SkyscraperCity banner

1 - 20 of 415 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #1
Urzędnicy typują miejsca dla rowerów
Miasto wyznaczyło miejsca ustawienia stacji bazowych, z których będzie można wypożyczać rowery. - Listę przesłaliśmy do konsultacji firmom, która chcą sfinansować tę inwestycję - mówią urzędnicy. Rowery w Rzeszowie mają pojawić się w marcu przyszłego roku.


- Staraliśmy się wybrać miejsca w ważnych punktach miasta, tam, gdzie będzie najwięcej potencjalnych korzystających z rowerów. Dlatego stojaki pojawią się przy rzeszowskich uczelniach. Liczymy, że studenci będą należeli do grupy najchętniej korzystających z tego typu komunikacji - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Oczywiście nie zapominamy też o miejscach zwyczajowo przyciągających dużą liczbę ludzi, takich jak np. Rynek, okolice dworca. Sądzimy, że także tam znajdą się chętni do skorzystania z miejskich dwóch kółek - dodaje rzecznik Chłodnicki.

Typowaniem miejsc pod stojaki zajął się Zbigniew Rudnicki, specjalista do spraw transportu w urzędzie miasta. - Sprawdzaliśmy m. in,. własność terenu, rozmawialiśmy także z uczelniami na temat udostępnienia przez mnie gruntu pod stacje bazowe - mówi Rudnicki.

Gdzie znajdą się stojaki? Jak informuje ratusz dwa z nich mają zostać ustawione w okolicach rzeszowskiego Rynku. - Jeden na ul. Mickiewicza, drugi na parkingu przy ul. Słowackiego. Te lokalizacje znajdują się w zabytkowej części miasta, dlatego też są jeszcze konsultowane przez konserwatora - tłumaczy Rudnicki. Oprócz okolic Rynku jedna stacja ma być ustawiona przy ul. Grunwaldzkiej, w okolicach MacDonald'sa.

Po konsultacjach z władzami uczelni są już miejsca na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Jedna stacja ma być przy kinie Helios, druga w centrum miasteczka studenckiego przy Poznańskiej, trzecia przy budynkach politechniki przy ul. Wincentego Pola. Dwie kolejne zostaną ustawione przy budynkach Uniwersytetu Rzeszowskiego. - Przy al. Rejtana i przy Cichej, gdzie znajdują się akademiki - mówi rzecznik Chłodnicki.

Stojaki według miejskich planów mają zostać zamontowane także przy gmachu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, przy dworach PKP i PKS i nieopodal miasteczka ruchu drogowego, które znajduje się przy Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także przy pętli MPK na końcu ul. Łukasiewicza, na placu Wolności, przy hali na Podpromiu, przy stadionie Stali i na ul. Ofiar Katynia. Czy jest to ostateczna lista lokalizacji stacji? Brakuje ich np. na dużym os. Krakowska-Południe, na Kmity, na Baranówce jest tylko jedna. - W przyszłości będzie możliwość uzupełniania sieci. Mamy przygotowaną listę rezerwowych lokalizacji, na której są np. urząd skarbowy przy Podwisłoczu, czy też okolice szpitala przy Rycerskiej. Na razie chcemy jednak zobaczyć jakie będzie zainteresowanie korzystaniem z miejskich rowerów, później będziemy myśleli o rozwoju sieci - mówią urzędnicy.

Na miejskich rowerach mieliśmy jeździć już od początku tegorocznych wakacji. Urzędnicy twierdzą, że ten termin zostałby dotrzymany, gdyby nie to, że Regionalna Izba Obrachunkowa zabroniła wydawania miejskich pieniędzy na tego typu inwestycję. - Chcemy, aby system ruszył od marca 2010 roku. Jesteśmy w trakcie rozmów z trzema polskimi firmami zainteresowanymi inwestycją - mówi Rudnicki. Firmy, według urzędników, miałyby sfinansować wprowadzenie u nas rowerów miejskich w zamian za możliwość reklamowania się na pojazdach jak i na stacjach bazowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

Rower miejski na wiosnę
Miasto chce wydzierżawić miejsca pod budowę wypożyczalni rowerów. - Jeśli zgodzą się na to radni, przetarg odbędzie się w styczniu, a miejskie rowery zostaną wprowadzone wiosną - informuje ratusz.


Miejsca, w których miałyby się pojawić stacje bazowe, zostały wytypowane jesienią. Są to m.in. okolice rzeszowskiego dworca PKP i PKS, ratusza, hali na Podpromiu, ul. Bernardyńska, pl. Wolności oraz park Jedności Polonii z Macierzą. - Chodzi o działki, które należą do miasta. Będziemy chcieli je wydzierżawić na okres dziewięciu lat firmie, która podejmie się wprowadzenia w Rzeszowie systemu miejskich rowerów - tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta. Jak informują urzędnicy, trzy firmy są gotowe podjąć się takiego zadania. - Jedna jest z Rzeszowa, druga z Wrocławia, trzecia z Krakowa. Przeprowadzaliśmy z ich przedstawicielami rozmowy, konsultowaliśmy rozmieszczenie stacji - dodaje Chłodnicki. Jeśli na wtorkowej sesji pomysł ratusza zaakceptują miejscy radni, przetarg na dzierżawę terenów ma odbyć się w styczniu. - Chcielibyśmy, aby cały system wypożyczalni rowerów został uruchomiony na wiosnę - mówią urzędnicy. Na miejskich rowerach mieliśmy jeździć już latem tego roku. Urzędnicy twierdzą, że ten termin zostałby dotrzymany, gdyby nie to, że RIO zabroniła wydawania miejskich pieniędzy na taką inwestycję. - Teraz nie powinno być problemów, bo to zewnętrzna firma wprowadzi te wypożyczalnie - mówi Chłodnicki.
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #2
Sieć miejskich rowerów już niedługo w Rzeszowie

Sieć wypożyczalni miejskich rowerów, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, zostanie uruchomiona już w czerwcu tego roku. Urząd Miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę przedsięwzięcia.

Zgodnie z założeniami firma, która go wygra, zamontuje w Rzeszowie 16 stacji, w których będzie stacjonować 300 rowerów.

W zamian za to zamontuje na nich swoje reklamy. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na połowę marca.

