SkyscraperCity banner
1 - 7 of 7 Posts

·
aus Pommern
349 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Oto kilka fotek z mojej zeszłorocznej wizyty w Rydze i Wilnie(sorki z jakość,ale to był nowy aparat,jeszcze nie rozgryziony;))Na początek Ryga:
1.

2.

3.Gildia Bractwa Czarnogłowych

4.Kościół pw św. Piotra widziany z Rynku Ratuszowego

5.

6.

7.

8.

9.secesja

10.

11.Katedra

12.

13.

14.most nad Dźwiną

15.Prochownia

16.Pomnik niepodległości

17.Opera

·
Registered
5,605 Posts
Wątek o Rydze już na forum był. Należy oba wątki połączyć.

Ryga to piękne miasto. To co jest bardzo dobre, to fakt, że mieszkańcy Łotwy zaczynają dbać o poniemieckie zabytki. Na Łotwie przez wieki faktycznie istniało coś na kształt apartheidu. Zmieniła to rewolucja 1905 r. (a raczej łotysze którzy stosując przemoc zmusili część junkrów do opuszczenia ziem łotewskich. Spalone wtedy niemieckie zameczki czy pałace bardzo długo nie były odbudowywane. Łotysze odżegnywali się od tej części historii swoich ziem. Na szczeście to się zmieniło.

·
aus Pommern
349 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
[Wilno] Piękne i urokliwe

Czas na Wilno,oto zdjęcia:
1.

2.Kościół pw św.Anny

3.wnętrze

4.widoki z wieży Giedymina

5.

6.

7.

8.

9.

10.kościół pw św. Piotra i Pawła

11.detal z wnętrza

12.

13.Uniwersytet,kościół i wnętrza

14.

15.

16.

17.podwórko jednej z kamienic Starego Miasta

18.dzielnica żydowska

19.

20.

21.

22.

23.

24.synagoga

25.na koniec wileński kontrast

·
aus Pommern
349 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Dzięki.Na 6 zdjęciu widać wieżę telewizyjną,która jest związana z najnowszą historią Litwy.Litwini bronili jej przed przejęciem przez armię radziecką,po tym jak ogłosili niepodległość.Obecnie można tam coś zjeść i podziwiać widoki z restauracji na szczycie.Szkoda,że nie miałem okazji się tam wybrać.

·
Registered
43 Posts

No niektóre budynki w Rydze są rzeczywiście piękne ale na mnie Ryga jakoś szczególnego wrażenia nie zrobiła, centrum niekidy przypomina troche przeciętne duże Niemieckie miasto w wersji mniej zadbanej hehe a poza jak to w postkomunie róznie bywa :)
Za to Wilno ma swój niepowtarzalny urok i atmosferę i troszke mnie tam ciągnie spowrotem pozdr.

1 - 7 of 7 Posts