SkyscraperCity banner

1 - 20 of 930 Posts

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Evo ljudi već dugo vremena pratim forum, pa da se i ja konačno uključim! :dj:

Grad Rovinj nalazi se na 45° 04' geografske širine i 13° 38' geografske dužine. Rovinjska regija ili rovinjština iznosi 80km².

'Klima Rovinja je mediteranska. Srednja godišnja temperatura iznosi 16°C. Prosječna temperatura siječnja je 4,8°C a srpnja 22,3°C. Vegetacija je suptropska. Godišnje padne 940 mm kiše a godišnji prosjek vlage iznosi 72%. Rovinj je jedan od najsunčanijih gradova u Hrvatskoj.

Rovinj se nalazi u području Crvene Istre, odnosno crvenog tla (crljenice). U rovinjskom arhipelagu nalaze se 22 otoka ili otočića od kojih su Sv. Andrija (Crveni otok) i Sv. Katarina najveći. Na sjeveru rovinjštine, Rovinj graniči s općinom Vrsar s kojom dijeli Limski zaljev, a na jugu s općinom Bale.

Rovinj ima 14.234 stanovnika. Te je nakon Pule 2. grad po veličini u Istri. Većina rovinjskog stanovništva živi u samom gradu Rovinju, međutim valja izdvojiti i veća naselja Kukuletovicu i Rovinjsko Selo koji su par kilometara od samog Rovinja.
S odprilike 800 žitelja Rovinjsko Selo je ujedno i jedno od najvećih sela u Istri.

·
glavoč
7,712 Posts
Novi thread, odličan potez! :eek:kay: Nadam se da ćemo redovito dobivati friške vijesti iz drugog istarskog grada.. :cheers:

·
Registered
2,744 Posts
Dal rovinj po broj stanovnistva raste ili stagnira s obzirom da ima prirast od -8 , to jest koliko je doseljavanje prisutno ?

I da ako moze koja slika dijelova grada koji se cesto ne vide , tj novijih djelova :)

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #4
Novi thread, odličan potez! :eek:kay: Nadam se da ćemo redovito dobivati friške vijesti iz drugog istarskog grada.. :cheers:
Hvala, paaaaaaa, nadam se, mislim, dati ću sve od sebe da vas redovito informiram o onome što se događa u mom gradu. A i vi ako slučajno zalutate do Rovinja i nešto slikate, slobodno stavite... Tebi Kebra svaka čast, vodiš jedan od boljih, ako ne i najbolji thread u HR :applause:, ja se nisam do sada odlučio otvoriti thread, jer to slikanje, odlasci...iziskuju vrijeme, ali dobro biti će nešto tu i tamo...

Dal rovinj po broj stanovnistva raste ili stagnira s obzirom da ima prirast od -8 , to jest koliko je doseljavanje prisutno ?

I da ako moze koja slika dijelova grada koji se cesto ne vide , tj novijih djelova :)
Što se stanovništva tiče; stanovništvo lagano raste, barem po popisu od 1991.-2001., ali su to očito doseljenici...

A što se tiče slika, kao što rekoh, novi sam ovdje i nemam pojma kako da ubacim sliku. Odem na insert image, a on mi nudi url adresu! A ja bih ubacio slike sa harda. Kako to rješiti??????

·
glavoč
7,712 Posts
^^ tnx.. :cheers1:

Slike s harda ubacuješ tako da ih uploadaš na stranice tipa tinypic.com, a onda kopiraš kod koji ti se pojavi u obliku
(obično bude 2. po redu)..

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #7
Bauštelac;42915198 said:
Za postavljanje slike koristi ovaj link...sve ti je objašnjeno!

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=761794
Eeeeeeeeee hvala vam, evo skontao sam :banana:, imam samo još jedno pitanje. Slike sam uploadao preko Flickr-a, te me zanima da li ja te slike na Flickr-u mogu obrisati ili ne????????? Ne bih volio da obrišem na Flickr-u pa da mi se obriše i ovdje na forumu!?

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #8
Jer sam skontao ovo sa slikama, evo malo kurčione, a i zanimljivije je kada na forumu ima više slika nego teksta. Random starog dijela grada:

stari grad:

more & ribolov & turizam:

pogled sa crkve Sv. Eufemije (zaštitnice Rovinja):

starogradska luka & riva:

rovinjski krovovi & dimnjaci:

·
HRVATINA!
2,838 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)
Evo me, napravio sam đir, ispucao dosta slika :nuts: da vidite i ostale djelove, a ne samo stari grad, a ima i elemenata construction updatea.

Moram naglasiti da se otvorilo brdo "gradilišta" prije lokalnih izbora, te je Rovinj bio domaćin europskim rekreativcima. Bilo je brdo planova o izgradnji novih igrališta... na kraju se sve samo ušminkalo, a novog se nije napravilo gotovo ništa :eek:hno: .