Zgodnie z pomysłem rowery będą mogli wypożyczać zarówno mieszkańcy Rzeszowa jak i turyści. Takie rozwiązanie funkcjonuje już np. w Krakowie.
gc nowiny
oby sprawnie to wszystko poszło
 

·
Registered
Joined
·
2,888 Posts
Miejskie rowery już niebawem

RZESZÓW. Wypożyczenie jednośladu nie będzie bezpłatne

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach w tym roku doczekają się wypożyczalni miejskich rowerów. Stacje bazowe z jednośladami mają pojawić się w kilkunastu miejscach Rzeszowa.

W pierwszym etapie rowerów ma być setka. Trwa właśnie przetarg na dziewięcioletnią dzierżawę miejsc pod przyszłe wypożyczalnie jednośladów.

- Otwarcie ofert zaplanowano na 16 marca - mówi Zbigniew Rudnicki z Urzędu Miasta. - Liczymy, że zgłosi się przynajmniej dwie firmy.

Wygra ta, która zaoferuje więcej za dzierżawę miejskiego gruntu. Cena wywoławcza za roczny czynsz to 10 tys. zł. Właściciel rowerów ma zarabiać na reklamach umieszczonych na jednośladach i wypożyczalniach. Miasto wytypowało 10 miejsc gdzie będzie można wypożyczyć rowery. To m.in. okolice dworca PKP, ratusza, hali na Podpromiu. Jednak łącznie ma ich być ok. 15.

- Mamy już pozytywne decyzje politechniki i uniwersytetu w sprawie umieszczenia wypożyczalni na terenie uczelni - dodaje Rudnicki.

Za darmo nie pojeździmy

Jednak to od zwycięskiej firmy będzie zależeć ile i w których miejscach pojawią się dodatkowe wypożyczalnie. Na uruchomienie systemu będzie mieć ok. 3 miesięcy. To oznacza, że z miejskich rowerów będzie można skorzystać pod koniec czerwca.

Wiadomo już, że ze względu na przepisy fiskalne nie będzie możliwe, by pierwsze minuty jazdy rowerem były darmowe jak obiecywano wcześniej. Miejscy urzędnicy zapewniają jednak, że koszt pierwszej godziny wypożyczenia roweru będzie potraktowany bardzo ulgowo.
www.pressmedia.com
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #4
Rowerowa klapa. Nikt nie zgłosił się do przetargu

Przetarg na wprowadzenie w Rzeszowie roweru miejskiego nie odbędzie się. Powód? Nie było firm zainteresowanych taką inwestycją.


Fot. Waldemar Sosnowski / AG
To oznacza, że rower miejski znów nam odjeżdża. Mieliśmy z niego korzystać już na ubiegłorocznych wakacjach. Wtedy na przeszkodzie stanęły przepisy. Regionalna Izba Obrachunkowa zabroniła samorządowi wydawania pieniędzy na tego typu inwestycję. Miasto zastanawiało się nad rozwiązaniem tego problemy. I wpadło na pomysł: "Przygotowujemy miejsca pod stacje bazowe, wydzierżawimy je firmom, które wprowadzą w Rzeszowie rower i cały system". Firmy miały czerpać korzyści z wynajmu rowerów oraz z reklam, które umieszczanych zarówno na pojazdach, jak i na stacjach oraz w ich okolicach. - Zainteresowane były trzy firmy - mówi Zbigniew Rudnicki, specjalista ds. komunikacji w urzędzie miasta. Niestety do przetargu nie stanęły. - Od czasu, gdy firmy deklarowały udział w przetargu, do jego ogłoszenia minęło sporo czasu. Wiem, ze jedna z tych firm podpisała duży kontrakt i nie była zainteresowana rzeszowskim projektem - tłumaczy Rudnicki. Nieoficjalnie wiadomo, że były także problemy z powierzchniami reklamowymi. W kilku miejscach wytypowanych przez miasto pod stacje bazowe nie można było umieszczać większych reklam. Nie zgodził się na to konserwator zabytków. Tak było np. w przypadku stacji, która miała znaleźć się na parkingu przy ratuszu oraz przy ul. Bernardyńskiej.

Co dalej z rowerem miejskim? Projekt trafi na półkę i będzie czekał na lepsze czasy? - Odczekamy dwa tygodnie i ogłaszamy kolejny przetarg na przełomie marca i kwietnia. Rozstrzygnięcie poznamy zapewne na początku maja - zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Założenia przetargu będą takie same jak dotychczas? - Zastanowimy się na tym - mówi rzecznik.
źródło: gazeta wyborcza rzeszów

:eek:hno:
 

·
Wygnaniec z Wygnańca
Joined
·
1,112 Posts
Rzeszowianie, wsiadajcie na rowery!

art
2010-03-24, ostatnia aktualizacja 2010-03-24 19:27

Rzeszów włącza się do akcji "Polska na rowery". - W czwartek będziemy wytyczali trasę, którą przejadą rowerzyści 17 kwietnia. Przygotujemy także imprezy towarzyszące temu wydarzeniu - zapowiadają miejscy urzędnicy.

"Polska na rowery" to akcja "Gazety Wyborczej", dzięki której chcemy rozpropagować kolarstwo. Ma także uczulić samorządowców na problemy rowerzystów, przede wszystkim na brak wystarczającej liczby ścieżek, z których mogliby korzystać miłośnicy dwóch kółek.

- Idea tej akcji bardzo nam się podoba. Dlatego też wchodzimy w nią - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- Dobrze pamiętamy, jak wiele osób angażowało się w akcje typu "masa krytyczna". Podczas jednej z nich ulicami Rzeszowa przejechało ok. 3 tys. rowerzystów. Tak ogromny odzew społeczny zawsze daje do myślenia - dodaje Chłodnicki.

W jaki sposób przysłużyły się miastu "masy krytyczne"

- Choćby w taki, że budując nowe drogi, zawsze przy nich staramy się budować ścieżki rowerowe. Mamy ich teraz ponad 70 kilometrów i będzie ich przybywać - zapowiada Chłodnicki.

Akcja "Polska na rowery" będzie odbywać się 17 i 18 kwietnia.

