SkyscraperCity banner

3361 - 3372 of 3372 Posts

·
Registered
21,045 Posts
Czekamy na MAX-y; nadal wierzymy, że ten samolot zmieni rynek - mówi Michał Kaczmarzyk, prezes spółki Ryanair Sun, która pod nową marką Buzz realizuje rejsy czarterowe i połączenia z Polski w siatce największej taniej linii lotniczej w Europie.

W kwietniu agencja Reutera pisała, że dopuszczenie do ponownego latania B737 MAX będzie możliwe najwcześniej w sierpniu. - Wówczas zakładamy, że pierwsze nasze samoloty będziemy mogli odbierać od października. Do naszych baz w Polsce pierwsze MAX-y mogłyby trafić pod koniec roku - powiedział Kaczmarzyk dziennikarzom.
B737 MAX w liniach Ryanair. Więcej foteli, niższe spalanie paliwa

Boeing 737 MAX zapowiadany był jako rewolucja w lotnictwie pasażerskim. Najnowsza generacja wąskokadłubowej maszyny miała oferować podróżnym większy komfort, a przewoźnikom - oszczędności.

- Dla nas B737 MAX są ważnym elementem długoterminowej strategii. Ten samolot zmieni rynek. Oferuje 16 proc. oszczędności paliwa, co w połączeniu konfiguracją kabiny dla Ryanaira, dającą dodatkowych dziewięć foteli, przyniesie dodatkowe przychody i obniży koszty - ocenił Kaczmarzyk. Dodał, że w dobie kryzysu COVID-19, najnowsze maszyny Boeinga nie tracą na atrakcyjności.

- Negocjujemy harmonogramy i warunki dostaw. W perspektywie najbliższego roku czy dwóch można by się zastanawiać, po co nam to? Ale w dłuższym okresie, 7-10 lat, ten samolot musi wejść do eksploatacji, bo dzięki niemu jeszcze bardziej oddalimy się od konkurencji - podkreślił szef tanich linii lotniczych Buzz.

·
Registered
7,962 Posts
Do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi poza mejlem potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia za anulowany majowy lot a było to jeszcze w kwietniu. Sam lot widnieje w odbytych podróżach w przeciwieństwie do innych anulowanych lotów których wcale nie ma na liście a za nie vouchery dostałem.
Czekać dalej czy coś więcej robić w takiej sytuacji?

·
Registered
12,075 Posts
Do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi poza mejlem potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia za anulowany majowy lot a było to jeszcze w kwietniu. Sam lot widnieje w odbytych podróżach w przeciwieństwie do innych anulowanych lotów których wcale nie ma na liście a za nie vouchery dostałem.
Czekać dalej czy coś więcej robić w takiej sytuacji?
Mam dokładnie tą samą sytuację. Lot z kwietnia do Edynburgu widnieje jako odbyty, a kasy bądź vouchera brak. Za to oddali mi już vochery za 3 inne rezerwacje z kwietnia i maja oraz o dziwo za anulowane loty do Rzymu w czerwcu. Zadzwoniłem więc na infolinię i jedyne co mi powiedziano to to, że muszę czekać. Dziwna sytuacja.

·
Registered
1,115 Posts
Dziwne, ja dostałem vouchery za wszystkie 5 odwołanych lotów. Ostatni z 9 czerwca, odwołany 1 czerwca, voucher otrzymałem kilka dni temu. Wypełniliście formularz online dot anulowania lotu?

·
Registered
801 Posts
Na razie nie dostałem żadnych zwrotów, pomimo wypełnienia wniosków już w marcu. Loty miałem wykupione na marzec i kwiecień - 2 x LOT, 3 x Wizzair i 1 x Ryanair.

·
Registered
1,990 Posts
Mi dzisiaj przysłali voucher (wniosek o zwrot składałem 19 marca) z info, że jak go nie chce to muszę im powiedzieć - oczywiście wiadomo, że powiedzieć im o tym jest ciężko :) Voucher mozna zaakceptować kliknięciem natomiast odmówić już nie. Złożyłem wniosek o chargeback do banku bo mam juz dość pobłażliwego bujania się z FR.

·
Registered
1,285 Posts
Właśnie to poinformowanie o braku akceptacji vouchera wynika właśnie z polityki rozpatrywania reklamacji chargebackowych. Mój bank na przykład zażądał ode mnie przedłożenia korespondencji, z której wynika, że nie wyraziłem zgody na voucher i wyraźnie domagam się zwrotu pieniędzy. No i jedyne co miałem, to korespondencja na messengerze z tym całym biurem obsługi interesantów. Jak się to skończy, nie wiem. Mam konto w ING i ta reklamacja idzie jak po grudzie, choć wydawałoby się że sprawa z gatunku oczywistych.

·
Registered
1,990 Posts
Właśnie to poinformowanie o braku akceptacji vouchera wynika właśnie z polityki rozpatrywania reklamacji chargebackowych. Mój bank na przykład zażądał ode mnie przedłożenia korespondencji, z której wynika, że nie wyraziłem zgody na voucher i wyraźnie domagam się zwrotu pieniędzy. No i jedyne co miałem, to korespondencja na messengerze z tym całym biurem obsługi interesantów. Jak się to skończy, nie wiem. Mam konto w ING i ta reklamacja idzie jak po grudzie, choć wydawałoby się że sprawa z gatunku oczywistych.
Ja odpisałem na maila z info o voucherze, że nie chce vouchera tylko pieniądze. Napisałem też, że ponieważ długo już czekam na zwrot i czuję się zwodzony to rozpoczynam proces chargeback.

·
Registered
568 Posts
Wiadomo coś więcej o planach przywracaniu tras Ryanaira niż to co po prostu wrzucą na swoją stronę? Podają, że Niemcy są już zupełnie otwarte, tylko jakoś tego nie widać w lotach, które do każdego niemieckiego miasta zaczynają się w... końcówce października. Jakieś pomysły, czy to się zmieni, czy serio Niemcy jako kierunek są ostatni do otwarcia?

·
Registered
1,011 Posts
Miałem to samo w ING, ale koniec końców kasę z chargback dostałem. Napisałem im, że Ryanair nie umożliwia korespondencji mailowej i nie ma w związku z tym jak tego udokumentować i uznali, ze mam rację, wysłali do VISA i zwrot przyszedł.
Z kolei Revolut bez żadnej dyskusji i dokumentowania czegokolwiek, wypłacił kasę chyba na drugi już dzień, z zastrzeżeniem że warunkowo bo decyzję podejmuje organizacja płatnicza, ale po jakimś czasie również przyszło info, że reklamacja chargback uznana.

3361 - 3372 of 3372 Posts