Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Почео на теми градови иностранства, па пребацио слике овдје. Нисам имао у плану да правим репортажу, јер је нисам никада правио раније.

Питали су за цијене, утиске..

Срео сам двојицу Срба који су платили карту 169 евра Београд - Штутгарт - Москва. Ја сам летио директно ЈАТ-ом, па сам прошао скупље.

Погледа на Москва Сити са ТВ торња Останкино.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Улаз на Останкино 1200 рубљи за странце. :nuts: Држ`, не дај, спусте ми некако на 850 рубљи, што је поредећи са многим торњевима и зградама са oсматрачницама опет прескупо, да не причам за Авалски Торањ на којем сам платио 50 динара улаз.

Панорама сјеверног/сјеверо-источног/централног дијела града.

Са лијеве на десну страну поглед према граду.

Исмаиловски парк. Сакупљају се потписи за петицију против градње, тако да ће се вјероватно и он смањити...

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Сад сам провјерио, 1200 рубљи је била отворена осматрачница, а ово је 850 за затворену.

337 метара.

Музеј космонаутике

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Убациваћу понеку занимљиву слику невезано за град и архитектуру. Рецимо, ово је сладолед. :D

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Уствари, није, то је Триумф палас из 2005, мада личи на стаљинске облакодере, па то уме да збуни.
Сад се и ја сјећам да је писало Триумф палас, мада сам мислио да се и она рачуна. :) Изнад прозора осматрачнице се налази објашњење шта је на видику.

Ово је примјер за Москва Сити.

Oво је једна од њих, министарство спољашњих послова.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
Комплекс око Ломоносова. Вјечна ватра и споменик погинулим радницима и студентима.

Из прилаза ка сектору Б.

Према главном улазу.

Дан пред Путинову инаугурацију.

Ваљда студенти по собама разводе интернет.. :)

Запали се Лада испред Ломоносова... :/

Има старих Лада, али иначе возе доста нових аутомобила, џипова, доста добре класе аутомобила. Мало су бијесни, па су честа "потезања" на семафорима, поред полиције која не реагује. Гужве су велике око прикључења на великим саобраћајницама. Како ме је таксиста возио и заобилазио те гужве, не бисте вјеровали. Сиђе са пута па по банкини, заобиђе колону од 50 метара па се само убаци.

Jel to GMO znaci genetski modifikovana hrana?

Да, ово је без гмо.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
Близу музеја космонаутике, у овом сјеверо-источном дијелу града се налази и ВВЦ (Всеросси́йский вы́ставочный центр) - Сверуски изложбени центар, некада ВДНХ.

У парку се налазе забавни садржаји, луна парк.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Павиљон бр. 1. Централни павиљон изграђен 1954. године.

Павиљон бр. 2. Некада се звао Сјеверни Кавказ. Неки павиљони носе имена СССР република, градова..

Централни павиљон са друге стране са фонтаном Пријатељство народа.

Павиљон Узбекистанска ССР из 1939 године.

Павиљон Украјина.

Фонтана Камени цвијет и централни павиљон у позадини.

:cheers:

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Јак утисак је на мене оставило то што је ова наранџасто-црна лента, која се налази уз орден Светог Ђорђа и орден за Побједу над Њемачком, толико присутна на сваком кораку. Сваки други/трећи аутомобил, мотоцикл, бицикл је има истакнуту негдје.

Сторма ће кап да стрефи. :D

Толико се осјећа јединство у поносу након побједе као да се рат јуче завршио.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Иза фонтане се види тв торањ Останкино.

Павиљон Јерменија.

Павиљон Атомска енергија.

Централни павиљон још једном.

Конгресни центар изграђен 2008. године.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Послије ВВЦ-а ћу направити паузу до сутра. Мало да се прозбори која о алкохолу сад. :)

Постоји забрана продаје алкохола у вечерњим сатима. Говорили су да ће поскупјети вотка за 30% у јулу, као једна од мјера за смањење стопе смртности од порока (алкохол, цигарете, наркотици) која је огромна.

1 евро је око 40 рубљи.

Ова пића су ми била добра. Ред Девил, Јагуар, алко-енергетско пиће са 7% алкохола у алмбалажи и од 0.5 l. Постоје још неки коктели, Пиња Колада, џин-тоник, грејпфрут са 7% алкохола, итд.

Лименка од 1 литар. Оно што сам имао као стереотип је да се људи вуку по земљи пијани са вотком, али није тако. Руси на улици пију пиво. Ваљда им дође као сокић након вотке. И то не клошари испред драгстора, него нормални људи, жена госпођа са "зидарским" пивом се враћа са посла. :) Ваљда није потребна кауција па им је тако доступније.

Видио сам у овој продавници Вино Жупа у тетрапаку... Од српских производа сам још налетио на воду Врњци и сир шабачке мљекаре. Оно што ми је од њихових производа било занимљиво је сушена риба као грицкалице, има разних врста рибе.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Црвени трг

Кремљ

Улаз у Кремљ кошта:

-ако желите да посјетите оружарницу 700 рубљи
-ако желите да посјетите звоник Ивана Грозног 500 рубљи (само 50 карата дневно се продаје)
-остало 350 рубљи

Посјета Лењиновом маузолеју је бесплатна. Али се зато улаз у Покровски сабор плаћа 250 рубљи.. Лењин бијел као креч. Нема заустављања и приче, мора се указати поштовање, скинути шешир. Иза маузолеја обичан споменик са бистом Стаљина, још обичнија плоча за Гагарина, Жукова, Бержњева..

Смјена страже код Кремља.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Унутар Кремља.

Оружарница.

Велика палата Кремља.

Поглед преко зидина Кремља на ријеку Моксву.

Полиција регулише саобраћај.

·
Registered
1,530 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Црква Благовијести.

Црква Успења на Црквеном тргу.

Црква Светог Арханђела Михајла.

Звоник Ивана Грозног.

Царско звоно.

Царски топ.

1 - 20 of 46 Posts