Skyscraper City Forum banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
4,321 Posts
Hej Netztal, a nie masz trochę własnych fotek?

Żona mojego brata z rodziną, wrócili wiele lat temu do Polski z RPA. Opowiadała mi ciekawe historie. Np. to, że białym nie wypadało mieszkać poza pewnymi dzielnicami. Jak ktoś mieszkał za blisko Hindusów to mu w pracy szef sugerował, że to nie wypada. :)

Dzieci w szkole musiały uczyć się afrikaans i angielskiego. Wszyscy biali generalnie mieli służbe. Służbie nie wolno było używać w żadnym wypadku naczyń ani sztućców państwa. Jako dziecko zapamiętała, że ich czarna służąca jak chciała pić, to wyczyściła sobie plastikowe pudełko po margarynie, tam nalewała wodę i piła.
Biali byli nietykalni. Jak były ławki w parku to dla białych w cieniu, dla czarnych w słońcu. I wiele, wiele innych smaczków... :)

·
Registered
4,321 Posts
^^ Dobrze, że poruszyłeś temat policji. Piszesz, że jest beznadziejna i raczej niezdolna do radykalnej walki z przestępczością.
Kiedyś czytałem, że gangi czasem specjalnie wzywały policje do jakiejś biednej dzielnicy, wciągając funkcjonariuszy w pułapkę. Były to metody na zdobycie broni i sprzętu a czasem też policyjnych radiostacji a nawet aut.
Policjanci najczęściej przypłacali to życiem.

1 - 2 of 2 Posts