SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
2161 - 2180 of 2186 Posts

·
РУСЕфил
РУСЕфил
2,913 Posts
Изобщо кварталът се подновява. Това е прекрасно. Със санираните панелки, ремонтираните паркинги, улици и градинки, имаме всички условия да го заприлича на нормално място, в което живеят нормални хора.

·
Registered
2,425 Posts
Мисля, че и най-големите нихилисти в Русе ще се съгласят, че в града последните 5-6 години се работи много активно и новостите никнат едни след други. Кой е вярвал, че някога ще се направи Кея ? Кой е вярвал, че ще имаме нова спортна зала ? Кой е вярвал, че в Родина ще започнат толкова много проекти и ще се разрушат циганските къщи, около петрохан ?

Не мога да кажа, че ми е симпатична русенската политическа власт, убеден съм, че около тях се въртят доста далавери и игри, но поне се прави нещо, както се казва..

·
dRusenec :)
10,326 Posts
Да ама всичко каквото се прави е защото централната власт е от същата политическа краска и да не бъда черноглед, но става защото се връткат едни далавери и от местните феодалчета нищо не заивиси - те само слушкат и съблюдават трансферите в партийните касички. И всички гореизброени проекти са...хаха, някой сериозно намазва, от местната власт нищо не зависи и всичко се спуска отгоре. Бих добавил в списъка великия проект за интегрирания транспорт или пък "подобренията" на градския стадион.Същевременно визията за някакво развитие вече е тотално на заден план за сметка на това да се усвоят парите по даден проект и всичко съответно вече се прави тотално на парче. Да, оптимистите може и да се радват че нещо се прави (некадърно и това било по-добре отколкото нищо да не се прави). Аз не съм оптимист, защото тези изпълнения имат навика да стават финансови черни дупки и да гълтат пари за безкрайни ремонти, просто защото изначално не са направени като хората. Просто съм живял достатъчно време в София където това е отработено с годините перфектно.

·
Registered
1,319 Posts
Русенският песимизъм. Като не се прави нищо- защо не се прави, като се прави- не е качествено и по-добре да не се прави. Вечно недоволни и мрънкащи.

·
Registered
2,425 Posts
Да ама всичко каквото се прави е защото централната власт е от същата политическа краска и да не бъда черноглед, но става защото се връткат едни далавери и от местните феодалчета нищо не заивиси - те само слушкат и съблюдават трансферите в партийните касички. И всички гореизброени проекти са...хаха, някой сериозно намазва, от местната власт нищо не зависи и всичко се спуска отгоре. Бих добавил в списъка великия проект за интегрирания транспорт или пък "подобренията" на градския стадион.Същевременно визията за някакво развитие вече е тотално на заден план за сметка на това да се усвоят парите по даден проект и всичко съответно вече се прави тотално на парче. Да, оптимистите може и да се радват че нещо се прави (некадърно и това било по-добре отколкото нищо да не се прави). Аз не съм оптимист, защото тези изпълнения имат навика да стават финансови черни дупки и да гълтат пари за безкрайни ремонти, просто защото изначално не са направени като хората. Просто съм живял достатъчно време в София където това е отработено с годините перфектно.
Гаранция далаверите са доста, достатъчно е човек да види, кой е лидер на ГЕРБ - Русе и кои са съратниците му. Сигурно влияе и това, че правителството и местната власт са от една партия, но аз от както се помня, толкова много промени в рамките на няколко години не съм виждал. Кея ми е най-големият шок, защото очаквах там да се направи нещо, когато моите деца влязат в гимназията.

