Skyscraper City Forum banner
31601 - 31620 of 38721 Posts

·
Trololo
3,971 Posts
^^
^^
Нямах предвид България. Понякога крьстовищата са много сложни, с поредица от умни светофари... не е логично да се правя на по-умен от тях :).
Не съм разбрал, извинявам се. Все пак е софийската секция и по презумпция приемам, че се говори за България.

·
Registered
8,403 Posts
Ремонт на тротоар на ул. Попово.
Преди:
https://www.google.com/maps/@42.673...4!1sFOoGJBxeN5juOHkrkjXdDw!2e0!7i13312!8i6656

При кръстовището с ул. Димитър Хаджикоцев:

Ремонт на тротоар на бул. Петко Каравелов. Тротоарът от Бяла черква до ул. Забърде беше ремонтиран наскоро, сега продължават посока центъра. Не е ясно докъде ще е, разкопано е до входа към мостчето към парка.
https://www.google.com/maps/@42.675...4!1seRNUDVTg6r265gSr78knYA!2e0!7i13312!8i6656

·
Registered
2,793 Posts
Ремонт на тротоар на ул. Попово.

При кръстовището с ул. Димитър Хаджикоцев:
Леле колко жалко изпълнение!! Такива резултати са под всякаква критика! Асфалт и цимент върху боклуци и растения, бордюрите вече натрошени и криви. Абе защо изобщо се "ремонтира" нещо, като не е качествено или цялостно с идея - това е грозен буламач!! Време е Фандъкова да си върви :bash::bash::bash:

·
Registered
8,403 Posts
Наистина, крайно време е общината да вземе мерки и да не бъдат допускани подобни изпълнения. Дори не можем да говорим за внимание към детайлите, то напрактика няма детайли тук.

·
Registered
6,054 Posts
Наистина, по-добре да се тъпче в калта и между колите, отколкото толкова калпав ремонт!
Сложи си ръката на сърцето и кажи харесва ли ти това които видя на снимките? Ако отговорът е да - изобщо няма какво да коментираме, явно положението е непоправимо и трябва да осмислиш сериозно съществуването си. Ако е не - следващия път някой като предложи вдигане на данъците се сети за този ремонт. Аз не искам парите ми да отиват за такива безобразия...

·
Registered
744 Posts
Сложи си ръката на сърцето и кажи харесва ли ти това които видя на снимките? Ако отговорът е да - изобщо няма какво да коментираме, явно положението е непоправимо и трябва да осмислиш сериозно съществуването си. Ако е не - следващия път някой като предложи вдигане на данъците се сети за този ремонт. Аз не искам парите ми да отиват за такива безобразия...
О, да. Слагам си ръката на сърцето и казвам че ми харесва какво виждам на всички снимки (не на една от всичките):

Половинчато, недоизпипано и с евтини материали, да. НО има от къде да се мине! Очевидно на много от вас не им се е налаго да бутат детска количка на подобно място.
Айде стига че общинските тролове ще станем много... :)

·
Registered
2,657 Posts
Гледаме този ремонт, после се сърдим че на Графа имало криво наредени павета :D

·
Registered
6,054 Posts
О, да. Слагам си ръката на сърцето и казвам че ми харесва какво виждам на всички снимки (не на една от всичките):

Половинчато, недоизпипано и с евтини материали, да. НО има от къде да се мине! Очевидно на много от вас не им се е налаго да бутат детска количка на подобно място.
Айде стига че общинските тролове ще станем много... :)
Целта на 30-те години преход е постигната. Обществото се радва на некачествена работа, на половинчато изпълнение, на ниско качество. Докато не започнем да изискваме ще получаваме това. :eek:hno::eek:hno:

·
Trololo
3,971 Posts
Тези тротоари сигурно се ремонтират по договорите за текуща поддръжка или в другия случай са "безвъзмездни услуги", един вид "жест" на големите строителни фирми към районните администрации, за да после си получат преференциалното отношение. В първия случай вероятно има разписано кой е отговорен да следи за качеството, но във втория...

·
Registered
8,065 Posts
Целта на 30-те години преход е постигната. Обществото се радва на некачествена работа, на половинчато изпълнение, на ниско качество. Докато не започнем да изискваме ще получаваме това. :eek:hno::eek:hno:
Обществото е стигнало до стадий отделни индивиди да предпочитат да няма инфраструктура за пешеходци, но да опищяват орталъка за безплатни или неизплащаеми паркинги.

·
Registered
1,992 Posts
Когато просто изсипеш камион с пръст и камъни и кажеш, че си заравнил!

NB!
Не са разкопавали за ремонтни дейности! Просто изсипаха пръстта, за да заравнят нивото. Новоасфалтираните участъци са поправени стари пропадания!

·
Registered
744 Posts
Ха ха очевидно не помните времето отпреди 30 години. Тогава критериите за всичко бяха много по-занижени. Мухлясала панелка, ивица асфалт до нея и много "зелени площи" за паркиране.
И както във всеки пост си противоречите- хем улицата е изградена "преди 30 години" без тротоар - хем сега изискванията се занижавали когато тротоар е изграден... хм :nuts:

·
Registered
23,701 Posts
^^
За някои сравнението на съвременна Бьлгария с миналото е по-удачно (макар, че и там не са много нещата водещи до утеха) отколкото сравнение с настоящето някъде другаде. Че то по градска инфраструктура ни бие дори и Сeверна Корея, виж с хита на днешните проамериканчени красавци Венецуела, може и да сме по-добре ;).

·
Registered
2,793 Posts
Ха ха очевидно не помните времето отпреди 30 години. Тогава критериите за всичко бяха много по-занижени. Мухлясала панелка, ивица асфалт до нея и много "зелени площи" за паркиране.
И както във всеки пост си противоречите- хем улицата е изградена "преди 30 години" без тротоар - хем сега изискванията се занижавали когато тротоар е изграден... хм :nuts:
Не става дума за това, че е изграден тротоар - така трябва да бъде навсякъде! Погледни качеството, след 2-3 години пак ще трябва да мацат отгоре. А изискванията трябваше много повече да се покачат за последните 30 години, не може да се радваме на тротоари, улици и осветление по кварталите, като в следосвобожденска София!

·
Registered
6,054 Posts
Къде съм казал, че през Соц-а е бело по-добре. Да не помня какво е било. Само че виждам, че за 30 години преход така са убили гражданското общество, че се задоволяваме с тая кочина която наричат ремонт. Във форума е пълно със снимки от села и паланки в Европа където ремонтите са далеч по-качествени, без да се ползват скъпи материали или да се влагат милиони. Просто не са си оставили ръцете. Тоя тротоар още на първата зима ще е в по-лошо състояние от преди, но щом ви радва ОК. Мен не ме радват такива творения и не смятам, че трябва да подскачам от кеф, за това че нещо е помръднало, парите са изхарчени, но резултата е незадоволителен..

31601 - 31620 of 38721 Posts