Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
The Wealth of Nations
1,714 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wydaje mi się że tego jeszcze nie było na Forum więc przedstawiam Stadiony na mistrzostwa Świata w 2010 r. w RPA, większość to będą zmodernizowane stare obiekty ale jest też kilka które mają być wybudowane od podstaw:

Soccer City, Johannesburg
94.000

Kings Park Stadium, Durban
60.000

Ellis Park Stadium, Johannesburg
60.000

Port Elizabeth Stadium, Port Elizabeth
49.500

Loftus Versfeld, Pretoria
45.000

Rainbow Junction, Pretoria
41.000

Free State Stadium, Bloemfontein
40.000

Newlands, Kapstadt
40.000

Kimberley Stadium, Kimberley
40.000

Mbombela Stadium, Nelspruit
40.000

Oppenheimer Stadium, Orkney
40.000

Peter Mokaba Stadium, Polokwane
40.000

Royal Bafokeng Sports Palace, Rustenburg
40.000

·
digitisebanking.com
1,917 Posts
ladnie, ladnie.
chcialbym pojechac kiedys do poludniowej afryki (i namibii).
interesuje mnie kultura afrykanerska w RPA i odpowiednio niemiecka w Namibii.
i choc jestem przeciwnikiem wszelkich form rasizmu, moglbym byc afrykanerem z jakims arystokratycznym holenderskim rodowodem, posiadajacym kopalnie zlota i diamentow w RPA:)

·
Registered
3,980 Posts
Hiszpanko a nawet angielskim jak naprzyklad Newlands w Kapstadzie :)

13 stadionow ale ostatecznie ma byc chyba 10 obiektow :) Niedlugo 3 stadiony pewnie zostana wyeliminowane. Te obrazki przedstawiaja niektore obiekty w nie koncowej fazie. Widzialem program ostatnio , chyba na TV5 (lub tve) poswiecony wlasnie RPA i byl model stadionu (nowego ? ) w Pretorii.
Jak sledzilem w 2000/2001 roku stronke dfb.de to tez bylo wiecej obiektow (m.in. duseldorf oraz Monchegladbach czy jak to sie pisze) i tez sporo wtedy obietkow wylgadalo inaczej niz wyglada dzisiaj. Np: stadion olimpijski w Monachium (z zadaszeniem siakims nad reszta trybun) zamiast Allianz Arena (nie bylo wtedy jeszcze projektu nowego obiektu) , stadion w Hanowerze mial ulec mniejszej przebudowie, w Berlinie myslano o budowie nowego obiektu dla Herthy a na obrazkach z kolei byl widoczny obiekt wlasnie Olimpjski z wiszacym na murawa telebimem, nie bylo jeszcze projektu stadionu we Frankfurcie i na obrazkach strony oranizatora bylo mozna zobaczyc fatamorgane w postaci starego stadionu przykrytem dachem, stadion w Kaisesrlautern tez nie byl wtedy przedstawiany w obecnej dzisiejszej postaci :)

Ktore mi sie bardziej podobaja to jeszcze teraz ciezko powiedziec ;) Ale jest jedno co mnie strasznie #$%#^ w niektorych Niemieckich stadionach. Dotyczy to AWD Arena, AOL Arena, stadionie w Bremie i kilku innych. A mianowicie wokol murawy (czyli miedzy murawa a trybuna) "posadzili" na ziemi kostke BAUMA ! :D Denerwuje mnie to strasznie , z wiadomych powodow :crazy2: Wolalbym trawe rowno strzyzona do samych trybun lub beton tudziez piasek ladny albo asfalt ciemny :) Na AOL co gorsza rosnie juz w tej kostce trawa, troche niechlujnie ja polozyli, w Bremie nierowno skolei.

Tak oftopicowo.
W Deportivo polozyli bieznie lekkoatletyczna wokol murawy, ale wiecie, taka jakby mala bo stadion czysto pilkarski ;)

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Ciekawi mnie, skad oni wezma tyle tej trawy naokolo stadionow?? ;)
Wiecie co, cos mi sie wydaje, ze ME 2012 roku beda jednak u Nas, w Polsce! Mam taka nadzieje, ze Wlosi z nami przegraja, bo to ich niewatpliwie uwazam sa najwiekszych kontrkandydatow...

