SkyscraperCity Forum banner
181 - 200 of 632 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
W Podkarpackim parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis powstanie kolejna fabryka lotnicza. Inwestorem jest angielska spółka McBraida. Powstawać będą tu elementy do silników firmy Rolls-Royce, które trafią do samolotów Boeing 787 Dreamliner, Airbus A 380 czy Lockhead F 35. Anglicy liczą też na zamówienia od spółek z Doliny Lotniczej.

Jak już informowaliśmy, inwestor ma działkę i wszystkie pozwolenia. Internauci z forum lotnictwo.net.pl zauważyli, że kilka dni temu rozpoczęło się przygotowanie terenu pod budowę. Rozpoczęcie robót potwierdzają też przedstawiciele firmy.
gospodarkapodkarpacka.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
W Rzeszowie powstanie centrum logistyczne. Będzie praca dla 200 osób
W rzeszowskiej strefie ekonomicznej Dworzysko powstanie centrum logistyczne firmy Raben. Będzie praca dla 200 osób.

Specjalna strefa ekonomiczna "Dworzysko” powstaje w rejonie osiedli Przybyszówka, Miłocin i Baranówka. Na terenie miasta będzie miała 180 ha, po rozszerzeniu na teren gmin Głogów Młp. i Świlcza urośnie do 450 ha. Jesienią miasto chce zacząć uzbrojenie terenów pod potrzeby przyszłych inwestorów.

- Pierwszy etap zakłada budowę 1200 metrów drogi, która zapewni dojazd do pierwszych działek. Budowa powinna już trwać, ale pozwolenie zostało oprotestowane przez sąsiadów inwestycji. W ciągu najbliższych tygodni stanowisko w tej sprawie zajmie wojewoda - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jeśli wynik sporu będzie korzystny dla miasta, urzędnicy od razu ogłoszą przetarg i wybiorą wykonawcę drogi, która ma być gotowa jesienią. Miasto finalizuje już rozmowy z energetykami, którzy zbudują na Dworzysku sieć zasilającą nowe zakłady. Pierwszym z nich będzie centrum logistyczne holenderskiej firmy Raben, która kupiła tutaj 7-hektarową działkę.

- Nasze centrum zbudujemy w dwóch etapach. Zaczynamy od magazynu o powierzchni ok. 15 tys. m kwadratowych, który da pracę setce osób. W przyszłości powiększymy go o drugie tyle. Docelowo w Rzeszowie zamierzamy zatrudnić 200 osób – mówi Stefania Bondos dyrektor regionu Raben Polska.

Centrum logistyczne firmy Raben jest już projektowane. Budowa rozpocznie się zaraz po uzbrojeniu terenu.
GC Nowiny Strefa nie gotowa a inwestor czeka...
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Mieszkańcy wygrali z prezydentem Ferencem
Na spotkanie z przedstawicielami rzeszowskiego Ratusza przybyło ponad 160 osób. Fot. Ewelina Nawrot


Prezydent obiecuje, że droga do strefy ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko powstanie w innym miejscu niż wcześniej planowano.

- Podtrzymuję decyzję, że w pierwszej kolejności powstanie droga przy torach – mówił prezydent Tadeusz Ferenc na poniedziałkowym spotkaniu z mieszkańcami osiedli Baranówka, Miłocin i Przybyszówka. Kilkumiesięczny bój mieszkańców z prezydentem dotyczył planów budowy czteropasmowej drogi przez środek osiedla. Czy po takiej deklaracji mogą już spać spokojnie?

Przypomnijmy, że mieszkańcy walczą o to, aby droga do specjalnej strefy ekonomicznej w Dworzysku nie przebiegała wprost pod oknami ich domów. Po wielu prośbach udało się im zaprosić pana prezydenta i przedstawicieli miasta do Młodzieżowego Domu Kultury na Baranówce, aby móc w końcu przedstawić swoje argumenty przeciwko takiej budowie i wskazać inne rozwiązania. Na spotkanie przybyło ponad 160 osób.

