SkyscraperCity Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ekskluzywny hotel ma stanąć przy lotnisku. Wizualizacje
koncepcja MWM
Przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce powstanie hotel. - Chcemy, aby to był obiekt wysokiej klasy - mówi Janusz Fudała, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Firma, która go zbuduje, zostanie wybrana już za kilka tygodni. Pierwsi chętni już się zgłaszają.

Pod tę inwestycję rezerwowana jest duża, blisko hektarowa działka. Ziemia rozciąga się nieopodal powstającego przy lotnisku Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. To właśnie odwiedzający to centrum mają korzystać z hotelu.

- Ale nie tylko. Lokalizacja tego przyszłego hotelu jest bardzo dobra, obiekt będzie miał na pewno dobre obłożenie, bo skorzystać z niego będą mogli także przylatujący do Jasionki i odwiedzający firmy w parku technologicznym przy lotnisku - mówi prezes Fudała. Już w tym miesiącu RARR zamierza wystąpić do sieci hotelowych, by składały swoje oferty.

- Zależy nam na tym, aby był to hotel z górnej półki, być może jednej ze znanych, renomowanych sieci. Szczegółowe wymagania odnośnie do tego obiektu będą jeszcze przygotowywane - mówi prezes agencji.

Wyborem firmy, która będzie realizowała hotelową inwestycję, w październiku zajmie się Rada Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, w której skład wchodzą przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, RARR oraz rzeszowskich uczelni. Ile czasu będzie miała wybrana firma na wybudowanie hotelu? - Dwa lata. Teren pod hotel nie będzie sprzedawany na własność firmie, decydujemy się na użytkowanie wieczyste. Dzięki temu w umowie z inwestorem będziemy mogli zapisać terminy zarówno rozpoczęcia prac, jak też ich zakończenia. Będzie to zabezpieczenie terminowości wykonania tej inwestycji. Jeśli doszłoby do niedotrzymania terminów, będziemy mogli wypowiedzieć umowę - mówi prezes Fudała.

Choć na razie oficjalnie procedura wyboru firmy jeszcze się nie rozpoczęła, do RARR zgłaszają się już firmy zainteresowane realizacją takiej inwestycji. Jedną z nich jest RK Invest. Na jej zlecenie projekt hotelu przygotowuje rzeszowska pracownia MWM Architekci. - Będą to właściwie dwa połączone ze sobą hotele - jeden o standardzie trzygwiazdkowym, drugi czterogwiazdkowym. Łącznie będzie tam 150 pokoi, budynki będą miały cztery kondygnacje. Wyższych obiektów w sąsiedztwie lotniska nie można budować. Nowością w naszym regionie jest to, że projektowany przez nas hotel ma być bezobsługowy - gość sam będzie mógł zarezerwować pokój, zameldować się, korzystać z pokoju i wymeldować bez pośrednictwa recepcji. Wszystko zrobi online - mówi architekt Maciej Łobos, prezes MWM Architekci. - Inwestor, na zlecenie którego pracujemy, nie chciałby poprzestać wyłącznie na budowie jednego hotelu. Chciałby zainwestować w tereny przy lotnisku ok. 100 mln euro i stworzyć tam prawdziwe miasteczko lotnicze wypełnione rozmaitymi obiektami: hotelami, szpitalami, parkingami - wszystkim oprócz mieszkaniówki. Chciałby przygotować plan zagospodarowania tych terenów. Aby móc opracować taki plan, konieczne będą oczywiście rozmowy i porozumienie z samorządem województwa i władzami portu lotniczego - dodaje Łobos.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...przy-lotnisku-wizualizacje.html#ixzz3klCiL100
Interesujący news, ktoś coś wie o tym RK Invest?
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #4 ·
więcej szczegółów na temat pomysłu RK Invest

Wiktor Woźniak, prezes RK Invest, mówi, że plan zakłada budowę hotelu na ok. 150 pokoi.

