Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
222 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rozpoczęła się przebudowa dworca PKS, więc wszelkie nowe wiadomości i fotki mile widziane. :) Niestety inwestor narazie nie podaje żadnych wieści co ma tam dokładnie powstać ale myślę że na dniach wszystko się wyjaśni.

·
1990
2,122 Posts
^^ na Twoim miejscu wstrzymałbym się z tworzeniem nowego wątku bo:

nie ma oficjalnych informacji tylko plotki,
nie wiadomo co inwestor ma zamiar tam zrobić
nie ma planów, wizualizacji
i to ze stoi tam koparka to jeszcze nic nie znaczy :p

a żeby potem się nie okazalo, że stworzyłeś wątek dotyczący budowy stacji benzynowej :p

·
Ride Or Die
514 Posts
ja mysle ze tam powstanie taki gniot ze nie bedzie sie czym chwalic, lepiej zeby nikt tego nie ogladal:( ale chcialbym sie mylic...

·
Experienced User
543 Posts
biedronka + neste a24, jest sie czym chwalić, a raczej byłby gdyby Rybnik był położony w obwodzie kalinińgradzkim, ale nie w Polsce ;)

·
Registered
222 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Jako że istnieje już ten wątek napiszę tutaj

Zmiany na dworcu PKS

W związku licznymi zapytaniami, kierowanymi ostatnio zwłaszcza przez internautów, wyjaśniamy kilka kwestii, dotyczących budowy sklepu „Biedronka” na terenie byłego dworca PKS.

Teren po dworcu PKS, nie był własnością miasta, a kupiła go firma prywatna i jej zamierzenia inwestycyjne muszą być zgodne z zapisami obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Zapisy te, jak i kilka innych opisanych niżej czynników, w znacznym stopniu ograniczają możliwości zabudowy tego terenu.

Najważniejsze dla miasta było tu zachowanie funkcji przystanków PKS, parkingu (również dla klientów przyszłego sądu okręgowego) oraz korzystny zakup terenu pod przyszłą drogę, łączącą Rondo Chwałowickie z dworcem PKP.

W zapisach wspomnianego planu możliwość zabudowy tego terenu jest ściśle ograniczona koniecznością odstąpienia znacznej części terenu na drogę główną oraz koniecznością budowy parkingu.
PKS zastrzegł również sobie konieczność pozostawienia 3 przystanków dla autobusów. Teren możliwy do zabudowy jest również ograniczony nieprzekraczalnymi liniami zabudowy.
Przyjmując również w zamierzeniu wskaźniki z planu – 40 miejsc postojowych na 1000m2 powierzchni użytkowej obiektów usług handlu oraz minimalny udział zieleni w powierzchni działki – 25%, okazuje się, że powyższe warunki mocno ograniczają możliwości zabudowy. A powierzchnia terenu jest bardzo ograniczona.

Ograniczenie możliwości zabudowy wynika tutaj również z warunków gruntowych w tym rejonie (dawny staw) – w sąsiednim biurowcu dawnego KBO trzeba było zastosować tzw. fundamentowanie w postaci skrzyni i dodatkowo zapewnić możliwość rektyfikacji (pionowanie i poziomowanie) budynku w przypadku obsunięć, przechyłów itp.

Można zatem przypuszczać, że rozmiar zaprojektowanego obiektu, nie satysfakcjonuje także inwestora, jednak wszelkie uwarunkowania opisane wyżej winny tutaj być zachowane.

Poniżej wizualizacje (kliknij, żeby powiększyć)
http://www.rybnik.pl/__files/mozliwosci.jpg
http://www.rybnik.pl/__files/projekt.jpg

http://www.rybnik.pl/__files/biedronka.jpg

rybnik.pl

Jestem zaskoczony że Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę takiego czegoś ! miałem nadzieje że ten budynek będzie miał przynajmniej dwie kondygnację a to po prostu będzie zwykła Biedronka !

·
Registered
170 Posts
Może nie będzie aż tak źle.... Co o tym myślicie? Mam nadzieje, że jakoś to się wkomponuje :p, ale i tak nie wyobrażam sobie Biedronki obok sądu.

·
FotoManiac_ SilesiaRybnik
1,722 Posts
Sam wyglad nie odstrasza, chyba jedyna taka biedrona, ale to logo, jakos tak to zle mi sie kojarzy. Zobaczymy jak im pojdzie z czasem budowy.

·
1,722 Posts
a wg mnie nie mimo, ze sama Biedronka do usuniecia, czemu jej temat winny?

·
Miszcz Ortografi
2,923 Posts
Zniszczyli niebeiski pawilon przy teatrze, gdzie w dzeicinstwie mama kupowala mi placki ziemniaczane, zniszczyli dworzec PKS skad jezdzilem z ojcem autokarem w gory ... jak jeszcze mi cos wyniczcza to tez im cos zniszcze, na przyklad te durne rzezby z kwiatow ;).

Pzdr.

·
Registered
12 Posts
Po budynkach nie ma już sladu. Wyłaniają się już natomiast spod ziemi mury pawilonu. Wygląda na to, że budynek nie będzie ani blaszany ani budowany z prefabrykatów, ani nie będzie to konstrukcja żelbetowa, bo budowany jest z cegły.

·
1,722 Posts
ok, zeby nie wyszlo, ze temat zdechl to wrzucam kilka fotek z dzisiaj:

·
Registered
894 Posts
no chyba mi nie powiesz, że to jest wątek o budowie biedronki?!?!? :nuts: kilka przystankow PKS też tam ma ponoć być, tak? no i jakas tanksztela gwoli ścisłosci..

·
1,722 Posts
sfotografowalem to co jest, przeciez nie da sie zobaczyc czegos co jeszcze nei wybudowali co nie?

·
Registered
1,292 Posts
Ja chyba napiszę do Jana. Zablokowano wątek o budowie hipermarketu z galerią handlową i podziemnym parkingiem, a zostawiono wątek dotyczący budowy Biedronki, tak? Co więcej osoby krytykujący wątek o Kauflandzie bronią tego. Taka k..wa sprawiedliwośc. Żądam albo odbokowania mojego wątku, albo natychmiastowego zablokowania tego.

·
PublicSpace&Chardonnay
1,538 Posts
Masz Kacper rację, to strasznie obciachowy wątek :nuts: :rofl:

:lock:

pisz do Modów, trzeba tu troche przewietrzyć. Sam tytuł wątku jest już mocno zmylający, a biedronka to w ogóle czad!!

·
Registered
721 Posts
Fajna ta Biedronka, ale strasznie domaga się drugiego piętra. Jakaś taka płaska się wydaje. Może dlatego, że dworzec był piętrowy. Nie piętrze mógłby być na przykład Albert. No a jak nie piętro, to może chociaż parking na dachu, jak w Focusie. ;)

1 - 20 of 20 Posts
Status
Not open for further replies.