Drogi nie będzie
– Cztery pasy ruchu oddzielone pasem zieleni? Nie rozumiemy czemu droga ma być puszczona między blokami – mówił Wojciech Fus, który reprezentował mieszkańców. – Uważamy, że dojazd został dobrze zaprojektowany w 2009 roku, ponieważ wskazywał, że droga powinna przebiegać wzdłuż torów i od ulicy Krakowskiej.

Co na to pan prezydent? – Przyjmujemy wasze postulaty do realizacji – usłyszeli od razu od niego zebrani mieszkańcy. – Kiedy możemy spodziewać się decyzji? – domagali się konkretów mieszkańcy. Dodajmy, że już raz padła deklaracja ze strony wiceprezydenta Marka Ustrobińskiego, że nie dopuści on do realizacji inwestycji, a kilka dni później została wydana decyzja środowiskowa. – Ja nie obiecuję, tylko decyduję – odpowiedział prezydent.

Mieszkańcy zszokowani
- Nie spodziewałyśmy się, że tak szybko padanie taka deklaracja. Myślałyśmy, że prezydent będzie używał argumentów typu, że trzeba budować, rozwijać się, a tu proszę – mówiły zgodnie Teresa Draus i Elżbieta Oleksiuk, protestujące mieszkanki. – Myślę, że duże znaczenie miało to, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani do rozmowy – dodaje pani Elżbieta.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy podzielają ten entuzjazm. – Jesteśmy zadowoleni, ale czekamy na pisemną decyzję – mówił Leszek Hładki. – Czekamy też na wycofanie decyzji środowiskowej i zaprzestania działań projektowych, ponieważ będzie to jednoznacznym faktem, że prezydent dotrzyma słowa.

***
Oby pan prezydent spełnił daną obietnicę. Zresztą dziwne by było, gdyby przy tylu osobach bezmyślnie rzucał słowa na wiatr, żeby się tylko przypodobać. No chyba, że chce na jakiś czas zamydlić oczy mieszkańcom? A może po prostu zdanie mieszkańców zaczyna mieć dla niego znaczenie?

Ewelina Nawrot
źródło AntyFerencówka
Nie wiem czy to takie dobre jeśli zmienia się pierwotne plany, o których wszyscy wiedzieli już od wielu lat. A inwestor czeka.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Kanadyjska firm Heli-one wchodzi do Rzeszowa

Reprezentuję firmę K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego. Jesteśmy jedynym członkiem Doliny Lotniczej świadczącym usługi w zakresie rekrutacji i selekcji pracowników.

Prowadzimy obecnie projekt rekrutacji dla kanadyjskiego koncernu CHC Helicopter (www.chc.ca). Firma jest największym na świecie dostawcą usług związanych z helikopterami.
Obecnie wchodząca w jej skład dywizja Heli-One (heli-one.ca) przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w Polsce. Inwestycja planowana jest na najbliższe miesiące. Będzie zlokalizowana w województwie podkarpackim i docelowo zakład będzie zatrudniać ok. 150 osób.

W związku z tą inwestycją poszukujemy pracowników na szereg stanowisk, w tym w szczególności mechaników lotniczych zainteresowanych nawiązaniem współpracy. Firma oferuje nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale także pomoc w ewentualnej relokacji.

Podstawowy wymóg to oczywiście doświadczenie w branży lotniczej.
Ponadto ważna jest certyfikacja EASA Part 66 (mile widziane B1.3 lub B2)
Znajomość języka angielskiego będzie dużym atutem, ale nie jest niezbędna.

W przypadku zainteresowania proszę o przesłanie aktualnej aplikacji na adres:

[email protected]

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Serdecznie pozdrawiam,

Przemysław Lewandowski
Telefon: +48 17 85 04 183 / +48 17 85 04 172
Telefon kom.: +48 504 239 770
[email protected]
www.kkselekt.com
http://aeroforum.pl/topic/264-oferty-pracy-mechanik-lotniczy-nowy-inwestor/


What we do

We deliver customized care; providing the know-how, experience and skills you need to keep your helicopter flying. We have unrivaled ability across OEMs, handling AgustaWestland, Bell, Eurocopter and Sikorsky airframes.

