SkyscraperCity banner

2321 - 2334 of 2334 Posts

·
РУСЕфил
РУСЕфил
3,065 Posts
По думите на заместник-кмета, другата седмица в общината ще се получи машина, с която да се премахват графитите от сградите. Силно се надявам да не се скъпят и да я ползват активно - само така ще се реши този проблем трайно. Интересно ми е досега как се е чистело, имат ли другите градове у нас подобни машини и изобщо - как се борят с тази градска напаст.

·
Registered
274 Posts
Графитите са част от градската култура. Докато в други български градове това желание да се драска, сублимира в по-красиви и приемливи за окото картини върху определени сгради и квартали, в Русе то по-скоро показва асоциалното поведение на някой, който с нищо друго не може да се покаже пред света.

Графити в Пловдив

·
Registered
1,116 Posts
Не мисля, че има универсален начин за чистене на графити. Основата е различна и проникването на боята е различно. Понякога само абразивно почистване би помогнало или пък боядисване. А дано видим действия в правилната посока от страна на общината, щом са заявили и желание да минат на по-сериозно ниво в борбата с драсканиците.
Между другото, сградата на речна гара изглежда ужасно, погледната откъм реката. Освен графитите, за кофти гледката допринася и импровизирания склад на заведението.

·
РУСЕфил
РУСЕфил
3,065 Posts
Това е една наистина тъжна новина.
Един човек, който служеше за пример не само на русенци, но на всички българи. Направил за Русе толкова много, надявам се неговото дело да остане в душите и сърцата ни и да ни напомня, че може и трябва да носим родината и родния град, където ида сме. Също и пример, че няма значение откъде тръгваш, а къде искаш да стигнеш. Лека му пръст!

·
Registered
5 Posts
Видях, че е започнал ремонт в двора на Механотеникума. Прочетог, че се предвиждат ремонти и на Дървото и Иконома. Някой има ли повече информация какво може да очакваме от тях?
Друго ме вълнува също, онази съборетина до Норда, която мирише на урина и събира наркомани, точно на иначе приятно обновеното кътче, няма ли все пак да бъде премахната?

·
Registered
186 Posts
Иконома до септември ще е готов за да се върнат учениците там. Би трябвало ремонта на строителното да се завърши. Този на тоха и електро кога ще започне идея си нямам.

·
Registered
31 Posts
За Иконома се говореше за мащабен ремонт, едва ли не като на "Христо Ботев", а аз не видях нищо. Вътре сигурно са боядисали стаите, нищо повече.

·
Registered
2,438 Posts
Слагат осветление на игрището на Юрий Гагарин (механото) в момента. Дали ще има и изцяло нова настилка?

·
Registered
186 Posts
За Иконома се говореше за мащабен ремонт, едва ли не като на "Христо Ботев", а аз не видях нищо. Вътре сигурно са боядисали стаите, нищо повече.
Сграда паметник на културата трудно да има нова фасада, но мисля ремонтират старите, покрива, парното и двора.

·
Registered
145 Posts
Съборетината до Норда може да е частен имот или паметник на културата, ако някой има информация да сподели. Там идеално би паснал един "бийч" бар на оформилия се площад.

·
Registered
31 Posts
Сграда паметник на културата трудно да има нова фасада, но мисля ремонтират старите, покрива, парното и двора.
Каква нова фасада? Старата да ремонтират, че има нужда, примерно както при "Христо Ботев" или "Баба Тонка".

·
dRusenec :)
10,334 Posts
ъборетината до Норда може да е частен имот или паметник на културата, ако някой има информация да сподели. Там идеално би паснал един "бийч" бар на оформилия се площад.
Продаваше се от съдия изпълнител последно като гледах. Може би още се продава, началната цена ми се видя висока за състоянието на имота, макар че е на добра локация.

2321 - 2334 of 2334 Posts