– W pierwszym etapie chcemy wybudować hotel ekonomiczny na 65 pokoi, z czego 15 byłoby o podwyższonym standardzie. Hotel obsługiwałby linie lotnicze np. w sytuacji, gdy są opóźnione rejsy. Mogliby z niego korzystać także pracownicy przyjeżdżający do firm, działających w strefie ekonomicznej w Jasionce – mówi Wiktor Woźniak.


Hotel miałby być także idealnym miejscem zakwaterowania dla osób pracujących przy obsłudze wydarzeń planowanych w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Budowa CWK w Jasionce ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Smartfon kluczem do pokoju

Hotel, który powstałby w pierwszym etapie, byłby trzygwiazdkowy.
– Rozwiązania, które chcemy w nim zastosować byłyby pionierskie w Rzeszowie. Hotel nie miałby recepcji. Aby zamówić pokój, wystarczyłoby skorzystać z tabletu, czy smartfona, który byłby „kluczem” do pokoju. Nie trzeba byłoby się meldować. Zdjęcia pokoi można byłoby zobaczyć w internecie.
– Zakładamy, że pokoje byłyby wykupywane także na pół doby. Chodzi o to, by osoba, która przylatuje do Jasionki np. o 7:00 rano i ma umówione spotkanie na godz. 13:00, miała gdzie spędzić te sześć godzin. Smartfonem można byłoby zamawiać jedzenie do pokoju. Przy hotelu funkcjonowałaby restauracja – tłumaczy Wiktor Woźniak.
W zakwaterowaniu osób, które nie korzystają z urządzeń mobilnych, pomagałby na miejscu konsultant, a także doradca elektroniczny. Projekt hotelu na zlecenie RK Invest opracowała rzeszowska pracownia architektoniczna MWM Architekci.

Inwestycja na 26 mln zł
Oprócz hotelu, planowana jest także budowa parkingu na ok. 600 miejsc, z którego mogliby korzystać goście hotelowi i uczestnicy wydarzeń CWK. – Szacujemy, że inwestycja w pierwszym etapie kosztowałaby ok. 26 mln zł – mówi prezes Woźniak.
Ze względu na warunki bezpieczeństwa stawiane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego hotel miałby mieć maksymalną wysokość 22 m, składałby się z 5,5 kondygnacji. Powstałby na terenie 2,5 tys. m kw. Jego kubatura wyniosłaby ok. 35 tys. m sześć.
– Obiekt byłby także innowacyjny pod względem pozyskiwania energii. Pod parkingiem rozmieszczone zostałyby wymienniki ciepła, które zmniejszyłyby zapotrzebowanie na energię. Planujemy zastosować także fotowoltaikę – zdradza nam Wiktor Woźniak.

Fabryka żywności dla strefy
Ale budowa hotelu to nie wszystko. Firma RK Invest na terenie obiektu zaplanowała także fabrykę żywności, która produkowałaby zdrowe i ekologiczne jedzenie wykonane z podkarpackich produktów.
Fabryka mogłaby dostarczać pełnowartościową żywność dla pracowników firm działających przy lotnisku w Jasionce. – Chcemy także dostarczać catering na pokład samolotów. Staramy się o licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego – dodaje prezes Woźniak.
Pozytywną opinię na temat fabryki wydał Europejski Instytut Suplementów i Odżywek.
– Obecność wykwalifikowanej kadry, kształconej przez rzeszowskie uczelnie, zapewni fabryce technologów, chemików i żywieniowców oraz innych potrzebnych specjalistów. Uważam, że jest to odpowiednie miejsce do stworzenia takiego zakładu i projekt ten ma duże szanse na sukces – uważa prof. Iwona Wawer z EISiO.
W drugim etapie całej inwestycji RK Invest chce rozbudować hotel, wybudować centrum biurowe, przewoźnikom lotniczym oferować usługi handlingowe, czyli naziemną obsługę samolotów.
– Inwestycje moglibyśmy rozpocząć właściwie od jutra. Do pracy planujemy przyjąć ok. 100 osób. Gdyby wszystkie formalności udało się załatwić, to budowa rozpoczęłaby się wiosną przyszłego roku i trwałaby maksymalnie 1,5 r. – mówi Wiktor Woźniak.