Pa krenimo lagano iz mog kvarta Končete, nakon molitve za sretan put :lol: u istoimenoj crkvici

u crkvici se ukazao čak i duh...:lol

smjer groblje, kampovi Valdaliso, Monsena, Valalta

idemo malo dalje, do obližnjeg kružnog toka i parkirališta

pogled prema Rovinjskom selu

pogled prema groblju...

idemo prema groblju
ulaz

novi dio

ispred groblja je kamenoklesar

i budući veći parking

malo ispod groblja, prema moru, je bila šikara, sada to donekle sliči na nešto

idemo dalje prema hladnjači/moru, ove slike su interesantne jer je ovdje gdje je noviji asfalt postavljana kanalizacija (naselje Bošket)

pogled prema staroj željezničkoj stanici

napuštamo naselje Bošket i idemo 100m prema centru

dolazimo do gradske sjeverne luke Valdibora ispred tvornice za preradu ribe Mirna

pogled na tvornicu koja je u totalnoj banani

Rovinj je pun kružnih tokova, koji su se pokazali kao pun pogodak...

idemo par desetaka metara prema centru te dolazimo do zgrade aquariuma...

te do stare rovinjske vile koja je sada u vlasništvu TDR-a

i dalje parking Valdibora...pogled na staru hladnjaču koja je u doba Napoleona bila zatvor, onda hladnjača, a sada je u njoj par poduzetnika (izrada okvira za slike, 3 marketa, kafić)

katamarani koji povezuju hrvatsku i talijansku obalu, na žalost niti jedna hrvatska brodarska kompanija nije našla interes u tome osim Atlasa koji vozi za Veneciju

ulazimo u ulicu do aquariuma te dolazimo do parkinga bivšeg Rovinjskog/Istarskog boksita na kojem će se u bližoj budućnosti napraviti autobusni kolodvor

vraćamo se nazad do onog kružnog ispred tvornice Mirne, te se S krivinom penjemo uzbrdo
parking boksita je u rupi desno iza ovog zida

pogled u suprotnom smjeru prema Valaltinom diskontu

te dolazimo do zgrade HEP-a (Elektroistre)

a preko puta nje je srednja škola (gimnazija, ekonomska i elektrotehnička) iza koje se gradi dvorana, međutim bilo je radnika, pa se na nju vraćam malo kasnije

idemo dalje Istarskom ulicom te kod kafića Libero skrećemo u kvart Valbruna gdje su se ove zime gradile zgrade TDR-a, tj. njegove sestrinske tvrtke Abilie za slobodno tržište

ova zgrada je totalno sranje, kao neki studentski smještaj

pogled okolo na starije zgrade

stražnja strana

idemo 100m dalje do sportskih terena na Valbruni koji su ušminkani za ono europsko prvenstvo te je napravljena nova ulica

rađeno polovično, cesta koja treba izbiti na aleju oleandara

inaće uz gradski stadion (igralište) ima 2 nogometna terena s umjetnom travom (jedan malonogometni, jedan nogometnih dimenzija) te jedan s prirodnom ttravom,između su svlačionice napravljene

umjetna trava

pogled prema malonogometnom

pogled u nazad

na vratima malonogometnog igrališta

dolazimo do gradskog igrališta na kojem trenira hrvatska repka :banana2:

okoliš nije sređen-toliko o onim polovičnim radovima, a ovi drveni paluni (stupovi) služe za zatvaranje treninga naše repke

raskrižje sa glavnom cestom

parking za igrače-nedovršeno

parking za gledatelje-nedovršeno

vračamo se nazad prema alei oleandara

alea...prema turističkom naselju Vilas rubinu i autokampu Polari

suprotna str. prema kružnom i ulazu iz Pule

igralište s desna

dolazimo do kružnog...najvećeg u gradu

te skrećemo desno prema naselju Monfiorenco/Pula
jedna od dvije benzinske u gradu/obe Inine

novi kolnik jer se ovdj nešto gradi-kvart Štanga

Lidl i iza odmah Plodine otvorene prije 2 mjeseca, moram reći da je to 1. veći centar u Rv-u, do sada je Rv, radi zatucanosti gradskih čelnika bio totalno izoliran što se tiće trgovačkih centara, ali konačno se nešto pokrenulo.

još nisam vidio lidlov market na 2 kata, ali ovdje očito žele zakloniti plodine, jer su ispred njih, kako bi ih što manje ljudi vidjelo :eek:hno: eh taj kapitalizam...