- My chcemy skoncentrować się na sobocie 17 kwietnia. Chcemy, aby tego dnia każdy z rzeszowskich rowerzystów mógł pokonać blisko 20-kilometrową trasę. Nie będzie ona specjalnie wymagająca, ponieważ zależy nam, aby w akcji wzięli udział także najmłodsi rowerzyści - tłumaczą urzędnicy.

Dziś wybiorą się w teren, by wytyczać trasę. - Prawdopodobnie będzie ona biegła przez: Zalesie, Białą, Drabiniankę, Budziwój, wzdłuż Wisłoka. Chcemy, aby była jak najbardziej atrakcyjna. Dokładny plan trasy przedstawimy w przyszłym tygodniu - zapowiada rzecznik prezydenta.

Miasto przy organizacji tej akcji będzie współpracowało z policją. - Przejazd rowerzystów będzie odbywał się ulicami. Musimy go tak zorganizować, by nie było większych utrudnień dla rowerzystów oraz samochodów - mówią urzędnicy.

W ramach akcji "Polska na rowery" na rzeszowskim Rynku mają się obywać także koncerty i inne imprezy. - Szczegółowy plan zaprezentujemy już niedługo - słyszymy w ratuszu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Ciekawa akcja, choć 17 kwiecień to trochę późno jak na rozpoczęcie sezonu. Chyba że nim nie jest.

A teraz trochę szpil.

Dobrze pamiętamy, jak wiele osób angażowało się w akcje typu "masa krytyczna". Podczas jednej z nich ulicami Rzeszowa przejechało ok. 3 tys. rowerzystów. Tak ogromny odzew społeczny zawsze daje do myślenia
Ja tego myślenia jakoś nie widzę.

Choćby w taki, że budując nowe drogi, zawsze przy nich staramy się budować ścieżki rowerowe.
Tych starań też nie widzę. Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego... - można długo wymieniać.

Mamy ich teraz ponad 70 kilometrów
1. I co z tego?
2. W tym prawie 7 km wzdłuż Wisłoka.
3. Jakby się przyłożyli, to byłoby prawie 100 km.
4. Podałby lepiej liczbę stojaków i skrzyżowań, które można pokonać rowerem (przejazdy, krawężniki).
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #6
^^ ja tu szczególnie wiedzę problem ze stojakami, bo to można załatwić od ręki wystarczy chcieć, ścieżki niestety nie wszędzie da się wybudować np na Piłsudskiego i Lisa Kuli


Akcja "Polska na rowery" także w Rzeszowie
Trasa, którą w ramach akcji "Polska na rowery" pokonają w Rzeszowie miłośnicy dwóch kółek, będzie miała ponad 25 km i będzie biegła najciekawszymi terenami miasta

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta

"Polska na rowery" to akcja "Gazety Wyborczej", dzięki której chcemy rozpropagować kolarstwo. Ma także uczulić samorządowców na problemy rowerzystów, przede wszystkim na brak wystarczającej liczby ścieżek, z których mogliby korzystać miłośnicy dwóch kółek. Do akcji w ubiegłym tygodniu przyłączył się Rzeszów. - Trasa, którą pokonają rowerzyści, została już przygotowana. Staraliśmy się ją tak zaprojektować, by biegła najciekawszymi terenami naszego miasta - doliną Wisłoka, terenami niedawno przyłączonymi do miasta - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Start będzie w rynku. Następnie uczestnicy przejadą ul. Słowackiego do Olszynek i dalej pojadą brzegiem Wisłoka. Na trasie przejazdu są m.in. okolice Lisiej Góry, kąpieliska Żwirownia, tereny w Zwięczycy i Białej oraz rzeszowskie śródmieście. W sumie rowerzyści będą mieli 25 km do pokonania - mówi Chłodnicki. - Teraz zajmujemy się stroną organizacyjną, uzgodnieniami z policją, by dograć całą akcję tak, by nie było większych utrudnień dla rowerzystów oraz samochodów - dodaje rzecznik.

Akcja "Polska na rowery" odbędzie się w Rzeszowie 17 kwietnia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 

·
Registered
Joined
·
3,391 Posts
Rowerowa klapa. Nikt nie zgłosił się do przetargu
Przetarg na wprowadzenie w Rzeszowie roweru miejskiego nie odbędzie się. Powód? Nie było firm zainteresowanych taką inwestycją.
źródło: gazeta wyborcza rzeszów

:eek:hno:
Spokojnie, w Krakowie też mieliśmy problemy z przetargami. Dopiero drugi lub trzeci się powiódł.
Ważne aby rowery były wygodne i miały dość duże koszyki, bo u nas się na te ostatnie narzeka.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #8
^^ obyś miał rację, rozstrzygnięcie kolejnego przetargu za kilka dni.

Rzeszowski rower miejski - kolejne podejście

Miasto ogłosiło przetarg na wprowadzenie w Rzeszowie roweru miejskiego.

Urzędnicy z tą inwestycją zmagają się już od roku. - Liczymy, że tym razem się uda - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta.
- Przed ogłoszeniem tego przetargu zasięgaliśmy opinii firm, które są zainteresowane taką inwestycją w Rzeszowie. Przedstawiciele tych firm mówili, że oferowana przez miasto w poprzednim przetargu dzierżawa dziesięciu miejsc pod wypożyczalnie rowerów, na których można umieszczać reklamy, to zbyt mało - tłumaczy Chłodnicki. Firmy, które mają dostarczyć do Rzeszowa rowery i ich wypożyczalnie oraz zawiadywać całym rowerowym systemem mają czerpać korzyści przede wszystkim z reklam. Chodzi zarówno o reklamy, które znajdą się na rowerach jak i na stacjach bazowych, czyli bezobsługowych wypożyczalniach rowerów. - Po sugestiach firm zdecydowaliśmy się zwiększyć liczbę stacji bazowych w mieście - mówi rzecznik.

Tymczasem w ogłoszeniu przetargowym, które zostało we wtorek opublikowane w prasie miasto proponuje... osiem miejsc

pod stacje bazowe. Są to tereny: przy ul. Łukasiewicza, Grottgera, Słowackiego, Podpromie, Hetmańskiej, Cieplińskiego, Dojazd Staroniwa oraz przy placu Wolności.

