SkyscraperCity banner
1 - 20 of 1516 Posts

·
Engineered
904 Posts
FINAL DESIGN - 23.07.2011

Original Post:

A new construction located in the 36000 m2 plot area between the metrocity shopping center and kanyon shopping center has already started.
The project is still a secret, however, it is said to be a skyscraper with a shopping center... Considering that it is larger than kanyon's and DoI's construction areas , Ozdilek's tower might be expected to be a higher structure..

(Bugün Leventte işim vardı ve hazır Leventteyken Kanyonuda bir göreyim dedim...Kanyondan çıkıp sağa doğru döndüğümde kanyonun hemen yanındaki roche arazisi diye adı geçen yerin(gümüşsuyu halı binasının olduğu arazi) önünde prefabrik bir yapı vardı..(Dün geçtiğimde ise ya bu yapı yoktu yada benim dikkatimi çekmedi)..neyse bu kanyonun olamazdı çünkü kanyonun önünde değildi...Neyse kapının açık olmasını fırsat bilip içeriye doğru baktım içeride bir buldozer ve tamamen terkedilmiş gümüşsuyunun binasını gördüm..daha fazla meraklanmadan prefabrik yapının içindeki adamlara burada ne olduğunu sordum..Adam inşaatın başladığını ve buraya bir gökdelen ve alışveriş merkezinin yapılacağanı ve özdileğin yaptırdığını söyledi..hemen kısa bir bilgi bu arazi 36000 m2...kanyon ise 27000 ve DoI ise 29000..yanişgüzel bişeyler bekleyebiliriz :cheers: )

Old design,

·
re re re ra ra ra
4,745 Posts
Wow! I can't believe construction of a project has already started right under our noses...could this be something special?

I hope so. :)

·
Banned
2,505 Posts
Büyükdere sagli sollu gökdelenlerle dolacak ve yakinda Gayrettepe ile birlesecek. Bu cümleyi ne kadar söylesemde doymam!!! :D Kac, yükseklik filan sorsaydin keske... Cok yüksek yada kaliteli bir sey beklemiyelim, öyle birsey olsaydi haberi cikardi kesin!

·
Registered
1,833 Posts
Never have heard about it. Let's hope something interesting come out of this secret.

·
Banned
2,505 Posts
bizim icin, kimin icin olacak? Benim hic haberim yoktu böyle bir proje'den! Acmasinda ne terslik var?

·
Banned
2,505 Posts
Basliktan yabancilar yeni bir gökdelen ypildigini göerbilsin diye. Gerisi niye tprkce sorarsan, onun cevabi da elimizde adam gibi bilgi ver resmin olmamasi. Yazdiklarini ingilizce yazsa hic bir yabanci gelip on saat onu okumaz.

·
re re re ra ra ra
4,745 Posts
Perhaps an english description would have been good too, is what Kuvvaci means.

?

·
re re re ra ra ra
4,745 Posts
Just did a Google search for Ozdilek Plaza and nothing at all came up. :sleepy:

We have no more info...someone needs to go back to the construction site!

:runaway:

·
Engineered
904 Posts
Discussion Starter · #14 ·
ya haklısınız ...eve geldim ,acele çıkmam gerekiyordu...mailleri kontrol ederken bunuda unutmadan yazıyım dedim...ingilizce yazmakta ağır geldi...nasıl olsa ingilizce editlerim diye yazdım..hoş ingilizcede yazsam içinde başlık dışında yabancılari ilgilendiren bi konu yok...neyse ben yinede ing. bi açıklma yazarım..

·
re re re ra ra ra
4,745 Posts
News!

Özdilek, Roche'un arazisine alışveriş merkezi yapacak

Levent'te bugün açılacak olan Kanyon Alışveriş Merkezi'nin yankıları sürerken, Bursalı yatırımcı Hüseyin Özdilek o bölgeye ilişkin bir bombayı Zürih'te patlatıverdi. Özdilek, Kanyon ile Metrocity arasındaki Roche ilaç fabrikasına ait araziyi iki yıl önce 27 milyon dolara almış. O tarihten bu yana da beklemedeymiş. Şimdi yan yana iki alışveriş merkezinin arasındaki 35 bin metrekarelik alana üçüncüsünü yapmaya hazırlanıyor. Özdilek 105 metrekare alanlı bir çarşı yapacak. Özdilek, "Kimse kızmasın, orada herkese iş var" diyor.

http://www.sabah.com.tr/eko105.html
So, Özdilek himself bought the land for $27M...and will build a shopping centre in between the already two existing ones [Kanyon & Metrocity].

Although, there is no mention of a skyscraper in this article.

I hope he's not going to do what I think he's going to do... :runaway:

·
Engineered
904 Posts
Discussion Starter · #17 ·
messiah said:
Büyükdere sagli sollu gökdelenlerle dolacak ve yakinda Gayrettepe ile birlesecek. Bu cümleyi ne kadar söylesemde doymam!!! :D Kac, yükseklik filan sorsaydin keske... Cok yüksek yada kaliteli bir sey beklemiyelim, öyle birsey olsaydi haberi cikardi kesin!

sordum ama oda bilmiyordu...zaten sorduğum adam güvenlik görevlisiydi...bu arada bu konu 2003 te wowturkeydede geçmiş

http://www.wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3908

·
Engineered
904 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Genç said:
Özdilek, Roche'un arazisine alışveriş merkezi yapacak

Levent'te bugün açılacak olan Kanyon Alışveriş Merkezi'nin yankıları sürerken, Bursalı yatırımcı Hüseyin Özdilek o bölgeye ilişkin bir bombayı Zürih'te patlatıverdi. Özdilek, Kanyon ile Metrocity arasındaki Roche ilaç fabrikasına ait araziyi iki yıl önce 27 milyon dolara almış. O tarihten bu yana da beklemedeymiş. Şimdi yan yana iki alışveriş merkezinin arasındaki 35 bin metrekarelik alana üçüncüsünü yapmaya hazırlanıyor. Özdilek 105 metrekare alanlı bir çarşı yapacak. Özdilek, "Kimse kızmasın, orada herkese iş var" diyor[Kanyon & Metrocity].

Although, there is no mention of a skyscraper in this article.

I hope he's not going to do what I think he's going to do... :runaway:
lol..im faster than agencies :D

·
+90 TR - Eurasia
2,536 Posts
Ben bu projeyi bir yerlerde okuduğumu hatırlıyorum, sürpriz olmadı ama unutmuştum.

Büyük ihtimal 100 metreyi geçen bir gökdelen çıkar oradan. Sonuçta adamların İzmir'deki binası gökdelen, İstanbul'a da gökdelen yaparlar.

1 - 20 of 1516 Posts