SkyscraperCity Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
Joined
·
444 Posts
Druga jezdnia w sumie nie potrzebna ale przebudowa skrzyżowań z Dk 9 i 19 potrzebna jest na wczoraj. Krzyzówka tej drogi i Dk 9 plus roboty przy autostradzie i mamy po południu korek od dwupasmowej Warszawskiej do właśnie tego skrzyżowania w Rudnej.
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
Ja również ciesze się z rozwoju strefy, lecz patrząc na obecne korki po 15 w Rudnej Małej i patrząc w przyszłość po otwarciu kolejnych zakładów to strach się bać co będzie się działo na drogach na północ od Rzeszowa. Na chwile obecna jest potrzebne gruntowne przebudowanie skrzyżowania 9tki z drogą do lotniska najlepiej w formie ronda. Chociaż po powstaniu kolejnych fabryk to i rondo by się juz nie sprawdzało. Gdzies czytałem, że jest planowana rozbudowa do dwóch jezdni drogii do lotniska, może z tą rozbudowa będzie przebudowane to skrzyżowanie....
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
Strefa S2 w Rogoźnicy; powoli robi się tam pełno:
Zostały jeszcze tylko trzy małe działeczki:

Są jakies dalsze plany rozbudowy tej pod strefy?

Edit.
Przypadkowo znalazłem wizualizacjie budynku Polkemic-u. Nawet ciekawie się prezentuje:


Projekt zakładu jest już gotowy. Kamień węgielny rozpoczynający budowę zostanie wmurowany IV kwartale 2010 roku. Pierwszą linią produkcyjną zamówioną do nowej fabryki jest nowoczesna linia technologiczna do produkcji obrzeży z ABS-u. Potocznie zwaną: „jumbo rolą” o szerokości 700 mm. Fabryka wraz z całą infrastrukturą powinna rozpocząć pracę w II kwartale 2011 roku.
I jeszcze jeden artykuł z lokalnej gazety.
Na terenie specjalnego obszaru gospodarczego w Rogoźnicy, gm. Głogów Małopolski, zainwestowało już kilkanaście firm. Rogoźnica jest podstrefą Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park w Mielcu.

Jeden z kilkunastu

Jesienią zeszłego roku w Rogoźnicy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki rzeszowskiego Zelmeru. Renomowana firma wybrała tu lokalizację swego nowego oddziału produkcyjnego z kilku powodów. Przy czym nie chodziło wyłącznie o preferencje ekonomiczne w strefie. Liczyła się bliskość macierzystego zakładu, dość wygodny dojazd, możliwość zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników.
Nowy zakład Zelmeru będzie jednym z kilkunastu nowych zakładów produkcyjnych, które powstają na terenie strefy w Rogoźnicy.


Polimarky i Plastsystem

Przykładowo, swą fabrykę buduje tu m. in. firma Polimarky. Zajmuje się produkcją tworzyw antybakteryjnych, bezhalogenowych mieszanek kablowych, granulatu poliuretanowego, tworzyw przewodzących oraz rur z polibutylenu.
Specjalność firmy Plastsystem sp. z o. o. to produkcja opakowań z tworzyw sztucznych dla chemii budowlanej. D.A. GLASS opracowuje autorskie technologie produkcji szkła płaskiego, matowego i technologii chemicznej obróbki szkła.

Yanko sp. z o. o. - zajmuje się produkcją opakowań papierowych fałdowanych oraz foliowych z nadrukiem i bez nadruku. LEDOLUX Sp. z o. o. zamierza produkować elektryczny sprzęt oświetleniowy wykorzystujący diody elektroluminescencyjne.
Z kolei P.P.U.H. "RANLIP" Andrysiewicz M. & Kloc Z. rozpoczynali produkcyjno - usługowej do produkcji zaworów hydraulicznych, przewodów hydraulicznych oraz regeneracji komputerów do maszyn budowlanych;Offset Druk - zajmować się będzie wdrażaniem nowoczesnych technologii drukarskich;
Leo Minor - rozpocznie produkcję elementów systemu kanalizacji wewnętrznej i zewnętrznej dla budownictwa;

ELMAT Sp. z o. o. - będzie produkować urządzenia aktywne i pasywne do sieci teletechnicznych, światłowody, system FIBRAIN DATA, usługi wydmuchiwania mikrokabli światłowodowych w technice mikrokanalizacji oraz spawanie światłowodów wraz z pomiarami torów;
Creo Sp. z o. o. - chce rozpocząć produkcję kanałów wentylacyjnych oraz otworzyć biuro konstrukcyjno - projektowe.
BEST Construction Sp. z o. o. BIS - planuje wybudować i wyposażyć ośrodek w zakresie prowadzenia badań laboratoryjnych stosowanych bądź wdrażanych do stosowania wyrobów i materiałów budowlanych, a także służącego podnoszeniu kwalifikacji personelu;
POLKEMIC II Sp. z o. o. - spółka w parku będzie produkować obrzeża meblowe.

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/rozwija-sie-strefa-ekonomiczna-w-rogoznicy-48196.html
 

·
Registered
Joined
·
444 Posts
I tak właśnie wbito gwóźdź do trumny kolejowej obwodnicy Rzeszowa... Normalnie brak słów. Przez tyle lat, przy dużo mniejszym Rzeszowie, wiedziano, że ta obwodnica to konieczność. A teraz postawią tam fabryki... Nigdy nie doczekamy się dworca kolejowego godnego miasta wojewódzkiego...
Możesz wstawić mapkę z planowanym przebiegiem tej kolejowej obwodnicy? Pare lat temu już widzialem ale warto sobie przypomnieć.
 
1 - 6 of 6 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top