Miało być zwiększenie liczby miejsc pod wypożyczalnie a jest zmniejszenie? - Oprócz tych ośmiu miejsc, które są zapisane w przetargu, przygotowywanych jest sześć kolejnych: przy al. Rejtana, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Ofiar Katynia, Podwisłocze, Lewakowskiego oraz przy moście Zamkowym. Jeśli zgodzi się na to rada miasta - miejsca te zostaną wydzierżawione zwycięzcy przetargu. Do tego dojdą jeszcze miejsca przy rzeszowskich uczelniach. Tymi terenami miasto nie może dysponować, ale rozmawialiśmy z władzami uczelni i jest ich przyzwolenie na to, by dodatkowe wypożyczalnie ulokować na ich terenie. Czyli zwycięzca przetargu będzie mógł dysponować zdecydowanie większą liczbą terenów niż w ostatnim przetargu - mówi rzecznik.

Przetarg na dzierżawę miejsc pod wypożyczalnie rowerów odbędzie się 7 czerwca. - Liczymy, że rower miejski uda się wprowadzić jeszcze na tegorocznych wakacjach - mówi rzecznik prezydenta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
artykuł z 5 maja
 

·
Registered
Joined
·
2,888 Posts
Sieć miejskich rowerów w Rzeszowie zacznie działać latem

Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na budowę sieci wypożyczalni miejskich rowerów w Rzeszowie. W ciągu trzech miesięcy ustawi je na ulicach.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpiło wczoraj. Początkowo wydawało się, że miasto będzie mogło wybierać spośród dwóch ofert, jednak firma z zagranicy spóźniła się z wpłatą wadium i nie była brana pod uwagę.

- Sieć wypożyczalni miejskich rowerów zbuduje zatem firma spod Rzeszowa. Umowę chcemy podpisać w ciągu trzech tygodni. Zgodnie z dokumentem wykonawca zbuduje siedem punktów, wyposaży je w rowery oraz maszyny biletowe. Będzie miał na to trzy miesiące. Za wynajęcie terenu pod wypożyczalnie zapłaci nam 8,1 tys. zł rocznie. – mówi Maciej Chłodnicki, Rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Siedem stacji wyposażonych w ok. 100-120 rowerów to jednak dopiero początek. Na jedną z najbliższych sesji Rady Miasta Rzeszowa trafi uchwała, która pozwoli rozbudować system o kolejnych 13 przystanków. Ponieważ nie trzeba będzie ogłaszać na nie przetargu, system uda się rozbudować bardzo szybko.
www.nowiny24.pl
 

·
Registered
Joined
·
2,888 Posts
W Rzeszowie rozbudują ścieżki rowerowe do Budziwoja i Zwięczycy

Najpierw miasto miasto zleci budowę ścieżki rowerowej, która połączy kąpielisko żwirownia z nową dzielnicą Budziwój. Po drugiej stronie Wisłoka powstanie trasa do Zwięczycy.

Najnowszy pomysł rzeszowskich urzędników będzie realizowany w dwóch etapach. Najpierw miasto zleci budowę ścieżki, która połączy kąpielisko żwirownia z nową dzielnicą Budziwój.

- Z naszych obliczeń wynika, że zmieści się tu ok. kilometr drogi dla rowerzystów. W tej chwili sprawdzamy, czy wszystkie działki potrzebne pod budowę są naszą własnością. Jeśli okaże się, że tak, prace zaczniemy w tym roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przedłużona zostanie też ścieżka na lewym brzegu zalewu, która w tej chwili zaczyna się przy zaporze i kończy przy ul. Jarowej. Miasto chcę doprowadzić ją przez ul. Saletyńską do Zwięczyckiej, czyli w okolicę granicy Rzeszowa i gminy Boguchwała.

- Złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy i zaczynamy wykup działek. Liczymy, że dokumenty i teren skompletujemy do końca tego roku, a prace zaczniemy na początku przyszłego – mówi M. Chłodnicki.

Zgodnie z zapowiedziami urzędników, w tym roku nowe ścieżki powstaną też na całej długości ul. Podkarpackiej (przy okazji jej remontu), pomiędzy mostami Lwowskim i Zamkowym, oraz wzdłuż łącznika między ul. Przemysłową a Podkarpacką.
www.nowiny24.pl
 

·
Registered
Joined
·
2,888 Posts
Rower miejski wjedzie do Rzeszowa pod koniec wakacji

Miasto podpisało umowę z firmą, która w Rzeszowie ma uruchomić rower miejski. - Pod koniec wakacji rzeszowianie będą już mogli korzystać z tego udogodnienia - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Przetarg na wprowadzenie w naszym mieście roweru miejskiego wygrała firma Warżała i Mac System.

- Z tą firmą podpisaliśmy już umowę - informuje Aleksander Nowosad, zastępca dyrektora rzeszowskiego Biura Gospodarki Mieniem. W myśl tej umowy firmie wydzierżawiono siedem niewielkich działek na terenie Rzeszowa (m.in. przy ul. Słowackiego, na placu Wolności i przy hali na Podpromiu).

- Lada dzień firmie wydzierżawionych zostanie bez przetargu kolejnych trzynaście działek. Na wszystkich tych działeczkach firma będzie musiała ustawić tzw. stacje bazowe, czyli bezobsługowe wypożyczalnie rowerów - mówi rzecznik prezydenta miasta. Rowerów ma być na początek 120.

- Przewiduje to umowa. Określamy w niej także, jaki ma to być sprzęt. Mają to być rowery miejsko-turystyczne, tak skonstruowane, by nie można było w łatwy sposób ich demontować, wyposażone w światła, dwa hamulce ręczne, minimum trzy przerzutki, regulowane siodełko. Koła mają mieć średnice 26 cali, opony z bieżnikiem uniwersalnym - wylicza Chłodnicki.

Każdy z rowerów ma być wyposażony w kosz, w którym będzie można przewieźć np. zakupy. Maksymalne obciążenie takiego kosza to siedem kilogramów. Na jaki kolor będą pomalowane miejskie rowery?

- To będziemy jeszcze ustalali z firmą, podobnie jak wysokość opłat za wypożyczenie roweru. Wiadomo, że płacić będzie można za pomocą SMS-a, jak też specjalnej magnetycznej karty, na którą zainteresowany wypożyczeniem sprzętu będzie przelewał pieniądze - mówi Chłodnicki.

