SkyscraperCity banner

101 - 120 of 240 Posts

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,406 Posts
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72935,11021603,Park_Wodny_jak_stadion_w_Monachium_i_pekinska__Wodna.html

Na budowie rudzkiego aquaparku kończy się montaż konstrukcji dachowej. Sam dach będzie wykonany ze specjalnej folii, takiej samej jak to wykorzystana do budowy stadionu Allianz Arena i hali pływackiej w Pekinie.

W pracach przy montażu konstrukcji dachowej bierze udział potężny dźwig Herkules, który może wyciągnąć ramię do wysokości 60 metrów. Właśnie kończy układanie "wachlarza" z drewnianych dźwigarów. Każdą z ośmiu potężnych belek o długości 40 metrów i wadze 15 ton trzeba było przywieźć na budowę w nocy, kiedy ruch był mniejszy. - Teraz czekamy na poprawę pogody. Żeby można zacząć rozpinać foliowy dach musi być cieplej i sucho. To specjalna folia, która przepuszcza promienie UV, jedyny taki w Polsce. Z takiego samego materiału jest wykonany stadion w Monachium i pływalnia olimpijska w Pekinie - mówi wiceprezes zarządu spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej.

Budowa rudzkiego aquaparku, który będzie 119 mln zł, ma się zakończyć w pierwszej połowie 2012 roku.
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
^^Ostatnio często droga wypada mi obok budowy "Oti". I pomimo, iż jest już po 16, zawsze jak tamtędy przejeżdżam to leją beton. Lali nawet dziś, pomimo, że mrozik był lekki.
 

·
Moderator
Joined
·
69,762 Posts
Źródło : http://rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/1256725,jest-praca-w-rudzie-slaskiej-park-wodny-zatrudni-130-osob,id,t.html#c8abf223bac69162,1,3,5

Jest praca w Rudzie Śląskiej: Park wodny zatrudni 130 osób

Kilka miesięcy temu była tu wielka dziura. Dziś są wysokie na kilkanaście metrów betonowe filary. Prace przy budowie parku wodnego w Rudzie Śląskiej-Halembie idą pełną parą. Władze spółki, która jest odpowiedzialna za inwestycję, trzymają kciuki, by zima, aż do tego tygodnia w dużej mierze łagodna, nie przeszkodziła w pracach. Kiedy popływamy? Szczegóły dotyczące otwarcia obiektu poznamy wiosną.


Natomiast już teraz spółka Park Wodny w Rudzie Śl. szuka 130 pracowników. Potrzebni są m.in. ratownicy, masażyści oraz instruktorzy fitness, pracownicy techniczni, biurowi i do sprzątania. Szczegóły i wzory dokumentów znajdziecie na stronie internetowej aquaparku: http://wodny-rudaslaska.pl.

A baseny? - Powstanie tutaj obiekt, którego projekt, czego nie oddają w pełni wizualizacje, swoją klasą dorównywać będzie podobnym kompleksom funkcjonującym na całym świecie - zapewnia Łukasz Jurkiewicz z biura prasowego spółki. W rudzkim aquaparku będą m.in. takie atrakcje, jak pierwszy na Śląsku basen do nurkowania, czy taki z ruchomym dnem. Widać już m.in. niecki basenów, a także jedną z najciekawszych atrakcji aquaparku, jaką będzie tuba do nurkowania. - Prace toczą się wielotorowo. Z jednej strony widać tu potężne dźwigary będące elementem filarów obiektu, z drugiej możemy przyglądać się zarysom konkretnych atrakcji powstających w aqua-parku - podkreśla Jurkiewicz. - Sporo dzieje się też w miejscach, które dla oczu gości pozostaną niedostępne - zaznacza Jurkiewicz.

- Mam na myśli tzw. podbasenie (czyli pomieszczenie techniczne dla basenu - przyp. red.), czy też pomieszczenia dla pracowników - dodaje.

Fakt - praca wre. Jednak m.in. dlatego, że zima nie dała jeszcze w tym roku popalić budowlańcom. Czy tak będzie do końca? Nie wiadomo. Dlatego władze spółki wstrzymują się z podaniem ostatecznego terminu otwarcia aquaparku. - Wszystkie informacje dotyczące przebiegu zimowych prac podamy 21 marca. Póki co - trzymamy kciuki za pogodę i budowlańców - ucina Łukasz Jurkiewicz. I dodaje: - Budowlańców nie należy poganiać, bo najważniejsze, by wykonali swoją robotę najlepiej, jak potrafią.

