Rijeci (osim onog na ZTCu koji ce biti u fazi 'nikad') je ruzan i jos k tome neiskoristen. Nevjerovatno :eek:hno:

P.S. Al ovo je o Gomili, vratimo se mi Bononiji 3M: kad ce zakopat prvi kramp, s obzirom da bi to za dvije godine trebalo bit gotovo?

21 - 40 of 484 Posts