Plodine s prednje str. -lijep market

kružimo okolo naokolo

pogled prema praoni

ali mi skrećemo lijevo

lidl

prazna parce gdje bi trebao doći Merkator????

u pozadini tehnički pregled

ulaz u Plodine

dolazimo sa stražnje strane teh. pregleda

pogled u nazad, nemam pojma zašto je ova ulica na pola asfaltirana

parcela merkatora s dr. str.

uz teh. pregled

s prednje str.

praona, te Lidl u daljini

napuštamo Štangu, te se vraćamo do srednje škole i dvorane koja se gradi iza

ispred škole je crkvica

·
glavoč
7,712 Posts
Ovi kružni tokovi su vam fenomenalni :eek:kay: U Rovinju ih ima bar 4-5 novih, a mi se hvalimo onim jednim šijanskim kao epohalnim postignućem.. :eek:hno:

Btw, bio sam prošlog proljeća napravit đir pu Punti Corrente.. Prekrasno je.. :cheers: E, jesi možda poslikao novu gimnaziju koja se gradi?

A šta se tiče predizborne pompe i postizbornog nerada - sve je to nama naša borba dala.. Red je na Poreču, nama ostalima kod zaokruživanja više sreće drugi put..

·
Banned
571 Posts
Odlična dretva, Rovinjac, trebao nam je netko iz Rovinja! :cheers:

Inače, za Rovinj me vežu lijepe uspomene ..... :nuts:

Jel još u životu ljeti onaj ludi kafić (zaboravio sam naziv) u ovoj ulici koju sam označio na fotki (nadam se da nisam promašio). Bio sam par puta 1998. i 1999. godine - ludnica živa, sve domaća ekipa i nešto "dotepenaca".

:nuts: :lol: :cheers:

·
Banned
571 Posts
pretpostavljam na koji kafic mislis... zavuceni u jednu od ovih ulicica sto izlaze na rivu... stvarno je odlicna atmosfera i domaca ekipa :cheers:
Frend mi u Rovinjskom selu ima apartmane, pa me on odvukao. :)

Domaćih cura ko salate (tada još nisam bio oženjen) :nuts: :lol:

A Istrijanke su dosta otvorene i bez predrasuda, nema beda za ulet. :lol:

·
glavoč
7,712 Posts
Evo me, napravio sam đir, ispucao dosta slika :nuts: da vidite i ostale djelove, a ne samo stari grad, a ima i elemenata construction updatea.
To se traži! :cheers:

a preko puta nje je srednja škola (gimnazija, ekonomska i elektrotehnička) iza koje se gradi dvorana
E, to me zanimalo.. Neke detaljnije info? Rokovi, cijena? Točan sadržaj, obim radova?

idemo dalje Istarskom ulicom te kod kafića Libero skrećemo u kvart Valbruna gdje su se ove zime gradile zgrade TDR-a, tj. njegove sestrinske tvrtke Abilie za slobodno tržište
Ne znam, meni su zgrade odlične.. :) Dijelom sigurno i zato što sam navikao na žute trokatnice s 15 stanova.. :eek:hno: U svakom slučaju, lijepa dopuna kvartu.. :cheers:

Lidl i iza odmah Plodine otvorene prije 2 mjeseca, moram reći da je to 1. veći centar u Rv-u, do sada je Rv, radi zatucanosti gradskih čelnika bio totalno izoliran što se tiće trgovačkih centara, ali konačno se nešto pokrenulo.
Ajde konačno, apsurdno je bilo da Rovinježi po svaku malo veću špežu idu do Pule.. Kao što će biti apsurdno ako se desi da svi zajedno u pravi šoping centar idemo u Poreč (a situacija je ista - ekipa iz bambylanda je Pula Gateu sa svojom papirologijom pojela taman ono vrijeme u kojem su se sredstva za projekte još dala naći)..

još nisam vidio lidlov market na 2 kata,
Lidl.. :lol: I jedan kat je previše.. :lol: Dva su dupla žalost..

Al ajde.. Supermarketa Rovinju fali, a sa svojim cijenama će sigurno naći i kupce.. :cheers:

btw, jedna sugestija - pokušaj idući put reportažu razlomit u više postova, tako da imaš 10-15 slika po postu. Inače, svaka čast na trudu i keep it up! :cheers1:

·
free-lance
9,990 Posts
Pa gdje si dosad rovinjac?!? :)

Odlična dretva!!
Meni osobno najdraži grad na svijetu...

Odlična dretva, Rovinjac, trebao nam je netko iz Rovinja! :cheers:

Inače, za Rovinj me vežu lijepe uspomene ..... :nuts:
:lol:
A mene najljepše uspomene:)

fatalan grad...:lovethem:

One nove zgrade su odlične! I ona "galerijskog tipa" koju si usporedio sa studentskim domom.
Volio bi vidjet to malo detaljnije:)

1 - 20 of 930 Posts