Firma będzie musiała uruchomić także specjalną stronę internetową z informacjami na temat sposobu wypożyczania rowerów.

- Będzie musiała utworzyć także biuro obsługi klienta. Zastrzegliśmy też to, że w przypadku awarii roweru ma być on naprawiany na miejscu - w Rzeszowie - informuje rzecznik. Rower miejski ma być uruchomiony pod koniec wakacji.

- Przed uruchomieniem poinformujemy mieszkańców o sposobie korzystania z wypożyczalni rowerów i sposobie płacenia - zapewniają urzędnicy.
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #12
^^ mam nadzieje że przed podpisaniem umowy ktoś zrobił wywiad w Krakowie, bo w sumie zabiera się do tego firma która wcześniej tego nie robiła.
Miasto poszerzy drogę dla spacerowiczów nad rzeką

Wąska ścieżka nad Wisłokiem zostanie przebudowana. - Były sygnały, że jest tam ciasno, szczególnie w weekendy spacerowicze rowerzyści i rolkarze się tam nie mieszczą. Dlatego deptak zostanie poszerzony - mówią urzędnicy
Ścieżka ma obecnie trzy metry szerokości, miasto chce dobudować do niej półtorametrowy asfaltowy pas

Te sygnały to m.in. artykuły w "Gazecie Wyborczej", w których pisaliśmy o tym, że w cieplejsze dni deptak prowadzący od zapory w kierunku Lisiej Góry jest zatłoczony.

- Pomiędzy pieszymi przeciskają się rowerzyści oraz rolkarze. Część ludzi z braku miejsca przechadza się trawnikiem. Ścieżka nad Wisłokiem stała się chyba ulubionym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. I przydałoby się, aby miasto ją poszerzyło, bo robi się tam niebezpiecznie, szczególnie dla dzieci - sugerowała Agata, mieszkanka Słociny.

- I ten problem zostanie rozwiązany. Prezydent polecił poszerzenie deptaka nad Wisłokiem - mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektorka rzeszowskiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

Ścieżka ma obecnie trzy metry szerokości, miasto chce dobudować do niej półtorametrowy asfaltowy pas.

- Sprawdzaliśmy już w terenie, czy jest to możliwe na całej długości - od zapory do ul. Jarowej. Poza dwoma wyjątkami nie powinno być problemów z poszerzeniem ścieżki. Liczymy teraz, ile ta inwestycja może kosztować, i będziemy chcieli wystąpić do rady miasta o dodatkowe pieniądze - mówi Wąsowicz-Duch.

ZZM liczy, że inwestycję uda się przeprowadzić jeszcze w tym roku.

Nie będzie to jedyna tego typu inwestycja nad Wisłokiem. W tym roku na prawym brzegu rzeki rozpocząć ma się budowa deptaka - od mostu przy ul. Lwowskiej do kładki łączącej ul. Podwisłocze z bulwarami.

Ma on mieć szerokość czterech metrów. Jedna część - asfaltowa - będzie przeznaczona dla rowerzystów, druga, wyłożona kostką, ma służyć pieszym.
źródło gazeta wyborcza rzeszów
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #13
Rzeszowski miejski rower będzie pomarańczowo-niebieski
- Pomarańczowy - bo to kolor zgody ze strategią innowacyjności, niebieski, bo kojarzy się z miastem - takie jest tło herbu - tłumaczą miejscy urzędnicy. Takie kolory będą dominować na rowerze miejskim.

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Ga
Firma, która wprowadza w Rzeszowie system roweru miejskiego pokazała, jak ma ten pojazd wyglądać. - Jest to pierwsza wersja i być może jeszcze zajdą pewne zmiany. Będą one jednak dotyczyć tylko niewielkich szczegółów - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Miasto zdecydowało się już na wybór kolorów reweru. Nie ma zaskoczenia. - Rowery będą pomalowane na pomarańczowo i niebiesko. Nie zastanawialiśmy się nad innymi barwami. Te kolory powinny kojarzyć się z Rzeszowem: niebieski z herbem, pomarańczowy z logo - mówi rzecznik.

Rower ma być wandaloodporny. - Chodzi o to, aby poszczególne jego części były trudne do zdemontowania - mówią urzędnicy. Z przodu pojazdu będzie znajdował się koszyk na zakupy, z tyłu bagażnik. - Będzie to tzw. damka, wyposażona

w trzy przerzutki, ręczne hamulce oraz światła, by można było z niego korzystać także po zmroku - dodaje rzecznik.

Takich miejskich rowerów ma w Rzeszowie pojawić się 120. - Firma chce uruchomić system wypożyczalni pod koniec wakacji - mówi Chłodnicki. Ile będzie kosztowało wypożyczenie roweru wciąż nie wiadomo. Ratusz zapewnia, że cena powinna być przystępna i rzeszowianie poznają ją prawdopodobnie jeszcze w lipcu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Tyle razy przekładany ten miejski rower. mam nadzieje że teraz już wszystko pójdzie gładko. :cheers:, wygląda całkiem ok, chociaż w przednim kółku mogliby sobie oszczędzić tej reklamy...
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #14
Zniknęła ostatnia przeszkoda dla budowy nowego deptaka
Miasto uzyskało zgodę dysponowania niewielką działką na brzegu Wisłoka. - Brak tej zgody wstrzymywał budowę nowego deptaka nad rzeką - mówi rzecznik prezydenta.