Knowledge, fast turnaround and assured quality are key aspects of our service; delivering industry-leading standards of safety, mission readiness and affordability.

Our capabilities

Repair & Overhaul
Integrated Logistics Support
Heavy Maintenance
Design & Engineering
Modifications & Completions
Parts Inventory
Safety & Survival EquipmentValue-added services

Power by the hour packages
Inspections
Certification
Rapid response engineering services
http://heli-one.ca/home

Szykuje się zwiększony ruch helikopterów na lotnisku :)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Najładniejszy budynek przy lotnisku. Za 19,5 miliona [FOTO]
Z jego okien widać terminal i pas startowy. Będzie oddany do użytku dopiero we wrześniu, trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale nam udało się wejść do środka i zobaczyć, co się kryje za murami najładniejszego obiektu, który wyrósł w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, naprzeciwko lotniska w Jasionce

Na pewno przyciąga wzrok. Patrząc z perspektywy drogi biegnącej przy lotnisku wyróżnia się spośród budynków firm, które już zostały wybudowane w tej strefie. Jest też położony najbliżej jezdni. Ma trochę ciekawszą architekturę - złożony jest z trzech modułów o różnej wysokości. Elewacja wykonana została ze szkła i paneli syntetycznych w ciemnoszarym kolorze. Przy obiekcie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, na rabatach próbują w upalnym słońcu rosnąć dopiero co zasadzone rośliny. Ale uwagę zwracają też estetyczne, dobrze do budynku dobrane lampy. Te przy wejściu przypominają kształtem ogromne kielichy.

- Dobrze, że prezydent Ferenc jeszcze tu nie był i ich nie widział, bo na pewno by je od nas odpatrzył - żartują pracownicy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W piątek pozwolili nam zajrzeć do nowego budynku i opowiedzieli o jego przeznaczeniu.

To inkubator technologiczny Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, w którym swoje siedziby znajdą mikro- i małe przedsiębiorstwa. Zwłaszcza te rozpoczynające działalność, ale możliwe jest także wprowadzenie się tu firm już działających. Zachętą mają być preferencyjne, w stosunku do rynkowych, ceny najmu. A poza tym perspektywa skorzystania z ulg w podatkach - budynek stoi na terenach objętych działaniem specjalnej strefy ekonomicznej.

- Budowa i uruchomienie inkubatora technologicznego to kolejna nasza oferta dla przedsiębiorców, chcących rozwijać się w kierunku innowacyjnym. Firmy o takim potencjale w dalszej perspektywie powinny dawać trwałe miejsca pracy. Na świecie obserwowana jest taka tendencja, że firmy innowacyjne funkcjonują dłużej - mówi Krzysztof Kłak, prezes RARR. RARR jest gospodarzem parku przy lotnisku, realizuje jego budowę, korzystając z pieniędzy europejskich i samorządu wojewódzkiego. Park to te tereny przy lotnisku, na których już zainwestowały takie podmioty jak MTU i BorgWarner. - Dotychczas skupialiśmy się na uzbrajaniu dużych obszarów, przygotowywaniu ich tak, by inwestorzy mogli tu budować swoje siedziby. Byli to głównie duzi inwestorzy. Dziś na tereny przy lotnisku zapraszamy mniejsze podmioty i oferujemy im najem powierzchni na preferencyjnych warunkach i dobre lokum, aby mogły rozwinąć swoją działalność - dodaje prezes Kłak.

- Cena wynajmu metra kwadratowego hali produkcyjno-usługowej to 12,50 zł. Natomiast w pomieszczeniu biurowym 18 zł. To nie tylko stawki konkurencyjne w porównaniu z rynkowymi. Dajemy też ulgi: w pierwszym roku firma płaci o 20 proc. mniej, w drugim 15 proc., a w trzecim 10 proc. Przy czym firma może wynajmować tu pomieszczenia tylko przez pięć lat - podkreśla Joanna Wdowik-Mika, konsultant w Centrum Zarządzania PPNT.

