SkyscraperCity banner

7961 - 7980 of 15246 Posts

·
Registered
16,710 Posts
Браво Роско, отличен репортаж!

Едно време този булевард беше краят на града. Над него нямаше нищо освен лозя. Както са започнали баира, след 10 години "Възраждане" става "широк център".

·
Registered
2,600 Posts
Вие сте много млади, аз помня времето, когато сегашния цар Освободител беше края на града. Баба ми и дядо ми живееха точно под този булевард - в Петлешев. И от горната страна имаше само лозя - нямаше кауфланд, нямаше никакви блокове там.

·
Registered
3,962 Posts
Супер репортаж, р0ск0!

Направили са отбивки за автобусните спирки и десни секции в посока ул. "Вяра" (бул. "Цар Освободител") и просветът на тротоарите е достатъчно широк.
Като транзитен ползвател на бул. "Трети март" съм доволен, че липсват отбивки за леви завои в посока "Владиславово", но със сигурност живеещите в района няма да са радостни от този факт. Ул. "Блян" ще стане основен вход към кв. "Възраждане" и ще трябва да се вземат мерки по отношение на паркиращите на кръстовището с бул. "3-ти март". При това положение съществува голяма вероятност да се въведе система от еднопосочни улици в квартала.
Кръстовището с бул. "Република" задължително трябва да има отделна лява секция, която да буферира трафика за обратен завой, а е притеснително, че от снимките не се забелязва подобно уширение, дори напротив - разделителната ивица е почти 2 метра! Ако представлява голяма трудност преместването на светофара и тролейния стълб, биха могли да стеснят именно тази разделителна ивица.Предполагам, че ще се наложи да се добави и светлина на светофара за ляв завой.

·
Registered
699 Posts
От този репортаж добре се вижда, колко зелен е града ни ! Сега ако се почне и да се отпускат сериозни пари за почистване и озеленяване не на принципа най-ниската оферта печели ..... цена няма да има :)

·
Varna The Best
933 Posts
Дори в 23ч се работи. Има някъде 10 работника, които довършват паветата на разделителната ивица. Готвят се явно за утре. Има докарани 2 асфалто-полагащи машини и 7 валяка.

·
Registered
12,784 Posts
^^jeyno9211, случайно да си бил ти днес около 19ч. със синьо Audi Q5S на паркинга на Палах? От снимките ти съм останал с впечатлението, че караш нещо подобно. :)

·
Varna The Best
933 Posts
^^jeyno9211, случайно да си бил ти днес около 19ч. със синьо Audi Q5S на паркинга на Палах? От снимките ти съм останал с впечатлението, че караш нещо подобно. :)
Да, но много рядко го карам. По-често съм с друга кола.

·
Registered
136 Posts
През тази седмица щели да бъдат представени сайтът за автобусите, както и приложението за смартфони + контролният център по проекта ИГТ. :) Всички системи били готови и от 9.Май щели да бъдат пускани в експлоатация.

И бул. "Трети март" щял да бъде пуснат в експлоатация също идващата седмица - до Великден.

Това май е най-най-важното от интервюто на Портних за Радио Варна.
Съжалявам, ако нещо вече е било казано :)

·
Registered
699 Posts
9 Май, а? "Ден победен" малко хахахахх интересно съвпадение, или пък не ? : P

·
Registered
1,662 Posts
...Всички системи били готови и от 9.Май щели да бъдат пускани в експлоатация...
Е то не съм видял нито едно инсталирано табло на тесните бели колонки със слънчеви панели отгоре. За две седмици дали ще сколасат?!?

На мен по ми е любопитно колко време ще издържат ония сините сандъци в автобусите - така се тресат по някои улици, че... трябва да са военно изпълнение :)

·
Registered
699 Posts
Аха... също е и Ден победен... но всеки което си иска му казва.. :)

·
Registered
136 Posts
През тази седмица щели да бъдат представени сайтът за автобусите, както и приложението за смартфони + контролният център по проекта ИГТ. :) Всички системи били готови и от 9.Май щели да бъдат пускани в експлоатация.

И бул. "Трети март" щял да бъде пуснат в експлоатация също идващата седмица - до Великден.

Оказа се, че това, което каза в интервюто - че приложението е готово - се оказа наистина така. "Инфо iTransportVarna" е вече в Google Play. :banana:

ЦЪК

·
Registered
5,306 Posts
p0ck0 Благодарности за репортажа. Ако позволиш малко градивна критика :). Ще е добре в репортажите да има и по няколко снимки от по-ниско които да са по детайлни.
страница 4
...

...
Когато имам възможност и условията го позволяват, ще снимам и от по-ниско. В случая целия район беше опасан от тролейбусни кабели, интернети, далекопроводи и затова не снимах от по-ниско. Големи неприятности се получават покрай тях :) А и вятъра на няколко пъти избутваше дрона към дърветата. Затова и не ми се рискуваше. Иначе при възможност, аз също бих предпочел да се снима и от по-ниско защото стават по-детайлни кадри.

·
Registered
12,784 Posts

Значи ремонта няма да обхване целия участък до бул. Цар Освободител?

·
Registered
15,852 Posts
Не и към момента. Мисля, че на есен ще правят остатъка от Трети Март и Вяра, заедно с кръговото между тях.

7961 - 7980 of 15246 Posts