Rzeszów do budowy nowego chodnika i ścieżki rowerowej na brzegu Wisłoka przymierza się od wielu miesięcy. - Najwięcej czasu schodziło z załatwianiem spraw gruntowych. Deptak ma przebiegać terenem, który nie jest w całości własnością miasta i potrzebne były zgody zarówno prywatnych osób jak i instytucji - mówi Maciej Chłodnicki. Ostatnia przeszkoda utrudniająca przygotowanie tej inwestycji zniknęła w tym tygodniu. Była nią niewielka działka należąca do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. - Udało nam się porozumieć w tej sprawie i w tym tygodniu otrzymaliśmy pisemną zgodę tej instytucji na wykorzystanie jej nieruchomości pod budowę ścieżki i chodnika. Od razu złożyliśmy dokumenty dotyczące wydania pozwolenia na budowę - wyjaśnia Adam Gajewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Rzeszowie. Na razie miasto będzie chciało wybudować deptak na odcinku od mostu Lwowskiego do Zamkowego. - W przyszłości chcemy pociągnąć tę ścieżkę do kładki prowadzącej na bulwary i jeszcze dalej - mówi dyr. Gajewski. Kiedy rozpocznie się budowa? - Gdy otrzymamy pozwolenie na budowę, zorganizujemy przetarg i wyłonimy wykonawcę inwestycji. Prace przy tej inwestycji powinny ruszyć jesienią - mówią miejscy urzędnicy.
źródło: gazeta wyborcza rzeszów

inwestycja nie ciągnie się kilak miesięcy tylko 2 lata
 

·
Wygnaniec z Wygnańca
Joined
·
1,112 Posts
Rzeszowski rower miejski dojeżdża. Kwadrans za free

Artur Gernand
2010-07-23, ostatnia aktualizacja 2010-07-23 20:20

Na przełomie sierpnia i września w Rzeszowie ruszą wypożyczalnie rowerów. Każdy, kto będzie chciał skorzystać z roweru będzie musiał się wyposażyć w specjalną kartę. - Wypożyczenie roweru nie będzie jednak trudne - zapewniają przedstawiciele firmy WIM System.

To właśnie ta firma wygrała zorganizowany przez ratusz przetarg na wprowadzenie w Rzeszowie roweru miejskiego. - Cały czas pracujemy nad tym, by zdążyć z uruchomieniem wypożyczalni jeszcze tego lata - mówi Wacław Mac, współwłaściciel firmy WIM System.

W piątek w rzeszowskim magistracie firma po raz pierwszy publicznie zaprezentowała rower miejski. Wyprodukowany w Polsce, solidny, trudny do zdemontowania, z trzema przerzutkami, koszem na zakupy. - Niebiesko-pomarańczowy, czyli w kolorach charakterystycznych dla Rzeszowa. Na ramie roweru znajdzie się także logo miasta - mówi Zbigniew Rudnicki z rzeszowskiego urzędu miasta.

Rowery będzie można wypożyczać z 20 stacji bazowych, rozmieszczonych w różnych punktach miasta. Aby móc skorzystać z roweru trzeba będzie się wyposażyć w specjalną kartę. - Wypożyczenie roweru nie będzie naszym zdaniem zbyt skomplikowane. Na pewno łatwiej będzie można z nich skorzystać niż np. w Krakowie - zapewniają przedstawiciele firmy WIM System.

Firma przed uruchomieniem wypożyczalni zorganizuje w Rzeszowie punkt obsługi klientów. Tam będzie można wyrobić sobie kartę, przy pomocy której będzie można wypożyczać rowery. - Klientowi zostanie założone specjalne konto, zawierające najważniejsze dane np. numer dowodu osobistego. W przypadku osób niepełnoletnich założenie konta będzie musiało być potwierdzone dowodem osobistym rodzica - tłumaczy Wacław Mac.

W punkcie obsługi klienta będzie można zasilić kartę pieniędzmi. Będzie także możliwość zasilenia karty przelewem. Klient posiadający kartę będzie mógł wypożyczyć rower z dowolnej stacji bazowej.

- Wystarczy przyłożyć kartę do czytnika przy rowerze i "wyczepić" pojazd ze stojaka. W przypadku, gdy klient będzie zbliżał swoją kartę do czytnika, a system roweru nie "wypuści" może to oznaczać, że klient wyczerpał swój limit na karcie. Będzie możliwość sprawdzenia stanu swojego konta korzystając z czytnika przy stacji bazowej- mówi Wiesław Mac.

Klient będzie miał do dyspozycji "czas gratis". Będzie to pierwsze 15 minut po wypożyczeniu roweru. - Jeśli odda rower na stojak przed upływem kwadransu opłata nie będzie naliczana - mówią przedstawiciele WIM System. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztowało wypożyczenie roweru.

- Na pewno nie będzie droższa niż bilet MPK. Każda kolejna godzina wypożyczenia ma być jednak nieco droższa od tej pierwszej. Chodzi nam o to, aby ten rower służył do przemieszczania się po mieście, był alternatywą dla komunikacji samochodowej, a nie o to, by był zabierany na dwa, trzy dni. Od tego są tradycyjne wypożyczalnie rowerów - mówi Mac.

W ciągu dwóch najbliższych tygodni firma uruchomi stronę internetową, na której znajdą się wszystkie informacje na temat rzeszowskiego roweru miejskiego. - Posiadacz karty będzie tam mógł m. in. sprawdzić aktualny stan wypożyczeń. Na stronie będzie też forum. Liczymy, że pojawią się tam sugestie odnośnie działania systemu oraz ewentualne propozycje zmian. Jesteśmy otwarci na propozycje rowerzystów - mówi Wiesław Mac.

Urzędnicy z wprowadzenia rowerów bardzo się cieszą. - Mogliśmy ten system uruchomić zdecydowanie wcześniej, ale były problemy. Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała finansowanie takiej inwestycji z budżetu miasta. W związku z tym musieliśmy szukać firmy, która podejmie się takiego zadania. Na szczęście udało się - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.Stacje bazowe znajdą się przy:

1. skrzyżowanie ul. Łukasiewicza i Sikorskiego

2. Uniwersytet Rzeszowski - Zalesie

3. parking na os. Pobitno (w pobliżu ul. Kurpiowskiej)

4. al. Armii Krajowej (w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego nr 2)

5. Uniwersytet Rzeszowski - al. Rejtana

6. ul. Lubelska - Szpital Miejski

7. ul. Żółkiewskiego

8. ul. Grottgera (w pobliżu dworca PKP)

9. Plac Wolności

10. al. Piłsudskiego (w pobliżu mostu Lwowskiego)

11. ul. Słowackiego

12. hala Podpromie

13. skrzyżowanie al. Cieplińskiego i Pułaskiego (park)

14. ul. Hetmańska (okolice stadionu miejskiego)

15. skrzyżowanie ul. Podwisłocze i Powstańców Warszawy

16. Dojazd Staroniwa (miasteczko ruchu drogowego)

17. skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i Powstańców Warszawy

18. CH Real

19. CH Nowy Świat

20. skrzyżowanie ul. Ofiar Katynia i Wyzwolenia

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Na miejskie rowery w Rzeszowie wsiądziemy pod koniec sierpnia

Beata Terczyńska

Rzeszów wreszcie będzie miał wypożyczalnię z 200 rowerami. Godzina jazdy ma kosztować mniej, niż bilet autobusowy, czyli ok. 1,50 zł. Pomarańczowo – niebieskie jednoślady, mają być wandaloodporne.
Takimi rowerami będzie można poruszać się po Rzeszowie.

