SkyscraperCity banner

1 - 20 of 796 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Odcinek w budowie wygląda następująco:

źórdło: mmrzeszow.pl

Most będzie się nieco różnił od poprzednich wizualizacji.

źródło:gospodarkapodkarpacka

A tu taka kiepska mapka inwestycji która jest obecnie w budowie.

gospodarkapodkarpacka

W Rzeszowie ten element urośnie do 108,5 metra i będzie dobrze widoczny już w listopadzie. Wewnątrz zbudujemy klatkę schodową, którą będzie można dostać się na sam szczyt. Np. żeby wymienić żarówkę w światłach ostrzegających samoloty przed niebezpieczną przeszkodą – mówi Stanisław Szkudlarek z firmy Bilfinger Infrastructure, dyrektor budowy połączenia ul. Lubelskiej i Rzecha w Rzeszowie.
Warta 184 mln zł inwestycja to jedno z najdroższych przedsięwzięć drogowych w historii miasta. Ma domknąć północną obwodnicę Rzeszowa i odciążyć śródmieście. Fachowcy, którzy pracowali nad założeniami programu transportowego Rzeszowa (grupa inwestycji w komunikację za ponad 415 mln zł) przekonują, że właśnie w tym miejscu układ drogowy cierpiał na najbardziej dotkliwy brak. Nowy most i trasa o łącznej długości 1,8 km pozwolą dojechać ze wschodnich części miasta w rejon Baranówki bez konieczności wjazdu do centrum.

Aby precyzyjnie ustawić potężną konstrukcję, w tej chwili drogowcy budują dodatkowe, tymczasowe podpory, na których wesprą się stalowe elementy. Sześć z nich powstaje bezpośrednio w zbiorniku elektrociepłowni. Ponieważ jego dno jest wyłożone specjalną, uszczelniającą membraną, betonowe pale są po wbiciu w dno od razu izolowane. Trzeba je budować ze specjalnie zwodowanej na tą okoliczność barki. Zadanie nie jest łatwe, bo przy brzegu woda ma tu 2,7 m głębokości, a na środku aż 4,7 m. Po zakończeniu budowy mostu, tymczasowe pale zostaną pod wodą ścięte, a membrana uzupełniona.

Roboty drogowe na razie ograniczają się do przygotowania i wzmocnienia terenu. Od strony ul. Lubelskiej na trasie przebiegu nowej dwupasmówki wycięto już większość drzew i wywieziono niepotrzebną ziemię. Pozostałe pójdą pod topór w drugiej połowie października, kiedy skończy się okres ochronny ptaków. Z tej strony grunt jest stabilny, więc nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych wzmocnień. Prace spowolniają jedynie linie energetyczne, które trzeba przełożyć. Tą część robót wykonawca planuje na jesień. - Rondo u zbiegu nowej trasy oraz ul. Lubelskiej i Krogulskiego zostawiamy na przyszły rok. Nie ma sensu w tej chwili rozkopywać ulicy, bo w ten sposób niepotrzebnie wprowadzilibyśmy utrudnienia w ruchu – wyjaśniają drogowc

Ul. Rzecha w czasie budowy połączenia będzie okresowo zamykana dla ruchu. Tak będzie np. podczas budowy przejazdu kolejowego przez bocznicę prowadzącą do elektrociepłowni – wyjaśnia dyrektor kontraktu. Dodaje, że na całej długości nowa trasa dostanie dwie jezdnie, cztery pasy ruchu oraz obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. Wzdłuż niej powstaną także dodatkowe drogi pozwalające dojechać do okolicznych domów i firm.

GC Nowiny

·
Registered
125 Posts
Dokładnie tydzień temu byliśmy z maxi80 na wypadzie rowerowym zobaczyć jak z budowa mostu. Nieco wcześniej przed nami odjechał Pan Ferenc, z tego co mówił strażnik odbyła się pierwsza gospodarska wizyta :)
Inwestycja dobra i potrzebna, prostowana będzie ul. Rzecha, tylko na razie nie wiem jakie są plany drogi już za mostem, dobrze by się działo jeśli równolegle budowano też łącznik z rondem do ul. Lubelskiej. Most ma być oddany gdzieś koło czerwca.

·
Registered
356 Posts
Kilka zdjęć z dzisiejszej przejażdżki w pobliżu nowej trasy. Złapał mnie zmierzch, więc odbiło się to też na jakości zdjęć - ale chyba nie jest najgorzej :)
Osobom, które chcą tam się wybrać, a jeszcze tam nie były - polecam przejście od strony Lubelskiej, dalej Wioślarskiej i przez kładkę nad Wisłokiem. Od strony Ciepłowniczej jest trochę trudniej trafić za pierwszym razem :)

1. Jestem "pod mostem". Na wprost Wisłok, a nieco dalej zbiornik elektrociepłowni:

2. Widok w stronę ul. Lubelskiej (z tego samego miejsca co 1. zdjęcie):

3. Widok z kładki nad Wisłokiem:

4. Jestem już na ul. Ciepłowniczej. Widok w stronę ronda Kuronia. Coś już zostało usypane w oddali:

5. Znak z ul. Ciepłowniczej:

6. Widok w tę samą stronę, co zdjęcie 4, jednak jestem kilkanaście metrów na zachód od tego miejsca (za ciepłociągiem). Z prawej budynek, do którego wchodzi ciepłociąg (później ten budynek będzie odniesieniem do jednego z kolejnych zdjęć):

7. Z tego samego miejsca, w stronę Lubelskiej. Widać mnóstwo elastycznych taśm powkopywanych w ziemię. Nie bardzo rozumiem jakie jest ich przeznaczenie:

8. Lekko na prawo od miejsca ze zdjęcia 7. Widać hałdy ziemi:

9. Jeden z setek elementów wkopanych w ziemię:

10. Niedaleko została usypana spora hałda ziemi:

·
Registered
356 Posts
11. Oczyszczalnia po sąsiedzku:

12. Sprawca całego zamieszania, czyli zbiornik elektrociepłowni. Widoczne pale wbite w dno. Nie bardzo chciałem tam wchodzić, bo było tam kilka osób (m.in. ochroniarz zbiornika):

13. A tutaj jestem już w miejscu, od którego zaczynałem tę relację. Jestem kilkaset metrów od Lubelskiej:

14. Widok w stronę Lubelskiej (widoczne jej latarnie):

15. Fundament przyczółka mostu już zabetonowany:

16. Jestem na Lubelskiej. Coraz ciemniej się robi. Zaznaczyłem budynek z 6. zdjęcia:

17. I obrót w stronę ul. Krogulskiego. Tutaj będzie rondo:

Dziękuję za uwagę.

·
Registered
2,995 Posts
Powstaje pylon nowego mostu. Ma 108,5 metra

Dobę trwało betonowanie stopy pylonu mostu, który powstaje w Rzeszowie. Pylon będzie miał 108,5 metra i będzie jednym z najwyższych w Polsce. 26 października na budowie pojawi się Bronisław Komorowski, prezydent RP.

Betonowanie stopy pylonu ruszyło w czwartek po południu. - Do piątku do godz. 10 wbudowane zostało w tę stopę ok. 1100 m sześc. betonu. Betonowanie zakończy się po południu...
Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,16823130,Powstaje_pylon_nowego_mostu__Ma_108_5_metra.html#ixzz3GTvrxKUW

1 - 20 of 796 Posts