·
Registered
8,887 Posts
WuMike said:
Wiecie co, cos mi sie wydaje, ze ME 2012 roku beda jednak u Nas, w Polsce! Mam taka nadzieje, ze Wlosi z nami przegraja, bo to ich niewatpliwie uwazam sa najwiekszych kontrkandydatow...
A Grecja, mistrzowie europy? W tym kraju nie było jeszcze wielkiej piłkarskiej imprezy, a warunki jak najbardziej są. Stadiony to akurat w tym kraju najmniejszy problem ;)

Co do stadionów RPA to jestem pod wrażeniem; 90tysięcznik, trzy 60tysięczniki, dziewięć 40tysięczników :applause:
Jedyne małe zastrzeżenie mam do tego, że wszystkie, z małymi wyjątkami, są budowane w tym samym stylu. Mimo, że mi się podoba ten styl to trochę różnorodności by się przydało IMO

A miasta podobne do amerykańskich, ale takich drugo lub trzeciorzędnych :)

·
Registered
3,980 Posts
Imperial said:
Tak tyle tylko że w Grecji była Olimpiada w 2004 r. I myśle że to też będzie miało znaczenie.
Bedzie mialo znaczenie na + dla nich :( (tzn "-" dla nas). Dlaczego? Wystarczy przesledzic historie :)
Meksyk (Olimpiada i zaraz Mundial nawet dwa mundiale :D ). Niemcy 1972 (IO) oraz 74 (MS), USA 94(IO) oraz 96(MS)...... i to nie koniec.

A ME to praktycznie organizacyjnie to samo juz prawie co MS (mniej druzyn ale stadionow tyle samo lub dwa tylko mniej - widzimi sie organizatora)

·
The Wealth of Nations
1,714 Posts
Discussion Starter · #12 ·
rcube said:
Bedzie mialo znaczenie na + dla nich :( (tzn "-" dla nas). Dlaczego? Wystarczy przesledzic historie :)
Meksyk (Olimpiada i zaraz Mundial nawet dwa mundiale :D ). Niemcy 1972 (IO) oraz 74 (MS), USA 94(IO) oraz 96(MS)...... i to nie koniec.

A ME to praktycznie organizacyjnie to samo juz prawie co MS (mniej druzyn ale stadionow tyle samo lub dwa tylko mniej - widzimi sie organizatora)
Mała poprawka USA w 94 MŚ a w 96 IO, a tak pozatym to troche nie sprawiedliwe, takie imprezy powinny być rozgrywane w jak najbardziej różnych krajach a nie ciągle tych samych dzięki czemu na całym świecie polepszała by się infrastruktura.

·
Registered
8,887 Posts
Imperial said:
Mała poprawka USA w 94 MŚ a w 96 IO, a tak pozatym to troche nie sprawiedliwe, takie imprezy powinny być rozgrywane w jak najbardziej różnych krajach a nie ciągle tych samych dzięki czemu na całym świecie polepszała by się infrastruktura.
Heh...tak powinno być. Ale prawda jest taka, że dla UEFA to Grecja jest pod każdym względem kilkakrotnie pewniejszym kandydatem niż Polska i Ukraina. Skoro Grecy świetnie poradzili sobie z igrzyskami to Euro również nie sprawi im żadnych kłopotów. UEFA nie może pozwalać sobie na ryzyko powieżania organizacji największej dla niej imprezy, krajowi w którym trzeba zainwestować ogromne pieniądze praktycznie we wszystko, w stadiony, hotele, drogi, komunikację publiczną.....Polska z Ukrainą nie przejdą nawet do finałowej trójki, a wygra raczej Grecja IMO :)

·
Registered
8,887 Posts
VoytekZ said:
Jakto bez ryzyka to w US caly czas moze byc World Cup. Tu chodzi o roznorodnosc i rozszerzenie sportu. Grecy w mojej opini tego nie zdobeda.
Dlaczego niby Grecy mieliby tego nie zdobyć? Są mistrzami europy, jak najbardziej mają prawo zorganizować mistrzostwa europy i, biorąc pod uwagę marginalne szanse Polski, to właśnie Grecji najbardziej kibicuję.

·
Registered
3,980 Posts
Szanse w sesie zaplecza maja najwieksze Wlosi.

Jesli Milan i Inter przebakowuja o budowie nowego stadionu (sic!) mimo ze posiadaja fenomenalny San Siro (jeden z najwspanialszych na swiecie). Wlosi nadal maja bardzo dobre zaplecze pilkarskie (stadiony, hotele, boiska treningowe). Ale juz teraz powstaje nowy stadion Lazio, nowy w Wenecji, nowy Juventusu. Obiekty z zasuwanymi dachami, nowoczesne, funkcjonalne, piekne. Zreszta co tu gadac.

Wlosi imo sa faworytem numer 1, Grecja rowniez nie jest pozbawiona szans ;) Zobaczmy jak to bedzie :)

·
Robert
9,914 Posts
Jak przebiegają prace w RPA ?
Jest coś na forum miedzynarodowym ? wyskakuje tylko ten wątek

:)

1 - 20 of 24 Posts