Przypomnijmy. O pomyśle na wypożyczalnię miejskich rowerów piszemy już od 2 lat. Plan był taki, aby na rowerach można było pojeździć już w poprzednie wakacje. Ogłoszono przetarg na wybór dostawcy i firmy obsługującej system wypożyczania. Jedyny oferent żądał wtedy 2,2 mln zł, podczas, gdy miasto mogło zapłacić 1,5. Unieważniono przetarg.

Potem pojawił się kolejny problem. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że Rzeszów nie może dawać pieniędzy na wypożyczalnię, bo nie jest to zadanie własne gminy. Wtedy wymyślono, aby poprowadziła ją zewnętrzna firma. Mimo deklarowanego wcześniej zainteresowania, żadna nie stanęła w marcu do przetargu. Ogłoszono więc kolejny.

Wygrała firma WIM System z Rzeszowa. Dziś pokazała dziennikarzom, jak będzie wyglądał rower.

- Wspólnie uzgodniliśmy charakterystyczną dla miasta pomarańczowo - niebieską kolorystykę – mówi Zbigniew Rudnicki z Urzędu Miasta, odpowiedzialny z projekt. – Na głównej ramie będzie też widoczne logo.

Wiadomo, że rower, który kosztuje ok. 1,6 tys. zł jest 3 – biegowy, z przekładnią w prawej rękojeści. Ma aluminiową ramę, z przodu poręczny kosz.

- I mocne opony – dodaje Wacław Mac, właściciel firmy WIM System z Rzeszowa. – Chodziło nam o to, by był solidny, odporny na wandali i żeby się nie psuł.

A jeśli ktoś zechce np. złośliwie go przemalować?

- Mamy sposób. Przy stojakach zamontujemy kamery śledzące choćby to, w jakim stanie jest zabierany rower, a w jakim oddawany – mówi W. Mac. – Jeśli ktoś zgubi rower, będzie musiał pokryć koszty.

Jednoślady zobaczymy na ulicach pod koniec sierpnia lub na początku września. Na początku będzie ich 100, a druga setka przyjedzie w marcu.

Miasto przygotowało 20 lokalizacji.

- To tylko propozycja, ale gdy ruszymy ze stroną internetową, mieszkańcy na forum będą mogli podpowiadać, czy miejsca są dobre, czy je zmienić, przesunąć – mówi właściciel WIM System.

Ile będzie kosztowała przyjemność jazdy miejskim rowerem?

- Godzina nie będzie droższa, niż bilet MPK, czyli mniej, niż 2 zł – dodaje. – Ale kolejne już więcej. Po czterech cena wyniesie 5 zł. Dlaczego? Chodzi nam o to, by rowery nie były zabierane na dwa, trzy dni, ale służyły tylko do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Firma, której miasto dzierżawi place pod stojaki, zarabiać będzie także na reklamie. Umieszczanej na stacjach i samych rowerach. Miejsce na to jest np. na kołach. Są już pierwsze firmy zainteresowane takim reklamowaniem się.
Przerwa w wypożyczalni planowana jest podczas grudnia, stycznia i lutego. To jednak zależy od pogody.

Jak wypożyczyć rower?

Najpierw trzeba założyć konto w punkcie obsługi klienta i zasilić konto na 50, 100 lub 200 zł. Dostaniemy kartę z zapisanymi na niej punktami. Ich ilość bywać będzie proporcjonalnie do intensywności używania rowerów. Aby wyczepić go ze stojaka, wystarczy do czytnika przyłożyć kartę. Jeśli system nie wypuści roweru, oznacza to, że limit został wykorzystany i trzeba się doładować. Na miejscu można sprawdzić stan konta.
reklama

Wykaz stacji rowerowych w Rzeszowie

1. Łukasiewicza/Sikorskiego
2. Uniwersytet Rzeszowski – Zalesie
3. parking na os. Pobitno

4. Armii Krajowej/Litewska
5. Uniwersytet Rzeszowski – Rejtana
6. Lubelska-szpital

7. Żółkiewskiego
8. Grottgera
9. Plac Wolności

10. Piłsudskiego
11. Słowackiego
12. Hala Podpromie

13. Cieplińskiego/Pułaskiego
14. Hetmańska
15. Podwisłocze/Powstańców-W-wy

16. Dojazd Staroniwa/Pułaskiego
17. Dąbrowskiego/Powstańców W-wy
18. CH Real

19.) CH Nowy Świat
20.) Ofiar Katynia/Al. Wyzwolenia

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100723/RZESZOW/57582009
Szału ni ma. Rower nie jest odporny na wandali, bo hamulce to zwykłe v-breaki zamiast torpeda. Obawiam się, że pomysł nie wypali, bo trzeba płacić, a mieszkańcy swoje rowery mają. Turystów też wielu nie ma. No i nie ma dobrej sieci dróg rowerowych.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #17
Okulickiego. Samochody parkują na ścieżce rowerowej
Wydawałoby się, że ratusz dba o rowerzystów. Buduje ścieżki przy nowych drogach, wprowadza rower miejski itd. Diabeł jednak tkwi w szczegółach, których nie zrozumie urzędnik oglądający miasto zza szyb samochodu.

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Ga
- Te szczegóły to wysokie krawężniki na trasach rowerowych, brak właściwego oznakowania ścieżek. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na inną rzecz. W ubiegłym roku wyremontowano część al. Okulickiego i wybudowano przy niej ścieżkę rowerową. W pobliżu ResHotelu wybudowano także miejsca postojowe dla samochodów. I tak są parkowane, że zastawiają ścieżkę rowerową. Ratusz chciał zrobić dobrze i kierowcom, i rowerzystom. Okazało się to niemożliwe. Czy urzędnicy znajdą sposób, by ten problem rozwiązać? - pyta Czytelnik.