Cały obiekt ma 5,3 tys. m kw. W sumie może pomieścić 30 przedsiębiorców.

W jednokondygnacyjnym module są hale, w których może być prowadzona produkcja i usługi. Zajmuje powierzchnię 2,3 tys. m. kw. A poszczególne hale mają od 100 do 300 m kw. powierzchni. Jedną z firm, która już zarezerwowała tu powierzchnię, jest przedsiębiorstwo produkujące ogniwa fotowoltaiczne i prowadzące w tym kierunku badania. Hale mają surowy wygląd, ale dla produkcji wystrój wnętrz nie jest najistotniejszy. Najważniejsze są idealnie równe nawierzchnie, wzmocnione fundamenty i doki dojazdowe do każdej z hal.

Na pierwszym piętrze jest całe zaplecze socjalne. Tu są pomieszczenia, w których pracownicy produkcji mogą zjeść śniadanie, odpocząć, wziąć prysznic. Jest też palarnia i szatnie. W tym module, na parterze, są też sale konferencyjne. Największa pomieści 200 osób. Można też ją przedzielić na pół. Na razie bez miejsc siedzących. Krzesełka pojawią się w ciągu miesiąca. Jest już za to rzutnik i ekran. Na tym samym poziomie są też dwa pokoje spotkań, w których przedsiębiorcy będą mogli organizować sobie mniejsze narady. Także te pomieszczenia są wynajmowane na godziny.

Na dole, w pobliżu sali konferencyjnej jest też miejsce przeznaczone pod lokal gastronomiczny. Ma ponad 100 m kw. powierzchni. Ściany tego lokalu można zsunąć, wtedy jest większa przestrzeń na konferencję.

W trzykondygnacyjnym module mieszczą się pomieszczenia biurowe. Każde z nich ma klimatyzację, są o zróżnicowanej powierzchni. Od tych małych, na dwie osoby, do największej, 151-metrowej. Ta już została zarezerwowana, zajęła ją firma internetowa. Najładniejsze są te dwa biura, które mają przeszklone dwie ściany. Są z widokiem na terminal i pas startowy. Zostały już zarezerwowane.

Budynek powstał w ramach unijnego projektu dotyczącego rozbudowy parku naukowo-technologicznego. Współfinansowany jest z programu Rozwój Polski Wschodniej. Sam budynek kosztował 19,5 mln zł.


W niekórych biurach są przesuwne ściankiTo kółeczko w suficie to świetlik.Jedna z hallŚcianki przyszłego lokalu gastronomicznego można rozsuwać
sala konferencyjna na 200 osóbJedno z dwóch najładniejszych biur w kompleksie. Ma dwie oszklone ściany z widokiem na terminal

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,..._lotnisku__Za_19_5_miliona.html#ixzz22g9frcUN
Jak dla mnie najładniejszy Opteam :) Ale ten też ok
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Kanadyjczycy zainwestują pod Rzeszowem ponad 10 mln dolarów

(Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta)

Firma Heli-One specjalizująca się w serwisowaniu śmigłowców wybuduje swój zakład pod Rzeszowem. Docelowo pracować tam będzie ponad 100 osób.
O planach inwestycyjnych Heli-One poinformował dziś w Rzeszowie prezes tej firmy Larry Alexandre. - Mieliśmy do wyboru kilka lokalizacji. Wybraliśmy Rzeszów ze względu na położenie w sercu Doliny Lotniczej, bliskość klientów z Europy Środkowej oraz ze względu na wykwalifikowaną kadrę - mówił Alexandre. Heli-One prowadzi już działalność przy lotnisku w Jasionce. Na razie wykorzystuje wynajmowane pomieszczenia. Firma przygotowuje się do budowy swojej siedziby. Ostateczna lokalizacja nie została jeszcze wybrana. Wiadomo, że zakład powstanie w rejonie lotniska, na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Budynek ma być gotowy w 2013 roku. Heli-One docelowo chce zatrudnić ponad 100 osób. Pod Rzeszowem zainwestuje ponad 10 mln dolarów.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...pod_Rzeszowem_ponad_10_mln.html#ixzz0WdoxEHX6
na forum info od 2 tygodni media dowiedziały się dzisiaj...
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Kolejne dobre info.