Decyzja w rękach RARR
Rozpoczęcie inwestycji jest uzależnione od decyzji Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza gruntami w parku „Aeropolis”. Budowa hotelu w planach RARR pojawiła się już w 2008 r.
– Do tej pory nie było sensu go realizować, ponieważ nie istniało Centrum Wystawienniczo-Kongresowe – twierdzi Janusz Fudała, prezes RARR.
Projekt, którym dysponuje RK Invest, nie oznacza jeszcze, że rzeszowska agencja zdecyduje się na ich rozwiązanie. Oferty kupna działki będą mogły składać także inne firmy z branży hotelarskiej.
– W wymaganiach dla inwestora nie określamy standardu hotelu, ale zależy nam na wysokiej jakości usług. Stawiamy na znane marki hotelowe – mówi prezes Fudała. Do końca września RARR opublikuje ogłoszenia z terminem składania ofert do końca października.
– W połowie listopada zbierzemy radę Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i wyłonimy najlepszą propozycję. Wybrana oferta trafi do Agencji Rozwoju Przemysłu, która ogłosi przetarg – tłumaczy Janusz Fudała.

CWK zapewni gości
Działka, na której powstanie hotel, zostanie inwestorowi oddana w użytkowanie wieczyste. Stałby się jej właścicielem dopiero po zrealizowaniu inwestycji. Chodzi o to, by RARR uniknęła kłopotów z odzyskaniem terenu, gdyby inwestor nie wywiązał się z obietnic.
Działka, na której ma powstać hotel, ma powierzchnię 1,24 ha. Wyceniono ją na ponad 1,2 mln zł.
RARR uważa, że z obłożeniem hotelu nie powinno być kłopotów. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe zamierza organizować rocznie co najmniej 26 wydarzeń (targi, konferencje), co daje średnio dwa wydarzenia w miesiącu.
– Będą przyjeżdżać organizatorzy, ekipy techniczne, goście. To pozwoli na obłożenie hotelu na co najmniej 10 dni w miesiącu. Do tego należy dołożyć gości odwiedzających firmy w strefie ekonomicznej – mówi Janusza Fudała.
rzeszow-news.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Hipolit nie skreślaj na wstępie, w takich hotelach są rozwiązania dla osób nie korzystających w dużym zakresie z smartfonów.

Rok temu nocowałem w takim samoobsługowym hotelu był to SmartHotel Oslo (polecam), i polegało to na tym że miałeś coś podobnego do bankomatu trzeba było zeskanować booking lub wpisać nr rezerwacji i jakieś tam dane i wdawało ci kartę magnetyczną która służyła za klucz... ot cała samoobsługowośc, był tam też ktoś kto pomagał w tej całej procedurze.
Pewnie smartfon będzie służył zamiast kartki papieru jako nośnik kodu kreskowego;) Ewentualnie będzie można na miejscu zapłacić kartą bez potrzeby użycia smartfona.

Plus jest taki że taką maszynkę można zaprogramować na dowolny język świata a wtedy obsługa staje się bajkowo prosta i szeroko dostępna.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Pewnie będzie recepcja tylko się nie będzie nazywało Recepcja tylko punkt info lub helpdesk ;)

Jak kusi relacja ceny do jakość to idzie się przekonać do wszystkiego. Pamiętam że jeszcze można było wynająć smarta na godziny, rower i zjeść bardzo tanio, jak na lokalne ceny, śniadanie/obiad
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Chopin Airport Development wybuduje hotel przy lotnisku w Jasionce
Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka podpisał dziś umowę ze spółką Chopin Airport Development określającą warunki dzierżawy gruntu, na którym zostanie wybudowany hotel zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i centrum wystawienniczo-kongresowego G2A Arena. Zgodnie z umową liczący około 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