·
Registered
1,412 Posts
Към песимистите: Отворете си малко очите и стига с това партиино изтъкване защото видяхме Божо Йотов и Д.Калчев от другата партия като бяха кметове какво се случваше в града.. Едно голямо НИЩО !!! А забравих правеше се градът вървеше назад а близките на горепосочените от приближени станаха облажени, както колегата горе спомена в рамките на няколко години градът не само устоява нивото си но и дърпа напред. Имам чувството че някои хора оправдават всичко ново и хубаво с крадене защото не те а друг ще открадне, да всеки си има мнение но когато не е обосновано то е излишно. И накрая ще добава ще това което се случва в града е повече от супер а и не само в самият град тук ще добавя и проектите за А8 и ДМ3 .. Да на ранен етап са но е факт че се работи. Който иска да ме плюе просто ми писна вечно недоволните да ак*ат по реномето на града с вечният си песимизъм точка.

·
РУСЕфил
РУСЕфил
2,913 Posts
В крайна сметка, когато нещата се правят, трябва да изискваме само да се правят добре, а не да мрънкаме, че видиш ли ГЕРБ ги правели. Ако ги правеха БКП (хаха, те камък върху камък не са сложили) по-добре ли щеше да е?
Тия мнения и реакции са ми малко като на оня активист на БСП в блока срещу детската градина до пробива на Кауфланд. Там години наред бяха бурени, кучета, бездомници - ужас. А и пробивът беше супер важен за квартала. Обаче оня дебил внасяше подписки, че щели да му отсекат 3 дървета (горе-долу толкова бяха) и да му нарушат спокойствието. То там беше страшно да ходиш, той - спокойствие. И в крайна сметка се оказа, че няма проблем, хората от квартала са доволни, хората от блока са доволни, само БСП мрънкаше, и то неофициално.
Не може щом го прави сегашната власт в Русе да се отрича на общо основание. Или да се мисли - ами те по този проект не се представиха добре, най-добре ще е и занапред нищо да не пипат. Аз не съм съгласен. И освен това дотук общината се справи добре с историческата част на града - ремонтът на Александровска и на стария център са добри. Изобщо - по-малко мрънкане е нужно.

·
Registered
847 Posts
То според антигерберите кръговото вече трябваше да се е срутило. Като свършат ремонта на кея трябва да се направи преди и след на всички обекти и да се залепят на всеки комунист на терасата.

·
Registered
1,412 Posts
Ем така де.. Да кръговото си има някякви дефекти но там гониха срокове заради вечните обжалвания.. Сега блоковете им санират, кея им правят, магистрала до Търново, нов мост , улици, площадки, ама пак има недоволни подписки, петиции, какво да ви кажа ядосвам се като върл Русенец .. Да има какво да се желае още но и има какво да се зачеркне като свършена работа .. Оставете партиите айде да не ме обвинят че съм платен драскач.. Ама аз вярвам на очите си в крайна сметка не на песимизма на шепа хейтъри на които кораба майка им е задал начин на поведение.. Ще ви споделя нещо лично бях на откриването на Всях Светих и кой мислите беше там първа кипра . Бай Божо Йотов .. Ухилен без грам право да присъства .. Не съм против самият човек а против арогантното поведение

·
Registered
2,388 Posts
Интересна новина която не сме чували до сега.

Добавят още средства за първия етап по подмяна на уличното осветление в Русе

Корекция в бюджета на Община Русе на 14 декември ще гласуват общинските съветници. По време на днешното заседание на комисията по култура и религиозни въпроси бе представено допълнение, касаещо първия етап от изпълнение на проекта за подмяна на уличното осветление в града с LED – лампи.

Към отпуснатите близо 1 млн. лева от Националния доверителен екофонд ще се добавят още към 400 000 лева от 3 други обекта, където има спестени пари. Така общата сума ще стане 1 518 200 лева. Планира се подмяната да бъде факт до 2019 година.

·
Registered
176 Posts
Значи са спечелили проекта за уличното осветление и ще има нови лампи като на кръговото в целия град или нещо неразбрах?

·
Registered
1,363 Posts
Мисля, че правилно си разбрал.

Като цяло тези LED-лампи дават силна и задоволителна като качество светлина (за улични условия), но един от недостатъците им е, че доста често дефектират и ако не угаснат, почват да мигат, което е още по-неприятно и от угасването. Дано използват възможно по-трайни лампи, но поне досегашните ми наблюдения са, че сравнително скоро почват да "загиват"...