Elmat wybuduje za 21,5 mln zł obiekt produkcyjno-laboratoryjny k. Rzeszowa o powierzchni 5 tys. m2.

Firma Elmat uzyskała w ub. tygodniu zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”, położonego w gminie Trzebownisko k. Rzeszowa, w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Inwestor planuje kupić od województwa podkarpackiego ponad 1,6-hektarową działkę i zrealizować na niej budynek produkcyjno–laboratoryjny o powierzchni 5,1 tys. m2. Deklarowany minimalny koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 21,5 mln zł, a zatrudnienie 20 osób. Uruchomienie zakładu branży teleinformatycznej ma nastąpić w 2013 r.
http://www.swiatmagazynow.com

ELMAT utowrzy laboratorium światłowodowe w Jasionce


Kosztem 32,1 mln PLN Elmat planuje budowę kolejnego Zakładu Laboratoryjno Produkcyjnego Technologii Światłowodowych

http://evertiq.pl/news/8871?utm_sou...iqPl/All+(evertiq.pl+::+Najnowsze+wiadomości)

Inne źródła i inne koszty inwestycji.

Ta firma wybudowała już jeden zakład/laboratoria w podrzeszowskiej strefie
wybudowany ma 3,5 tys m2 planowany będzie dużo większy.
 

·
Registered
Joined
·
166 Posts
Odwiedziłem wczoraj strefę S-2 więc wrzucam parę aktualnych fotek. Kiepska jakość, ale na bezrybiu...
Na początek mapka


Rozbudowa firmy Eko-Hybres


Budowa YANKO
A to już Efekt Plus
LEO MINOR
I Ranlip, który chyba zrezygnował z inwestycji
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Firma H-GAZ zainwestuje w Boguchwale 7,5 mln zł
- Plany firmy przewidują budowę hali produkcyjnej, budynku biurowego, a także różnorakich obiektów pomocniczych na kwotę około 7,5 mln zł - informuje Piotr Klimaczak, wiceburmistrz Boguchwały.

Utworzona w 2010 roku specjalna strefa ekonomiczna w Boguchwale doczekała się pierwszego inwestora. Starania władz gminnych i Krakowskiego Parku Technologicznego, zarządcy strefy, przyniosły efekt w postaci nowego inwestora - firmy H-GAZ. Firma zajmuje się produkcją stacji gazowych, filtrów, zestawów montażowych gazomierzy, instalacji APK oraz handlem, także z kontrahentami z Ukrainy. - Spółka posiada pewną pozycję nie tylko na rynku podkarpackim, ale także w Małopolsce. Obecnie swoją działalność produkcyjną prowadzi w zakładzie w Tyczynie - mówi Klimczak.

Plany firmy przewidują budowę hali produkcyjnej, budynku biurowego, a także różnorakich obiektów pomocniczych na kwotę około 7,5 mln zł. - Inwestor przewiduje rozpoczęcie budowy wiosną 2013 roku, a zakończenie rok później. H-GAZ zamierza zatrudnić około 50 pracowników - informuje Klimczak.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...je_w_Boguchwale_7_5_mln_zl.html#ixzz0WeH9P4WW
I Chwała Bogu że w Boguchale też coś zaczyna się dziać. Już praktycznie zapomniałem że krakowska strefa też ma swoje tereny pod Rzeszowem.
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Prezydent Ferenc z piękną Argentynką na kosmicznym rowerze
W Berlinie trwają Międzynarodowe Targi Lotnicze ILA Berlin 2012. Sporą część polskiej ekspozycji zajmuje stoisko Doliny Lotniczej oraz Urzędu Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Na targach był prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. M.in. testował pojazd, skonstruowany do jazdy po Księżycu. Będzie innowacyjny rower miejski?