Wraz z powstawaniem kolejnych elementów konstrukcji zmienia się również samo otoczenie tzw. Doliny Kłodnicy, czyli miejsca gdzie powstaje aquapark. Spółka zainwestowała m.in. w nowe miejsca parkingowe.
 

·
Moderator
Joined
·
69,762 Posts
Źródło : http://rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1274107,park-wodny-w-rudzie-slaskiej-budowa-trwa-widzielismy-baseny,2127187,id,t,zid.html#galeria
Park Wodny w Rudzie Śląskiej. Budowa trwa, widzieliśmy basenyPierwszego dnia wiosny dowiemy się, jaka będzie data otwarcia aquaparku w Rudzie Śląskiej-Halembie. Wówczas również, spółka Park Wodny poinformuje o nazwie dla powstającego obiektu. Ponadto dowiemy się, jakie atrakcje będą czekać na terenie kompleksu, a lista jest długa.

Teren pod budowę parku wodnego zmienia się z dnia na dzień. Kolejne baseny pną się w górę i nabierają kształtów, a załoga, czyli ok. 150 robotników pracują przez całą dobę na trzy zmiany.

- Z jednej strony obserwujemy potężne dźwigary będące elementem filarów obiektu, z drugiej - możemy przyglądać się rozwojowi konkretnych atrakcji powstających na terenie parku - mówi Łukasz Jurkiewicz ze spółki Park Wodny.

Na terenie obiektu znajdzie się siedmiometrowy basen do nurkowania, z częścią szkoleniową dla płetwonurków. Również mamy z dziećmi będą mogły skorzystać z basenu. Ponadto, nie lada atrakcją będzie basen ze sztucznymi falami.

Na terenie obiektu znajdą się również atrakcje dla tych, którzy chcą nauczyć się pływać lub podszkolić.

Pierwszego dnia wiosny dowiemy się, jaka będzie data otwarcia aquaparku w Rudzie Śląskiej-Halembie. Wówczas również, spółka Park Wodny poinformuje o nazwie dla powstającego obiektu. Ponadto dowiemy się, jakie atrakcje będą czekać na terenie kompleksu, a lista jest długa.

Teren pod budowę parku wodnego zmienia się z dnia na dzień. Kolejne baseny pną się w górę i nabierają kształtów, a załoga, czyli ok. 150 robotników pracują przez całą dobę na trzy zmiany.

- Z jednej strony obserwujemy potężne dźwigary będące elementem filarów obiektu, z drugiej - możemy przyglądać się rozwojowi konkretnych atrakcji powstających na terenie parku - mówi Łukasz Jurkiewicz ze spółki Park Wodny.

Na terenie obiektu znajdzie się siedmiometrowy basen do nurkowania, z częścią szkoleniową dla płetwonurków. Również mamy z dziećmi będą mogły skorzystać z basenu. Ponadto, nie lada atrakcją będzie basen ze sztucznymi falami.

Na terenie obiektu znajdą się również atrakcje dla tych, którzy chcą nauczyć się pływać lub podszkolić.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,406 Posts
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,11218210,Park_wodny_jeszcze_w_budowie__ale_juz_szukaja_pracownikow.html

Rudzki aquapark szuka 130 pracowników. Zgłoszenia można wysyłać jeszcze przez dwa tygodnie.

Zarządcy parku wodnego w Rudzie Śląskiej szukają pracowników na wszystkie stanowiska. - Potrzebujemy pracowników administracyjnych, ratowników, instruktorów fitness, pracowników zaplecza technicznego. Razem 130 osób, choć nie wszystkie stanowiska, to praca w pełnym wymiarze godzin. Aplikacje można wysyłać za pomocą formularza na naszej stronie internetowej jeszcze przez dwa tygodnie - mówi Sławomir Kamiński, wiceprezes zarządu spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej.

Budowniczowie parku właśnie przygotowują się do zadaszenia obiektu. Inwestycja, która będzie kosztował 119 mln zł, ma się zakończyć w pierwszej połowie 2012 roku.
 