·
РУСЕфил
РУСЕфил
2,913 Posts
Ето че и по обещанието да се разтовари пробивът на Кауфланд има някакво развитие. Този район ще стане доста симпатичен в някакъв не толкова далечен момент:

Един кандидат желае да строи паркинги в кв. Родина

Русенската фирма „Пътинженеринг“ е единствената която е проявила интерес с оферта по обществената поръчка за изграждането на временен открит паркинг на терена около блоковете „Драва“ и „Малина“. Срокът за подаване на предложения бе удължен от общинската управа.

Фирмата е единствена и за благоустрояването на терена около блок „Скъта“. Идеята е по този начин да се разтовари новата улица до пробива „Кауфланд“ и да няма паркирали от двете страни на платното превозни средства.

За изграждането на паркинг и благоустрояване на терена около блок „Драва“ са заделени 288 000 лева, а благоустрояването около блок „Скъта“ ще струва 213 000 лева, като там се предвижда оформяне на паркинг на площ около 2000 кв. м. и изграждане на пешеходни алеи. Идеята е дърветата да се запазят, ще се запази и съществуващият вход-изход към паркинга откъм ул. „Чипровци“.

АРЕНА

·
Registered
2,388 Posts
Малко материал за сегашния бул. Родина и улиците в близост до пазара. За бъдещия булевард, нито дума. Прави сте, ако си мислите че комунални дейности не са помислили за отводняването на трасето. Имаше снимки в фб след дъжда какво море се образува. Но поне ужасните дупки вече ги няма. Осветление май също, няма. Материал: Русеинфо / Община Русе.

През последния месец изцяло бе преасфалтирана северната част на булевард „Родина“ (зад РУ „Ангел Кънчев“), на която бяха положени близо 600 тона асфалт на еднокилометровия участък. Вече приключват и дейностите по другата му част при жп-прелеза край Централния общински пазар, на която са положени 460 тона асфалт на близо 4 000 кв. м. площ, като са обхванати и прилежащи улици – „Стряма“, „Юрий Венелин“, „Карлък“ и „Васил Друмев“.

Дейностите са част от програмата на Общинско предприятие „Комунални дейности“ за рехабилитация на улици, тротоари и междублокови пространства на територията на община Русе.

·
Registered
1,363 Posts
Коментар към горната новина от потребител на Dir.bg:

Ох, какво изпълнение е там - не е истина. При дъжд водата отива в посока, обратна на шахтите, и се заформя язовир. Даже си има и име - "Стоилов гьол"!

·
10,326 Posts

Хаха, поредният подвиг на комунални чукундури предполагам? Нищо де, мястото е култово, имаше едно видео навремето в което действието се развиваше там, пародия на гангстерщината която владееше децата по това време, среща се бандата на зъл гангстер който трябваше да продаде рядка играчка от шоколадово яйце на конкурентна банда, настава престрелка, като цяло беше смешно. Бяха го подбрали това място, защото приличаше на истинско гето. Сега пак прилича на истинско гето, но си има нелепо асфалтирана улица.

·
РУСЕфил
РУСЕфил
2,913 Posts
Тука си трябва голяма инвестиция - да се реши цялостно проблемът - ако ще се гради булевард - да се изгради, ако не - да се изградят някакви улици с по-малък капацитет, но по нормите. Дотогава очевидно трябва временно решение. Въпросът е дали преди с дупките или сега е по-добре.

·
Русенец
1,070 Posts
Разбира се, че сега е по-добре. Да, вярно е за отводняването, липсва осветление, липсват тротоари, но в сравнение с преди е по-добре.

·
10,326 Posts
Естетически сега е по-добре. Много скоро ще е по-зле обаче. В общи линии когато калта покрие улицата поради липсата на бордюри и отводняване както и когато тънкия асфалт започне да се рони, на което не му давам повече от година-две.

2161 - 2180 of 2186 Posts
Status
Not open for further replies.