ILA to najstarsze na świecie targi lotnicze. W tym roku jest to już ich sto pierwsza edycja. Na terenie lotniska Schönefeld można zobaczyć ekspozycję ponad 1000 wystawców z blisko 50 krajów. Swoje stoisko ma tam również Polska, która w tym roku jest oficjalnym krajem partnerskim targów.

Polska ekspozycja to ponad 400 m kw., z czego większą część zajmują firmy skupione w Dolinie Lotniczej. Swoje stoisko ma tam również Rzeszów i Podkarpacie.

Oficjalnego otwarcia targów dokonała kanclerz Angela Merkel oraz wicepremier Waldemar Pawlak.

We wtorek 11 września odbyła się konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pt. "Polskie Lotnictwo - osiągnięcia i wyzwania". Konferencję otworzył premier Waldemar Pawlak. Wieczorem w Ambasadzie Polski w Berlinie odbyła się uroczysta kolacja wydana przez marszałka województwa podkarpackiego Mirosława Karapytę.

W trakcie imprezy odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami branży lotniczej, których celem była promocja gospodarcza Rzeszowa oraz nawiązanie kontaktów służących rozwojowi przedsiębiorstw zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza".

Jedną z atrakcji targów były jak zwykle pokazy akrobacji lotniczych. Swoje akrobacje zaprezentowała słynna grupa Żelazny. Świetnie wypadły również polskie "Iskierki".

- Ministerstwo Gospodarki zaprosiło Rzeszów do organizacji polskiego stoiska, bo mamy już doświadczenie - już uczestniczyliśmy w tych targach - mówi Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa. Od poniedziałku do środy w targach uczestniczył także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Uczestniczył w konferencjach, testował symulator lotów na stoisku "Doliny Lotniczej" i... dał się porwać młodej dziewczynie do dziwacznego pojazdu. Okazuje się, że ta przejażdżka będzie miała konsekwencje - choć nie będzie to wprowadzenie tego innowacyjnego pojazdu jako nowego roweru miejskiego.

- To była promocja niemieckiego stowarzyszenia o nazwie Międzynarodowy Instytut Edukacji Kosmicznej, które skupia młodzież z wielu krajów. Prezydent chce namawiać młodzież z Rzeszowa do podjęcia współpracy z tym stowarzyszeniem. Dzięki temu młodzi ludzie będą mogli tworzyć i realizować własne projekty oraz korzystać z zagranicznej wymiany uczniów - mówi Furtak-Żebracka. - Dziewczyna, która zabrała prezydenta na przejażdżkę, pochodzi z Argentyny. A pojazd został skonstruowany do jazdy po Księżycu - dodaje.

Miasto nie poniosło żadnych kosztów prezentacji na targach. - Wszystkie pokryło ministerstwo - mówi dyrektor. Urząd wydał pieniądze tylko na delegacje i bilety.

Targi na berlińskim lotnisku Schönefeld potrwają do niedzieli 16 września. Miasto liczy, że na targach zostaną podpisane intratne dla podkarpackich firm kontrakty.

Więcej... http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,...a_Argentynka_na_kosmicznym.html#ixzz0WeHaKsHT
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Kolejne bardzo dobre info

Elmat buduje laboratorium badania światłowodów

Zakład technologii światłowodowych powstanie w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis, na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Firma Elmat z Rzeszowa podpisała 27 września umowę o dofinansowanie projektu "Budowa Zakładu Laboratoryjno-Produkcyjnego Technologii światłowodowych, zlokalizowanych na działkach nr ew. 1867/156 i 1867/157 położonych w Jasionce, gm. Trzebownisko". W nowym budynku znajdą się laboratoria i linie produkcyjne. zajmujące się tworzeniem i produkcją technologii teleinformatycznych.