- Podpisana dziś umowa to efekt wielu miesięcy pracy, której celem był wybór najlepszego partnera w realizacji strategicznego projektu, jakim jest budowa hotelu przylotniskowego - mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Oprócz warunków finansowych oferty, kluczowe znaczenie miała dla nas wiarygodność spółki Chopin Airport Development, a także jej duże doświadczenie w prowadzeniu inwestycji we współpracy z globalnymi sieciami hotelowymi. Znana i ceniona na całym świecie marka Holiday Inn Express z pewnością spełni oczekiwania naszych pasażerów.

Spółka Chopin Airport Development, część Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W chwili obecnej w portfolio spółki znajdują się 4 hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

- Hotel Holiday Inn Express przy rzeszowskim lotnisku będzie kolejnym obiektem w portfolio Chopin Airport Development. Do realizacji hotelu w tym miejscu przekonał nas potencjał rozwoju rzeszowskiego lotniska, znajdującej się w jego pobliżu strefy ekonomicznej oraz nowopowstałego centrum kongresowego - mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development. - Holiday Inn Express najnowszej, czwartej generacji jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi wychowanych już w świecie nowych technologii, którzy oczekują od hoteli dostępności do wszystkich najnowszych rozwiązań technologicznych oraz wspólnych przestrzeni, co ułatwia integrowanie się z innymi gośćmi.

- Zarówno dla lotniska, jak i dla G2A Areny - Centrum Wystawienniczo-Kongresowego powstanie hotelu należącego do globalnej, wiodącej w branży sieci będzie dużym impulsem rozwojowym. Skorzystają na tym również przedsiębiorcy działający na terenach inwestycyjnych wokół lotniska. Nowoczesny hotel pomoże też przyciągnąć do naszego regionu zagranicznych turystów" – podkreśla Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W najbliższym czasie Chopin Airport Development planuje otwarcie pierwszego w Polsce hotelu działającego pod marką Renaissance, należącą do grupy hoteli Marriott, który zlokalizowany będzie naprzeciwko Lotniska Chopina w Warszawie. W fazie planowania znajduje się inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie w 2018 roku Chopin Airport Development zamierza otworzyć 100-pokojowy hotel Moxy. W lutym br. spółka podpisała umowę dzierżawy działki z Portem Lotniczym Poznań-Ławica, na której ma zostać wybudowany kolejny hotel Moxy.

- Podpisana dziś umowa dotyczy dzierżawy gruntu pod inwestycję hotelową, która bez wątpienia wpłynie korzystnie na rozwój Rzeszowa oraz całego regionu – mówi Adam Pilczuk, dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Chopin Airport Development. – Wkrótce powstanie ostateczny projekt hotelu, a sama budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w drugim kwartale 2019 roku. Zakładamy, że około 40 proc. gości będą stanowić pasażerowie Portu Lotniczego, natomiast pozostałych przyciągną m. in. wydarzenia organizowane przez centrum wystawienniczo-kongresowe. Kolejny istotny segment gości to przedstawiciele firm rozwijających się wokół lotniska, w tym pobliskiej strefie ekonomicznej.

Z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (30 rejsów tygodniowo), Londynu i Monachium (codziennie), Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands oraz w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu.
W październiku br. planowane jest uruchomienie nowej trasy do Glasgow. Połączenia z lotniska w Jasionce obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.
gazeta.pl

Pomysł hotelu odżył, jednak na to wygląda że w innej formie.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Tak będzie wyglądał nowy hotel przy lotnisku


Erbud wybuduje hotel na lotnisku
Spółka Erbud podpisała ze spółką Chopin Airport Development umowę na realizację hotelu Holiday Inn Express na terenie Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka.

Nowy hotel stanie na działce należącej do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce. Budynek będzie miał cztery kondygnacje i 120 pokoi.
projekt inwestor

koszt budowy około 33mln
 
1 - 7 of 7 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top