·
Moderator
Joined
·
69,762 Posts
^^Niespodziewałem się drewnianej konstrukcji dachu - choć z drugiej strony może prawie w tamtym miejscu będą te specjalne okna przepuszczające promienie słoneczne;)
 

·
Moderator
Joined
·
69,762 Posts
Źródło : http://rudaslaska.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1321255,ruda-slaska-park-wodny-juz-widac-otwarcie-latem,2287205,id,t,zid.html#galeria
Ruda Śląska: Park Wodny już widać. Otwarcie latem

Dach jak na stadionie piłkarskim Allianz Arena w Monachium i ponad tysiąc podań o pracę. Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest budowa Parku Wodnego w Rudzie Śląskiej-Halembie.
- Wpadamy na ostatnią prostą - mówi Łukasz Jurkiewicz ze spółki Park Wodny, która zajmuje się realizacją inwestycji. - W tej chwili obiekt jest już przykryty dachem. Rozpoczyna się montaż folii teflonowej, której funkcjonalność powinna zaskoczyć przyszłych gości Parku Wodnego - dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się, zostanie ona wykonana z tworzywa przepuszczającego promienie słoneczne, co pozwoli na opalanie się wewnątrz obiektu - podobnie jak w przypadku stadionu Allianz Arena w Monachium na północy Niemiec i pływalni olimpijskiej w Pekinie.

Na ukończeniu jest również montaż okien oraz instalacji.

- Kolejne miesiące to przede wszystkim dalsze prace wykończeniowe i instalacyjne - zapowiada Łukasz Jurkiewicz.

Powoli kończy się również rekrutacja do pracy na terenie obiektu. Z ponad tysiąca aplikacji zostanie wybranych 130 pracowników.

Kiedy rozpoczną pracę? To jest na razie objęte tajemnicą. Bowiem spółka Park Wodny zaplanowała na pierwszego dnia wiosny konferencję.

Zgodnie z zapowiedzią, dowiemy się podczas niej, kiedy aquapark zostanie otwarty oraz jaka będzie jego nazwa. Nieoficjalnie mówi się o sezonie letnim. Czy utarta wśród mieszkańców nazwa OTI zostanie? Zobaczymy.

Tymczasem u sąsiadów...

Tylko dwa aquaparki

Obecnie najbliższe aquaparki znajdują się w Tarnowskich Górach i Dąbrowie Górniczej. W Raciborzu przed kilkoma dniami rozpoczęła się budowa aquaparku. Ma być gotowy za dwa lata. Pod koniec ub. roku drgnęła również sprawa katowickiego parku wodnego. Jego budową ma zająć się firma Berndorf Baderbau. JO
 

·
Registered
Joined
·
191 Posts
^^Czyli jakieś 2-3 lata OTI będzie na siebie zarabiać, a potem z dziurawego budżetu miasta, jako poręczyciela, będziemy spłacać kredyt. Mało ciekawa perspektywa.
 

·
Registered
Joined
·
309 Posts
Jakaś forma miejskich dotacji pewnie i tak będzie konieczna. Parki wodne to obiekty bardzo kosztowne w budowie i utrzymaniu. Przypomnę ze w Gliwicach każdy z miejskich basenów jest dotowany co roku sumą 1-1,5 mln złotych (przynajmniej takie dane były podawane podczas sesji Rady Miasta). Do tego dotacja w postaci opłacanych przez miasto nauk pływania dla szkół. Brutalna prawda jest taka że jak chce się mieć pływalnie w mieście to trzeba za to płacić.
 

·
Moderator
Joined
·
69,762 Posts
^^Jeśli nie będą to miejscowi, to będą to przyjezdni goście. Nasłuchałem się ostatnio mnóstwo opinii ludzi mieszkających w okolicy, że w Aqua Parku ich noga nie postanie z różnych, czasem dziwacznych powodów :eek:hno:
 

·
Banned
Joined
·
1,591 Posts
Miejscowi nie zapełnią, Halemba to dość biedna dzielnica, zamiejscowi też szału nie zrobią, całkiem niedaleko jest basen w Paniówkach, tłumów nie widać. W tygodniu dojazd do Halemby jest mało ciekawy, to też nie zachęca. Szkoda, że nie zbudowali tego koło A4, koło Liebherra, dużo lepsze miejsce.
 
101 - 120 of 240 Posts
Top