Firma Elmat ma już ośrodek badawczo-produkcyjny (Ośrodek Technologii Światłowodowych) w Rogoźnicy, w strefie S2.
- Tam badamy i produkujemy osprzęt światłowodowy: pigtaile, patchcordy i solitery. Chcemy, żeby nowy zakład w Jasionce zajmował się produkcją kabli światłowodowych - mówi Jan Kalisz, prezes i właściciel firmy Elmat. W nowym obiekcie badane będą własności kabli, odbywać będzie się ich ulepszanie i produkcja.

– Zdecydowaliśmy się na tę lokalizację ze względu na infrastrukturę. Będzie blisko do lotniska i autostrady – wyjaśnia Jan Kalisz.
Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej i wyniesie ponad 9 mln zł. Całość projektu to 15 mln zł.

gospodarkapodkarpacka.pl
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Wizyta przedsiębiorców z Korei Południowej
PAP
Przedstawiciele dziesięciu firm z Korei Południowej przebywali w piątek na terenie województwa podkarpackiego. Zwiedzili m.in. Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz rozmawiali z przedstawicielami życia gospodarczego regionu.

Jak powiedział zastępca dyrektora Departamentu Strategii i Planowania Przestrzennego w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie Roman Ostafijczuk, dalekowschodni inwestorzy są bardzo mile widziany w każdym regionie. - Przynajmniej trzy państwa: Chiny, Indie i Korea to tygrysy Azji. Mają pieniądze i muszą je gdzieś ulokować. Dlatego zaprosiliśmy ich do Polski - dodał.

Na Podkarpaciu Koreańczycy zwiedzili Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, gdzie znajdują się tereny pod inwestycje oraz inkubator technologiczny. Obejrzeli również prezentacje dwóch specjalnych stref ekonomicznych działających na Podkarpaciu oraz Parku Przemysłowego w Leżajsku.

Goście rozmawiali też z przedstawicielami podkarpackich firm z różnych branż m.in.: budowlanej, metalowej, handlowej, IT i samochodowej. Na spotkanie, które odbyło się w podkarpackim urzędzie marszałkowskim zaproszono przedstawicieli firm z każdej branży, interesującej Koreańczyków.

- Umożliwiamy spotkanie i rozmowę z przedsiębiorcami z Korei, jej efekty w dużej mierze zależą od samych biznesmenów - podkreślił Ostafijczuk.

Misję gospodarczą, w ramach której Koreańczycy odwiedzili oprócz Podkarpacia także cztery inne województwa z Polski wschodniej, zorganizowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Podkarpackie było ostatni regionem, który wizytowali. W przyszłym roku z misją gospodarczą do tych regionów mają przyjechać biznesmeni z Chin.

(jmr)
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Produkują podwozia do Boeinga 737
Z udziałem premiera Donalda Tuska uroczyście otwarto zakład, który produkuje podwozia do samolotów pasażerskich, w tym do Boeinga 737.

Dzisiaj w Tajęcinie otwarto zakład produkcyjny amerykańskiej firmy UTC Aerospace Systems, wytwarzającej podwozia do samolotów pasażerskich.

Produkcja trwa jednak już od kilku miesięcy i wykonano trzy komplety podwozi do Boeinga 737, które wkrótce zostaną przewiezione do USA. Fabryka wybudowana została za 70 mln dolarów. Podwozia będą produkowane nie tylko do Boeinga, ale tez do F-16 i F-35.
and
Podkarpacka Dolina Lotnicza robi się coraz mocniejsza
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Poczta Polska nie zainwestuje w Jasionce

Poczta Polska planuje sprzedaż ponad 46,5 tys. m kw. gruntów w Tajęcinie oraz prawie 93,5 tys. m kw. gruntów w Jasionce.
- Nieruchomość była pierwotnie przeznaczona pod budowę sortowni, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na jej ulokowanie w Rudnej Małej – wyjaśnia Tomasz Borowski z biura prasowego Poczty Polskiej.
Jak tłumaczy, ta lokalizacja jest korzystniejsza ze względu na bliskie sąsiedztwo drogi krajowej nr 9 i budowanej autostrady A-4. Cena wywoławcza to 16 mln zł.
 
181 - 200 of 632 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top