Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 58 Posts

·
Следить
543 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Grad kojeg ne mozete upoznati ni onda kada zivite u njemu 100 godina .
Grad-svet u malom.
Grad u kome se uvek osecate kao kod kuce.
Grad koji zaustavlja dah.

·
Следить
543 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Posetu sam zapoceo u Arbat-u jednoj od najstarijih ulica u Moskvi ( po njoj se zove i deo grada u kojem se nalazi )koja je dugacka 1 km i koja je tragicno stradala u pozaru 1812.godine ali se ocuvala i zadrzala sarm iz godina od kojih potice.

Zanimljivo ,svuda gde sam bio je bilo neko vencanje...

Kontrast starog i novog...

Pobednicka kapija na ruski nacin...

Ovo je svima poznato ,Beli dom...

...i naravno buduci vlasnik Srbije :lol:

...nastavak sledi...

·
Следить
543 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Centar kog svi poznaju...

Hram Hrista Spasitelja(najveci pravoslavni hram ) + detalji ( inace sam veliki ljubitelj detalja). Moram priznati , kada sam uzivo video ovaj hram , nas hram Sv.Save mi je u poredjenju sa njim dosao kao seoska crkva.

...naravno Kremlj...

... i ostalui delovi centra...

...moram priznati da me je Moskva pozitivno iznenadila , po mnogo cemu je ispred evropskih metropola Londona i Pariza...objasnjenje sledi...

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,628 Posts
Isao si tragovima дозора? :D

Moskva je cudo od grada. Inace veoma cista i u pravu si kada kazes da je u mnogo cemu ispred Londona a gledajuci njihove planove za buducnost tek ce i biti. Naravno sve ima i + i - veci deo Rusije je siromasan ali u Moskvi para ima i viska. Isto tako "Moskva suzama ne veruje", nema tamo protesta, "jao necemo parking hocemo park" jer je odgovor "hvala lepo a sad se sklonite da prodju bageri" :D

·
Следить
543 Posts
Discussion Starter · #7 ·
...Nastavak, Подмосковье , brezove sume... puskin...

..U j.....e al traje ovo downloadovanje ovih fotografija...

... slede dalje fotografije...imam ih veoma mnogo :)

·
Следить
543 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
<< Горсвет ;)
Vidi se, da si zainteresovan:)
BG veoma zeli biti MOSKVA, Sofia je tu negde , ali BG je tu najblize.
Singi ,ti znas sta je nas cilj. Jel ,da ?
Ko je jednom bio u Moskvi taj zna zasto svi nasi gradski arhitekti zele biti najveci...
no coment...

·
Banned
20,777 Posts
^
Ma daj, kakva Moskva. Moji kad su se preselli iz Moskve za Beograd jos davnih 60tih su "pali na dupe" na prvi pogled Beograda...i nikad vise nisu imali zelju da se vracaju za tu Moskvu. Beograd je bio i ostao "svet";)

Inace lep grad i jos lepse slike, mislim da bi svako trebao da poseti Moskvu barem jednom u zivotu :yes:

·
&#1057;&#1083;&#1077;&#1076;&#1080;&#1090;&#1100;
543 Posts
Discussion Starter · #10 ·
:lol: BGD je selo prema MOSKVI. Mislim ne moze se porediti, al ajde kad si zapoceo. Sramota je kad Crnogorac ne posjeti Moskvu :lol:

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,628 Posts
Ajoj Moskva 60ih je bila najdepresivnije mesto na svetu. Preseliti se iz Moskve u Beograd 1963. je apsolutno identicno kao preseliti se iz Beograda u Pariz 1993.

Ali danas je Moskva naglavacke okrenuta u odnosu na SSSR doba

·
&#1511;&#1493;&#1505;&#1493;&#1489;&#1493; &#1492;
1,409 Posts
Doista lijepe fotke. Keep 'em coming!

·
543 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Upravo tako, Moskva je grad protivrecnosti...

Sledi Поклонная гора...

...opet svadba :)

...jos je tu fotografija...

...imam ih mnogo... hvala Bogu...
...ako ima interesanata...:lol:

·
543 Posts
Discussion Starter · #14 ·
...

..itd...itd... ima fotki koliko hocete...

bice nastavak...

·
Registered
5,101 Posts
...jos je tu fotografija...

...imam ih mnogo... hvala Bogu...
...ako ima interesanata...:lol:
Slike su super Goxter, ali пожалуйста, postavi nove u 800x600 rezoluciji jer ove su mnogo sitne i time kvare svoj kvalitet i užitak u njima.

Давай ещё. :cheers:

·
Registered
3,825 Posts
@Goxter i moj je savjet da stavis 800x600
i obrazlozi malo svoje tvrdnji, da i mi koji nismo bili tamo znamo o cemu se radi. (London, BG, Sofija)
Takođe....

Inače super slike :eek:kay: (sem što su male)....Što se mene tiče jako bih voleo da posetim ovaj grad, ali mi se uopšte ne sviđa...no ipak, Moskva je Moskva, to se mora videti :)....ali mi deluje daleko iza St. Petersburga, mislim po znamenitostima.....Neki moji prijatelji su nedavno bili u Moskvi i samo su poneli sa sobom negativne utiske....kažu da je sve jako depresivno, da je NBG 5x bolji što se toga tiče itd....

·
Registered
384 Posts
Ako ovako nastavis, bice ovo odlicna reportaza, iako se ne slazem bas u svemu. Pre svega ne mislim da je Moskva svet u malom, suvise je ruska i drugacija, neuporediva sa svime sto sam video do sada, jednostavno kategorija za sebe. Mislim da je najmanje kosmopolitska od gotovo svih jako velikih gradova Evrope, gotovo niko ne prica engleski, a prakticno je sve napisano na cirilici, pa cak i brendovi poput Rajfajzen banke, Mc Donaldsa ili Manga.:nuts: Veliki broj starih zgrada je u tom ruskom stilu (kao one sa crvenog trga), i sve je jaaako ogromno,bas sam imao utisak da su u tripu kako su najveci i glavni grad najvece zemlje na svetu (nigde nisam dobio takvu upalu misica kao u Moskvi) pa su i ti blokovi kao oni na Nbg-u samo par puta pomnozeni u sirinu i visinu. Inace te sume se ne nalaze samo u podmoskovlju, ponekad sam imao utisak da je pola grada sagradjeno u sumi koja nije iskrcena, a od nekih parkova je Fruska gora tri puta uredjenija i da sam video medvede u njima, uoste se ne bih iznenadio.

·
Registered
384 Posts
U Moskvi se kad sam ja bio (pre otprilike tri godine) jako puno gradilo (npr od one slike koju je Singi postavio u "Svetsko, a nije nase..." tada je postojala samo ona zgrada sa mostom), ali ima i jako puno kica u novogradnji. Sto se tice tih svadbi, nama su rekli da Rusi imaju obicaj da na vencanju obilaze mesta koja im znace i /ili znamenitosti grada, vise se i ne secam.I mi smo imali utisak da smo kod kuce, mozda zato sto smo tada prvi put putovali bez turisticke agencije, pa smo morali tamo da se snabdevamo hranom, koristimo gradski prevoz (metro im savrseno funkcionise) ili taj grad jednostavno ostavlja takav utisak ne znam, ali kad smo se vratili iz St Petersburga svi smo odreda pomislili kako smo se vratili kuci.

1 - 20 of 58 Posts