SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,040 Posts
Problem polega na tym, że tam trzeba dopiero skoczyć, ładnie to obfocić i zrobić mapkę, gdzie które zdjęcie zostało wykonane :) Na to trzeba conajmniej całego jednego dnia. Te fotki były robione późnym wieczorem i część jest paskudna, a na część nie starczyło w ogóle czasu.
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,040 Posts
Jak mieli wolne środki, to na takim gruncie nie da się stracić - dobra inwestycja i w dodatku możliwość odłożenia jakichś decyzji na później.
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,040 Posts
Wiesz, gdyby Twoje podejście byłoby racjonalne, to ktoś mógłby pójść znacznie dalej i powiedzieć: w skali kraju największy potencjał ma tylko kilka miast, np.: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań i Trójmiasto. Po co więc dokładać do jakichś mniejszych miast, skoro te większe i tak ściągają najwięcej pracowników, największy kapitał, najwięcej inwestycji. Te miasta dużo lepiej spożytkują ewentualne dotacje. Czujesz to ryzyko? Generalnie nikt nic lepszego nie wymyślił, jak proporcjonalny do potencjału, zrównoważony rozwój ;)
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,040 Posts
O wiele lepiej w czym?
Myślę, że to była jego subiektywna ocena ;) A dyskusja dotyczyła wysysania mieszkańców regionów przez ich centralne ośrodki, co obrazowała mapka, która nie załapała się do Twojego kontekstu ;)
 

·
Nadszedł czas Wolności
Joined
·
3,040 Posts
Pytasz o inwestycje w ogóle, czy tylko te miejskie?

1. Temat, który drastycznie poprawił poziom życia miasta (o czym mało się mówi), to inwestycja w fabrykę wody.
2. Inwestycje w nowy blok w elektrociepłowni (to już nie jest inwestycja z miejskiej kasy) + modernizacje ciepłociągów przy okazji miejskich inwestycji oraz w sposób planowy.
3. Lotnisko, które ściąga tu coraz więcej turystów i jest magnesem dla inwestorów (przykład: Heli One).
4. S19/A4 + drogi dojazdowe do miasta i SSE <- z tych dróg najważniejszych.
5. Hala na Podpromiu.
6. Trasa zamkowa wraz z mostem - bez tego byłoby kiepsko.
7. Program transportowy (głównie nowe autobusy).
8. Modernizacja Rynku, czyli pierwszego salonu miasta.
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
Cały biurowiec "Centrum 2000" przy alei Armii Krajowej można sobie kupić - kiedyś już tam rezydowała jedna taka firma informatyczna, któa teraz jest całkiem sporą konkurencją dla Comarchu ;) A budynek szkoły przy ul. Marszałkowskiej miał stać się takim pałacem młodzieży. Jednak kasiorka ważniejsza?
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
Dokładnie tak, trochę pomieszczeń jest wynajętych. Ale syndykowi pewnie bardziej zależy na sprzedaniu budynku i zajęciu się swoją robotą ;)
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
I tak właśnie wbito gwóźdź do trumny kolejowej obwodnicy Rzeszowa... Normalnie brak słów. Przez tyle lat, przy dużo mniejszym Rzeszowie, wiedziano, że ta obwodnica to konieczność. A teraz postawią tam fabryki... Nigdy nie doczekamy się dworca kolejowego godnego miasta wojewódzkiego...
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
Ciekaw jestem, czy z budynku Inkubatora Technologicznego PPNT korzystają jakieś nowo-powstające firmy? Inkubator rozrasta się, więc chyba powinno się już ogłaszać jakieś sukcesy w tej dziedzinie?
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
pixeolo, w sumie poruszyłeś temat, który spędza mi sen z powiek od dłuższego czasu: co powinno być trzonem szeroko rozumianego przemysłu w Rzeszowie? Co mogłoby być na tyle trwałe, abyśmy to mogli rozwijać i nie balibyśmy się, że kiedyś to ktoś przejmie i zlikwiduje lub przeniesie tam gdzie taniej. I po pewnym czasie dochodzę do takiego wniosku, że każdą gałąź przemysłu da się przenieść/zlikwidować... Kluczem nie jest zatem to co mamy produkować. Co najtrudniej zabrać Rzeszowszczyźnie? Ludzi! I chyba nie ma znaczenia, co będziemy produkować, ważne jest tylko to, by było to skomplikowane i by wiedza o tym jak to wytworzyć była w rzeszowskich głowach. Wtedy zostaje nam tylko uczynić to miasto rajem do życia, tak by ze względów społecznych nikt nie chciał go opuszczać. I to jest receptą na zaprzestanie bycia kolonią europejską, która dostarcza „taniej siły roboczej za miskę ryżu” – to tak w odniesieniu do tego jak wygląda rynek pracy w Europie.
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
Wiesz jak to z tygrysami - rzadko polują w grupie ;) Ja prawdopodobnie wpadnę przelotem w którąś niedzielę pstryknąć fotki nowym żurawiom - na dłuższą wycieczkę tematyczną ciężko będzie się ugadać ;) Chciałem tylko wysondować, czy ktoś czasem nie wybiera się tam, nie "przywiezie" fotek i mnie nie wyręczy przed 1-szo marcowym spisem żurawi :) Co do spotkania to raczej w jakiejś knajpce np. w sobotę wieczorkiem :) Jakby co to już na priv.
 

·
Nadszed&#322; czas Wolno&#347;ci
Joined
·
3,040 Posts
Pierwsza inwestycja w podstrefie S1-3 (Zaczernie w gminie Trzebownisko, na południowy-zachód od lotniska): zakład produkcyjno-laboratoryjny technologii światłowodowych i fotonicznych P.H. ELMAT sp. z o.o. Główny wykonawca to Hartbex. 
1 - 20 of 32 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top