Okazuje się, że urzędnicy sposobu nie mają. Obiecują jednak, że się zastanowią. - Praco
Sposób jest jeden prosty - karać mandatami, szybko naucza się kultury.
 

·
Registered
Joined
·
1,766 Posts
Albo postawić kamury, najnowszy rzeszowski hit drogowy, na baumie zaraz przy jezdni dla rowerów:)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #19
Mozna już rejestrować się w wypożyczalni miejskich rowerów w Rzeszowie

Stojaki z rowerami staną w Rzeszowie ok. 10 września, ale już można rejestrować się w systemie bezobsługowej wypożyczalni rowerowej.

(roweres.pl)
RoweRes, czyli system bezobsługowych wypożyczalni rowerowych, ma ruszyć w Rzeszowie na początku września. Każdy, kto będzie chciał z niego skorzystać, musi najpierw zarejestrować się na stronie internetowej. Tam podaje swoje dane osobowe i wybiera hasło do swojego "rowerowego konta”.
gc nowiny


Rzeszowski rower miejski może się spóźnić
Z rowerów miejskich mieliśmy korzystać pod koniec sierpnia. Na razie jednak nie powstała ani jedna stacja bazowa. - Będą budowane w tym tygodniu. Jeśli będzie opóźnienie to najwyżej kilkudniowe - informuje ratusz.

Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta
- Skontaktowałem się z firmą, która rower miejski chce w Rzeszowie wprowadzać. Chciałem wykupić reklamę na kilku stacjach bazowych. Niestety okazało się, że firma ma problem z ich wyceną, jakieś dziwne kwoty. Panuje tam jakiś chaos. Zapytałem jak więc chcą za kilkanaście dni uruchomić rower miejski, skoro na razie nie mają jasnej informacji na temat ceny i powierzchni reklam. I usłyszałem, że dobrze będzie jeśli rower miejski w Rzeszowie ruszy na przełomie września i października. Jak to się ma do informacji płynących z ratusza, że rower miejski zostanie uruchomiony lada moment? - zastanawia się jeden z rzeszowskich przedsiębiorców.

Rzeszowski rower miejski rodził się w bólach. Początkowo miasto samo chciało sfinansować inwestycję. Nie zgodziła się na to Regionalna Izba Obrachunkowa, uznając, że nie jest to zadanie własne gminy. Później trwały wielomiesięczne poszukiwania firmy, która podejmie się takiego zadania. Udało się tuż przed tegorocznymi wakacjami. Do zorganizowanego przez ratusz przetargu stanęła firma WIM System. Firma zwyciężyła w przetargu (była jedynym jego uczestnikiem) i zapowiedziała, że pod koniec wakacji uruchomi w Rzeszowie rower miejski. Rowery będzie można wypożyczać z dwudziestu wypożyczalni znajdujących się w różnych punktach miasta.

Na terenie Rzeszowa trudno na razie znaleźć "ślady" tej inwestycji. Nie widać ani powstających stacji bazowych (bezobsługowych wypożyczalni rowerów), nie został także uruchomiony punkt obsługi, w którym rzeszowianie mogliby zaopatrywać się w karty niezbędne do wypożyczenia roweru.

- Sprawa reklam na stacjach bazowych nas nie interesuje. Jest to wewnętrzna sprawa firmy, która sama sobie musi z tym poradzić. Dla nas najważniejsze jest to, aby system wypożyczalni rowerów został uruchomiony. Kontaktowaliśmy się ostatnio z firmą WiM System. Jej przedstawiciele poinformowali nas, że budowa stacji bazowych rozpocznie się w tym tygodniu - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Nie będzie przesunięcia terminu startu roweru miejskiego? - Może się to zdarzyć. Ale na pewno nie będzie to opóźnienie np. miesięczne. Jeśli już to dosłownie kilka dni - zapewnia rzecznik. - Póki co firma WiM System wywiązuje się z zobowiązań. Uruchomiła już swoją stronę internetową, przy pomocy której będzie można rejestrować się w systemie wypożyczalni - dodaje Chłodnicki.

Na stronie www.roweres.pl można znaleźć m. in. wykaz miejsc, w których znajdą się wypożyczalnie oraz cennik (pierwsze 15 minut gratis, 1,5 zł za pierwszą godzinę przy posiadaniu karty za 100 i 200 zł) i wiele innych przydatnych informacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #20 (Edited)
Nowa ścieżka nad Wisłokiem. I rowerem. I na nogach
Około miliona złotych może kosztować budowa nowej ścieżki spacerowo-rowerowej nad Wisłokiem. Jej budowa ma rozpocząć się już jesienią.
Budowa chodnika i ścieżki rowerowej od mostu Lwowskiego do Zamkowego zapowiadana jest przez miasto od dawna. - Udało się już dograć sprawy związane z własnością terenu, z projektem. Do końca sierpnia powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę - mówi Adam Gajewski, dyrektor rzeszowskiego Miejskiego Zarządu Dróg.

Na najbliższej sesji rady miasta o tej inwestycji będą decydować rzeszowscy radni. Jeśli zaakceptują wydanie budżetowych pieniędzy na taką właśnie inwestycję (potrzeba ok. miliona złotych), miasto zorganizuje przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji. - Prace powinny rozpocząć się jesienią - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Ile potrwa budowa ścieżki? - Bardzo chcielibyśmy, aby większość tej inwestycji udało się zrealizować jeszcze w tym roku. Czy się uda? Wiele zależy od pogody - tłumaczy rzecznik.

Ścieżka będzie miała prawie 2,1 km długości i będzie biegła brzegiem Wisłoka. - Chodnik będzie miał szerokość 2 metrów, ścieżka 2,5 metra - mówi Adam Gajewski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Ciekaw jestem jak się ma sytuacja od mostu zamkowego do kładki na bulwarach. W tym miejscu obiecywali ścieżkę już 2 lata temu, tylko tam o tyle trudniej że działki i trzeba wykupić, a działkowiec to trudna strona w rozmowach.
 
1 - 20 of 415 Posts
Top